Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4301 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pola ovih najglasnijih radi duboko u kjafirskoj pozadini. Daleko od fronta. 
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#4302 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa upravo si potvrdio ono što sam i napisao.nles wrote: ↑26/07/2022 19:15Jah, i zato im je saveznik Saudijska Arabija... oh, wait.kamberovica polje wrote: ↑26/07/2022 19:13
Jes, zato su 90ih bombardovali Pristinu i Tiranu...Oh wait.
Interesi, samo interesi prijatelju.
Ne vjerujem vise kjafiru, pa kad bi klanjao devet sabaha.
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#4303 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jarane, drugom ti to diplaj.pemanapemani wrote: ↑26/07/2022 19:14U tome i jeste problem, sto su bili fini momci.nles wrote: ↑26/07/2022 18:53
I sta bi po tvom cijenjenom misljenju trebali uraditi Bosnjaci?
Samoubiti se? Iseliti u Anadoliju?
Ako od rata naovamo glumis finog momka, a susjedi i komsije ti podmecu nogu kako stignu, ako ti osporavaju naciju, jezik, ime... i opet budu nagradjeni, sta da radis?
Da se i dalje zavaravas ili da konacno shvatis da nece krst na krst (ili kriz, svejedno).
Jesu li nam mogli poslati jasniju poruku da smo nepozeljni, jer smo muslimani?
Sljedece, borimo li se za Bosnjake ili BiH?
Ukratko, ako se borimo za BiH, graditi politiku koja ce okupiti sve kojima je BiH domovina cca. 65 do 70% gradjana BiH.
Sa negatorima genocida i uzp suradjivati samo koliko je potrebno da drzava nije pararlizirana. Poslati 200 osoba koje ce konstantno lobirati za BiH. Oformiti pravni tim koji ce se baviti samo kolektivnim i pojedinacnim tuzbama zrtavs. Suzbiti korupciju gdje god mozes....
Tako bi MZ pokazao da zelis gradjansku BiH.
E sad zamisli da se tako radilo od 1996. Mogu se kladiti da bi sa RH usli u EU.
Sad ti nastavi o islamofibiji i Anadoliji.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#4304 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tako je, u pravu si.
Sad si za to pravo kupi lizalicu, a mene zaobidji.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4305 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jedino je sigurno. Ovi sto su tvrdili da ce ga Shmit danas (na)metnuti su gnusni lazovi i nista im se ne moze vjerovati.
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
-
DonieBrasco
- Posts: 20114
- Joined: 31/08/2016 16:09
#4307 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Trebao je danas, on je pomjerio jer je isao na sastanke i konsultacije. Cijeli dan hoda od ambasadora do ambasadora, i sa PIC-om komunicira.
Mozda nece ni surra jer nije ovo zayebancija shvatio je i on, sebi riskira puno da bi udovoljio dokazanim neprijateljima BiH.
Mozda nece ni surra jer nije ovo zayebancija shvatio je i on, sebi riskira puno da bi udovoljio dokazanim neprijateljima BiH.
Last edited by DonieBrasco on 26/07/2022 19:24, edited 1 time in total.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4308 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zvanicno AMIN i VB
Reilly: Velika Britanija potpuno podržava visokog predstavnika
http://www.klix.ba/clanak/220726122
Reilly: Velika Britanija potpuno podržava visokog predstavnika
http://www.klix.ba/clanak/220726122
-
Gargamel2
- Posts: 7
- Joined: 26/07/2022 18:19
#4309 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Misliš li da bi Bošnjaci trebali aktivno početi lobirati i istog trenutka konkretno raditi na tome da recimo Hrvati u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Stocu ili da Srbi u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Foči?piupiu wrote: ↑26/07/2022 19:14Nema fajde od "prizivanja". Suština uspjeha nas HDZ-ovaca je aktivno lobiranje!channel10 wrote: ↑26/07/2022 18:42
Pa gospodjo/ice, takvi kao ti salijecu po portalu i ostavljaju slicne postove gdje drugi treba da sa radoscu prihvate zakon koji bi trebao donijeti VP, a dijelove tog IZ su svi mogli procitati. Vecina ih dolazi iz HDZ kuhinje, pa stoga je i povucena paralela koja je veoma bitna u ovom trenutku.
A taj smajli, prizivas moderatoricu da ucini nesto sto vec cinila na tvoj zahtjev..Je li tako ili i tu grijesim?
A taj smajli na mraju
A za ono 'stoka sitnog zuba' ćeš drugi put dobiti lekciju o uljudbi.
