Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#45351 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kravamuzara wrote: 17/02/2023 15:04
profatr wrote: 16/02/2023 18:39 Honda civic 2005.
Primjećujem u zadnje vrijeme flekice od ulja ispod motora, pretpostavljam da negdje pušta dihtung poklopca ventila ili/i negdje kod egr ventila. Auto je starije, da li to kapanje ide pod normalno ili da mijenjam te dihtunge.
Hvala
Image

Kod kolega na par starijih auta je zaustavilo blaza curenja, vrijedi probati.
Slinjenje ulja na dihtunzima se ne rjesava ovim furmanskim metodama od 15 maraka.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#45352 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

vjeshalica wrote: 19/02/2023 23:21 Ako nije poslije imao istih problema ,ne bi trebalo, mada bi bolje bilo provjeeriti da nesto drugo nije problem posto je pretpostavljam teretno vozilo i pod opterecenjem u buduce da se ne javi nesto slicno
Desilo se jednom prije 5-6 god. na istoj lokaciji,drugi kamion i drugi proizvođač, mislim da nije ni 20 metara razlika u mjestu gdje je stao. Po GPSu pratim.
Poslije nikad ništa osim što sam vozaču govorio da smanji brzinu i poveća obrtaje na tom mjestu.
IstinitaPoruka
Posts: 417
Joined: 06/10/2015 14:27

#45353 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by IstinitaPoruka »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/02/2023 19:33 promijeni majstora
Jesam, trojicu. Nijedan ne zna o čemu je riječ, bukvalno su svi pregledali i ne vide u čemu je problem.
Zato i pitam ima li ovdje neko isti problem da se suočio sa njim.. :skoljka:
Helios
Posts: 160
Joined: 06/03/2022 12:59

#45354 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Helios »

Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.😁😁
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#45355 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

U DSG se itekako mjenja ulje.. vjecna ulja ii tekucine ne postoje..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45356 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Samo je jedna vjecna tekucina -muska voda 🙂
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45357 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

xoklix wrote: 19/02/2023 23:14 Da li motor može imati posljedice nakon što se temperatura rashladne tekućine popela na 110 C?
Vozač nije primjetio dok crvena lampica nije bipnula na bordu. U pitanju je motor od preko 4000 ccm3 i prevozi teret.
Desilo mu se dok je išao uz jaku uzbrdicu na autoputu.
Nakon paljenja crvene lampice stao je u pomoćni trak, upalio grijanje u kabini na max te otvorio haubu.
Temperatura se brzo spustila te je u nižim brzinama otišao do prvog parkinga. Sačekao da se motor ohladi i dosuo 2 litra destilirane vode koju je sistem vjerovatno sam izbacio zbog pregrijavanja.
Nakon toga temperatura se nije dizala preko 90 C.
Ja koliko znam 120 stepeni. Ma da to podvuceno mi je cudno. - Ovaj podatak mozes pronaći u korisnickom uputstvu svoga vozila
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#45358 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Helios wrote: 20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.😁😁
DSQ200 je suho kvacilo, i koliko sam upoznat ne mjenja se ulje u njemu osim ako je bilo ostecenja pa se mora otvarati. Kolega vozio auto sa tim mjenjacem 7 godina nikada nije mjenjao ulje a islo je isto ko prvog dana ko zadnjeg
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#45359 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

xoklix wrote: 19/02/2023 23:30
Desilo se jednom prije 5-6 god. na istoj lokaciji,drugi kamion i drugi proizvođač, mislim da nije ni 20 metara razlika u mjestu gdje je stao. Po GPSu pratim.
Poslije nikad ništa osim što sam vozaču govorio da smanji brzinu i poveća obrtaje na tom mjestu.
Moguce da vam tehnika voznje nije prikladna. Ako kasnije vozilo nema problema onda jedina solucija je voziti drugacije, mada bi bilo pametnije provjeriti kod majstora da nije neki problem ili je samo vozilo programirano da se zastiti jer je teretno.
Jer ipak voziti teretno vozilo natovareno uzbrdo ili nizbrdo trazi tehnikalije bolje od prosjecnog neukog amatera.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#45360 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Helios wrote: 20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.😁😁
To je tzv suhi dsg, dq200, ne mijenja se ulje osim ako se ne radi reparacija mjenjaca. 3 majstora pitao sto rade s mjenjacima, kazu ne diraj nista ako mjenjac radi normalno.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45361 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

