Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4301 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

Pola ovih najglasnijih radi duboko u kjafirskoj pozadini. Daleko od fronta. :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#4302 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kamberovica polje »

nles wrote: 26/07/2022 19:15
kamberovica polje wrote: 26/07/2022 19:13

Jes, zato su 90ih bombardovali Pristinu i Tiranu...Oh wait.
Interesi, samo interesi prijatelju.
Jah, i zato im je saveznik Saudijska Arabija... oh, wait.
Ne vjerujem vise kjafiru, pa kad bi klanjao devet sabaha.
Pa upravo si potvrdio ono što sam i napisao.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4303 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:14
nles wrote: 26/07/2022 18:53

I sta bi po tvom cijenjenom misljenju trebali uraditi Bosnjaci?
Samoubiti se? Iseliti u Anadoliju?
Ako od rata naovamo glumis finog momka, a susjedi i komsije ti podmecu nogu kako stignu, ako ti osporavaju naciju, jezik, ime... i opet budu nagradjeni, sta da radis?
Da se i dalje zavaravas ili da konacno shvatis da nece krst na krst (ili kriz, svejedno).
Jesu li nam mogli poslati jasniju poruku da smo nepozeljni, jer smo muslimani?
U tome i jeste problem, sto su bili fini momci.

Sljedece, borimo li se za Bosnjake ili BiH?

Ukratko, ako se borimo za BiH, graditi politiku koja ce okupiti sve kojima je BiH domovina cca. 65 do 70% gradjana BiH.

Sa negatorima genocida i uzp suradjivati samo koliko je potrebno da drzava nije pararlizirana. Poslati 200 osoba koje ce konstantno lobirati za BiH. Oformiti pravni tim koji ce se baviti samo kolektivnim i pojedinacnim tuzbama zrtavs. Suzbiti korupciju gdje god mozes....

Tako bi MZ pokazao da zelis gradjansku BiH.

E sad zamisli da se tako radilo od 1996. Mogu se kladiti da bi sa RH usli u EU.

Sad ti nastavi o islamofibiji i Anadoliji.
Jarane, drugom ti to diplaj.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4304 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

kamberovica polje wrote: 26/07/2022 19:18
nles wrote: 26/07/2022 19:15

Jah, i zato im je saveznik Saudijska Arabija... oh, wait.
Ne vjerujem vise kjafiru, pa kad bi klanjao devet sabaha.
Pa upravo si potvrdio ono što sam i napisao.
Tako je, u pravu si.
Sad si za to pravo kupi lizalicu, a mene zaobidji.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4305 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Jedino je sigurno. Ovi sto su tvrdili da ce ga Shmit danas (na)metnuti su gnusni lazovi i nista im se ne moze vjerovati.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4306 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

Novak20 wrote: 26/07/2022 19:17 Pola ovih najglasnijih radi duboko u kjafirskoj pozadini. Daleko od fronta. :D
Nekome obraz ne dozvoljava da zivi od partijske pripadnosti ili da uziva generalsku penziju, a fronta nije vidio.
Shvatam ja tvoju agitaciju, ne laje kuja radi sela, vec radi sendvica.
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4307 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Trebao je danas, on je pomjerio jer je isao na sastanke i konsultacije. Cijeli dan hoda od ambasadora do ambasadora, i sa PIC-om komunicira.

Mozda nece ni surra jer nije ovo zayebancija shvatio je i on, sebi riskira puno da bi udovoljio dokazanim neprijateljima BiH.
Last edited by DonieBrasco on 26/07/2022 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4308 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

Zvanicno AMIN i VB

Reilly: Velika Britanija potpuno podržava visokog predstavnika
http://www.klix.ba/clanak/220726122
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4309 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

piupiu wrote: 26/07/2022 19:14
channel10 wrote: 26/07/2022 18:42

Pa gospodjo/ice, takvi kao ti salijecu po portalu i ostavljaju slicne postove gdje drugi treba da sa radoscu prihvate zakon koji bi trebao donijeti VP, a dijelove tog IZ su svi mogli procitati. Vecina ih dolazi iz HDZ kuhinje, pa stoga je i povucena paralela koja je veoma bitna u ovom trenutku.

A taj smajli, prizivas moderatoricu da ucini nesto sto vec cinila na tvoj zahtjev :)..Je li tako ili i tu grijesim?

A taj smajli na mraju
Nema fajde od "prizivanja". Suština uspjeha nas HDZ-ovaca je aktivno lobiranje!

