INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

daario naharis
Posts: 1067
Joined: 17/06/2015 19:42

#28426 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by daario naharis »

Ko može 3000-4000 vazda u stednji i to je to. DOpunjavati i to je sve.
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#28427 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

mc-twin wrote: 24/06/2026 20:18
ShnjaZZZ wrote: 24/06/2026 09:07
mc-twin wrote: 24/06/2026 00:27 Dobro nije lose imati ako/kad je covjek u mogucnosti za "nedaj Boze", al' ne treba pretjerivati i imati neku granicu i ne ici u neke "ekstreme".
Šta bi npr bio ekstrem?
To "ekstreme" poima svako individualno. Da sad ne ponavljam nejegove postove sto je pisao, ako si upratio to je meni reci idenje u krajnot ili ti ekstrem. Svakom svacije. Ako nekog usrecuje da vidi sto vise nula na saldu, naustrb sebe i ljudi oko sebe neka mu bude.
Sta znaci naustrub sebe? Nekom draze jedno nekom drugo.
Pisao sam vec za ps5 uradim preorder. Uzmem digitalni je li bio 900km. Zove buraz na kafu reko odoh do bbi po ps5 i eto me.
Sjeli kaze ti ko djete cuj 900km dao za ps5, mislim lik se oblaci u xyz u scc.
Pa reko sad mogu za 2 milje prodati. Kaze nema sanse. Znaci ps u gepeku jos uvjek. Ja na pik eto lika daje 1800 i ja prodam.
Dosao kuci kaze zena nisi normalan toliko si htio ja ne bih nikad.
Ja sacekao tri mjeseca kupio disc verziju sa igrom i 2 kontrolera za cini mi se 1350KM.
Mene to usrecilo, uopste nije bilo naustrub mene.
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#28428 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Truba wrote: 25/06/2026 09:43 Ja volim na rate placat al dodje ti ga isto

Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno :mrgreen:
Osim stana jedino sam vesmasinu kupio na rate prije 15ak g, nisam imao prebijene a ni vesmasine
daario naharis
Posts: 1067
Joined: 17/06/2015 19:42

#28429 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by daario naharis »

nepass1 wrote: 25/06/2026 10:54
Truba wrote: 25/06/2026 09:43 Ja volim na rate placat al dodje ti ga isto

Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno :mrgreen:
Osim stana jedino sam vesmasinu kupio na rate prije 15ak g, nisam imao prebijene a ni vesmasine
Trenutno dva najjaca oruzja su kupovina na rate sa 0% kamate i kredit. BOlje mi je kupiti nesto danas na rate nego kešom za 6 mjeseci, jer znam da ce za 6 mjeseci to nesto kostati 20% skuplje.

Da kupujem nesto skuplje od 5000KM, digao bi kredit odma jer ce mi inflacija pojesti kamatu sad pa sad. Kod nas je godisnja inflacija trenutno 6.8%.
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#28430 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

daario naharis wrote: 25/06/2026 12:07
nepass1 wrote: 25/06/2026 10:54
Truba wrote: 25/06/2026 09:43 Ja volim na rate placat al dodje ti ga isto

Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno :mrgreen:
Osim stana jedino sam vesmasinu kupio na rate prije 15ak g, nisam imao prebijene a ni vesmasine
Trenutno dva najjaca oruzja su kupovina na rate sa 0% kamate i kredit. BOlje mi je kupiti nesto danas na rate nego kešom za 6 mjeseci, jer znam da ce za 6 mjeseci to nesto kostati 20% skuplje.

Da kupujem nesto skuplje od 5000KM, digao bi kredit odma jer ce mi inflacija pojesti kamatu sad pa sad. Kod nas je godisnja inflacija trenutno 6.8%.
Koji cu kurac kupovati na rate i dizati kredit ako imam 5k. O cemu pricamo?
peca777
Posts: 1289
Joined: 19/04/2019 14:08

#28431 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by peca777 »

nepass1 wrote: 25/06/2026 12:49 Koji cu kurac kupovati na rate
Pa...zasto ces davati kes ako je cijena ista? U paketu od 9KM imam karticu sa 0% kamate i provizije. Kupujem TV od 2.000KM, zasto kesirati, a ne platiti tom karticom?

Naravno, ja uvijek imam pokrice za taj iznos koji potrosim.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83478
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28432 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ziva lova se ne daje
Post Reply