Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8226 Re: Alfa Romeo
Alfa zivi zbog istorije,..ali koliko jos vidjecemo. Ta marka je mrtva vec nekoliko godina,..bez obzira sto su napravili neka od najboiljih vozila, profita nema. Za par godina kad odu generacije ljudi kojima je Alfa nesto znacila, a dodju nove generacije kojima istorija, tradicija ne igraju nikakvu ulogu..vec druge stvari, bice oroblema ne samo za alfu vec i neje druge, zdravije brendove.
- SAID5
- Posts: 599
- Joined: 11/06/2011 23:29
- Contact:
#8227 Re: Alfa Romeo
Valjda nece dirati nista. Ali realno, broj kupaca koji traze sportivo u vecini civilnih segmenata je sve manji i manji.Evolution_IV wrote: ↑24/12/2024 12:18 ma daj jel se zezaju, onakav auto i dobru platformu posrat umjesto unaprijedit![]()
![]()
joj jebo li ih PSA, doci ce ih glave skupa sa amerikancima
- ElRe
- Posts: 16931
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8228 Re: Alfa Romeo

Ovako nešto, naravno prilagodjeno serijskoj proizvodnji bi bilo sa pravim AR DNK.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8230 Re: Alfa Romeo
Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.
Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.
Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.
Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.
Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.
Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.
Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.
Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
- ElRe
- Posts: 16931
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8231 Re: Alfa Romeo
Bolji ti je E46, A3 Sportback, Leon, Ibiza 1.9 TDI. Imaš i onaj blowoff i digneš snagu na 210 KS.
156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8232 Re: Alfa Romeo
Twingobeco wrote: ↑27/12/2024 09:05 Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.
Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.
Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.
Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.
Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
Treba ti gepek, obori sjediste.
Moze prevesti 5 ljudi, a parkiras ga gdje hoces.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8234 Re: Alfa Romeo
I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8235 Re: Alfa Romeo
pa i to su sve truhle
nista losija nije alfa po pitanju limarije, ja bi potrazio 2.4 156 i nju cipovao, najbolje realno...al za 1300 da kupim i sve zavrsim
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8236 Re: Alfa Romeo
Alfi nije problem limarija. Problem je pod 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8237 Re: Alfa Romeo
i na e46 je isto, tamo ispod zadnje klupe
jbg alfa zapne skoro svugdje ako je imalo spustena
jbg alfa zapne skoro svugdje ako je imalo spustena
- ElRe
- Posts: 16931
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8238 Re: Alfa Romeo
Čovjek hoće da ih lakira i tjunirasime_cipol wrote: ↑27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8239 Re: Alfa Romeo
ako bude nekad nekome zanimljivo, bice možda dogodine 318d na prodajusime_cipol wrote: ↑27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
što bi rekli ko nov
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8240 Re: Alfa Romeo
pa zar ti nije povoljnije imati jedno, kad sumiras sve na kraju gorivo, odrzavanje, reg.beco wrote: ↑27/12/2024 09:05 Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.
Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.
Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.
Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.
Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8241 Re: Alfa Romeo
sta ce lakirat pod??ElRe wrote: ↑27/12/2024 11:38Čovjek hoće da ih lakira i tjunirasime_cipol wrote: ↑27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.![]()
ttreba isjec i varit, pa zastiti spojeve pa lakirat, pa kobit na to sve, bas se isplati
-
vernes81
- Posts: 2300
- Joined: 25/04/2011 23:04
#8242 Re: Alfa Romeo
Ja kad god sam sjeo u 2.4 jtd nikad nisam znao jel chipovano il ne.Evolution_IV wrote: ↑27/12/2024 11:05pa i to su sve truhle![]()
nista losija nije alfa po pitanju limarije, ja bi potrazio 2.4 156 i nju cipovao, najbolje realno...al za 1300 da kupim i sve zavrsim![]()
Ide ko munja.
I moja preporuka za 156
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8243 Re: Alfa Romeo
Uhhhh
Kriticne totalno
- ElRe
- Posts: 16931
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8244 Re: Alfa Romeo
Ja se šalim.Evolution_IV wrote: ↑27/12/2024 11:57sta ce lakirat pod??ElRe wrote: ↑27/12/2024 11:38Čovjek hoće da ih lakira i tjunirasime_cipol wrote: ↑27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.![]()
ttreba isjec i varit, pa zastiti spojeve pa lakirat, pa kobit na to sve, bas se isplati
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8246 Re: Alfa Romeo
Bez uvrede, kome normalnom može naumpasti 156 SW kao drugo auto "za po gradu"? 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8247 Re: Alfa Romeo
I ja isto kontam, i to dizelčina
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8249 Re: Alfa Romeo
AR 145 nekada lijep model, ali danas ne znam ima li ih u BiH 5 registrovanih. Nisu to više auta za grada, za svaki dan. Na stranu neki hobi projekat, održavanje i vožnje za meračenje.
Ko ima neki dobar auto, a hoće drugo da fura po gradu i ne stresira se, neki Clio 2-3 zakon, P207, C3... Sve mali potrošači, zahvalni za održavanje, laki za provlačenje i parkiranje u skučenim mjestima.
156 nikada nije ni bila zamišljena kao gradsko auto, a nakon 20 godina je još manje poželjna za grada.
Ko ima neki dobar auto, a hoće drugo da fura po gradu i ne stresira se, neki Clio 2-3 zakon, P207, C3... Sve mali potrošači, zahvalni za održavanje, laki za provlačenje i parkiranje u skučenim mjestima.
156 nikada nije ni bila zamišljena kao gradsko auto, a nakon 20 godina je još manje poželjna za grada.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8250 Re: Alfa Romeo
Pogotovo 2.4
I ja sam u dilemi, poceo trazit auto zeni za grada, pa otisao na to da kupim sebi nesto za cejf a da njoj ostane astra k. Poceo gledat auta do 2000 a najblizi sam kupovini astre h gtc za 6000 i to sebi
I ja sam u dilemi, poceo trazit auto zeni za grada, pa otisao na to da kupim sebi nesto za cejf a da njoj ostane astra k. Poceo gledat auta do 2000 a najblizi sam kupovini astre h gtc za 6000 i to sebi
