Možeš ti iz Opela, al ne može Opel iz tebe
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8252 Re: Alfa Romeo
A realno, nemas sta ni kupit za tu lovu a da nije munja
Gtc mi je vazda bila dobra, pogotovo astra j gtc al to mi je preskupo za sad pa je H jedina opcija. Kupio bih i e36 ili e46 kupea al nema tog za tu lovu da lici na auto.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#8253 Re: Alfa Romeo
Javi meni, tamam curici se svidja i blizu joj je vozacki....mogu detalji u ppmk ultra wrote: ↑27/12/2024 11:42ako bude nekad nekome zanimljivo, bice možda dogodine 318d na prodajusime_cipol wrote: ↑27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
što bi rekli ko nov![]()
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8254 Re: Alfa Romeo
kontejner od auta, al lijepo ide.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8255 Re: Alfa Romeo
Nisam rekao da sam normalan.
Kakav 2.4, samo 1.9 jtd 85 kw, mala registracija a fino se da tunirati, lagana relativno (pogotovo ako se poredi sa 159).
Najteži dio priče naći solidnu 156. Po meni to nije tolika budalaština jeftini djelovi i majstori. Za drugo work horse auto koristiti što da ne. Zato me i zanima ima li ko još 156 da vidim kakva je za održavati.
Last edited by beco on 27/12/2024 20:16, edited 2 times in total.
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8256 Re: Alfa Romeo
e vela havle
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8257 Re: Alfa Romeo
Niko te ne moze zajebat' k'o sam sebe.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8259 Re: Alfa Romeo
Ja te podrzavam u potpunosti, u tvom ludilu.beco wrote: ↑27/12/2024 20:09Nisam rekao da sam normalan.
Kakav 2.4, samo 1.9 jtd 85 kw, mala registracija a fino se da tunirati, lagana relativno (pogotovo ako se poredi sa 159).
Najteži dio priče naći solidnu 156. Po meni to nije tolika budalaština jeftini djelovi i majstori. Za drugo work horse auto koristiti što da ne. Zato me i zanima ima li ko još 156 da vidim kakva je za održavati.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8261 Re: Alfa Romeo
Ako ti sta znaci, drug ima 147icu, 1.9, doduse 110kW. Znam da cacka povremeno ta ramena gornja donja, sta znam. Ostalo nema problema. Servis je skuplji jer alfisti vjeruju da ce motor raspast ako ne naspu seleniu a nije da je medju jeftinim uljima. I on isto sipa seleniu neku. Ostalo slusa, ne znam jel i 156ica ista. 147 ima problem s korozijom na pragovima, ostalo se drzi.
Mislim da je u tim alfama jtd motor najsvjetlija tacka
Mislim da je u tim alfama jtd motor najsvjetlija tacka
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8262 Re: Alfa Romeo
bjez pored onakvog wrx-a gledat nesto drugo jos DIZELA 
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8263 Re: Alfa Romeo
Kažu da se 156 jako dobro vozila, haman bare bare sa e46.
Pa dobro ne moram svaki dan trošiti 13-15 l po Sarajevu
. Ma da dok dovedem ovaj drugi projekat 156 dokle želim vjerovatno ću potrositi 2-3 godine vrijednosti goriva za WRX.
Pa dobro ne moram svaki dan trošiti 13-15 l po Sarajevu
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8264 Re: Alfa Romeo
Ja sam jos 2007 imao 156 iz 2002 godine, 1.9 JTD sa 115 KS. Kupio je sa 150k prodao sa 220k nakon tri godine, jer su mi trebale pare za stan da bih uzimao sto manje kredita. Tada je to bio vrlo dobar auto. Ali stalno trap. Gornja lafeta lijeva, malo prodje eto je desna, taman to rijesis eto je gumice balans stange. Mislis evo rahat sam eto uporne spone. Pa opet gornja lafeta, pa zadnja lafeta. Eto zime nesto kucka, sta je, naravno druga gornja lafeta.
Ali motor, turbo, dizna, nikad nista.
