Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

Moke, kruh ti je taman kako ja volim.
Baš si izvrstan majstor :thumbup:

Dobro bi išao uz ovo moje pače

Image


Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zizi505 wrote: 24/01/2020 15:09 Moke, kruh ti je taman kako ja volim.
Baš si izvrstan majstor :thumbup:

Dobro bi išao uz ovo moje pače

Image


Image
hvala ovo ti dobro izgleda ... sta je ovo tacno , znam kako se zove na njemackom sülze , ali kod nas ?? Od cega ti je zele zelatine??
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

shandrprcSA wrote: 24/01/2020 12:12 Image
ovaj moj kruh uz ovo ... pa se onda oprostiti od ovoga scvijeta :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37479 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Jel ovo šta je ovo :?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

cendlerbing wrote: 24/01/2020 15:26 Jel ovo šta je ovo :?
kojo? :shock:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

kako ne znate šta su pače :shock: :shock: :shock:

ih
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ja rekoh da nije priga ili ćeške
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 24/01/2020 15:00 @moonca pizza kamen sam zagrijao na 250 stepeni i onda na njega Stavio hljeb :)
:thumbup:
da, jel' s tepsijom ... ne moze ti rerna jace , jel da... :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

mO k3 wrote: 24/01/2020 15:29
cendlerbing wrote: 24/01/2020 15:26 Jel ovo šta je ovo :?
kojo? :shock:
mislim da je kuhano meso u aspiku ili sa zelatinom unutra zato u zelira ovako
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37485 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

nije ovo želatin
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

moonca wrote: 24/01/2020 15:30
mO k3 wrote: 24/01/2020 15:00 @moonca pizza kamen sam zagrijao na 250 stepeni i onda na njega Stavio hljeb :)
:thumbup:
da, jel' s tepsijom ... ne moze ti rerna jace , jel da... :-)
sada sam morao ustati sa secije dokle mi moze rerna ... ide na 300 ali ima vise programa high tech rerna :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Santic_Aleksa wrote: 24/01/2020 15:32 nije ovo želatin
a sta je onda?`? :shock:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37488 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote: 24/01/2020 15:32
moonca wrote: 24/01/2020 15:30
mO k3 wrote: 24/01/2020 15:00 @moonca pizza kamen sam zagrijao na 250 stepeni i onda na njega Stavio hljeb :)
:thumbup:
da, jel' s tepsijom ... ne moze ti rerna jace , jel da... :-)
sada sam morao ustati sa secije dokle mi moze rerna ... ide na 300 ali ima vise programa high tech rerna :)
oh- za pizzu- jako dobra.. 300 :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37489 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

kod mene je sve dobro :) najbolja stvar je dovoljna dobra za mene ... :mrgreen:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

mO k3 wrote: 24/01/2020 15:25
zizi505 wrote: 24/01/2020 15:09 Moke, kruh ti je taman kako ja volim.
Baš si izvrstan majstor :thumbup:

Dobro bi išao uz ovo moje pače

Image


Image
hvala ovo ti dobro izgleda ... sta je ovo tacno , znam kako se zove na njemackom sülze , ali kod nas ?? Od cega ti je zele zelatine??
Teleće nogice, kuhane skoro 10 sati, a meso je od teleće koljenice.
Želatinu dobiješ kada se ohladi tekućina.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
pokazi ga ugrijanog na tanjiru.. :lol: :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

u sahanu :oops:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

moonca wrote: 24/01/2020 15:52 :roll:
pokazi ga ugrijanog na tanjiru.. :lol: :oops:
Ne volim ga tako :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zizi505 wrote: 24/01/2020 15:55
moonca wrote: 24/01/2020 15:52 :roll:
pokazi ga ugrijanog na tanjiru.. :lol: :oops:
Ne volim ga tako :-D
:thumbup:
aha. sad shvatam. dobro je za sendvica - ja tako volim drugi komad mesa...
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

da dodam da se pače prave i od glave, druga varijanta :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

zizi505 wrote: 24/01/2020 15:51
mO k3 wrote: 24/01/2020 15:25
zizi505 wrote: 24/01/2020 15:09 Moke, kruh ti je taman kako ja volim.
Baš si izvrstan majstor :thumbup:

Dobro bi išao uz ovo moje pače

Image


Image
hvala ovo ti dobro izgleda ... sta je ovo tacno , znam kako se zove na njemackom sülze , ali kod nas ?? Od cega ti je zele zelatine??
Teleće nogice, kuhane skoro 10 sati, a meso je od teleće koljenice.
Želatinu dobiješ kada se ohladi tekućina.
da da kontao sam bas na to , ako si ikada spremao supu pace pa kada se ohladi onda dobijes isto to je to ....

svabe to rade sa svinjecim mesom i jedu sa pecenim krompirom i uz muziku jedu :)

cuj uz muziku :) da ti objasnim sta je muzika kod njih , je jedna vrste vinigret ulje , sirce , secer , biber i sjeckani luk :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Santic_Aleksa wrote: 24/01/2020 15:57 da dodam da se pače prave i od glave, druga varijanta :mrgreen:
:thumbup:
hvala ti ... pace sam samo jeo od potkoljenice u tuzli nisam bolje jeo , nazalost na dijelu bosne gdje sam /zivim povremeno ascinica i nema tako da ova kasicna jela se jos samo mogu jesti gdje su bosnjaci jos u vecini
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

mO k3 wrote: 24/01/2020 15:59
zizi505 wrote: 24/01/2020 15:51
mO k3 wrote: 24/01/2020 15:25

hvala ovo ti dobro izgleda ... sta je ovo tacno , znam kako se zove na njemackom sülze , ali kod nas ?? Od cega ti je zele zelatine??
Teleće nogice, kuhane skoro 10 sati, a meso je od teleće koljenice.
Želatinu dobiješ kada se ohladi tekućina.
da da kontao sam bas na to , ako si ikada spremao supu pace pa kada se ohladi onda dobijes isto to je to ....

svabe to rade sa svinjecim mesom i jedu sa pecenim krompirom i uz muziku jedu :)

cuj uz muziku :) da ti objasnim sta je muzika kod njih , je jedna vrste vinigret ulje , sirce , secer , biber i sjeckani luk :)
Ja sam u ovo dodala bijeli luk, svježe mljeveni biber, mljevenu crvenu papriku, sušeni srijemuš, svježi peršunov list i sol, a dok se kuhalo dodala sam u vodu jabukovo sirće.

A i prije kuhanja je stajalo potopljeno u vodi u koju sam dodala jabukovo sirće.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#37500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Zizi505 »

mO k3 wrote: 24/01/2020 16:01
Santic_Aleksa wrote: 24/01/2020 15:57 da dodam da se pače prave i od glave, druga varijanta :mrgreen:
:thumbup:
hvala ti ... pace sam samo jeo od potkoljenice u tuzli nisam bolje jeo , nazalost na dijelu bosne gdje sam /zivim povremeno ascinica i nema tako da ova kasicna jela se jos samo mogu jesti gdje su bosnjaci jos u vecini
Ovo moje je od potkoljenice, a meso sam dodala od posebno kuhane koljenice.
Post Reply