Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8251 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

Throttle wrote: 27/12/2024 15:15 Pogotovo 2.4 :D
I ja sam u dilemi, poceo trazit auto zeni za grada, pa otisao na to da kupim sebi nesto za cejf a da njoj ostane astra k. Poceo gledat auta do 2000 a najblizi sam kupovini astre h gtc za 6000 i to sebi :lol:
Možeš ti iz Opela, al ne može Opel iz tebe :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8252 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

canvra888 wrote: 27/12/2024 15:16
Throttle wrote: 27/12/2024 15:15 Pogotovo 2.4 :D
I ja sam u dilemi, poceo trazit auto zeni za grada, pa otisao na to da kupim sebi nesto za cejf a da njoj ostane astra k. Poceo gledat auta do 2000 a najblizi sam kupovini astre h gtc za 6000 i to sebi :lol:
Možeš ti iz Opela, al ne može Opel iz tebe :D
A realno, nemas sta ni kupit za tu lovu a da nije munja :lol:
Gtc mi je vazda bila dobra, pogotovo astra j gtc al to mi je preskupo za sad pa je H jedina opcija. Kupio bih i e36 ili e46 kupea al nema tog za tu lovu da lici na auto. :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#8253 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

mk ultra wrote: 27/12/2024 11:42
sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
ako bude nekad nekome zanimljivo, bice možda dogodine 318d na prodaju

što bi rekli ko nov :mrgreen:
Javi meni, tamam curici se svidja i blizu joj je vozacki....mogu detalji u pp
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8254 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

kontejner od auta, al lijepo ide.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8255 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

NediM17 wrote: 27/12/2024 13:19 Bez uvrede, kome normalnom može naumpasti 156 SW kao drugo auto "za po gradu"? :-)
Nisam rekao da sam normalan.

Kakav 2.4, samo 1.9 jtd 85 kw, mala registracija a fino se da tunirati, lagana relativno (pogotovo ako se poredi sa 159).

Najteži dio priče naći solidnu 156. Po meni to nije tolika budalaština jeftini djelovi i majstori. Za drugo work horse auto koristiti što da ne. Zato me i zanima ima li ko još 156 da vidim kakva je za održavati.
Last edited by beco on 27/12/2024 20:16, edited 2 times in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#8256 Re: Alfa Romeo

Post by Rockefeller »

e vela havle
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8257 Re: Alfa Romeo

Post by NediM17 »

Niko te ne moze zajebat' k'o sam sebe.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8258 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

NediM17 wrote: 27/12/2024 20:16 Niko te ne moze zajebat' k'o sam sebe.
:lol: istina


Dio priče što sam Alfu vazda gotivio, nikad je nisam imao. 159 mi je još solidnija, samo to izlazi van okvira zamišljenog budžeta.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8259 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

beco wrote: 27/12/2024 20:09
NediM17 wrote: 27/12/2024 13:19 Bez uvrede, kome normalnom može naumpasti 156 SW kao drugo auto "za po gradu"? :-)
Nisam rekao da sam normalan.

Kakav 2.4, samo 1.9 jtd 85 kw, mala registracija a fino se da tunirati, lagana relativno (pogotovo ako se poredi sa 159).

Najteži dio priče naći solidnu 156. Po meni to nije tolika budalaština jeftini djelovi i majstori. Za drugo work horse auto koristiti što da ne. Zato me i zanima ima li ko još 156 da vidim kakva je za održavati.
Ja te podrzavam u potpunosti, u tvom ludilu. :skoljka:
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8260 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

:thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8261 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Ako ti sta znaci, drug ima 147icu, 1.9, doduse 110kW. Znam da cacka povremeno ta ramena gornja donja, sta znam. Ostalo nema problema. Servis je skuplji jer alfisti vjeruju da ce motor raspast ako ne naspu seleniu a nije da je medju jeftinim uljima. I on isto sipa seleniu neku. Ostalo slusa, ne znam jel i 156ica ista. 147 ima problem s korozijom na pragovima, ostalo se drzi.
Mislim da je u tim alfama jtd motor najsvjetlija tacka
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8262 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

bjez pored onakvog wrx-a gledat nesto drugo jos DIZELA :-)
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8263 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

Kažu da se 156 jako dobro vozila, haman bare bare sa e46.

