Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da STEP održava semafore prema zadnjem tenderu, ako nije istekao ugovor. +387 33 776 851
Ili Općina Novo Sarajevo +387 33 492 100 pa nek te preusmjere na komunalce.
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#43402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SuperLjepilo »

Kakav je jučer cirkus tu bio, ja kontao havarija na raskrsnici dole kod Merkatora, kad ono crkao dopunski :lol: Kolona do glavne haman bila, nikad proći
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

lepa amerika i skretanje desno
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ma juce je bio haos u cijelom gradu, gdje god da probas to je kolaps.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

mk ultra wrote: 16/02/2023 08:28 lepa amerika i skretanje desno
Treba pokrenuti inicijativu da se i kod nas to uvede.
Ili mozda bolje ne, znajuci nase vozace to bi tek bio cirkus.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Ateista wrote: 16/02/2023 09:11
mk ultra wrote: 16/02/2023 08:28 lepa amerika i skretanje desno
Treba pokrenuti inicijativu da se i kod nas to uvede.
Ili mozda bolje ne, znajuci nase vozace to bi tek bio cirkus.
nema vecih debila od amera..
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/02/2023 09:23
drug_profi wrote: 13/02/2023 08:25
Laser je baš šou i bez lasera.
laser je respo :lol: :lol: :lol:
Hajde sto si ters, ali sto lazes?

Ako nadjes i jednu poveznicu s posoljenim respom, ja ti napravim jos jednu radionu, pa da mozes manje biti na forumu.
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Laser je za respicu akademik. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/02/2023 09:34
Ateista wrote: 16/02/2023 09:11

Treba pokrenuti inicijativu da se i kod nas to uvede.
Ili mozda bolje ne, znajuci nase vozace to bi tek bio cirkus.
nema vecih debila od amera..
:thumbup:
To je tacno, vecina ne bi znala kako voziti auto ako nije automatik... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

laserShow wrote: 16/02/2023 09:38

Hajde sto si ters, ali sto lazes?

Ako nadjes i jednu poveznicu s posoljenim respom, ja ti napravim jos jednu radionu, pa da mozes manje biti na forumu.
:lol: :lol: :lol:
djesi lovatoru ne prepoznah odmah ciji si klon.. da nisi đetseter???
p.s. ulozi lovu u sta pametnije :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

mk ultra wrote: 16/02/2023 08:28 lepa amerika i skretanje desno
ima u Banja Luci, kultura bas :thumbup:

nasi debili nemaju dovoljno sive mase da to svare i realizuju, al zato znaju stepu nalozit da stavi svako 100m semafor :sax:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Evolution_IV wrote: 16/02/2023 11:41
mk ultra wrote: 16/02/2023 08:28 lepa amerika i skretanje desno
ima u Banja Luci, kultura bas :thumbup:

nasi debili nemaju dovoljno sive mase da to svare i realizuju, al zato znaju stepu nalozit da stavi svako 100m semafor :sax:
Sta ima u banja luci? Drugaciji zakon ili neki znakovi?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Ateista wrote: 16/02/2023 11:48
Evolution_IV wrote: 16/02/2023 11:41

ima u Banja Luci, kultura bas :thumbup:

nasi debili nemaju dovoljno sive mase da to svare i realizuju, al zato znaju stepu nalozit da stavi svako 100m semafor :sax:
Sta ima u banja luci? Drugaciji zakon ili neki znakovi?
ima skretanje desno iako je crveno za pravo, stalno je upaljena zelena za desno, oa ako imas prostora uvaljuj se :)
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Bilo je i u Sarajevu slobodno desno,...ali ukinuli. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Evolution_IV wrote: 16/02/2023 11:51
Ateista wrote: 16/02/2023 11:48

Sta ima u banja luci? Drugaciji zakon ili neki znakovi?
ima skretanje desno iako je crveno za pravo, stalno je upaljena zelena za desno, oa ako imas prostora uvaljuj se :)
A da, mislim da sam to vidjao i u istocnom sarajevu. To jeste dobra stvar.
Koliko ja znam, u americi je to dozvoljeno i bez semafora, dakle imas pravo skrenuti desno na crveno, ako je slobodno naravno. Ne znam da li svugdje, moguce da se razlikuju pravila po njihovim drzavama.

