Odlican Passat !
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#16576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma jeste ružan. Nisam znao za ovo sve, hvala u svakom slučaju.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 15:36Ma znam ja šta je on mislio pod tim 'Mercedes', ali vjeruj mi, A klasa nije nikakav statusni simbol. Dovoljno ti govori to što je prednja vuča, sad zamisli koliko je to odstupljivanje od filozofije brenda i koliko je to 'autentičan' produkt.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 15:29
Ma on kaže za Mercedes kao Mercedes. A sad što je taj A klasa, po njemu bitno je samo da ima zvijezdu, nebitno koja klasa. Kao u fazonu Rolex je Rolex, nebitno kakav je.
Malo sam još tražio informacina nakon vaših upisa na temi, i neka iskustva govore da se samo sijalica može promijeniti kod tog auta, a da se ne vadi motor. Nešto kao "za najgluplji i najjednostavniji dio, alternator, za njegovu zamjenu moraš kompletan motor vaditi"
![]()
Jel fakat tako?
Ako jeste, lik me baš pokušao zavaliti, i to momački.
A iskreno, ta A klasa je meni lično poružna, Ibiza dosta ljepše auto, sa dosta svježijim i oštrijim dizajnom. Tek sljedeći model A klase W176 je lijep i onako, kompletniji auto.
Ovakav je auto: Mercedes Benz A180 CDI (15.000 KM)
https://www.olx.ba/r/51230613/1581763
Samo nije ovaj prodavač i ovaj što je meni nudio je 3 godine noviji, ali izgled je isti.
Samo gledaj im cijena fakat. Preskupo je ovo. Ovaj je bar 12000, haj recimo sa tom doplatom bi bio 13, ali gledaj ovo, 15 milja hladno, i još stariji.
Sad nakon ovoga, i da nemam auto, a da imam te pare spremne, ne bih ga uzeo iskreno, a pogotovo da dajem Ibizu za njega.
- canvra888
- Posts: 9171
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma blasfemija je i 12k KM za kompakta starog 15 godina. 10k KM i to je to.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 15:45Ma jeste ružan. Nisam znao za ovo sve, hvala u svakom slučaju.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 15:36
Ma znam ja šta je on mislio pod tim 'Mercedes', ali vjeruj mi, A klasa nije nikakav statusni simbol. Dovoljno ti govori to što je prednja vuča, sad zamisli koliko je to odstupljivanje od filozofije brenda i koliko je to 'autentičan' produkt.
A iskreno, ta A klasa je meni lično poružna, Ibiza dosta ljepše auto, sa dosta svježijim i oštrijim dizajnom. Tek sljedeći model A klase W176 je lijep i onako, kompletniji auto.
Ovakav je auto: Mercedes Benz A180 CDI (15.000 KM)
https://www.olx.ba/r/51230613/1581763
Samo nije ovaj prodavač i ovaj što je meni nudio je 3 godine noviji, ali izgled je isti.
Samo gledaj im cijena fakat. Preskupo je ovo. Ovaj je bar 12000, haj recimo sa tom doplatom bi bio 13, ali gledaj ovo, 15 milja hladno, i još stariji.
Sad nakon ovoga, i da nemam auto, a da imam te pare spremne, ne bih ga uzeo iskreno, a pogotovo da dajem Ibizu za njega.
Ovog od 15k KM ne vrijedi ni komentarisati. Još 2005. godište
Baš sam jučer na ovoj temi napisao kako se u nas zloupotrebljava inflacija i koristi se kao paravan da se još više nerealno nabije cijena polovnjacima.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nikad on nece dobiti te pare za to vozilo
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A očigledno misle da su ko ovi trgovci što dižu cijene ulja, mlijeka, šećera, pa skontali da dižu i oni. Samo što auto nije ni ulje, ni mlijeko, a ni šećer. Prodaće ih po ovakvim cijena, al u panjevima.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 15:51Ma blasfemija je i 12k KM za kompakta starog 15 godina. 10k KM i to je to.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 15:45
Ma jeste ružan. Nisam znao za ovo sve, hvala u svakom slučaju.
Ovakav je auto: Mercedes Benz A180 CDI (15.000 KM)
https://www.olx.ba/r/51230613/1581763
Samo nije ovaj prodavač i ovaj što je meni nudio je 3 godine noviji, ali izgled je isti.
Samo gledaj im cijena fakat. Preskupo je ovo. Ovaj je bar 12000, haj recimo sa tom doplatom bi bio 13, ali gledaj ovo, 15 milja hladno, i još stariji.
Sad nakon ovoga, i da nemam auto, a da imam te pare spremne, ne bih ga uzeo iskreno, a pogotovo da dajem Ibizu za njega.
