Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43251 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43252 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/02/2023 15:25 Image
Vala baš.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#43253 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

U pravu je coek
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#43254 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 12/02/2023 14:19 Ja ne znam sta vas tako tangira sjecenje pregledne krivine kad je cesta prazna?
Zato što to isto rade i kad cesta nije prazna, samo neće da priznaju.
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43255 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 12/02/2023 16:28
drug_profi wrote: 12/02/2023 14:19 Ja ne znam sta vas tako tangira sjecenje pregledne krivine kad je cesta prazna?
Zato što to isto rade i kad cesta nije prazna, samo neće da priznaju.
To rade samo budale, a onaj koji vodi racuna i razmislja glavom sjece krivine samo kada je situacija dobra gdje nece sebe i druge ugroziti.

Ja sam vidjao vozaca kojima treba dozivotno oduzeti vozacku i nedati im nikada vise da sjednu da voze pa ne govorim da su svi takvi.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#43256 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

kakaljin wrote: 12/02/2023 16:31
Laplace wrote: 12/02/2023 16:28

Zato što to isto rade i kad cesta nije prazna, samo neće da priznaju.
To rade samo budale, a onaj koji vodi racuna i razmislja glavom sjece krivine samo kada je situacija dobra gdje nece sebe i druge ugroziti.

Ja sam vidjao vozaca kojima treba dozivotno oduzeti vozacku i nedati im nikada vise da sjednu da voze pa ne govorim da su svi takvi.
Upravo tako.
Već sam napisao, samo ako je preglednost 100%.
Ako je 99.9% no no.
I ja sam vozač, i znam šta znači kada ti se iznenada nađe debil u tvojoj traci.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#43257 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 12/02/2023 16:31
Laplace wrote: 12/02/2023 16:28

Zato što to isto rade i kad cesta nije prazna, samo neće da priznaju.
To rade samo budale, a onaj koji vodi racuna i razmislja glavom sjece krivine samo kada je situacija dobra gdje nece sebe i druge ugroziti.

Ja sam vidjao vozaca kojima treba dozivotno oduzeti vozacku i nedati im nikada vise da sjednu da voze pa ne govorim da su svi takvi.
Jasno. Budala imamo za izvoz.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#43258 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Upavo tako. Ja sjecem krivinu samo kad je potpuno vidim. Znaci da nema nigdje sanse da ima neko nevidljivo auto.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43259 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ne sijecem nikad, volim da osjetim auto i fiziku :D :izet:
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43260 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Evolution_IV wrote: 12/02/2023 19:50 ne sijecem nikad, volim da osjetim auto i fiziku :D :izet:
Sto brze bolje se fizika osjeti :D :D :D :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#43261 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Ako niste sjekaci, onda ste splinteri.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43262 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

kakaljin wrote: 12/02/2023 19:53
Evolution_IV wrote: 12/02/2023 19:50 ne sijecem nikad, volim da osjetim auto i fiziku :D :izet:
Sto brze bolje se fizika osjeti :D :D :D :D
Za iole reguralnu voznju nema potrebe, ako se divlja i ne poznaju mogucnosti auta i sebe moraju zasjec jer krene da klize i umjesto da prati krivinu ide pravo :izet: :D
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43263 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Evolution_IV wrote: 12/02/2023 19:59
kakaljin wrote: 12/02/2023 19:53

Sto brze bolje se fizika osjeti :D :D :D :D
Za iole reguralnu voznju nema potrebe, ako se divlja i ne poznaju mogucnosti auta i sebe moraju zasjec jer krene da klize i umjesto da prati krivinu ide pravo :izet: :D
Zato vidimo puno BMW-a i Golfova kao izlete sa ceste :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43264 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 12/02/2023 11:58
kakaljin wrote: 12/02/2023 11:25

Uporedjivanje ti nije na mjestu, bolje da uporedis one vozace koji ni na pravcu ne znaju se drzati svoje trake pravilno vec sveraju,a oni koji nekada sasjeku krivinu koja je veoma pregledna i sigurna da se moze sasjeci ne mogu se porediti sa onima koji se boje voznje i voziti brzo onoliko koliko pise na saobracajnom znaku a i dalje sjedaju za volan i voze i onda ugrozavaju ostale ucesnike u saobracaju.
U principu su to jedni te isti vozači. Ja pri vožnji 10 do 20 preko ograničenja nemam potrebe sjeći krivine pa mi je nejasno o kakvom komforu i ugodnijoj vožnji se ovdje priča.
Ne mozes reci da su jedni te isti, rijetki su oni koji ne postuju semafor i prolaze kroz crveno. Iako se objektivno i to moze uraditi nekad bezbjedno, iz nekog razloga je to za normalne ljude kao neki taboo, nesto sto se prekrsi samo ako vozis nekog u bolnicu. Oni koji idu kroz crveno su bas specificna sorta vozaca, blago receno.
Sijecenje krivine mozda ne radi bas svako, ali lao i prekoracenje brzine to radi vecina vozaca u nekim situacijama.
Ne znaci da se mora to uraditi, ali na primjer nekad na magistrali ako naidje par keatkih a preglednih okuka, moguce ih je proci ako mslo presijeces bez da ikako smanjis brzinu, a da bi prosao bez toga da je potrebno malo usporiti. Nije problem usporiti, ali dosta ljudi voli ravnomjernu voznju i ako ima mogucnost i ako je bezbjedno, radije ce malo presjeci da ne usporavaj bezveze.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#43265 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 12/02/2023 20:22
Laplace wrote: 12/02/2023 11:58

