Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 10/02/2023 19:57
Evolution_IV wrote: 10/02/2023 17:55 ja, al je 308 francuz, gdje cest to kupovat pored njemacke tehnike :skoljka: :run:
Idi pitaj nekoga da te provoza u G7 a onda u P308 pa navrati opet... da se ne provaljujes uvjek i bezveze
pa ima rodjak ovaj 308 t9 1.6 turbo, dobar auto, nije velika razlika vjeruj...
Last edited by Evolution_IV on 10/02/2023 22:32, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

PaulTracy wrote: 10/02/2023 16:23
Ateista wrote: 10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/

Evo je haman pa nova 🙂
:thumbup: Ove nove octavije su jedine skode koje mi se svidjaju, moram priznati, ali mi je ipak dosta preko budzeta.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:24
Ateista wrote: 10/02/2023 16:17

Nemam garazu, jedino sa kaskom bi mozda vrijedilo razmisliti o VW kod nas.
Ne kontam puno oko anatomije auta, ali ovdje ti mogu dosta pomoći i dati savjete. Kasko je majka, zakon. Miran sam je neprocjenjiv.

Samo ako to budeš ugovarao, pazi se sitnih klauzula tipa "ako je ukradeno sa neobilježenog parkiga", "ako je ukradeno nepropisno parkirano vozilo", "ako vlasnik nije siguran da je osigurao-zaključao vozilo",.... jer preko tih klauzula pokušavaju da izbjegnu naplatu, nedaj Bože, ukradenog auta. Mudraci su to teški. Samo klasični kasko u slučaju krađe i bez tih klauzula i miran si.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ovaj je tek kupio i odmah je prodaje, why?
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

canvra888 wrote: 10/02/2023 16:56
Ateista wrote: 10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Iskreno mislim da je i 30k puno..

Uredu, razumijem ja da je nakrcan opremom i da je 2.0 HDi, ali evo na Olx-u je sljedeći najskuplji P308 2015. 2.0 sa Allure opremom za više od 10k KM jeftiniji... Čak ima i mlađih od 15-te koji su jeftiniji za 10k KM ili približno od onog.
Ima dosta toga sto utice, od snage motora, automatika, panorame, i vjerovatno najvise kilometraze.
Ima jos jedna koji je malo ispod 30k iz dalmia koji mi dolazi u obzir, jest malo veca kilometraza i malo slabiji, ali 150ks je dovoljno i mozda bi i o njemu mogao razmisliti:

https://www.olx.ba/artikal/50834924/peu ... -panorama/
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

dado_ wrote: 10/02/2023 20:50
Ateista wrote: 10/02/2023 13:47 Meni je ovaj zapao za oko, jest malo pojaka cijena ali je oprema vrh, samo jos da nije dizel...

https://www.olx.ba/r/51679724/230306
Pogledaj i leona fr, meni se cini kao dobar auto, ima na piku jedan fl 2017, ispod 100000 na satu, napucan, tu je negdje s cijenom...
Ili ako neces dizela, cekaj kakvog gti-ja da ispadne. Bio je jedan oko 35 2014.
https://www.olx.ba/r/51524883/6477 eto leona
Dobar je, moram priznati. :thumbup:
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

@Ateista

Megane R.S. (28.300 KM)
https://www.olx.ba/r/51688192/48562

Evo ti benzinac :D
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#16633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PaulTracy »

Ateista wrote: 10/02/2023 22:31
dado_ wrote: 10/02/2023 20:50

Pogledaj i leona fr, meni se cini kao dobar auto, ima na piku jedan fl 2017, ispod 100000 na satu, napucan, tu je negdje s cijenom...
Ili ako neces dizela, cekaj kakvog gti-ja da ispadne. Bio je jedan oko 35 2014.
https://www.olx.ba/r/51524883/6477 eto leona
Dobar je, moram priznati. :thumbup:
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
Dizel je zakon.
Ja sam juče prešao 200km, prosječna potrošnja mi je bila 4,5l i kad to vidim i pomislim da bi sa benzincem potrošio 6l goriva ili 15KM više dođe mi da ga poljubim 😀
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

canvra888 wrote: 10/02/2023 21:39 Nije ispod 100k km na satu, ali jest zato gotovo 7-8k KM jefitniji onaj P308 GT što sam ja postao. Isto godište, ista snaga kao i ovaj Leon.
Bolji peugeot...u svakom pogledu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

PaulTracy wrote: 10/02/2023 22:46
Ateista wrote: 10/02/2023 22:31

Dobar je, moram priznati. :thumbup:
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
Dizel je zakon.
Ja sam juče prešao 200km, prosječna potrošnja mi je bila 4,5l i kad to vidim i pomislim da bi sa benzincem potrošio 6l goriva ili 15KM više dođe mi da ga poljubim 😀
Sve se to nulira na održavanju i troškovima eksploatacije ukoliko prelaziš manje od 15000 km godišnje
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 10/02/2023 22:47
canvra888 wrote: 10/02/2023 21:39 Nije ispod 100k km na satu, ali jest zato gotovo 7-8k KM jefitniji onaj P308 GT što sam ja postao. Isto godište, ista snaga kao i ovaj Leon.
Bolji peugeot...u svakom pogledu.
Ako je onaj skuplji/stariji/prijeFL samo HDI a ne BlueHDI, onda mu je bolji on sto puta. Bez obzira na kilometre i sve
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 10/02/2023 22:48
konektovan wrote: 10/02/2023 22:47

