Slinjenje ulja na dihtunzima se ne rjesava ovim furmanskim metodama od 15 maraka.kravamuzara wrote: ↑17/02/2023 15:04
Kod kolega na par starijih auta je zaustavilo blaza curenja, vrijedi probati.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#45351 Re: Pitamo Mehanicare ?
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#45352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Desilo se jednom prije 5-6 god. na istoj lokaciji,drugi kamion i drugi proizvođač, mislim da nije ni 20 metara razlika u mjestu gdje je stao. Po GPSu pratim.vjeshalica wrote: ↑19/02/2023 23:21 Ako nije poslije imao istih problema ,ne bi trebalo, mada bi bolje bilo provjeeriti da nesto drugo nije problem posto je pretpostavljam teretno vozilo i pod opterecenjem u buduce da se ne javi nesto slicno
Poslije nikad ništa osim što sam vozaču govorio da smanji brzinu i poveća obrtaje na tom mjestu.
-
IstinitaPoruka
- Posts: 417
- Joined: 06/10/2015 14:27
#45353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam, trojicu. Nijedan ne zna o čemu je riječ, bukvalno su svi pregledali i ne vide u čemu je problem.
Zato i pitam ima li ovdje neko isti problem da se suočio sa njim..
-
Helios
- Posts: 160
- Joined: 06/03/2022 12:59
#45354 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.

Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#45355 Re: Pitamo Mehanicare ?
U DSG se itekako mjenja ulje.. vjecna ulja ii tekucine ne postoje..
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo je jedna vjecna tekucina -muska voda 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45357 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja koliko znam 120 stepeni. Ma da to podvuceno mi je cudno. - Ovaj podatak mozes pronaći u korisnickom uputstvu svoga vozilaxoklix wrote: ↑19/02/2023 23:14 Da li motor može imati posljedice nakon što se temperatura rashladne tekućine popela na 110 C?
Vozač nije primjetio dok crvena lampica nije bipnula na bordu. U pitanju je motor od preko 4000 ccm3 i prevozi teret.
Desilo mu se dok je išao uz jaku uzbrdicu na autoputu.
Nakon paljenja crvene lampice stao je u pomoćni trak, upalio grijanje u kabini na max te otvorio haubu.
Temperatura se brzo spustila te je u nižim brzinama otišao do prvog parkinga. Sačekao da se motor ohladi i dosuo 2 litra destilirane vode koju je sistem vjerovatno sam izbacio zbog pregrijavanja.
Nakon toga temperatura se nije dizala preko 90 C.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#45358 Re: Pitamo Mehanicare ?
DSQ200 je suho kvacilo, i koliko sam upoznat ne mjenja se ulje u njemu osim ako je bilo ostecenja pa se mora otvarati. Kolega vozio auto sa tim mjenjacem 7 godina nikada nije mjenjao ulje a islo je isto ko prvog dana ko zadnjegHelios wrote: ↑20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.![]()
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#45359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da vam tehnika voznje nije prikladna. Ako kasnije vozilo nema problema onda jedina solucija je voziti drugacije, mada bi bilo pametnije provjeriti kod majstora da nije neki problem ili je samo vozilo programirano da se zastiti jer je teretno.
Jer ipak voziti teretno vozilo natovareno uzbrdo ili nizbrdo trazi tehnikalije bolje od prosjecnog neukog amatera.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#45360 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je tzv suhi dsg, dq200, ne mijenja se ulje osim ako se ne radi reparacija mjenjaca. 3 majstora pitao sto rade s mjenjacima, kazu ne diraj nista ako mjenjac radi normalno.Helios wrote: ↑20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.![]()
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45361 Re: Pitamo Mehanicare ?
zamijeni ulje ne glupiraj se. Nista te ne kosta.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45363 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ima da bude odlicno.
Evo ja danas sebi nazad stavio nove fag lezajeve, brembo diskove i bosch plocice.
Brembo made in Italy nisam ocaran zavrsnom obradom. Bosch made in China
Ne smijem postaviti sliku Ferodo diskova na sta lice nakon 3g. Nikad vise.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45364 Re: Pitamo Mehanicare ?
i ovi diskovi su made in china
plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45365 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim ako zelis agresivnije da ti koci da trebas traziti suprotno, da deru diskove ( vjr. semi metalic)
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.
Nema sa TRW proizvodima za kocnice greske
Znam da neki vole trw disk i ate plocice
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.
Nema sa TRW proizvodima za kocnice greske
Znam da neki vole trw disk i ate plocice
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#45366 Re: Pitamo Mehanicare ?
iceman ze wrote: ↑13/02/2023 21:39Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)
Sta reci
Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu
Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune
Ajd na dobro....
Servis, updejt
Sistem ociscen, auto vergla ovlasteni sumLja na benzinsku pumpu(6 joja)
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da bi ti bilo najbolje da stupis u kontakt sa advokatom. Trazi i nove dizne.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45368 Re: Pitamo Mehanicare ?
ate plocice nisam htio iz 2 razloga, prvi preskupe a drugi, ATE ih cak ni ne pravi, nego neko drugi za njih...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45370 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45371 Re: Pitamo Mehanicare ?
a to su one sto su ko prskalice kad se koci 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45372 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam ih imao i na trkacem i na cestovnom autu ,ne skripe,koce 2x bolje nego obicne,samo prva dva kocenja dok se ne ugriju nistaEvolution_IV wrote: ↑20/02/2023 17:59
sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci?![]()
www.sinter.si -tu kupio 70 eura bile prije 15 god.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45373 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobar, nije to ni skupo za takav tip plocixe, realnobitanga_sa_otesa wrote: ↑20/02/2023 18:05ja sam ih imao i na trkacem i na cestovnom autu ,ne skripe,koce 2x bolje nego obicne,samo prva dva kocenja dok se ne ugriju nistaEvolution_IV wrote: ↑20/02/2023 17:59
sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci?![]()
![]()
www.sinter.si -tu kupio 70 eura bile prije 15 god.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45374 Re: Pitamo Mehanicare ?
Povoljnije nego EBC yelowstuff
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw



