Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43426 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/02/2023 10:03
laserShow wrote: 16/02/2023 09:38

Hajde sto si ters, ali sto lazes?

Ako nadjes i jednu poveznicu s posoljenim respom, ja ti napravim jos jednu radionu, pa da mozes manje biti na forumu.
:lol: :lol: :lol:
djesi lovatoru ne prepoznah odmah ciji si klon.. da nisi đetseter???
p.s. ulozi lovu u sta pametnije :D
nisam nicij klon, samo ne znam zasto dopustas sebi da prozivas nekoga bez cinjenica. NIje prvi put da to "stari" forumasi rade, koji misle da su vlasnici nekih tema, na kojima je samo njihovo misljenje relevantno.

Da imas i 1% potvrdu sto toga pises ne bih ti nista odgovarao i zachatavao temu. Ovako barem mozes uputiti izvinjenje i reci da si napravo gresku i svako na svoju stranu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43427 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

laserShow wrote: 16/02/2023 22:46

nisam nicij klon, samo ne znam zasto dopustas sebi da prozivas nekoga bez cinjenica. NIje prvi put da to "stari" forumasi rade, koji misle da su vlasnici nekih tema, na kojima je samo njihovo misljenje relevantno.

Da imas i 1% potvrdu sto toga pises ne bih ti nista odgovarao i zachatavao temu. Ovako barem mozes uputiti izvinjenje i reci da si napravo gresku i svako na svoju stranu.
nisi klon ,vec kloncina :lol:
nakon godinu dana sve znas i prvi postovi su uvijek dugo pratim forum pa sam odlucio da se malo svadjam i kontriram .tu supljaru mozes valjat maloj djeci negdje .
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43428 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/02/2023 06:20
laserShow wrote: 16/02/2023 22:46

nisam nicij klon, samo ne znam zasto dopustas sebi da prozivas nekoga bez cinjenica. NIje prvi put da to "stari" forumasi rade, koji misle da su vlasnici nekih tema, na kojima je samo njihovo misljenje relevantno.

Da imas i 1% potvrdu sto toga pises ne bih ti nista odgovarao i zachatavao temu. Ovako barem mozes uputiti izvinjenje i reci da si napravo gresku i svako na svoju stranu.
nisi klon ,vec kloncina :lol:
nakon godinu dana sve znas i prvi postovi su uvijek dugo pratim forum pa sam odlucio da se malo svadjam i kontriram .tu supljaru mozes valjat maloj djeci negdje .
Velicina se ogleda u sposobnosti priznati gresku, a ne nastaviti gurati istu pricu i dalje. Opet te javno prozivam i kazem, nadji mi poveznicu s respicom ili bilo kojim drugim forumasem i da ja tebi uputim izvinjenje.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#43429 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

vjeshalica wrote: 16/02/2023 12:31
Ateista wrote: 16/02/2023 11:58
Inace mi je zanimljivo rjesenje za semafore u luxemburgu, kad je "zeleno" za lijevo a u isto vrijeme i onima za pravo koje moras pustiti, nije zeleno vec blinka zuto sa strelicom za lijevo, da da do znanja da mozes proci ali sa oprezom jer nemas prednost.
Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti :lol:
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
Malo ljudi zna, ali zeleno sa strelicom znaci 'vozi slobodno, ne moras nikome stajat u susret', a obicno zeleno na semaforu kad skreces ti govori 'ej, dolaze ti auta u susret, morat ces stat'
User avatar
Ateista
Posts: 51687
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43430 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

xamp wrote: 17/02/2023 09:11
vjeshalica wrote: 16/02/2023 12:31

Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti :lol:
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
Malo ljudi zna, ali zeleno sa strelicom znaci 'vozi slobodno, ne moras nikome stajat u susret', a obicno zeleno na semaforu kad skreces ti govori 'ej, dolaze ti auta u susret, morat ces stat'
Molio bih izvor, gdje je to navedeno u zobsu ili nekom pravilniku?
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#43431 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SuperLjepilo »

Popravili su dopunski za desno kod Merkatora, ako je neko izbjegavao zbog toga :D
User avatar
Ateista
Posts: 51687
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43432 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

SuperLjepilo wrote: 17/02/2023 09:20 Popravili su dopunski za desno kod Merkatora, ako je neko izbjegavao zbog toga :D
:thumbup:
Dobro je znati, do sad nisam imao ni potrebe tuda, najcesce vikendom idem na taj semafor.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43433 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

laserShow wrote: 17/02/2023 08:40
Velicina se ogleda u sposobnosti priznati gresku, a ne nastaviti gurati istu pricu i dalje. Opet te javno prozivam i kazem, nadji mi poveznicu s respicom ili bilo kojim drugim forumasem i da ja tebi uputim izvinjenje.
Ja nisam nikakva velicina,ja sam niko i nista isto kao i ti.nicija izvinjenja mi ne trebaju,posebno cyber nebitnih likova.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#43434 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

SuperLjepilo wrote: 17/02/2023 09:20 Popravili su dopunski za desno kod Merkatora, ako je neko izbjegavao zbog toga :D
:thumbup:
Juče ujutro baš gužva tu, kad imam šta vidjeti, ne radi taj dodatni za desno.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43435 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#43436 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

