Odlicno za imat, a moze se nabaviti do 10 KM. Ta paid verzija app cak nudi i mogucnost kodiranja na nekim vozilima. Licenica svega par dolara. Odlicna stvar za imat u autu a ne zauzima mnogo prostora.ucenik1234 wrote: ↑11/02/2023 18:14Najbolje ti je Bluetooth ELM 327 port kupiti, i povezati sa laptopom. Ja imam već 5 godina ovakav:Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
https://www.ebay.com/itm/283821808257?h ... R4j9vJfIYQ
I instalirao na mobitelu Car Scanner, i kad mi se check engine upali zbog loseg plina nekada, ponistim gresku, a mozes i pratit parametre live tokom voznje. Uglavnom, prejaka stvar![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45226 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45227 Re: Pitamo Mehanicare ?
onaj lezaj nasao meyle i swag, kakav je kvalitet ova 2?
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#45228 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kad sam kupovao lezaj za sx4, kutija FAG, unutra japanski lezaj NTN. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45229 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema niko fag
, o ntn da ne pricam...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#45232 Re: Pitamo Mehanicare ?
I sta ti izbaci, koju gresku, fuel mixture too lean, siromasna smjesa?ucenik1234 wrote: ↑11/02/2023 18:14Najbolje ti je Bluetooth ELM 327 port kupiti, i povezati sa laptopom. Ja imam već 5 godina ovakav:Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
https://www.ebay.com/itm/283821808257?h ... R4j9vJfIYQ
I instalirao na mobitelu Car Scanner, i kad mi se check engine upali zbog loseg plina nekada, ponistim gresku, a mozes i pratit parametre live tokom voznje. Uglavnom, prejaka stvar![]()
Siromasna smjesa nije dobra za motor.
Nece nikad upaliti check engine ma koliko plin bio los ako je plinska mapa kako treba.
Evo 170.000 km na plinu, sipam gdje je najjeftinije nikad se upalila nije.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#45233 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se ponekad upali kad je na leru. Prebogata smjesa. I to se ne dešava sad kad su minusi.
Vozao na benzin da vidim hoće li se upaliti. Potrošio rezervoar. Ništa.
Na plin kad sam prebacio drugi treci dan se malo zatrese motor i lampica.
I onda opet 10-15 dana nista. Kad je vruce vani, iznad 20, isto nista ili jako rijetko. Samo kad su ovako temperature od 0-15 pali se u svakoj guzvi na cesti kad se duze vozi mic po mic ili na leru. Kontam da mora biti neke veze sa citanjem temerature zraka, ali zasto je onda na benzinu sve ok.
Uglavnom hocu da sakupim sto vise informacija kad se desava prije nego odem na servis u martu, da je lakse skontat sta je.
Ako neko ima sugestiju sta bi moglo biti?
Vozao na benzin da vidim hoće li se upaliti. Potrošio rezervoar. Ništa.
Na plin kad sam prebacio drugi treci dan se malo zatrese motor i lampica.
I onda opet 10-15 dana nista. Kad je vruce vani, iznad 20, isto nista ili jako rijetko. Samo kad su ovako temperature od 0-15 pali se u svakoj guzvi na cesti kad se duze vozi mic po mic ili na leru. Kontam da mora biti neke veze sa citanjem temerature zraka, ali zasto je onda na benzinu sve ok.
Uglavnom hocu da sakupim sto vise informacija kad se desava prije nego odem na servis u martu, da je lakse skontat sta je.
Ako neko ima sugestiju sta bi moglo biti?
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#45234 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne izbacuje tebi gresku zbog loseg plina vec zbog lose nastimane plinske mape.ucenik1234 wrote: ↑11/02/2023 18:14Najbolje ti je Bluetooth ELM 327 port kupiti, i povezati sa laptopom. Ja imam već 5 godina ovakav:Dope_Man wrote: ↑10/02/2023 12:33 Pitanje za ove koji znaju oko dijagnostika. Imam igrom slucaja neku Delphi dijagnostiku (kopirao sebi kad sam mehanicaru iz komsiluka sredjivao laptop, rekoh da se nadje). Nadjoh to jucer nakon par godina skupljanja prasine, pa sad nesto razmisljam da konacno uzmem i neki OBDII - USB kabal, onako da mogu par puta godislje vidjeti da li sta auto ima za reci pa ako ima da se najavim doktoru.
Vidim ima pun klinac kablova itd.. je li svejedno koji se uzima jer svakako softver radi citanje, il ipak treba ganjati neki specifican/kompatibilan sa tim programom?
https://www.ebay.com/itm/283821808257?h ... R4j9vJfIYQ
I instalirao na mobitelu Car Scanner, i kad mi se check engine upali zbog loseg plina nekada, ponistim gresku, a mozes i pratit parametre live tokom voznje. Uglavnom, prejaka stvar![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45237 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odakle AdBlue u benzinu, odnosno kako može kroz pištolj doći iz cisterne za benzin bilo šta drugo. To mi više smrdi da je voda.
