Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8226 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Alfa zivi zbog istorije,..ali koliko jos vidjecemo. Ta marka je mrtva vec nekoliko godina,..bez obzira sto su napravili neka od najboiljih vozila, profita nema. Za par godina kad odu generacije ljudi kojima je Alfa nesto znacila, a dodju nove generacije kojima istorija, tradicija ne igraju nikakvu ulogu..vec druge stvari, bice oroblema ne samo za alfu vec i neje druge, zdravije brendove.
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#8227 Re: Alfa Romeo

Post by SAID5 »

Evolution_IV wrote: 24/12/2024 12:18 ma daj jel se zezaju, onakav auto i dobru platformu posrat umjesto unaprijedit :roll: :-)

joj jebo li ih PSA, doci ce ih glave skupa sa amerikancima
Valjda nece dirati nista. Ali realno, broj kupaca koji traze sportivo u vecini civilnih segmenata je sve manji i manji.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8228 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Image

Ovako nešto, naravno prilagodjeno serijskoj proizvodnji bi bilo sa pravim AR DNK.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8229 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8230 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.

Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.

Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.

Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.

Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8231 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Bolji ti je E46, A3 Sportback, Leon, Ibiza 1.9 TDI. Imaš i onaj blowoff i digneš snagu na 210 KS.

156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8232 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

beco wrote: 27/12/2024 09:05 Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.

Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.

Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.

Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.

Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
Twingo
Treba ti gepek, obori sjediste.
Moze prevesti 5 ljudi, a parkiras ga gdje hoces.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8233 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

ElRe wrote: 27/12/2024 09:15 Bolji ti je E46, A3 Sportback, Leon, Ibiza 1.9 TDI. Imaš i onaj blowoff i digneš snagu na 210 KS.

156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
pijuuuuu pijuuuu
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8234 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8235 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 27/12/2024 09:15 Bolji ti je E46, A3 Sportback, Leon, Ibiza 1.9 TDI. Imaš i onaj blowoff i digneš snagu na 210 KS.

156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
pa i to su sve truhle :lol:

nista losija nije alfa po pitanju limarije, ja bi potrazio 2.4 156 i nju cipovao, najbolje realno...al za 1300 da kupim i sve zavrsim :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8236 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Alfi nije problem limarija. Problem je pod :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8237 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

i na e46 je isto, tamo ispod zadnje klupe :D

jbg alfa zapne skoro svugdje ako je imalo spustena 8-)
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8238 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
Čovjek hoće da ih lakira i tjunira :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8239 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
ako bude nekad nekome zanimljivo, bice možda dogodine 318d na prodaju

što bi rekli ko nov :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8240 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

beco wrote: 27/12/2024 09:05 Nešto flrtam da kupim 2 auto po gradu.

Uslovi jeftino, manje troši, jeftina registracija, jeftino održavati,da ima gepek fin, godište nebitno.

Kako god okrenem 156 karavan 1.9 jtd 85 kw mi zapadne za oko. Za 3000-4000 KM se pristojna može naći.

Uložim još 1000 da je dovedem tip top (tipa trapa), chipam na 190 KS i eto perfektno auto za grada, koje malo troši a nije skupo registrovati.

Kolika je to ludost uraditi? Mislim pratim neke Fiat AR grupe po netu održavanje nije toliko skupo, trap i seleni na to računam.
pa zar ti nije povoljnije imati jedno, kad sumiras sve na kraju gorivo, odrzavanje, reg.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8241 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 27/12/2024 11:38
sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
Čovjek hoće da ih lakira i tjunira :)
sta ce lakirat pod??

ttreba isjec i varit, pa zastiti spojeve pa lakirat, pa kobit na to sve, bas se isplati
vernes81
Posts: 2300
Joined: 25/04/2011 23:04

#8242 Re: Alfa Romeo

Post by vernes81 »

Evolution_IV wrote: 27/12/2024 11:05
ElRe wrote: 27/12/2024 09:15 Bolji ti je E46, A3 Sportback, Leon, Ibiza 1.9 TDI. Imaš i onaj blowoff i digneš snagu na 210 KS.

156 ti je truhla roba, propast će ti sjedište u vožnji.
pa i to su sve truhle :lol:

nista losija nije alfa po pitanju limarije, ja bi potrazio 2.4 156 i nju cipovao, najbolje realno...al za 1300 da kupim i sve zavrsim :D
Ja kad god sam sjeo u 2.4 jtd nikad nisam znao jel chipovano il ne.
Ide ko munja.
I moja preporuka za 156 :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#8243 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:08 Alfi nije problem limarija. Problem je pod :lol:
Uhhhh :)
Kriticne totalno
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8244 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 27/12/2024 11:57
ElRe wrote: 27/12/2024 11:38
sime_cipol wrote: 27/12/2024 11:01 I E46 je odron. Ne znam imaju li dva u gradu da lice na auto kakav je bio.
Čovjek hoće da ih lakira i tjunira :)
sta ce lakirat pod??

ttreba isjec i varit, pa zastiti spojeve pa lakirat, pa kobit na to sve, bas se isplati
Ja se šalim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8245 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 27/12/2024 12:40
Evolution_IV wrote: 27/12/2024 11:57
ElRe wrote: 27/12/2024 11:38

Čovjek hoće da ih lakira i tjunira :)
sta ce lakirat pod??

ttreba isjec i varit, pa zastiti spojeve pa lakirat, pa kobit na to sve, bas se isplati
Ja se šalim.
ok :mrgreen:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#8246 Re: Alfa Romeo

Post by NediM17 »

Bez uvrede, kome normalnom može naumpasti 156 SW kao drugo auto "za po gradu"? :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8247 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

I ja isto kontam, i to dizelčina
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8248 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8249 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

AR 145 nekada lijep model, ali danas ne znam ima li ih u BiH 5 registrovanih. Nisu to više auta za grada, za svaki dan. Na stranu neki hobi projekat, održavanje i vožnje za meračenje.

Ko ima neki dobar auto, a hoće drugo da fura po gradu i ne stresira se, neki Clio 2-3 zakon, P207, C3... Sve mali potrošači, zahvalni za održavanje, laki za provlačenje i parkiranje u skučenim mjestima.

156 nikada nije ni bila zamišljena kao gradsko auto, a nakon 20 godina je još manje poželjna za grada.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8250 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Pogotovo 2.4 :D
I ja sam u dilemi, poceo trazit auto zeni za grada, pa otisao na to da kupim sebi nesto za cejf a da njoj ostane astra k. Poceo gledat auta do 2000 a najblizi sam kupovini astre h gtc za 6000 i to sebi :lol:
Post Reply