Možda bi to doprinijelo otopljavanju odnosa i Schmidt bi shvatio da su i Bošnjaci uljudbeni narod
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4310 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zavrsena stvar.DonieBrasco wrote: ↑26/07/2022 19:23 Trebao je danas, on je pomjerio jer je isao na sastanke i konsultacije. Cijeli dan hoda od ambasadora do ambasadora, i sa PIC-om komunicira.
Mozda nece ni surra jer nije ovo zayebancija shvatio je i on, sebi riskira puno da bi udovoljio dokazanim neprijateljima BiH.
SAD i VB zvanicno podrzali.
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#4311 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prijatelji iz Eu i SAD 
- billy organ
- Posts: 1629
- Joined: 04/07/2021 19:19
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#4313 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.nles wrote: ↑26/07/2022 19:20Jarane, drugom ti to diplaj.pemanapemani wrote: ↑26/07/2022 19:14
U tome i jeste problem, sto su bili fini momci.
Sljedece, borimo li se za Bosnjake ili BiH?
Ukratko, ako se borimo za BiH, graditi politiku koja ce okupiti sve kojima je BiH domovina cca. 65 do 70% gradjana BiH.
Sa negatorima genocida i uzp suradjivati samo koliko je potrebno da drzava nije pararlizirana. Poslati 200 osoba koje ce konstantno lobirati za BiH. Oformiti pravni tim koji ce se baviti samo kolektivnim i pojedinacnim tuzbama zrtavs. Suzbiti korupciju gdje god mozes....
Tako bi MZ pokazao da zelis gradjansku BiH.
E sad zamisli da se tako radilo od 1996. Mogu se kladiti da bi sa RH usli u EU.
Sad ti nastavi o islamofibiji i Anadoliji.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.
-
nles
- Posts: 1671
- Joined: 09/06/2021 18:29
- Location: FORGET? HELL!
#4314 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ocam mrtvog, ti si na drogama ili se zajebavas.pemanapemani wrote: ↑26/07/2022 19:36Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.nles wrote: ↑26/07/2022 19:20
Jarane, drugom ti to diplaj.
prvo kazes da je problem sto su bili fini momci, a onda pises o okupljanju onih kojima je BiH domovina.
Zbroji glasove za procetnicke i proustaske partije i vjerovatno ces doci do 45%, tako da od tvojih 70% pro BIH nema nista.
I kad bi 90% bilo pro BiH, onih 10% mogu, zahvaljujuci Dejtonu, blokirati 90%.
Zato, prije nego sto mi pokusas prodavati muda pod bubrege, sam sa sobom usaglasi stavove.
Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.
Dayton se nije promijenio zato sto Bosnjaci nisu okupili sve kojima je domovina BiH?
Pa oni razoTJerani promijenili stranu?
I ja budala pokusavam sa mazlumom pricati ozbiljno
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4315 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne mozes porediti sarajevo i stolacGargamel2 wrote: ↑26/07/2022 19:26Misliš li da bi Bošnjaci trebali aktivno početi lobirati i istog trenutka konkretno raditi na tome da recimo Hrvati u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Stocu ili da Srbi u Sarajevu imaju isti status kao Bošnjaci u Foči?
Možda bi to doprinijelo otopljavanju odnosa i Schmidt bi shvatio da su i Bošnjaci uljudbeni narod
Moze konjic i stolac...ili bugojno
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4316 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#4317 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tačno je to, ali se ne slažem s tvojim zaključkom. KPJ je uzela nepismen narod kmetova i seljaka i od njih napravila radnike relativno privržene jednoj ideologiji u roku od 25 godina od preuzimanja vlasti. Razlika je, naravno, što je ta vlast bila pobjednik u ratu, pomela domaće izdajnike i imala apsolutnu vlast. Ali hoću reći da je to sa društvenog aspekta apsolutno ostvarivo, ljudi žele imati neku viziju za budućnost, neki plan - kakav god da je.palermo wrote: ↑26/07/2022 18:52Moram sada malo opravdati ovu pro BiH stranu. To što tražiš nije jednostavno lako. Proces stvaranja nacionalnih elita koje suštinsku kreiraju sadržaj i politiku jednog društva je dugoročan. Ne možeš očekivati od jednog naroda koji po prvi puta postaje subjekat, kome su i začeci elita tjerani u zatvor ili su završavali po masovnim grobnicama, odjednom postane samosvijestan i dovoljno sposoban da kreira budućnost na ovim prostorima. Elite su one koje vode i kreiraju pravac jednog društva. Sazrijevanjem samosvijesti i protokom vremena i ovdašnja elita će se (barem se ja nadam) etablirati i postati dovoljno snažna da usmjeri društvo u određenom pravcu. Adis Ahmetović, Jasmila Žbanić,naša djeca koja studiraju na stranim univerzitetima (možda i djeca ratnih profitera) će najadmo se stvarati okvir u kojem će se znato vrijednosti za koje se boriš, znati granice ispod kojih ne smiješ ići, u kojem ćeš znati kao pojedinac šta je prihvatljivo a šta nije (sa stanovišta države). Drugim riječima, raditi ono što elite u svim prosperotetnim zemljama i rade.piupiu wrote: ↑26/07/2022 18:24
Bravo! Upravo to. Ja napisah ranije - MZ mora imati nešto (ideju, zahtjev, program) i nekoga (sofisticirane političare) od čega će početi i s kim će nešto raditi. Dodješ, lobiraš, kažeš im - hoćemo ovo, ono... upravo to radi HDZ zadnjih desetak godina. Ko lobira za BiH? Adis Ahmetović? Pa nije on specijalni izaslanik BiH u Bundestagu...