Pa dobro ne moram svaki dan trošiti 13-15 l po Sarajevu :D . Ma da dok dovedem ovaj drugi projekat 156 dokle želim vjerovatno ću potrositi 2-3 godine vrijednosti goriva za WRX.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8264 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Ja sam jos 2007 imao 156 iz 2002 godine, 1.9 JTD sa 115 KS. Kupio je sa 150k prodao sa 220k nakon tri godine, jer su mi trebale pare za stan da bih uzimao sto manje kredita. Tada je to bio vrlo dobar auto. Ali stalno trap. Gornja lafeta lijeva, malo prodje eto je desna, taman to rijesis eto je gumice balans stange. Mislis evo rahat sam eto uporne spone. Pa opet gornja lafeta, pa zadnja lafeta. Eto zime nesto kucka, sta je, naravno druga gornja lafeta. :D
Ali motor, turbo, dizna, nikad nista. :izet:
Kasnije sam imao i 156 FL 2.4 20v. Pored navedenih boljki gore na njoj bi dodao kocnice, jer su iste kao na 1.9 :lol:
Auto raketa, pogotovo na potezanju 3-4-5, ali kad treba stati Bog neka ti je na pomoći. Tu sam mislio staviti 4klipna klijesta i diskove sa GTA, ali prodala se :D
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8265 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

U 220k km dvaput mijenjati iste lafete fakat jest kriminalno :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8266 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

canvra888 wrote: 28/12/2024 00:06 U 220k km dvaput mijenjati iste lafete fakat jest kriminalno :D
U 70k km i 3 godine :D
Donje nisam morao, one su stvarno dobre bile. Ali gornja govna i gumice balans stange, 2x :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8267 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

sime_cipol wrote: 28/12/2024 00:10
canvra888 wrote: 28/12/2024 00:06 U 220k km dvaput mijenjati iste lafete fakat jest kriminalno :D
U 70k km i 3 godine :D
Donje nisam morao, one su stvarno dobre bile. Ali gornja govna i gumice balans stange, 2x :lol:
Još gumice balans štange pegla promijeniti kao i inače :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8268 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ma.na svakom starijem autu je problem ovjes, samo sto je na nekom autu jeftiniji a na drugom skuplji. Uglavnom poslije rikavele originalnog, tj. prve ugradnje pocinju igranke. Ja sta god sam zamjenio, izdrazalo je do godinu dana, od stabilizatora, kugle, solje amortizera.. :-)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8269 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

sime_cipol wrote: 27/12/2024 23:51 Ja sam jos 2007 imao 156 iz 2002 godine, 1.9 JTD sa 115 KS. Kupio je sa 150k prodao sa 220k nakon tri godine, jer su mi trebale pare za stan da bih uzimao sto manje kredita. Tada je to bio vrlo dobar auto. Ali stalno trap. Gornja lafeta lijeva, malo prodje eto je desna, taman to rijesis eto je gumice balans stange. Mislis evo rahat sam eto uporne spone. Pa opet gornja lafeta, pa zadnja lafeta. Eto zime nesto kucka, sta je, naravno druga gornja lafeta. :D
Ali motor, turbo, dizna, nikad nista. :izet:
Kasnije sam imao i 156 FL 2.4 20v. Pored navedenih boljki gore na njoj bi dodao kocnice, jer su iste kao na 1.9 :lol:
Auto raketa, pogotovo na potezanju 3-4-5, ali kad treba stati Bog neka ti je na pomoći. Tu sam mislio staviti 4klipna klijesta i diskove sa GTA, ali prodala se :D
zabijes poliuretan i tjt
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8270 Re: Alfa Romeo

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 28/12/2024 08:07 Ma.na svakom starijem autu je problem ovjes, samo sto je na nekom autu jeftiniji a na drugom skuplji. Uglavnom poslije rikavele originalnog, tj. prve ugradnje pocinju igranke. Ja sta god sam zamjenio, izdrazalo je do godinu dana, od stabilizatora, kugle, solje amortizera.. :-)
To je samo krpljenje kad je citav ovjes zamoren, izaspem se kad vidim da izbijaju po jedan selen.
Dugorocno je jeftinije i usteda vremena i zivaca na 250k izvaliti 2 hiljade za sve i cao.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8271 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..

al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8272 Re: Alfa Romeo

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 28/12/2024 13:31 meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..

al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
A imas vala modele koji si po difoltu zapusteni i pregazeni, 147, E46…

Neki vole reci da alfa vise jede ovjes, ne znam reci je li istina.
Znam da su mi stare Mazde ovjesom bile vrlo dugotrajne, osjetno vise nego sadasnje.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8273 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8274 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ja sam lud za ovim autom :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8275 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

kravamuzara wrote: 28/12/2024 13:40
Evolution_IV wrote: 28/12/2024 13:31 meni je jako da se alfa poredi sa strunama koje imaju mcpharson naprijed i nazad oanovni ovjes neki i kao skupo je to mijenjat..

al zato na audiju, mazdi 6 mk1, a4, passatu 98-2004 i bmw za dzabe milion i jedna lafeta, to je ok kad se mijenja i povoljno je, alfa je skupa..
A imas vala modele koji si po difoltu zapusteni i pregazeni, 147, E46…

Neki vole reci da alfa vise jede ovjes, ne znam reci je li istina.
Znam da su mi stare Mazde ovjesom bile vrlo dugotrajne, osjetno vise nego sadasnje.
pa kada su auta bila "meksa" od guma do opruga
Post Reply