Ateista wrote: 17/02/2023 09:15
xamp wrote: 17/02/2023 09:11

Malo ljudi zna, ali zeleno sa strelicom znaci 'vozi slobodno, ne moras nikome stajat u susret', a obicno zeleno na semaforu kad skreces ti govori 'ej, dolaze ti auta u susret, morat ces stat'
Molio bih izvor, gdje je to navedeno u zobsu ili nekom pravilniku?
nije ni navedeno. Naprotiv pise da i kad prolazis semafor sa zelenom strelicom da moras propustiti vozila koja se krecu putem na koji se ukljucujes, pjesake itd
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#43437 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Inače sve što se nađe na internetu je sigurno tačno.
A neko je ovdje izgleda bezveze pravio dvije trake na izlaznim saobraćajnicama.
Dovoljna je ko biva jedna.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43438 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

drug_profi wrote: 17/02/2023 13:42
Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Inače sve što se nađe na internetu je sigurno tačno.
A neko je ovdje izgleda bezveze pravio dvije trake na izlaznim saobraćajnicama.
Dovoljna je ko biva jedna.
Moze biti da nesto nisi dobro shvatio...tipa da je tu prikazan ulaz vozila samo na jednom ulazu. Ako vozila ulaze istovremeno i iz drugih ulaza, u desnu/vanjsku traku, tada ces se, logicno, iskljuciti iz unutrasnje trake u lijevu ulaznu. AKo te neko pusti, sto je kod nas u par s dzokerom vazda, pa se redovno lupaju u kruznom radi toga.
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43439 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
To je samo jedan od primjera kako možeš...ali nije jedini.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43440 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

To je ispravan primjer.
Ako namjeravas izaci na prvi ili drugi izlaz - ukljucujes se u vanjsku traku.
Ako izlazis na treci ili cetvrti izlaz - ukljucujes se u unutrasnju traku.
To je za kruzni s dvije trake.

Princip se nastavlja s povecavanjem broja ulazno-izlaznih traka i traka u kruznom.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#43442 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Nije istina ovo za kruzni.
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#43443 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

ImageLjudi pomagajte uskoro će zeleno kako da skrenem ko ima prednost?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43444 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Joj dobrog Infinitija
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#43445 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Vjeruj dok sam aploudovao sliku letimično sam pogledao i pomislio Mazda 6.
Nego pusti se ti kola, čekam još na odgovor gužva je evo iza mene sve do bbi
veselinovic
Posts: 149
Joined: 11/11/2011 16:57

#43446 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by veselinovic »

xamp wrote: 17/02/2023 09:11 Malo ljudi zna, ali zeleno sa strelicom znaci 'vozi slobodno, ne moras nikome stajat u susret', a obicno zeleno na semaforu kad skreces ti govori 'ej, dolaze ti auta u susret, morat ces stat'
Netacno. Clan 52. ZOBSa :
(1) Ako je uređaju za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova za regulisanje saobraćaja na
raskrsnici dodat jedan ili više dopunskih znakova u obliku zelene svijetleće strelice, vozač
može vozilom da prođe svjetlosni znak i da se kreće u pravcu označenom zelenom svjetlećom
strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svjetlo, pri čemu ne smije da ometa
saobraćaj vozila koja se kreću po putu na koji ulazi i mora da propusti pješake koji prelaze
preko kolovoza.
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#43447 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

veselinovic wrote: 17/02/2023 21:43
xamp wrote: 17/02/2023 09:11 Malo ljudi zna, ali zeleno sa strelicom znaci 'vozi slobodno, ne moras nikome stajat u susret', a obicno zeleno na semaforu kad skreces ti govori 'ej, dolaze ti auta u susret, morat ces stat'
Netacno. Clan 52. ZOBSa :
(1) Ako je uređaju za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova za regulisanje saobraćaja na
raskrsnici dodat jedan ili više dopunskih znakova u obliku zelene svijetleće strelice, vozač
može vozilom da prođe svjetlosni znak i da se kreće u pravcu označenom zelenom svjetlećom
strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svjetlo, pri čemu ne smije da ometa
saobraćaj vozila koja se kreću po putu na koji ulazi i mora da propusti pješake koji prelaze
preko kolovoza.
On je vjerovatno mislio na regularni semafor crveno - žuto - zeleno i crveno - žuto - zelena strelica.
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#43448 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Nije obavezno pa nije i jedino ispravno.
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43449 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

nemezis wrote: 18/02/2023 15:20
Dozer wrote: 17/02/2023 13:23 Ne sjecam se da ovo vidjeh ovdje, ali svejedno. Ovo je ispravno kretanje kroz kruzni tok. Ulaz, izlazi.

Image
Nije obavezno pa nije i jedino ispravno.
A ima nesto sto se zove saobracajna kultura koja je kod nas misaona imenica za vecinu vozaca
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#43450 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by omega369 »

Opet raskrsnice, kruzni tokovi.... :lol: :lol: :lol:

Nego, zna li se koji degen voza crnog tapeR-a, dojcland table??
Post Reply