To je za inspekcije i obavezno pismeni zahtjev za naknadu štete. Pogotovo ako je na pištolju jasno pisalo Benzin 95 ili slično.
Koje auto je u pitanju, je li direktno ubrizgavanje ili je MPI?
To je za inspekcije i obavezno pismeni zahtjev za naknadu štete. Pogotovo ako je na pištolju jasno pisalo Benzin 95 ili slično.
Koje auto je u pitanju, je li direktno ubrizgavanje ili je MPI?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#45238 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitala me na kasi 2x jel sipate AdBlue, kontam vidi na ekranu sta onaj rudonja tanka +zsglavio "pistolj", ono pri vrhu je benzin laksi je, a ovo ostalo, haj znaj
Tsi benzinac
Last edited by iceman ze on 12/02/2023 00:13, edited 1 time in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45239 Re: Pitamo Mehanicare ?
U pizdu materinu. Sranje
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#45240 Re: Pitamo Mehanicare ?
Obavezno prijaviti slučaj inspekciji. Kantonalna tržišna inspekcija bi ti tu trebala biti adresa. https://www.zdk.ba/kantonalna-uprava-za ... ke-poslove
Navedi sve činjenice. Automobil na pregled i traži napismeno da ti se napišu sve štete nakon dijagnoze.
Obavezno traži naknadu štete sudskim putem, angažuj dobrog advokata. Jer nije do tebe.
Nadam se da nije velika šteta. Ali kolika god da bude, zaganjaj ih.
Ne znam ima li potrebe da zoveš policiju da naprave zapisnik i možda izuzmu taj uzorak. Ili da to čuvaš za inspekciju. Nisam siguran s pravne strane da li ti uopće treba policijski zapisnik.
Kako god čuvaj taj uzorak i čuvaj račun, i sa inspekcijom i advokatom lagano u proceduru. Potrajat će, ali će na kraju biti u tvoju korist.
A što se motora tiče, nadam se da nisu stradale dizne, moguće je da ima senzor vode u filteru goriva pa je možda zbog zaštite ugasio motor preventivno.
I ne pokušavaj upaliti motor više. Nemoj ni kontakt davati ako ne moraš. Dok se sve ne pregleda i ispere.
Navedi sve činjenice. Automobil na pregled i traži napismeno da ti se napišu sve štete nakon dijagnoze.
Obavezno traži naknadu štete sudskim putem, angažuj dobrog advokata. Jer nije do tebe.
Nadam se da nije velika šteta. Ali kolika god da bude, zaganjaj ih.
Ne znam ima li potrebe da zoveš policiju da naprave zapisnik i možda izuzmu taj uzorak. Ili da to čuvaš za inspekciju. Nisam siguran s pravne strane da li ti uopće treba policijski zapisnik.
Kako god čuvaj taj uzorak i čuvaj račun, i sa inspekcijom i advokatom lagano u proceduru. Potrajat će, ali će na kraju biti u tvoju korist.
A što se motora tiče, nadam se da nisu stradale dizne, moguće je da ima senzor vode u filteru goriva pa je možda zbog zaštite ugasio motor preventivno.
I ne pokušavaj upaliti motor više. Nemoj ni kontakt davati ako ne moraš. Dok se sve ne pregleda i ispere.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#45241 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je HP pumpa riknula auto je totalka.
- B6Redhell
- Posts: 7816
- Joined: 25/12/2010 04:56
#45242 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jake su te HPFP u TSI nece tek tako riknuti, ipak je ulje podmazuje, ja mislim da nije katastrofalno, ali sve troskove popravke trebaju snositi i ganjati s njima…
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#45243 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos nam samo reci gdje je to bilo, da zaobilazimo.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45244 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45245 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje ne paliti auto, traziti da se istanka pogresno gorivo.
- shape of despair
- Posts: 3988
- Joined: 09/04/2008 18:41
#45246 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aditivi za dizel sto ide na svakih 2-3k, da ne,onako radi reda,ima li efekta ili ne. Nije sad neka pljacka sq cijenom
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45247 Re: Pitamo Mehanicare ?
jbo majku, ne moze coek da se ne upita o sudbini i nesreci - coek renoviro sjeban motor - presvuko ga za kolko sam skonto kamaru para - i onda dodjes na benzinsku i nasuju ti pišaku u rezervar..... ja bi se štrikiro..... 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#45248 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mom su koleZi nasuli skoro pun rezervoar beMzina u dizelaša, auto se ugasilo nakon par km.
U servisu ispraznili rezervoar, nasuli pravo gorivo i gas, nije bilo nikakve štete.
U servisu ispraznili rezervoar, nasuli pravo gorivo i gas, nije bilo nikakve štete.
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45249 Re: Pitamo Mehanicare ?
desilo mi se isto i isto u Zenici - mozda je i ista puNpa 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46