Moram reći, najlakše je reći mi ne znamo. Tačno je, ne znamo (nismo ni mogli znati) ali ne može se zanemariti ta peta kolona koja postoji. Bio je jednom proboj fudbalske reprezenatcije Bosne i hercegovine, on je donio neviđenu euforiju i onaj pravi domovinski zanos......dovoljno upozorenje petoj koloni da se to više ne dopusti, došao je Vico....
Problem je što se zapravo medju Bošnjacima desila najveća demokratizacija i pluralizacija, a homogenizacija za koju se zalaže SDA nije univerzalan program, jer su Bošnjaci suštinski gradjanstvo duže nego drugi. Intelektualne elite nemaju baš jak glas, štaviše, tretira ih se s podsmijehom i njihov stvarni uticaj je nikakav (iako tu ima jasnih političkih programa, analiza i prijedloga). S druge strane politička elita nema kapacitet za strateško djelovanje, a za čekanje nema vremena. Zato se stranke bave spektaklom, internet politikom i ganjanjem golaća po ulici... ali realno gledajući, niko nema dugoročnu, ma ni srednjeročnu viziju. To je ozbiljan problem.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#4318 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mani te se ruskih baza na Zeljavi zbog shmitovog zakona. Nije se uspijela napraviti gradjanska BiH iz pomoc zapada onda ce se kao pokusati uz pomoc Rusije, Kine i Irana.

-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4320 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije problem da je samo Skaka, Skaka je jedan od plejade onih koji se postavljaju na kojekave funkcije, od direktora javnih preduzeca do ambasadora. Rezultate vidimo.palermo wrote: ↑26/07/2022 19:08pa jebo te, u toj tvojoj americi se filmovi pravili o Dicku Cheney koji je bio, zamisli ne nekakav gradonačelnik, nego potpredsjednik USA, a ti nađeš Skako kao nekakav izgovor. Skaka je bilo i bit će, ne samo u BiH, nego i u tvojoj americi, evropi, Hrvatskoj, Srbiji, pički materini....al eto, jedino kod nas Skaka je mjerilo vrijednosti društvadetroit-mercy wrote: ↑26/07/2022 19:01
I onda Skaku (borca protiv antifasizma) posalju u Katar za ambasadora. Ne treba nama Vico
![]()
Samo sam se nadovezao na onu pricu o lobiranju u svijetu i tako to. Skaka nema kapacitet da lobira za bilo sta, tako i onaj sa ambasador sa Ilidze, tako i citava plejada drugih.
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4321 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Cekaj, zar nam Briatanija nije veliki prijatelj, nisu valjd preko noci presli put od prijatelja do neprijateljaskafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 19:24 Zvanicno AMIN i VB
Reilly: Velika Britanija potpuno podržava visokog predstavnika
http://www.klix.ba/clanak/220726122
-
emirolini
- Posts: 3839
- Joined: 26/11/2007 15:35
- Location: TUZLA
#4322 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma kakvog plana, kapitulacija. Rezultat nesposobne vlasti. Drzava ide u glasanje po fasistickoj osnovi kakva Juznoafricka Republika osamdesetih...
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#4323 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Gdje su ti pritisci da se mijenja Daton svih ovih godina? Zasto se nije blokirala ili barem opstruiralo formiranje vlasti dok se ne provede presuda SF, Zornic i dr.?nles wrote: ↑26/07/2022 19:40Ocam mrtvog, ti si na drogama ili se zajebavas.pemanapemani wrote: ↑26/07/2022 19:36
Znaci, politika okupljanja svih onih kojima je BiH jedina domovina je lose po Bosnjake.