A za ono 'stoka sitnog zuba' ćeš drugi put dobiti lekciju o uljudbi.
Misliš li da bi Bošnjaci trebali aktivno početi lobirati i istog trenutka konkretno raditi na tome da recimo Hrvati u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Stocu ili da Srbi u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Foči?
Možda bi to doprinijelo otopljavanju odnosa i Schmidt bi shvatio da su i Bošnjaci uljudbeni narod
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4310 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

DonieBrasco wrote: 26/07/2022 19:23 Trebao je danas, on je pomjerio jer je isao na sastanke i konsultacije. Cijeli dan hoda od ambasadora do ambasadora, i sa PIC-om komunicira.

Mozda nece ni surra jer nije ovo zayebancija shvatio je i on, sebi riskira puno da bi udovoljio dokazanim neprijateljima BiH.
Zavrsena stvar.
SAD i VB zvanicno podrzali.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#4311 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Karikaturist »

Prijatelji iz Eu i SAD :izet:
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#4312 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by billy organ »

Karikaturist wrote: 26/07/2022 19:29 Prijatelji iz Eu i SAD :izet:
:lol:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4313 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pemanapemani »

nles wrote: 26/07/2022 19:20
pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:14

U tome i jeste problem, sto su bili fini momci.

Sljedece, borimo li se za Bosnjake ili BiH?

Ukratko, ako se borimo za BiH, graditi politiku koja ce okupiti sve kojima je BiH domovina cca. 65 do 70% gradjana BiH.

Sa negatorima genocida i uzp suradjivati samo koliko je potrebno da drzava nije pararlizirana. Poslati 200 osoba koje ce konstantno lobirati za BiH. Oformiti pravni tim koji ce se baviti samo kolektivnim i pojedinacnim tuzbama zrtavs. Suzbiti korupciju gdje god mozes....

Tako bi MZ pokazao da zelis gradjansku BiH.

E sad zamisli da se tako radilo od 1996. Mogu se kladiti da bi sa RH usli u EU.

Sad ti nastavi o islamofibiji i Anadoliji.
Jarane, drugom ti to diplaj.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.

Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4314 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:36
nles wrote: 26/07/2022 19:20

Jarane, drugom ti to diplaj.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.

Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.
Ocam mrtvog, ti si na drogama ili se zajebavas. :lol:
Dayton se nije promijenio zato sto Bosnjaci nisu okupili sve kojima je domovina BiH?
Pa oni razoTJerani promijenili stranu?
I ja budala pokusavam sa mazlumom pricati ozbiljno
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4315 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Gargamel2 wrote: 26/07/2022 19:26
piupiu wrote: 26/07/2022 19:14

Nema fajde od "prizivanja". Suština uspjeha nas HDZ-ovaca je aktivno lobiranje!

A za ono 'stoka sitnog zuba' ćeš drugi put dobiti lekciju o uljudbi.
Misliš li da bi Bošnjaci trebali aktivno početi lobirati i istog trenutka konkretno raditi na tome da recimo Hrvati u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Stocu ili da Srbi u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Foči?
Možda bi to doprinijelo otopljavanju odnosa i Schmidt bi shvatio da su i Bošnjaci uljudbeni narod
Ne mozes porediti sarajevo i stolac
Moze konjic i stolac...ili bugojno
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4316 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

nles wrote: 26/07/2022 19:16
piupiu wrote: 26/07/2022 19:14

Nema fajde od "prizivanja". Suština uspjeha nas HDZ-ovaca je aktivno lobiranje!

A za ono 'stoka sitnog zuba' ćeš drugi put dobiti lekciju o uljudbi.
nemas potrebe dijeliti lekcije, prizivanje moderatorice ti je upalilo.
Vrhunaravni argument, svaka cast.
2 sedmice
Komentarisanje rada moderacije
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4317 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