U principu su to jedni te isti vozači. Ja pri vožnji 10 do 20 preko ograničenja nemam potrebe sjeći krivine pa mi je nejasno o kakvom komforu i ugodnijoj vožnji se ovdje priča.
Ne mozes reci da su jedni te isti, rijetki su oni koji ne postuju semafor i prolaze kroz crveno. Iako se objektivno i to moze uraditi nekad bezbjedno, iz nekog razloga je to za normalne ljude kao neki taboo, nesto sto se prekrsi samo ako vozis nekog u bolnicu. Oni koji idu kroz crveno su bas specificna sorta vozaca, blago receno.
Sijecenje krivine mozda ne radi bas svako, ali lao i prekoracenje brzine to radi vecina vozaca u nekim situacijama.
Ne znaci da se mora to uraditi, ali na primjer nekad na magistrali ako naidje par keatkih a preglednih okuka, moguce ih je proci ako mslo presijeces bez da ikako smanjis brzinu, a da bi prosao bez toga da je potrebno malo usporiti. Nije problem usporiti, ali dosta ljudi voli ravnomjernu voznju i ako ima mogucnost i ako je bezbjedno, radije ce malo presjeci da ne usporavaj bezveze.
Pogrešno si shvatio komentar. Ne kažem da su isti oni koji prolaze kroz crveno i oni koji sijeku krivine nego da su isti oni koji na pravcu ne ostaju u svojoj traci i oni koji sijeku krivine. Tačnije, oni koji na pravcu prelaze u suprotnu traku će u pravilu i sjeći krivine (obrnuto ne mora da vrijedi).
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43266 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 12/02/2023 21:10
Ateista wrote: 12/02/2023 20:22
Ne mozes reci da su jedni te isti, rijetki su oni koji ne postuju semafor i prolaze kroz crveno. Iako se objektivno i to moze uraditi nekad bezbjedno, iz nekog razloga je to za normalne ljude kao neki taboo, nesto sto se prekrsi samo ako vozis nekog u bolnicu. Oni koji idu kroz crveno su bas specificna sorta vozaca, blago receno.
Sijecenje krivine mozda ne radi bas svako, ali lao i prekoracenje brzine to radi vecina vozaca u nekim situacijama.
Ne znaci da se mora to uraditi, ali na primjer nekad na magistrali ako naidje par keatkih a preglednih okuka, moguce ih je proci ako mslo presijeces bez da ikako smanjis brzinu, a da bi prosao bez toga da je potrebno malo usporiti. Nije problem usporiti, ali dosta ljudi voli ravnomjernu voznju i ako ima mogucnost i ako je bezbjedno, radije ce malo presjeci da ne usporavaj bezveze.
Pogrešno si shvatio komentar. Ne kažem da su isti oni koji prolaze kroz crveno i oni koji sijeku krivine nego da su isti oni koji na pravcu ne ostaju u svojoj traci i oni koji sijeku krivine. Tačnije, oni koji na pravcu prelaze u suprotnu traku će u pravilu i sjeći krivine (obrnuto ne mora da vrijedi).
Onda se izvinjavam ako sam te pogresno shvatio.
To se slazem, oni koji nisu u stanju da drze pravac znaju sjeci krivine, s tim sto je razlika izmedju tih koji ne znaju drzati pravac i onih koji to svjesno rade kad znaju da je bezbjedno.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#43267 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Bome nisam ni znao da sam tako opasan....
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#43268 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Ja vala dok se popnem ili spuštam niz Ivan sasječem traku milion puta. I niko mi nikad nije zasvirao.
Naravno, ako se nađe neki "nesjekač" koji vozi 30 km/h nizbrdo, guslam za njim do dole (obično u takvim situacijama tamo gdje je isprekidana pojavi se kolona vozila odozdo).
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43269 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

Naslovnica wrote: 11/02/2023 17:50 Takoe rođo
Da citiram tebe, mrsko mi i druge tagovati. Izgleda da su se brzaĆi pronašli :) Ma nije problem rođo da ti praviš sebi komFor u vožnji, tvoja stvar. Problem je što slične stvari zamjerite drugima.

