Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mislim da STEP održava semafore prema zadnjem tenderu, ako nije istekao ugovor. +387 33 776 851
Ili Općina Novo Sarajevo +387 33 492 100 pa nek te preusmjere na komunalce.
Ili Općina Novo Sarajevo +387 33 492 100 pa nek te preusmjere na komunalce.
- SuperLjepilo
- Posts: 36
- Joined: 25/10/2022 14:20
#43402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakav je jučer cirkus tu bio, ja kontao havarija na raskrsnici dole kod Merkatora, kad ono crkao dopunski
Kolona do glavne haman bila, nikad proći
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#43403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
lepa amerika i skretanje desno
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma juce je bio haos u cijelom gradu, gdje god da probas to je kolaps.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#43407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hajde sto si ters, ali sto lazes?
Ako nadjes i jednu poveznicu s posoljenim respom, ja ti napravim jos jednu radionu, pa da mozes manje biti na forumu.
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#43408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Laser je za respicu akademik. 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je tacno, vecina ne bi znala kako voziti auto ako nije automatik...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta ima u banja luci? Drugaciji zakon ili neki znakovi?Evolution_IV wrote: ↑16/02/2023 11:41ima u Banja Luci, kultura bas
nasi debili nemaju dovoljno sive mase da to svare i realizuju, al zato znaju stepu nalozit da stavi svako 100m semafor![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ima skretanje desno iako je crveno za pravo, stalno je upaljena zelena za desno, oa ako imas prostora uvaljuj seAteista wrote: ↑16/02/2023 11:48Sta ima u banja luci? Drugaciji zakon ili neki znakovi?Evolution_IV wrote: ↑16/02/2023 11:41
ima u Banja Luci, kultura bas
nasi debili nemaju dovoljno sive mase da to svare i realizuju, al zato znaju stepu nalozit da stavi svako 100m semafor![]()
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#43414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bilo je i u Sarajevu slobodno desno,...ali ukinuli. 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A da, mislim da sam to vidjao i u istocnom sarajevu. To jeste dobra stvar.Evolution_IV wrote: ↑16/02/2023 11:51ima skretanje desno iako je crveno za pravo, stalno je upaljena zelena za desno, oa ako imas prostora uvaljuj se![]()
Koliko ja znam, u americi je to dozvoljeno i bez semafora, dakle imas pravo skrenuti desno na crveno, ako je slobodno naravno. Ne znam da li svugdje, moguce da se razlikuju pravila po njihovim drzavama.
Inace mi je zanimljivo rjesenje za semafore u luxemburgu, kad je "zeleno" za lijevo a u isto vrijeme i onima za pravo koje moras pustiti, nije zeleno vec blinka zuto sa strelicom za lijevo, da da do znanja da mozes proci ali sa oprezom jer nemas prednost.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne sjecam se gdje je to bilo?
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#43417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ima i u sarajevo, kod vjetrenjace desno u dzemala bijedica bez semafora se skrece dok ako ides pravo prema bosmalu ili na glavnu cekas zeleno
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#43418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ali to je bio standardni za desno koji otvara samo kad nema kolizije sa onim koji idu pravu kroz zmaja od bosne. Govorimo o semaforima za desno na kojim je uvijek zeleno,samo moras propustiti one koji imaju prednost.konektovan wrote: ↑16/02/2023 12:00Hamdije Čemerlića, skretanje za desno u ul. Zmaja od Bosne...prema gradu![]()
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod okretnice na Mojmilu.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#43421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno, ne kazem da su propisi drugaciji, samo su signalizaciju prilagodili na zanimljiv i jasniji nacin. Kad je zeleno onda ti je bas zeleno i nema kolizije koliko sam upratio, kad je "zeleno" sa ali da nekog moras propustiti onda blinka strelica u zutoj boji da naglasi da mozes ici ali sa oprezom.vjeshalica wrote: ↑16/02/2023 12:31Pa propis propustanja po skretanju je isti samo sto blinka semafor u drugoj boji
Moze blinkati i ljubicasto ali i dalje ostaje propis propustanja isti
Blinkaju sad neki semafori zuto za pjesake da vozac vidi da je pjesacima otvoren prolaz i da imaju prednost
Da, to ima ponegdje kod nas tih dodatnih semafora koji blinkaju, to je isto dobro rjesenje tamo gdje ima dosta pjesaka.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jeli tu uvijek zeleno, ili da li je nekad bilo tako? Nisam upratio, rijetko tu prodjem.
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A da, ima kroz okretaljku. Znam da je jedno vrijeme uvedena zabrana prolaza tuda pa su opet dozvolili.
