Zemljotres maloprije..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

peca777
Posts: 1297
Joined: 19/04/2019 14:08

#9451 Re: Zemljotres maloprije..

Post by peca777 »

tramvajtrojka wrote: 27/06/2026 10:27 Ali koliko je kod nas ovaj narativ ubacen da je sigurniji u zgradi staroj 50 godina u odnosu na novogradnju koja je kvalitetnije odradjena nego ijedna starogradnja
samo pogledas primjer turske i kopiras ovdje. Hoces li reci da su kod nas kvalitetnije gradjene novogradnje nego u turkiji?
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#9452 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Naslovnica »

Hendrix wrote: 27/06/2026 12:07 2017 godine u sred Londona 70 ljudi gine od pozara u zgradi Grenfell Tower. Zgrada koja je oznacena kao visoki rizik godinama ranije ali se ucinilo sve da se izbjegne trosenje para na skidanje lako zapaljive fasade.

Posljedica toga su revizije dosta zgrada na zapadu ali se malo toga ucinilo na rektifikaciji. Zna se tacno razlog ali nece niko pare da trosi. Imate gradove u "perfektnim" zapadnim sistemima gdje su liste zgrada sa lako zapaljivim fasadama javne tajne jer bi spale cijene nekretnina. Ono kao eto da se ne objavi javno, propade ekonomija.
Siguran sam da niti jedna zgrada u Londonu nije prošla tehnički prijem prema standardima koji su vrijedili u vrijeme njihove izgradnje i tehničkog prijema.
Za razliku od Tibre Stup, koja nikada nije ni smjela biti izgrađena onakva kakva jeste. O tehničkom prijemu da i ne govorimo. Hej, bespravno izgradilo kotlovnicu u zgradi.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17068
Joined: 27/04/2021 22:52

#9453 Re: Zemljotres maloprije..

Post by tramvajtrojka »

peca777 wrote: 27/06/2026 15:02
tramvajtrojka wrote: 27/06/2026 10:27 Ali koliko je kod nas ovaj narativ ubacen da je sigurniji u zgradi staroj 50 godina u odnosu na novogradnju koja je kvalitetnije odradjena nego ijedna starogradnja
samo pogledas primjer turske i kopiras ovdje. Hoces li reci da su kod nas kvalitetnije gradjene novogradnje nego u turkiji?
Naravno da jesu al haj nastavi ti trolati i dalje :thumbup:
User avatar
aveos
Posts: 1763
Joined: 28/02/2012 08:42

#9454 Re: Zemljotres maloprije..

Post by aveos »

Bas gledam na klixu kako otac izvuče malu bebu iz rusevina, strasno, knedla u grlu
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9455 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Sanjarko »

Kažu neki dan ne znam tačno kako se to kaže da im je zemlja to jeste tlo rastresito pa kada zemljotres se u ovakvim područjima desi ovaj neko valjda seizmolog reče trešnja je izraženija, pod trešnja je mislio vjerojatno na podrhtavanje, ipak iz Hrvatske je se javio.
Post Reply