zamijeni ulje ne glupiraj se. Nista te ne kosta.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45362 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 20/02/2023 15:39
ocel valjat textar pro i trw plocice kombinacija? :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45363 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/02/2023 16:47
kabal1337 wrote: 20/02/2023 15:39
ocel valjat textar pro i trw plocice kombinacija? :-D
Ma ima da bude odlicno.
Evo ja danas sebi nazad stavio nove fag lezajeve, brembo diskove i bosch plocice.
Brembo made in Italy nisam ocaran zavrsnom obradom. Bosch made in China :run:

Ne smijem postaviti sliku Ferodo diskova na sta lice nakon 3g. Nikad vise.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45364 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 20/02/2023 17:14
Evolution_IV wrote: 20/02/2023 16:47
ocel valjat textar pro i trw plocice kombinacija? :-D
Ma ima da bude odlicno.
Evo ja danas sebi nazad stavio nove fag lezajeve, brembo diskove i bosch plocice.
Brembo made in Italy nisam ocaran zavrsnom obradom. Bosch made in China :run:

Ne smijem postaviti sliku Ferodo diskova na sta lice nakon 3g. Nikad vise.
i ovi diskovi su made in china :lol: :lol: , nema nista da nije china :skoljka:

plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio :D , ima da prase ko lude al kazu da su blage prema diskovima sto mi i treba...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45365 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mislim ako zelis agresivnije da ti koci da trebas traziti suprotno, da deru diskove ( vjr. semi metalic) :D
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.

Nema sa TRW proizvodima za kocnice greske
Znam da neki vole trw disk i ate plocice
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#45366 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

iceman ze wrote: 13/02/2023 21:39
iceman ze wrote: 11/02/2023 23:52 Pogresno gorivo nasuli na b/pumpi, rekose iz bihamka moguce Adblue, pri vrhu se vidi benzin, doduse rece radnica na kasi da im se pistolj zaglavio, predjoh cca 3km i ugasi se motor ... Ja sr*nja u ruandi

Image
Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)

Sta reci 😁

Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu

Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune

Ajd na dobro....

Servis, updejt

Sistem ociscen, auto vergla ovlasteni sumLja na benzinsku pumpu(6 joja) :-) sta je sljedece ?!(injektori, bobine)
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45367 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mislim da bi ti bilo najbolje da stupis u kontakt sa advokatom. Trazi i nove dizne.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45368 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 20/02/2023 17:30 Mislim ako zelis agresivnije da ti koci da trebas traziti suprotno, da deru diskove ( vjr. semi metalic) :D
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.

Nema sa TRW proizvodima za kocnice greske
Znam da neki vole trw disk i ate plocice
:thumbup:

ate plocice nisam htio iz 2 razloga, prvi preskupe a drugi, ATE ih cak ni ne pravi, nego neko drugi za njih...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45369 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote: 20/02/2023 17:30
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.

ako hoces da bolje grize onda sinter plocice :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45370 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 20/02/2023 17:56
kabal1337 wrote: 20/02/2023 17:30
Bolje ti bitanga moze predloziti on je sigurno eksperimentiso sa time.

ako hoces da bolje grize onda sinter plocice :thumbup:
sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci? :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45371 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

a to su one sto su ko prskalice kad se koci :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45372 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 20/02/2023 17:59

sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci? :D
ja sam ih imao i na trkacem i na cestovnom autu ,ne skripe,koce 2x bolje nego obicne,samo prva dva kocenja dok se ne ugriju nista :D
www.sinter.si -tu kupio 70 eura bile prije 15 god.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45373 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 20/02/2023 18:05
Evolution_IV wrote: 20/02/2023 17:59

sto ce mi to na obicnom autu, jelde one i skice ko lude kad se koci? :D
ja sam ih imao i na trkacem i na cestovnom autu ,ne skripe,koce 2x bolje nego obicne,samo prva dva kocenja dok se ne ugriju nista :D
www.sinter.si -tu kupio 70 eura bile prije 15 god.
dobar, nije to ni skupo za takav tip plocixe, realno :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45374 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Povoljnije nego EBC yelowstuff
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#45375 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sime_cipol »

Image
Post Reply