Kasnije sam imao i 156 FL 2.4 20v. Pored navedenih boljki gore na njoj bi dodao kocnice, jer su iste kao na 1.9
Auto raketa, pogotovo na potezanju 3-4-5, ali kad treba stati Bog neka ti je na pomoći. Tu sam mislio staviti 4klipna klijesta i diskove sa GTA, ali prodala se
Ali motor, turbo, dizna, nikad nista.
Kasnije sam imao i 156 FL 2.4 20v. Pored navedenih boljki gore na njoj bi dodao kocnice, jer su iste kao na 1.9
Auto raketa, pogotovo na potezanju 3-4-5, ali kad treba stati Bog neka ti je na pomoći. Tu sam mislio staviti 4klipna klijesta i diskove sa GTA, ali prodala se
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8265 Re: Alfa Romeo
U 220k km dvaput mijenjati iste lafete fakat jest kriminalno 
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8267 Re: Alfa Romeo
Još gumice balans štange pegla promijeniti kao i inačesime_cipol wrote: ↑28/12/2024 00:10U 70k km i 3 godine![]()
Donje nisam morao, one su stvarno dobre bile. Ali gornja govna i gumice balans stange, 2x![]()
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8268 Re: Alfa Romeo
Ma.na svakom starijem autu je problem ovjes, samo sto je na nekom autu jeftiniji a na drugom skuplji. Uglavnom poslije rikavele originalnog, tj. prve ugradnje pocinju igranke. Ja sta god sam zamjenio, izdrazalo je do godinu dana, od stabilizatora, kugle, solje amortizera.. 
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8269 Re: Alfa Romeo
zabijes poliuretan i tjtsime_cipol wrote: ↑27/12/2024 23:51 Ja sam jos 2007 imao 156 iz 2002 godine, 1.9 JTD sa 115 KS. Kupio je sa 150k prodao sa 220k nakon tri godine, jer su mi trebale pare za stan da bih uzimao sto manje kredita. Tada je to bio vrlo dobar auto. Ali stalno trap. Gornja lafeta lijeva, malo prodje eto je desna, taman to rijesis eto je gumice balans stange. Mislis evo rahat sam eto uporne spone. Pa opet gornja lafeta, pa zadnja lafeta. Eto zime nesto kucka, sta je, naravno druga gornja lafeta.![]()
Ali motor, turbo, dizna, nikad nista.
Kasnije sam imao i 156 FL 2.4 20v. Pored navedenih boljki gore na njoj bi dodao kocnice, jer su iste kao na 1.9![]()
Auto raketa, pogotovo na potezanju 3-4-5, ali kad treba stati Bog neka ti je na pomoći. Tu sam mislio staviti 4klipna klijesta i diskove sa GTA, ali prodala se![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8270 Re: Alfa Romeo
To je samo krpljenje kad je citav ovjes zamoren, izaspem se kad vidim da izbijaju po jedan selen.konektovan wrote: ↑28/12/2024 08:07 Ma.na svakom starijem autu je problem ovjes, samo sto je na nekom autu jeftiniji a na drugom skuplji. Uglavnom poslije rikavele originalnog, tj. prve ugradnje pocinju igranke. Ja sta god sam zamjenio, izdrazalo je do godinu dana, od stabilizatora, kugle, solje amortizera..![]()
Dugorocno je jeftinije i usteda vremena i zivaca na 250k izvaliti 2 hiljade za sve i cao.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8271 Re: Alfa Romeo
meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..
al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8272 Re: Alfa Romeo
A imas vala modele koji si po difoltu zapusteni i pregazeni, 147, E46…Evolution_IV wrote: ↑28/12/2024 13:31 meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..
al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
Neki vole reci da alfa vise jede ovjes, ne znam reci je li istina.
Znam da su mi stare Mazde ovjesom bile vrlo dugotrajne, osjetno vise nego sadasnje.
- kabal1337
- Posts: 13448
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8275 Re: Alfa Romeo
pa kada su auta bila "meksa" od guma do oprugakravamuzara wrote: ↑28/12/2024 13:40A imas vala modele koji si po difoltu zapusteni i pregazeni, 147, E46…Evolution_IV wrote: ↑28/12/2024 13:31 meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..
al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
Neki vole reci da alfa vise jede ovjes, ne znam reci je li istina.
Znam da su mi stare Mazde ovjesom bile vrlo dugotrajne, osjetno vise nego sadasnje.