Svako kršenje zakona je kršenje zakona. Malo ili veliko, pitanje je samo koliko ko ide daleko. Nije do mene što kršite zakon i kažete ništa loše u tome, komfor. Pa tako i onaj ko zavrne milione to uradi iz komfora, nema drugog razloga.

Tako i ja vas upoređujem s bilo kojim drugim prekršajem. Još mi kaže nije isto poređenje crveno i sjeĆenje krivine. Pa kako nije, rođo? U krivini je puna, a naš narod kaže da je puna=zid :)

Tako da vi opravdavajte svoje postupke koliko god hocete, ali i sami znate da su pogrešni. Što je najgore od svega, to ne rade (ustvari rade) neki balavci, vec forumaši skoro +50.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#43270 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Dzontra_Volta wrote: 12/02/2023 23:35 Ja vala dok se popnem ili spuštam niz Ivan sasječem traku milion puta. I niko mi nikad nije zasvirao.
Naravno, ako se nađe neki "nesjekač" koji vozi 30 km/h nizbrdo, guslam za njim do dole (obično u takvim situacijama tamo gdje je isprekidana pojavi se kolona vozila odozdo).
Ali, zašto pretpostavljate da oni koji ne sijeku krivine voze ispod ograničenja? Smatrate da se ne može voziti po ograničenju i pri tome ostati u svojoj traci?
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#43271 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja ću i dalje sjeći krivine koliko god vi kenjali o tome.
I naravno da nije isto kao preticati na punoj, ili krasti milione.
Laser je baš šou i bez lasera.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#43272 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

laserShow wrote: 13/02/2023 07:38
Naslovnica wrote: 11/02/2023 17:50 Takoe rođo
Da citiram tebe, mrsko mi i druge tagovati. Izgleda da su se brzaĆi pronašli :) Ma nije problem rođo da ti praviš sebi komFor u vožnji, tvoja stvar. Problem je što slične stvari zamjerite drugima.

Svako kršenje zakona je kršenje zakona. Malo ili veliko, pitanje je samo koliko ko ide daleko. Nije do mene što kršite zakon i kažete ništa loše u tome, komfor. Pa tako i onaj ko zavrne milione to uradi iz komfora, nema drugog razloga.

Tako i ja vas upoređujem s bilo kojim drugim prekršajem. Još mi kaže nije isto poređenje crveno i sjeĆenje krivine. Pa kako nije, rođo? U krivini je puna, a naš narod kaže da je puna=zid :)

Tako da vi opravdavajte svoje postupke koliko god hocete, ali i sami znate da su pogrešni. Što je najgore od svega, to ne rade (ustvari rade) neki balavci, vec forumaši skoro +50.
Kršenje zakona (u saobraćaju) je i vožnja preko ograničenja, pa makar bila i jedan metar u brzini. Tolerancija od 10 nije zakonom propisana, ali postoji. Onaj ko treba da nadzire zakon, toleriše prekoračenje brzine, toleriše kršenje zakona.

Ne treba sve posmatrati rigidno, niti se tako ponašati spram propisa. Samo neznalica isključivo koristi formu nego suštinu :-)

Ne postoji vozač koji u vožnji ne krši pravila, pa makar u vožnji na pola kilometra. Šta sad, policija bi trebala sve redom pokažnjavati :-)
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43273 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 13/02/2023 07:42
Dzontra_Volta wrote: 12/02/2023 23:35 Ja vala dok se popnem ili spuštam niz Ivan sasječem traku milion puta. I niko mi nikad nije zasvirao.
Naravno, ako se nađe neki "nesjekač" koji vozi 30 km/h nizbrdo, guslam za njim do dole (obično u takvim situacijama tamo gdje je isprekidana pojavi se kolona vozila odozdo).
Ali, zašto pretpostavljate da oni koji ne sijeku krivine voze ispod ograničenja? Smatrate da se ne može voziti po ograničenju i pri tome ostati u svojoj traci?
Realno, ogranicenja su nam takva da se na svakoj cesti moze bez ikakvih problema voziti po ogranicenju i drzati trake, cak i sa nekim starijim i puno slabijim i starijim autima, ne samo po ogranicenju nego i preko toga. Ne znam da sam ikad vidio na normalnoj cesti krivinu u kojoj se mora usporiti ispod ogranicenja, kazem normalnoj cesti jer tu ne racunam neke lokalne kozije staze koje su uske pa moras usporiti da se mimoidjes uopste i slicno, tako da sigurno nije mislio na to.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43274 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 13/02/2023 08:25
Laser je baš šou i bez lasera.
laser je respo :lol: :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#43275 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Regionalne ceste imaju radijuse krivina koje cesto ne mozes savladati vozeci po ogranicenju od 50.
Takodjer, cesto nedostaju i znakovi koji bi te upozorili na to.
Post Reply