INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
daario naharis
- Posts: 1067
- Joined: 17/06/2015 19:42
#28426 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ko može 3000-4000 vazda u stednji i to je to. DOpunjavati i to je sve.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28427 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sta znaci naustrub sebe? Nekom draze jedno nekom drugo.
Pisao sam vec za ps5 uradim preorder. Uzmem digitalni je li bio 900km. Zove buraz na kafu reko odoh do bbi po ps5 i eto me.
Sjeli kaze ti ko djete cuj 900km dao za ps5, mislim lik se oblaci u xyz u scc.
Pa reko sad mogu za 2 milje prodati. Kaze nema sanse. Znaci ps u gepeku jos uvjek. Ja na pik eto lika daje 1800 i ja prodam.
Dosao kuci kaze zena nisi normalan toliko si htio ja ne bih nikad.
Ja sacekao tri mjeseca kupio disc verziju sa igrom i 2 kontrolera za cini mi se 1350KM.
Mene to usrecilo, uopste nije bilo naustrub mene.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
-
daario naharis
- Posts: 1067
- Joined: 17/06/2015 19:42
#28429 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Trenutno dva najjaca oruzja su kupovina na rate sa 0% kamate i kredit. BOlje mi je kupiti nesto danas na rate nego kešom za 6 mjeseci, jer znam da ce za 6 mjeseci to nesto kostati 20% skuplje.
Da kupujem nesto skuplje od 5000KM, digao bi kredit odma jer ce mi inflacija pojesti kamatu sad pa sad. Kod nas je godisnja inflacija trenutno 6.8%.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28430 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Koji cu kurac kupovati na rate i dizati kredit ako imam 5k. O cemu pricamo?daario naharis wrote: ↑25/06/2026 12:07Trenutno dva najjaca oruzja su kupovina na rate sa 0% kamate i kredit. BOlje mi je kupiti nesto danas na rate nego kešom za 6 mjeseci, jer znam da ce za 6 mjeseci to nesto kostati 20% skuplje.
Da kupujem nesto skuplje od 5000KM, digao bi kredit odma jer ce mi inflacija pojesti kamatu sad pa sad. Kod nas je godisnja inflacija trenutno 6.8%.
-
peca777
- Posts: 1294
- Joined: 19/04/2019 14:08
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83488
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28432 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ziva lova se ne daje
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28433 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato sto imas kes 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83488
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28434 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nepas veci burzuj od tebe djecak. Ali ti vise i kukas da ti je sve skupo 
-
tap3ah75
- Posts: 7602
- Joined: 07/09/2009 14:14
#28435 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U današnje vrijeme je bolje uzeti kredit i kupovati na rate.
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#28436 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zlatno pravilo je imati ušteđevinu koja pokriva 3 do 6 mjeseci životnih troškova u slučaju gubitka posla.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28437 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja volim stekice, neka stekica
bolje imati spremnih par milja nego nemati, bolje metar u guzicu nego milimetar u glavu 
Za stekic je najveci problem gdje ga sakriti kad nisi kuci
ima na temu sreca onih skrivenih mjesta ali zajebah se sa laznim adapterom, kao ima kabal ovo ono ali je velik da ne moze ni 20 maraka stati unutra
moracu uzeti onu knjigu ili saksiju sa duplim dnom 
Za stekic je najveci problem gdje ga sakriti kad nisi kuci
- VladaFBiH
- Posts: 6609
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#28438 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
sef u banci? teško da ima sigurnije od togadječak sa šibicama wrote: ↑25/06/2026 16:23 Ja volim stekice, neka stekicabolje imati spremnih par milja nego nemati, bolje metar u guzicu nego milimetar u glavu
Za stekic je najveci problem gdje ga sakriti kad nisi kuciima na temu sreca onih skrivenih mjesta ali zajebah se sa laznim adapterom, kao ima kabal ovo ono ali je velik da ne moze ni 20 maraka stati unutra
moracu uzeti onu knjigu ili saksiju sa duplim dnom
![]()
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28439 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sef u banci je ok ali ja volim brojati pare svako par dana, ko Baja patak 
-
peca777
- Posts: 1294
- Joined: 19/04/2019 14:08
#28440 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Najbolji stek je imati novac negdje gdje fizicki mozes da mu prisutpis kada god ti pozelis, a da ne ovisi o drugome. Sve ostalo je rizik.
Kupoao auto, ispala mi prilika da uzmem duplo jefitnije jer covjeku trebaju pare za sahat. Otisao u banku u 14:05 da podignem 5k, kaze ne moze, zavrsen dan za kes. Pa reko sta cu? Kae bankomtat na kojem je limit 1k...tvoje pare, sigurne, ali ne raspolazes kada i kako hoces.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51243
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28441 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bankomat zajebava sa limitima plus te deru.
Ovi govnari iz Payoneera kao imaju 30 dolaraq godisnji fee na odrzavanje, meni uzimaju u oktobru ali sad u maju, opet nekakvih 30 dolara samo sad nije za "odrzavanje racuna" vec za "odrzavanje kartice".
Dobro se podsjetih, ima da im napisem mail crvenim slovima sa dubokim osjecajem neslaganja i mirno i dostojanstveno cu da im jebem majku.
Ovi govnari iz Payoneera kao imaju 30 dolaraq godisnji fee na odrzavanje, meni uzimaju u oktobru ali sad u maju, opet nekakvih 30 dolara samo sad nije za "odrzavanje racuna" vec za "odrzavanje kartice".
Dobro se podsjetih, ima da im napisem mail crvenim slovima sa dubokim osjecajem neslaganja i mirno i dostojanstveno cu da im jebem majku.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28442 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Necu da razmisljam sta ce mi se odbiti i koliko. Necu da imam uopste tu karticu.
