Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27001 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Dabogda.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27002 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

u mazdi da, za ostale ne znam :D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#27003 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Optimist wrote: 06/01/2024 18:06 Tako proizvodjaci automobila kazu i za automatski, da je ulje lifetime, a sam proizvodjac mjenjaca, (ZF) kaze da se ulje mijenja.

Kod nas niko ulje u kocnicama ne mijenja, a pise da treba svake 2 god.

Edit: jek odustao sin od Volva?
Mescini da je odust'o, procit'o na nekakvom forumu da ti Volvo 2.0 d2 motori trose ulje. :mrgreen:
Svaki dan se upali za nesto drugo.
A mescini zao mu dat' pare, pa kaze, ma odlican mi je sx4.
K'o sto i jest.
Dok sam ja plac'o nije bio problem.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27004 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pametan momak, samo ovo 🇯🇵
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#27005 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Image

ovi sto traze savjete na ovom forumu za kupovinu
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27006 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 06/01/2024 17:37 hos dizela za 13 ko tebi?? ispravan auto, samo jos plastike pod motor da vratim :D
Pa kako pade cijena sa 17 na 13?? :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27007 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 06/01/2024 18:59
Evolution_IV wrote: 06/01/2024 17:37 hos dizela za 13 ko tebi?? ispravan auto, samo jos plastike pod motor da vratim :D
Pa kako pade cijena sa 17 na 13?? :lol:
nisma ni davao za 17, to samo bati :D

al je kupovina, kako vidis tako i vozis, garancija do prve krivine :lol: , samo za km mogu garantovat..
User avatar
Laplace
Posts: 14686
Joined: 19/11/2012 18:37

#27008 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

_BataZiv_0809 wrote: 06/01/2024 17:35
NediM17 wrote: 06/01/2024 17:32
_BataZiv_0809 wrote: 06/01/2024 17:02 Kako se tebi nedimko @NediM17 cini onaj Leon?
Za one pare se moze naci solidan ispravan auto.
Ne znam sto ga sadasnji vlasnik nije sredio kad je to "dimche na vaginche" kako poznavaoci kazu.
Ja ga ne bih, e sad jedino ako ces ga punici. :mrgreen:
Pa i meni je cudno.
Odradio veliki i mali servis i sredio mjenjac a katalizator okinava.
Nesto se tu ne uklapa.
Ali ako se to da rijesiti za neku razumnu cifru, dobije se ipak auto koje je malo preslo, redizajn modela kad su se popeglale djecije bolesti i sa poznatom starom kljusinom ispod haube :-?
Meni je u auspuh servisu u Visokom na P206 zamijenio katalizator (stavio zamjenski), ali je ECU nastavio javljati grešku (neki majstor je isključio lampicu - Del Trotter likes this - ali je ostao signal poslije paljenja). Nije mi se isplatilo to dalje ganjati i stavljati originalni, ne vrijedi auto toliko.

Možda je i kod tog auta slična stvar.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27009 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Ovaj Leon bato, da je ful ispravan, bi moozda vrijedio tih para.
Ovako dok ga kupis, sredis limariju, katalizator, ugradis plin, ode to na preko 12, blize 13k, za auto staro 14 god.
Po meni previse.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27010 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa kolika mu je realna cijena u vremenu kada su cijene otišle u tri lijepe materine? Ipak izgleda solidno očuvan, domaće je porijeklo i na kraju ono što je vrlo bitno, kakav god da je motor, to je onaj koji Bata traži.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27012 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ovaj prvi izgleda sasvim dobro i da tražim otišao bih da ga pogledam. Treći plavi ne izgleda takođe loše, ali dosta lošije slike ne govore puno. Drugi bordo ima najbolju opremu i 2.0 HDI, ali mi ne ulijeva povjerenje, izgleda ofucano i zadnja karambolka nije njegova već sa redizajniranog modela.

Moj glas ide za prvi oglas. Korektna cijena, dobro stanje na slikama, samo dubinsko sjedišta, servis i vozi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27013 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Throttle wrote: 25/12/2023 16:58
kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56
Throttle wrote: 25/12/2023 16:36 Stanite ljudi u red za mazdu, nemoj da se guramo ko seljadija :D
https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Nek ostane ovo da vidimo za koji dan koji je prodan prvo :lol:
Ka'e, nema golfa vise. Sto ce reci da je mazda ili precijenjena ili nije toliko pozeljna, sta vam vise godi da cujete
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27014 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 06/01/2024 21:09
Throttle wrote: 25/12/2023 16:58
kravamuzara wrote: 25/12/2023 16:56

https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... a7ab7c55dd

https://www.autoscout24.de/angebote/maz ... 8732bc8c89

Za oba autoscout algoritam kaze „vrlo dobra cijena“.
Cirka ista dva auta sto su po 34.000KM na piku.

