pa ima rodjak ovaj 308 t9 1.6 turbo, dobar auto, nije velika razlika vjeruj...RagibUzoriti wrote: ↑10/02/2023 19:57Idi pitaj nekoga da te provoza u G7 a onda u P308 pa navrati opet... da se ne provaljujes uvjek i bezvezeEvolution_IV wrote: ↑10/02/2023 17:55 ja, al je 308 francuz, gdje cest to kupovat pored njemacke tehnike![]()
![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Last edited by Evolution_IV on 10/02/2023 22:32, edited 1 time in total.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
PaulTracy wrote: ↑10/02/2023 16:23https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Evo je haman pa nova![]()
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:24Ne kontam puno oko anatomije auta, ali ovdje ti mogu dosta pomoći i dati savjete. Kasko je majka, zakon. Miran sam je neprocjenjiv.
Samo ako to budeš ugovarao, pazi se sitnih klauzula tipa "ako je ukradeno sa neobilježenog parkiga", "ako je ukradeno nepropisno parkirano vozilo", "ako vlasnik nije siguran da je osigurao-zaključao vozilo",.... jer preko tih klauzula pokušavaju da izbjegnu naplatu, nedaj Bože, ukradenog auta. Mudraci su to teški. Samo klasični kasko u slučaju krađe i bez tih klauzula i miran si.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj je tek kupio i odmah je prodaje, why?
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima dosta toga sto utice, od snage motora, automatika, panorame, i vjerovatno najvise kilometraze.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 16:56Iskreno mislim da je i 30k puno..Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Uredu, razumijem ja da je nakrcan opremom i da je 2.0 HDi, ali evo na Olx-u je sljedeći najskuplji P308 2015. 2.0 sa Allure opremom za više od 10k KM jeftiniji... Čak ima i mlađih od 15-te koji su jeftiniji za 10k KM ili približno od onog.
Ima jos jedna koji je malo ispod 30k iz dalmia koji mi dolazi u obzir, jest malo veca kilometraza i malo slabiji, ali 150ks je dovoljno i mozda bi i o njemu mogao razmisliti:
https://www.olx.ba/artikal/50834924/peu ... -panorama/
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobar je, moram priznati.dado_ wrote: ↑10/02/2023 20:50Pogledaj i leona fr, meni se cini kao dobar auto, ima na piku jedan fl 2017, ispod 100000 na satu, napucan, tu je negdje s cijenom...Ateista wrote: ↑10/02/2023 13:47 Meni je ovaj zapao za oko, jest malo pojaka cijena ali je oprema vrh, samo jos da nije dizel...
https://www.olx.ba/r/51679724/230306
Ili ako neces dizela, cekaj kakvog gti-ja da ispadne. Bio je jedan oko 35 2014.
https://www.olx.ba/r/51524883/6477 eto leona
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
-
PaulTracy
- Posts: 695
- Joined: 12/05/2021 00:19
#16633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dizel je zakon.Ateista wrote: ↑10/02/2023 22:31Dobar je, moram priznati.dado_ wrote: ↑10/02/2023 20:50
Pogledaj i leona fr, meni se cini kao dobar auto, ima na piku jedan fl 2017, ispod 100000 na satu, napucan, tu je negdje s cijenom...
Ili ako neces dizela, cekaj kakvog gti-ja da ispadne. Bio je jedan oko 35 2014.
https://www.olx.ba/r/51524883/6477 eto leona![]()
Malo preko budzeta, ali fakat je mocan.
Ne iskljucujem dizel, samo bih vise volio benzinca ako slucajno sta naleti.
Ja sam juče prešao 200km, prosječna potrošnja mi je bila 4,5l i kad to vidim i pomislim da bi sa benzincem potrošio 6l goriva ili 15KM više dođe mi da ga poljubim
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve se to nulira na održavanju i troškovima eksploatacije ukoliko prelaziš manje od 15000 km godišnje
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je onaj skuplji/stariji/prijeFL samo HDI a ne BlueHDI, onda mu je bolji on sto puta. Bez obzira na kilometre i sve
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nešto ne volim vidjet ono (Ad)Blue ni na jednom autu.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E to volim čut’ 
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Braco prodaje svoju. Mnogo je dobra
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
P308 trči krugove oko Leona što se interijera tiče. Što se eksterijera tiče, tu su negdje, barem meni. Možda da mi je Leon malo bolji, oštriji i ima mi ljepše LED štopke i farove.
Mada opet bih prije uzeo Pežoa.
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj mi je zastario model, imam 308 2010. i htio bih generaciju novije auto.Leon16v wrote: ↑10/02/2023 22:36 @Ateista
Megane R.S. (28.300 KM)
https://www.olx.ba/r/51688192/48562
Evo ti benzinac![]()
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
hahahahhahahhaha
ne prodaje nego lupa cijenu
braco je ok lik ako je u fazonu al nekad jebiga ima predstavu ko da je direktor Maranella i da ima znanje nuklearnih reaktora....
Last edited by skrbavi-admin on 11/02/2023 07:33, edited 3 times in total.
- Ateista
- Posts: 51662
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ja i sa dizelom trosim 9-10l u gradu, na otvorenom 6-7, vjerovatno bi sa benzincem slicne snage bilo i vise ali ni ovo nije malo pa se ne opterecavam sa tim. Volio bih mirniji rad motora, sigurnije paljenje na minusima i slicno. Samo da je turbo benzinac, naravno
Posto ih je mali izbor, vjerovatno ce opet biti dizel.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#16648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dje bolan ne bio nije?Evolution_IV wrote: ↑10/02/2023 22:14pa ima rodjak ovaj 308 t9 1.6 turbo, dobar auto, nije velika razlika vjeruj...RagibUzoriti wrote: ↑10/02/2023 19:57
Idi pitaj nekoga da te provoza u G7 a onda u P308 pa navrati opet... da se ne provaljujes uvjek i bezveze
Realno limena kanta u odnosu na golfa ako bi bili realni.
Drugo je sad sto raja mrzi VW pa iz mrznje pise da su svi drugi bolji od GNjolFa.
Golf kakav god bio,nekako djeluje dosta kvalitetnije napravljen od jednog 308...
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Interesantno je nakon sto se (pre)proda nekoliko auta eventualno provoza koje i nakon pitanja po forumu "valjal ovaj valjal onaj valjal ovo valjal ono" odjednom coek postane strucnjak u autoindustriji i pokupi sva znanja o mehanici kvaliteti i tako dalje i tako dalje..... 
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#16650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nevjerovatno kako se pogresan izraz uvukao kod svih nas. Naravno da se ne prodaje, nego se oglasava po istaknutoj cijeni. Mislim da se manje od 5% vozila zaista proda po istaknutoj cijeni na olxu
