Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38451 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A njima, Armenija.. 
-
breba
#38452 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Znam da je nas lonac ukusan, i ovaj je siguran sam. Meni je ipak zao onog svjezeg povrca i boja i teksture nakon sto se ovako smulja. Ja to sve u "stif-fry".
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38453 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
A,"stif-fry" se ne smulja...

- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38455 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
kurnik
...malo iznenadjenje za gospoju i goste
...kaze njena prijateljica kad je probala:"bil' se ti mali ud'o "






- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38456 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
a desert je bilo lagani
...kaze zena a kako ti mislis da ja malko smrsam






-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..mrsko ti googlat..
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
- lasakad
- Posts: 87
- Joined: 06/05/2011 10:56
- lasakad
- Posts: 87
- Joined: 06/05/2011 10:56
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
piletina raskuhana u supi,isprzeni sampinjoni, zajedno preradjeni u ragu sa temeljcom, ijsjeckana kuhana jaja sa dile,basmati riza, persunov list,zacini...sloj po sloj naredano
tijesto cu iduci probati sa kefirom napraviti i izmedju slojeva bi trebala jedna vrsta palacinke da dodje (klasicni kurnik)...uglavnom moze se igrati sa tijestom i sa filom
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#38465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#38466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
koliko vidim - puding, banane i slag 
mljac.
mljac.
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#38467 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jednostavan je do bola
ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid
prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj put

- lasakad
- Posts: 87
- Joined: 06/05/2011 10:56
#38468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pravila sam nešto slično kad su djeca bila manja , kao rolat od plazme ,mljevnih jabuka , banana ..ja kad sam ugledala pekan orahe ispod ovo nisam ni gledalasamsonsam wrote: ↑19/02/2020 12:48jednostavan je do bola...utipkaj na gugletu "kolac sa bananama i plazma keksom" , ima tona varijacija...vecinom je mljevena plazma,puter/margarin i tona secera
![]()
ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid![]()
prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj putznaci ovo je bio popravni od ovog:
![]()
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38469 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Teletina s krompirom...


- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#38471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam kuhala
veceras mini pice i trava


-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#38472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Foesamsonsam wrote: ↑19/02/2020 12:48jednostavan je do bola...utipkaj na gugletu "kolac sa bananama i plazma keksom" , ima tona varijacija...vecinom je mljevena plazma,puter/margarin i tona secera
![]()
ja ne stavljam secer jer je plazma slatka od sebe a povezujem kokosovim puterom i sokom od jabuke (bez secera)...znaci odokativno dok se ne dobije zeljena struktura da se lako moze rasporediti a da ostane u komadu....slag je napravljen sa bananom koja je u multipraktiku samljevena za ekstra ukus...neko stavlja i sloj pudinga izmedju...moze sa raznim orasima, cokoladom, rendanom jabukom itd...unleash your creativity sto bi rek'o moj komsho ferid![]()
prosli put je podloga bila premekana...ukus je bio super ali nije izgledao tako lijepo kao ovaj putznaci ovo je bio popravni od ovog:
![]()
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
• kiseli kupus & kuvani krompir & meso.
~~√
~~√

- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16



