INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28401 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28402 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje je imati nego nemati
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28403 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje zivjeti cijeli zivot u izobilju, nego sedam dana u bijedi.
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28404 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dragi moji Alan Fordovci

- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28405 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa kad imas 300km mjesecno bukvalno je prezivljavanje tad bilo jbgNaslovnica wrote: ↑23/06/2026 11:17Naglasak na riječ preživljavanje.
Ono, ništa lično, ali postoji li razlog da u 2026 čovjek u Sarajevu preživljava sa 3KM dnevno?
Ono, razumijem stari, nemoćni, penzija, težak život.
Jel' to cijena rješavanja stambenog pitanja, novog auta, školarine za djecu...
Jbte, i kada sam najmanje imao nisam preživljavao.
A danas sta znam jednostavno tako. Nije da ja to silom gladujem ili nesta. Mentalno nmg dati za file sa zara 15KM.
U maju sam npr platio ratu 740km i ustekao sa strane milju. Ja vise to volim nego jesti po restoranima.
Volim npr da dam za patike 400KM od plate da ne moram stekati ili sa stedne uzeti. Tako funkcioniram. Nmg protiv toga.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28406 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dobro si usteko
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28407 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!

Tebi respect!
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28408 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para
- srce_ruke_lopata
- Posts: 494
- Joined: 09/09/2007 17:23
- Location: Čeljugovići
#28409 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje Golfom 2 sa kakvim ribama na ljetovanje nego Maseratijem na posaodječak sa šibicama wrote: ↑23/06/2026 11:27 Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28410 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jarane postajes mi jak ko Trubanepass1 wrote: ↑23/06/2026 16:54Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28411 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da mi je malo tvojih problema pašanepass1 wrote: ↑23/06/2026 16:54Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para![]()
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#28412 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
Samo trositi....
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#28413 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
...da ponese sa sobom na onaj svijet da ima.
-
last mohicans
- Posts: 18250
- Joined: 09/08/2012 23:19
#28414 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Možda štedi da ostavi djeci, za dobre nišane, ha jah, voli čovjek da ima kad mu šta izleti neplanirano, nego da poteze za kreditnom ko mnogi.
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#28415 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dobro nije lose imati ako/kad je covjek u mogucnosti za "nedaj Boze", al' ne treba pretjerivati i imati neku granicu i ne ici u neke "ekstreme".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28416 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ko stedi drugom stedikonektovan wrote: ↑23/06/2026 20:41 Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#28417 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne razumijete vi to
Ne cini nas to sretnim
I novac ne gubi vrijednost u tehnologiji tehnici rezervnim dijelovima novim produktima itd
Ne cini nas to sretnim
I novac ne gubi vrijednost u tehnologiji tehnici rezervnim dijelovima novim produktima itd
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#28418 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne voli covjek trositlast mohicans wrote: ↑23/06/2026 23:38 Možda štedi da ostavi djeci, za dobre nišane, ha jah, voli čovjek da ima kad mu šta izleti neplanirano, nego da poteze za kreditnom ko mnogi.
Ne uziva u tome
Shvacam da neko uziva u trosenju
Ja ne
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#28420 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ekstrem je hodat u dronjcima nista ne narucivat kad se sjedne a imati 100000 na racunu
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#28422 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To "ekstreme" poima svako individualno. Da sad ne ponavljam nejegove postove sto je pisao, ako si upratio to je meni reci idenje u krajnot ili ti ekstrem. Svakom svacije. Ako nekog usrecuje da vidi sto vise nula na saldu, naustrb sebe i ljudi oko sebe neka mu bude.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#28423 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
tegla thomy majoneze 9 maraka
Holy shit
Holy shit
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28424 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa ne pricam o stednjama lupam imam 300k na stednoj pa gledam da jos 100km doturim. I te pare stoje 10g na racunu.konektovan wrote: ↑23/06/2026 20:41 Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
To je stednja sta znam radio kuhinju prosle g platio kesom ne moram kr karticu uzimati ili neki mini kredit.
More platim u kesu ne idem u minus.
Ne moram o reg razmisljati kako cu 600km navuci
Kupio dvije klime platio kesom, nema minusa itd. Ne razmisljam kad ce prvi jer imam 50km do plate a djete ide na izlet.
Volim da sam solventan 365 dana u godini.
A bio sam u situacijama da ne mogu nasuti goriva pa cekam platu da bih otisao negdje.
Nije da se sad kupam u odjeci da ne bih palio ves masinu jbt
Standardno ako sta napises forum to odnese u krajnost
- Truba
- Posts: 93831
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#28425 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja volim na rate placat al dodje ti ga isto
Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno
Ti stedis unaprijed ja unazad il obratno