Ali dizlooooo bajooooo mojjjjjj, 4L u spici elme mi.
Nek ostane ovo da vidimo za koji dan koji je prodan prvo :lol:
Ka'e, nema golfa vise. Sto ce reci da je mazda ili precijenjena ili nije toliko pozeljna, sta vam vise godi da cujete
Eno ga na piku, ceka svercer zrtvu da bude dobar 10 hiljada.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27015 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Zato vrla mazda i dalje, sehr guter preis al kod prvog vlasnika :D uostalom, kao i kod nas. Il se ono na zapadu otimaju za njih, ne sjecam se? :?
Sam si sebi ubo poentu linkovima
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27016 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 06/01/2024 21:16 Zato vrla mazda i dalje, sehr guter preis al kod prvog vlasnika :D uostalom, kao i kod nas. Il se ono na zapadu otimaju za njih, ne sjecam se? :?
Sam si sebi ubo poentu linkovima
A ko kaze da je golf prodan ?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27017 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Pa nece ga ko mazdu, ostavit sebi :D
Palamudis al ti cinjenice ne idu u prilog u mnogočemu :)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27018 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 06/01/2024 21:19 Pa nece ga ko mazdu, ostavit sebi :D
Palamudis al ti cinjenice ne idu u prilog u mnogočemu :)
Bas je glup trgovac, otkupio je za 5 hiljada eura vise mego golfa, sto li.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#27019 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

1,4 TSI VW sa 118 kW.

Valja li to šta?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27020 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 06/01/2024 21:23
Throttle wrote: 06/01/2024 21:19 Pa nece ga ko mazdu, ostavit sebi :D
Palamudis al ti cinjenice ne idu u prilog u mnogočemu :)
Bas je glup trgovac, otkupio je za 5 hiljada eura vise mego golfa, sto li.
Nego, sto je sad na mazdi guter preis :lol:
giovanni008
Posts: 1607
Joined: 20/05/2008 12:20

#27021 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by giovanni008 »

E kontamo uzeti auto obavezno iz uvoza.

Sad me interesuje na koje stvari trebamo obratiti paznju. Ovdje mislim na pairologiju, koje papire auto tj. vlasnik treba obavezno imati da bi ja uspio sve to da prekontrolisem.

Recimo npr. kontam uzet auto iz uvoza iz Njemacke, sta trebam traziti od papira od vlasnika auta da budem 100 % siguran da nije neka prevara?
User avatar
canvra888
Posts: 9173
Joined: 09/07/2021 15:03

#27022 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 06/01/2024 21:18
Throttle wrote: 06/01/2024 21:16 Zato vrla mazda i dalje, sehr guter preis al kod prvog vlasnika :D uostalom, kao i kod nas. Il se ono na zapadu otimaju za njih, ne sjecam se? :?
Sam si sebi ubo poentu linkovima
A ko kaze da je golf prodan ?
Pa nema oglasa više :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27023 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

canvra888 wrote: 06/01/2024 22:01
kravamuzara wrote: 06/01/2024 21:18
Throttle wrote: 06/01/2024 21:16 Zato vrla mazda i dalje, sehr guter preis al kod prvog vlasnika :D uostalom, kao i kod nas. Il se ono na zapadu otimaju za njih, ne sjecam se? :?
Sam si sebi ubo poentu linkovima
A ko kaze da je golf prodan ?
Pa nema oglasa više :-)
Nije uspio prodat pa ga ostavio sebi, nece ga niko :D
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#27024 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

drug_profi wrote: 06/01/2024 21:26 1,4 TSI VW sa 118 kW.

Valja li to šta?
I mene zanima Scirocco s tim motorom za mladjeg clana sto je tek polozio. Ako preko moje grbace budu isle popravke i ulje, onda nista od toga
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27025 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Mislim da je tek 1.5 tsi koliko toliko ok, tih 1.4 ima problematicnih
Jos taj jaci ima i turbo i kompresor
Post Reply