palermo wrote: 26/07/2022 18:52
piupiu wrote: 26/07/2022 18:24

Bravo! Upravo to. Ja napisah ranije - MZ mora imati nešto (ideju, zahtjev, program) i nekoga (sofisticirane političare) od čega će početi i s kim će nešto raditi. Dodješ, lobiraš, kažeš im - hoćemo ovo, ono... upravo to radi HDZ zadnjih desetak godina. Ko lobira za BiH? Adis Ahmetović? Pa nije on specijalni izaslanik BiH u Bundestagu...
Moram sada malo opravdati ovu pro BiH stranu. To što tražiš nije jednostavno lako. Proces stvaranja nacionalnih elita koje suštinsku kreiraju sadržaj i politiku jednog društva je dugoročan. Ne možeš očekivati od jednog naroda koji po prvi puta postaje subjekat, kome su i začeci elita tjerani u zatvor ili su završavali po masovnim grobnicama, odjednom postane samosvijestan i dovoljno sposoban da kreira budućnost na ovim prostorima. Elite su one koje vode i kreiraju pravac jednog društva. Sazrijevanjem samosvijesti i protokom vremena i ovdašnja elita će se (barem se ja nadam) etablirati i postati dovoljno snažna da usmjeri društvo u određenom pravcu. Adis Ahmetović, Jasmila Žbanić,naša djeca koja studiraju na stranim univerzitetima (možda i djeca ratnih profitera) će najadmo se stvarati okvir u kojem će se znato vrijednosti za koje se boriš, znati granice ispod kojih ne smiješ ići, u kojem ćeš znati kao pojedinac šta je prihvatljivo a šta nije (sa stanovišta države). Drugim riječima, raditi ono što elite u svim prosperotetnim zemljama i rade.

Moram reći, najlakše je reći mi ne znamo. Tačno je, ne znamo (nismo ni mogli znati) ali ne može se zanemariti ta peta kolona koja postoji. Bio je jednom proboj fudbalske reprezenatcije Bosne i hercegovine, on je donio neviđenu euforiju i onaj pravi domovinski zanos......dovoljno upozorenje petoj koloni da se to više ne dopusti, došao je Vico....
Tačno je to, ali se ne slažem s tvojim zaključkom. KPJ je uzela nepismen narod kmetova i seljaka i od njih napravila radnike relativno privržene jednoj ideologiji u roku od 25 godina od preuzimanja vlasti. Razlika je, naravno, što je ta vlast bila pobjednik u ratu, pomela domaće izdajnike i imala apsolutnu vlast. Ali hoću reći da je to sa društvenog aspekta apsolutno ostvarivo, ljudi žele imati neku viziju za budućnost, neki plan - kakav god da je.

Problem je što se zapravo medju Bošnjacima desila najveća demokratizacija i pluralizacija, a homogenizacija za koju se zalaže SDA nije univerzalan program, jer su Bošnjaci suštinski gradjanstvo duže nego drugi. Intelektualne elite nemaju baš jak glas, štaviše, tretira ih se s podsmijehom i njihov stvarni uticaj je nikakav (iako tu ima jasnih političkih programa, analiza i prijedloga). S druge strane politička elita nema kapacitet za strateško djelovanje, a za čekanje nema vremena. Zato se stranke bave spektaklom, internet politikom i ganjanjem golaća po ulici... ali realno gledajući, niko nema dugoročnu, ma ni srednjeročnu viziju. To je ozbiljan problem.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#4318 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Mani te se ruskih baza na Zeljavi zbog shmitovog zakona. Nije se uspijela napraviti gradjanska BiH iz pomoc zapada onda ce se kao pokusati uz pomoc Rusije, Kine i Irana.
:lol:
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#4319 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4320 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

palermo wrote: 26/07/2022 19:08
detroit-mercy wrote: 26/07/2022 19:01
I onda Skaku (borca protiv antifasizma) posalju u Katar za ambasadora :mrgreen:. Ne treba nama Vico :skoljka:
pa jebo te, u toj tvojoj americi se filmovi pravili o Dicku Cheney koji je bio, zamisli ne nekakav gradonačelnik, nego potpredsjednik USA, a ti nađeš Skako kao nekakav izgovor. Skaka je bilo i bit će, ne samo u BiH, nego i u tvojoj americi, evropi, Hrvatskoj, Srbiji, pički materini....al eto, jedino kod nas Skaka je mjerilo vrijednosti društva
Nije problem da je samo Skaka, Skaka je jedan od plejade onih koji se postavljaju na kojekave funkcije, od direktora javnih preduzeca do ambasadora. Rezultate vidimo.
Samo sam se nadovezao na onu pricu o lobiranju u svijetu i tako to. Skaka nema kapacitet da lobira za bilo sta, tako i onaj sa ambasador sa Ilidze, tako i citava plejada drugih.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4321 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

skafiskafsnjak wrote: 26/07/2022 19:24 Zvanicno AMIN i VB

Reilly: Velika Britanija potpuno podržava visokog predstavnika
http://www.klix.ba/clanak/220726122
Cekaj, zar nam Briatanija nije veliki prijatelj, nisu valjd preko noci presli put od prijatelja do neprijatelja :skoljka:.
emirolini
Posts: 3839
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#4322 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by emirolini »

Ma kakvog plana, kapitulacija. Rezultat nesposobne vlasti. Drzava ide u glasanje po fasistickoj osnovi kakva Juznoafricka Republika osamdesetih...
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4323 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pemanapemani »

nles wrote: 26/07/2022 19:40
pemanapemani wrote: 26/07/2022 19:36

Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.

Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.
Ocam mrtvog, ti si na drogama ili se zajebavas. :lol:
Dayton se nije promijenio zato sto Bosnjaci nisu okupili sve kojima je domovina BiH?
Pa oni razoTJerani promijenili stranu?
I ja budala pokusavam sa mazlumom pricati ozbiljno
Gdje su ti pritisci da se mijenja Daton svih ovih godina? Zasto se nije blokirala ili barem opstruiralo formiranje vlasti dok se ne provede presuda SF, Zornic i dr.?
Cemu ustupci i davanje alata blokade onima koji negiraju genocid i uzp?

I to traje 25 godina i onda se pitamo sto ne reaguju i mrze nas.
Ako ce neko nad kim je pocinjen genocid suradjivati sa nekim ko to negira, usput ga negira kao narod i negira jezik, a iscudjavati se nekom strancu sto suradjuje sa negatorom, onda se taj neko zajebava, drogira, a definitivno je mamlaz.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4324 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

piupiu wrote: 26/07/2022 19:44
palermo wrote: 26/07/2022 18:52

Moram sada malo opravdati ovu pro BiH stranu. To što tražiš nije jednostavno lako. Proces stvaranja nacionalnih elita koje suštinsku kreiraju sadržaj i politiku jednog društva je dugoročan. Ne možeš očekivati od jednog naroda koji po prvi puta postaje subjekat, kome su i začeci elita tjerani u zatvor ili su završavali po masovnim grobnicama, odjednom postane samosvijestan i dovoljno sposoban da kreira budućnost na ovim prostorima. Elite su one koje vode i kreiraju pravac jednog društva. Sazrijevanjem samosvijesti i protokom vremena i ovdašnja elita će se (barem se ja nadam) etablirati i postati dovoljno snažna da usmjeri društvo u određenom pravcu. Adis Ahmetović, Jasmila Žbanić,naša djeca koja studiraju na stranim univerzitetima (možda i djeca ratnih profitera) će najadmo se stvarati okvir u kojem će se znato vrijednosti za koje se boriš, znati granice ispod kojih ne smiješ ići, u kojem ćeš znati kao pojedinac šta je prihvatljivo a šta nije (sa stanovišta države). Drugim riječima, raditi ono što elite u svim prosperotetnim zemljama i rade.

Moram reći, najlakše je reći mi ne znamo. Tačno je, ne znamo (nismo ni mogli znati) ali ne može se zanemariti ta peta kolona koja postoji. Bio je jednom proboj fudbalske reprezenatcije Bosne i hercegovine, on je donio neviđenu euforiju i onaj pravi domovinski zanos......dovoljno upozorenje petoj koloni da se to više ne dopusti, došao je Vico....
Tačno je to, ali se ne slažem s tvojim zaključkom. KPJ je uzela nepismen narod kmetova i seljaka i od njih napravila radnike relativno privržene jednoj ideologiji u roku od 25 godina od preuzimanja vlasti. Razlika je, naravno, što je ta vlast bila pobjednik u ratu, pomela domaće izdajnike i imala apsolutnu vlast. Ali hoću reći da je to sa društvenog aspekta apsolutno ostvarivo, ljudi žele imati neku viziju za budućnost, neki plan - kakav god da je.

Problem je što se zapravo medju Bošnjacima desila najveća demokratizacija i pluralizacija, a homogenizacija za koju se zalaže SDA nije univerzalan program, jer su Bošnjaci suštinski gradjanstvo duže nego drugi. Intelektualne elite nemaju baš jak glas, štaviše, tretira ih se s podsmijehom i njihov stvarni uticaj je nikakav (iako tu ima jasnih političkih programa, analiza i prijedloga). S druge strane politička elita nema kapacitet za strateško djelovanje, a za čekanje nema vremena. Zato se stranke bave spektaklom, internet politikom i ganjanjem golaća po ulici... ali realno gledajući, niko nema dugoročnu, ma ni srednjeročnu viziju. To je ozbiljan problem.
Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes no :skoljka:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4325 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 19:57 Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes no :skoljka:
Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.
Locked