INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51241
Joined: 29/06/2011 23:39

#28401 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83485
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28402 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Bolje je imati nego nemati
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51241
Joined: 29/06/2011 23:39

#28403 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Bolje zivjeti cijeli zivot u izobilju, nego sedam dana u bijedi.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#28404 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Dragi moji Alan Fordovci
:kiss:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#28405 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 23/06/2026 11:17
nepass1 wrote: 23/06/2026 11:04
Naslovnica wrote: 23/06/2026 10:55
@nepass1 stvarni identitet!
Image

:gunjastajl:
Ja sam prezivljavao sa 450KM plate tj. 300 kad platim rezije tako da sam navikao na ekstremne uslove. Pet dana napravim 2x hljeb, jaja, sir, argeta, bataci, riza, krompir :mrgreen:
Naglasak na riječ preživljavanje.
Ono, ništa lično, ali postoji li razlog da u 2026 čovjek u Sarajevu preživljava sa 3KM dnevno?
Ono, razumijem stari, nemoćni, penzija, težak život.
Jel' to cijena rješavanja stambenog pitanja, novog auta, školarine za djecu...
Jbte, i kada sam najmanje imao nisam preživljavao.
Pa kad imas 300km mjesecno bukvalno je prezivljavanje tad bilo jbg
A danas sta znam jednostavno tako. Nije da ja to silom gladujem ili nesta. Mentalno nmg dati za file sa zara 15KM.
U maju sam npr platio ratu 740km i ustekao sa strane milju. Ja vise to volim nego jesti po restoranima.
Volim npr da dam za patike 400KM od plate da ne moram stekati ili sa stedne uzeti. Tako funkcioniram. Nmg protiv toga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83485
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28406 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro si usteko
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#28407 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#28408 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 494
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#28409 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by srce_ruke_lopata »

dječak sa šibicama wrote: 23/06/2026 11:27 Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
Bolje Golfom 2 sa kakvim ribama na ljetovanje nego Maseratijem na posao :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83485
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28410 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: 23/06/2026 16:54
Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
Jarane postajes mi jak ko Truba :lol:
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#28411 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

nepass1 wrote: 23/06/2026 16:54
Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
Da mi je malo tvojih problema paša
:kiss:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28412 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#28413 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

...da ponese sa sobom na onaj svijet da ima.
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#28414 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Možda štedi da ostavi djeci, za dobre nišane, ha jah, voli čovjek da ima kad mu šta izleti neplanirano, nego da poteze za kreditnom ko mnogi.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#28415 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

Dobro nije lose imati ako/kad je covjek u mogucnosti za "nedaj Boze", al' ne treba pretjerivati i imati neku granicu i ne ici u neke "ekstreme".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83485
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28416 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 23/06/2026 20:41 Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
Ko stedi drugom stedi
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#28417 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ne razumijete vi to

Ne cini nas to sretnim
I novac ne gubi vrijednost u tehnologiji tehnici rezervnim dijelovima novim produktima itd
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#28418 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

last mohicans wrote: 23/06/2026 23:38 Možda štedi da ostavi djeci, za dobre nišane, ha jah, voli čovjek da ima kad mu šta izleti neplanirano, nego da poteze za kreditnom ko mnogi.
Ne voli covjek trosit
Ne uziva u tome
Shvacam da neko uziva u trosenju
Ja ne
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#28419 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ShnjaZZZ »

mc-twin wrote: 24/06/2026 00:27 Dobro nije lose imati ako/kad je covjek u mogucnosti za "nedaj Boze", al' ne treba pretjerivati i imati neku granicu i ne ici u neke "ekstreme".
Šta bi npr bio ekstrem?
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#28420 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ekstrem je hodat u dronjcima nista ne narucivat kad se sjedne a imati 100000 na racunu
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#28421 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

Dupli.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#28422 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

ShnjaZZZ wrote: 24/06/2026 09:07
mc-twin wrote: 24/06/2026 00:27 Dobro nije lose imati ako/kad je covjek u mogucnosti za "nedaj Boze", al' ne treba pretjerivati i imati neku granicu i ne ici u neke "ekstreme".
Šta bi npr bio ekstrem?
To "ekstreme" poima svako individualno. Da sad ne ponavljam nejegove postove sto je pisao, ako si upratio to je meni reci idenje u krajnot ili ti ekstrem. Svakom svacije. Ako nekog usrecuje da vidi sto vise nula na saldu, naustrb sebe i ljudi oko sebe neka mu bude.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#28423 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by House »

tegla thomy majoneze 9 maraka


Holy shit
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#28424 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

konektovan wrote: 23/06/2026 20:41 Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
Pa ne pricam o stednjama lupam imam 300k na stednoj pa gledam da jos 100km doturim. I te pare stoje 10g na racunu.
To je stednja sta znam radio kuhinju prosle g platio kesom ne moram kr karticu uzimati ili neki mini kredit.
More platim u kesu ne idem u minus.
Ne moram o reg razmisljati kako cu 600km navuci
Kupio dvije klime platio kesom, nema minusa itd. Ne razmisljam kad ce prvi jer imam 50km do plate a djete ide na izlet.
Volim da sam solventan 365 dana u godini.
A bio sam u situacijama da ne mogu nasuti goriva pa cekam platu da bih otisao negdje.
Nije da se sad kupam u odjeci da ne bih palio ves masinu jbt
Standardno ako sta napises forum to odnese u krajnost
User avatar
Truba
Posts: 93831
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#28425 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ja volim na rate placat al dodje ti ga isto

Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno :mrgreen:
Post Reply