Inace mi je zanimljivo rjesenje za semafore u luxemburgu, kad je "zeleno" za lijevo a u isto vrijeme i onima za pravo koje moras pustiti, nije zeleno vec blinka zuto sa strelicom za lijevo, da da do znanja da mozes proci ali sa oprezom jer nemas prednost.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

konektovan wrote: 16/02/2023 11:53 Bilo je i u Sarajevu slobodno desno,...ali ukinuli. :mrgreen:
Ne sjecam se gdje je to bilo?
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#43417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

ima i u sarajevo, kod vjetrenjace desno u dzemala bijedica bez semafora se skrece dok ako ides pravo prema bosmalu ili na glavnu cekas zeleno
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Ateista wrote: 16/02/2023 11:58
konektovan wrote: 16/02/2023 11:53 Bilo je i u Sarajevu slobodno desno,...ali ukinuli. :mrgreen:
Ne sjecam se gdje je to bilo?
Hamdije Čemerlića, skretanje za desno u ul. Zmaja od Bosne...prema gradu :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

konektovan wrote: 16/02/2023 12:00
Ateista wrote: 16/02/2023 11:58

Ne sjecam se gdje je to bilo?
Hamdije Čemerlića, skretanje za desno u ul. Zmaja od Bosne...prema gradu :mrgreen:
Ali to je bio standardni za desno koji otvara samo kad nema kolizije sa onim koji idu pravu kroz zmaja od bosne. Govorimo o semaforima za desno na kojim je uvijek zeleno,samo moras propustiti one koji imaju prednost.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#43420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Kod okretnice na Mojmilu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#43421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 16/02/2023 11:58
Inace mi je zanimljivo rjesenje za semafore u luxemburgu, kad je "zeleno" za lijevo a u isto vrijeme i onima za pravo koje moras pustiti, nije zeleno vec blinka zuto sa strelicom za lijevo, da da do znanja da mozes proci ali sa oprezom jer nemas prednost.
Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti :lol:
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 16/02/2023 12:31
Ateista wrote: 16/02/2023 11:58
Inace mi je zanimljivo rjesenje za semafore u luxemburgu, kad je "zeleno" za lijevo a u isto vrijeme i onima za pravo koje moras pustiti, nije zeleno vec blinka zuto sa strelicom za lijevo, da da do znanja da mozes proci ali sa oprezom jer nemas prednost.
Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti :lol:
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
Naravno, ne kazem da su propisi drugaciji, samo su signalizaciju prilagodili na zanimljiv i jasniji nacin. Kad je zeleno onda ti je bas zeleno i nema kolizije koliko sam upratio, kad je "zeleno" sa ali da nekog moras propustiti onda blinka strelica u zutoj boji da naglasi da mozes ici ali sa oprezom.
Da, to ima ponegdje kod nas tih dodatnih semafora koji blinkaju, to je isto dobro rjesenje tamo gdje ima dosta pjesaka.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 16/02/2023 12:27 Kod okretnice na Mojmilu.
Jeli tu uvijek zeleno, ili da li je nekad bilo tako? Nisam upratio, rijetko tu prodjem.
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#43424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ateista wrote: 16/02/2023 13:21
drug_profi wrote: 16/02/2023 12:27 Kod okretnice na Mojmilu.
Jeli tu uvijek zeleno, ili da li je nekad bilo tako? Nisam upratio, rijetko tu prodjem.
Nije nego prije semafora imas posebnu cestu za desno.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 16/02/2023 15:05
Ateista wrote: 16/02/2023 13:21

Jeli tu uvijek zeleno, ili da li je nekad bilo tako? Nisam upratio, rijetko tu prodjem.
Nije nego prije semafora imas posebnu cestu za desno.
A da, ima kroz okretaljku. Znam da je jedno vrijeme uvedena zabrana prolaza tuda pa su opet dozvolili.
Post Reply