Zato se sugavi Dayton nije ni promijenio, a ocito nece jos dugo.
Hajde vozdra do ruske baze na Zeljavi. Nadam se da ces biti principjelan i doseliti u Bihac.![]()
Dayton se nije promijenio zato sto Bosnjaci nisu okupili sve kojima je domovina BiH?
Pa oni razoTJerani promijenili stranu?
I ja budala pokusavam sa mazlumom pricati ozbiljno
Cemu ustupci i davanje alata blokade onima koji negiraju genocid i uzp?
I to traje 25 godina i onda se pitamo sto ne reaguju i mrze nas.
Ako ce neko nad kim je pocinjen genocid suradjivati sa nekim ko to negira, usput ga negira kao narod i negira jezik, a iscudjavati se nekom strancu sto suradjuje sa negatorom, onda se taj neko zajebava, drogira, a definitivno je mamlaz.
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4324 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes nopiupiu wrote: ↑26/07/2022 19:44Tačno je to, ali se ne slažem s tvojim zaključkom. KPJ je uzela nepismen narod kmetova i seljaka i od njih napravila radnike relativno privržene jednoj ideologiji u roku od 25 godina od preuzimanja vlasti. Razlika je, naravno, što je ta vlast bila pobjednik u ratu, pomela domaće izdajnike i imala apsolutnu vlast. Ali hoću reći da je to sa društvenog aspekta apsolutno ostvarivo, ljudi žele imati neku viziju za budućnost, neki plan - kakav god da je.palermo wrote: ↑26/07/2022 18:52
Moram sada malo opravdati ovu pro BiH stranu. To što tražiš nije jednostavno lako. Proces stvaranja nacionalnih elita koje suštinsku kreiraju sadržaj i politiku jednog društva je dugoročan. Ne možeš očekivati od jednog naroda koji po prvi puta postaje subjekat, kome su i začeci elita tjerani u zatvor ili su završavali po masovnim grobnicama, odjednom postane samosvijestan i dovoljno sposoban da kreira budućnost na ovim prostorima. Elite su one koje vode i kreiraju pravac jednog društva. Sazrijevanjem samosvijesti i protokom vremena i ovdašnja elita će se (barem se ja nadam) etablirati i postati dovoljno snažna da usmjeri društvo u određenom pravcu. Adis Ahmetović, Jasmila Žbanić,naša djeca koja studiraju na stranim univerzitetima (možda i djeca ratnih profitera) će najadmo se stvarati okvir u kojem će se znato vrijednosti za koje se boriš, znati granice ispod kojih ne smiješ ići, u kojem ćeš znati kao pojedinac šta je prihvatljivo a šta nije (sa stanovišta države). Drugim riječima, raditi ono što elite u svim prosperotetnim zemljama i rade.
Moram reći, najlakše je reći mi ne znamo. Tačno je, ne znamo (nismo ni mogli znati) ali ne može se zanemariti ta peta kolona koja postoji. Bio je jednom proboj fudbalske reprezenatcije Bosne i hercegovine, on je donio neviđenu euforiju i onaj pravi domovinski zanos......dovoljno upozorenje petoj koloni da se to više ne dopusti, došao je Vico....
Problem je što se zapravo medju Bošnjacima desila najveća demokratizacija i pluralizacija, a homogenizacija za koju se zalaže SDA nije univerzalan program, jer su Bošnjaci suštinski gradjanstvo duže nego drugi. Intelektualne elite nemaju baš jak glas, štaviše, tretira ih se s podsmijehom i njihov stvarni uticaj je nikakav (iako tu ima jasnih političkih programa, analiza i prijedloga). S druge strane politička elita nema kapacitet za strateško djelovanje, a za čekanje nema vremena. Zato se stranke bave spektaklom, internet politikom i ganjanjem golaća po ulici... ali realno gledajući, niko nema dugoročnu, ma ni srednjeročnu viziju. To je ozbiljan problem.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#4325 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa da. Ako nemaš plan, onda ti ga drugi nametnu.detroit-mercy wrote: ↑26/07/2022 19:57 Potpuno se slazem, totali nedostatak vizije ili projekcije buducnosti i kakvu drzavu drustvo mi hocemo. Pricamo o gradjanskoj drzavi a u korpusu nam nacionalne stranke hladno uzimaju vecinu od 92ge. How yes no![]()