Bolji peugeot...u svakom pogledu.
Ako je onaj skuplji/stariji/prijeFL samo HDI a ne BlueHDI, onda mu je bolji on sto puta. Bez obzira na kilometre i sve
Dobri su i jedan i drugi..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 10/02/2023 22:51
EFD22 wrote: 10/02/2023 22:48

Ako je onaj skuplji/stariji/prijeFL samo HDI a ne BlueHDI, onda mu je bolji on sto puta. Bez obzira na kilometre i sve
Dobri su i jedan i drugi..
Nešto ne volim vidjet ono (Ad)Blue ni na jednom autu.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 10/02/2023 22:52
konektovan wrote: 10/02/2023 22:51

Dobri su i jedan i drugi..
Nešto ne volim vidjet ono (Ad)Blue ni na jednom autu.
Ima nešto što se zove OFF....svega problematičnog. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

E to volim čut’ :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23390
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#16641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Braco prodaje svoju. Mnogo je dobra
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#16643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

konektovan wrote: 10/02/2023 22:47
canvra888 wrote: 10/02/2023 21:39 Nije ispod 100k km na satu, ali jest zato gotovo 7-8k KM jefitniji onaj P308 GT što sam ja postao. Isto godište, ista snaga kao i ovaj Leon.
Bolji peugeot...u svakom pogledu.
P308 trči krugove oko Leona što se interijera tiče. Što se eksterijera tiče, tu su negdje, barem meni. Možda da mi je Leon malo bolji, oštriji i ima mi ljepše LED štopke i farove.

Mada opet bih prije uzeo Pežoa.
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#16644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by moee »

EFD22 wrote: 11/02/2023 00:01 Braco prodaje svoju. Mnogo je dobra
Izgleda dobro, ali je preskupa. On je Giuliu iz salona, staru par godina i sa malo km kupio za 38k KM.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

Leon16v wrote: 10/02/2023 22:36 @Ateista

Megane R.S. (28.300 KM)
https://www.olx.ba/r/51688192/48562

Evo ti benzinac :D
Ovaj mi je zastario model, imam 308 2010. i htio bih generaciju novije auto. :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 11/02/2023 00:01 Braco prodaje svoju. Mnogo je dobra
hahahahhahahhaha
ne prodaje nego lupa cijenu :lol:

braco je ok lik ako je u fazonu al nekad jebiga ima predstavu ko da je direktor Maranella i da ima znanje nuklearnih reaktora.... :mrgreen: :mrgreen: a ne da drzi jebeni autootpad bez poreza.
Last edited by skrbavi-admin on 11/02/2023 07:33, edited 3 times in total.
User avatar
Ateista
Posts: 51659
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

PaulTracy wrote: 10/02/2023 22:46
Ateista wrote: 10/02/2023 22:31

Dobar je, moram priznati. :thumbup:
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
Dizel je zakon.
Ja sam juče prešao 200km, prosječna potrošnja mi je bila 4,5l i kad to vidim i pomislim da bi sa benzincem potrošio 6l goriva ili 15KM više dođe mi da ga poljubim 😀
Ma ja i sa dizelom trosim 9-10l u gradu, na otvorenom 6-7, vjerovatno bi sa benzincem slicne snage bilo i vise ali ni ovo nije malo pa se ne opterecavam sa tim. Volio bih mirniji rad motora, sigurnije paljenje na minusima i slicno. Samo da je turbo benzinac, naravno :D
Posto ih je mali izbor, vjerovatno ce opet biti dizel.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 10/02/2023 22:14
RagibUzoriti wrote: 10/02/2023 19:57

Idi pitaj nekoga da te provoza u G7 a onda u P308 pa navrati opet... da se ne provaljujes uvjek i bezveze
pa ima rodjak ovaj 308 t9 1.6 turbo, dobar auto, nije velika razlika vjeruj...
Dje bolan ne bio nije?
Realno limena kanta u odnosu na golfa ako bi bili realni.

Drugo je sad sto raja mrzi VW pa iz mrznje pise da su svi drugi bolji od GNjolFa.

Golf kakav god bio,nekako djeluje dosta kvalitetnije napravljen od jednog 308...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Interesantno je nakon sto se (pre)proda nekoliko auta eventualno provoza koje i nakon pitanja po forumu "valjal ovaj valjal onaj valjal ovo valjal ono" odjednom coek postane strucnjak u autoindustriji i pokupi sva znanja o mehanici kvaliteti i tako dalje i tako dalje..... :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

skrbavi-admin wrote: 11/02/2023 07:21
EFD22 wrote: 11/02/2023 00:01 Braco prodaje svoju. Mnogo je dobra
hahahahhahahhaha
ne prodaje nego lupa cijenu :lol:
Nevjerovatno kako se pogresan izraz uvukao kod svih nas. Naravno da se ne prodaje, nego se oglasava po istaknutoj cijeni. Mislim da se manje od 5% vozila zaista proda po istaknutoj cijeni na olxu :-D
Post Reply