Ovog od 15k KM ne vrijedi ni komentarisati. Još 2005. godište![]()
![]()
Baš sam jučer na ovoj temi napisao kako se u nas zloupotrebljava inflacija i koristi se kao paravan da se još više nerealno nabije cijena polovnjacima.
- Ateista
- Posts: 51652
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jasno je da nisu ista klasa, stvar je u tome sto meni auto velicine passata nije neophodno, dobro dodje nekad ali vecinom mi je velicina 308 ili golfa dovoljna, tako da od toga nemam neke velike koristi. Tezi je auto i da bih imao isto ubrzanje treba mi jaci motor. Ove ostale stvari su mi zanimljivije od same klase auta, navikao sam na panoramu koju sad imam pa bih volio i u novijem autu na primjer.
Kad bih nasao za priblizno istu cijenu i priblizno isti motor i opremu mozda bih i razmislio, nije da nisam gledao i limuzine.
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#16582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Eto covjek je u postu iznad postavio Passata koji je po svemu bolji od ovog Pezoa, ali eto - svaka roba ima svog kupca ocito.Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:05Jasno je da nisu ista klasa, stvar je u tome sto meni auto velicine passata nije neophodno, dobro dodje nekad ali vecinom mi je velicina 308 ili golfa dovoljna, tako da od toga nemam neke velike koristi. Tezi je auto i da bih imao isto ubrzanje treba mi jaci motor. Ove ostale stvari su mi zanimljivije od same klase auta, navikao sam na panoramu koju sad imam pa bih volio i u novijem autu na primjer.
Kad bih nasao za priblizno istu cijenu i priblizno isti motor i opremu mozda bih i razmislio, nije da nisam gledao i limuzine.
Mislim svakako da bi trebao provozati malo i jednog i drugog.
- Ateista
- Posts: 51652
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Super izgleda ovaj virtual cocpit i ima dobrih detalja, ima 7 brzina to je plus, ali u odnosu na onaj 308 ima oko duplo vecu kilometrazu (uz pretpostavku da su tacne) i dosta slabiji motor.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedino da naleti na nekoga ko se slabo razumije, a ima para ali neće ili ne zna da provjeri sa strane sve.
I ja se ne razumijem (znam gume napuhati, nasuti tečnost za brisače, nešto sitno oko elektronike i to je to), i kupio sam auto bez provjere, ali je preporuka člana porodice i znam da me neće zajebati. Mada sam iskreno bio malo šuhveli nakon tih priča o Mercedesu kao autu, a Ibizi kao "šklopociji ženskog imena" (nisam sumnjao da me član porodice izlevatio, već da je i on nesvjesno pogriješio, da ne bude zabune
Jebiga, ljudi ne biraju sredstva da prodaju, kad mogu vraćati kilometražu, mogu sve ostalo.
EDIT: Nazvao sam ga, rekao da nisam zainteresovan. On mi kaže da me neko "dobro slagao i da ću pogriješiti kao nikad ako mi propadne prilika i ne kupim ga". Rekoh hvala ti, ali ja nisam toliki gospodin da Mercedesa vozim, sretno u prodaji i to je to
- canvra888
- Posts: 9171
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam vala, 34 milje za 8 godina starog kompakta, ma kakva god da je oprema, previše je. Jedino da je neka beli sportska varijanta sa opasnom mašinom pa i nekako.Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:05Jasno je da nisu ista klasa, stvar je u tome sto meni auto velicine passata nije neophodno, dobro dodje nekad ali vecinom mi je velicina 308 ili golfa dovoljna, tako da od toga nemam neke velike koristi. Tezi je auto i da bih imao isto ubrzanje treba mi jaci motor. Ove ostale stvari su mi zanimljivije od same klase auta, navikao sam na panoramu koju sad imam pa bih volio i u novijem autu na primjer.
Kad bih nasao za priblizno istu cijenu i priblizno isti motor i opremu mozda bih i razmislio, nije da nisam gledao i limuzine.
Dodaš još 9 milja i imaš novu novcatu Astru L za 43 milje...
- Ateista
- Posts: 51652
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Evo bas sam napisao gore zasto ne bih taj, ali nije mi iskljuceno da pogledam i nekog passata ako izleti dobar. Najvise me kod VW strah kradje, starom su dva ukradena bas passata, ja imam vec drugog pezoa i nikad niko ni jednog nije dotakao.Athlon64 wrote: ↑10/02/2023 16:09Eto covjek je u postu iznad postavio Passata koji je po svemu bolji od ovog Pezoa, ali eto - svaka roba ima svog kupca ocito.Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:05
Jasno je da nisu ista klasa, stvar je u tome sto meni auto velicine passata nije neophodno, dobro dodje nekad ali vecinom mi je velicina 308 ili golfa dovoljna, tako da od toga nemam neke velike koristi. Tezi je auto i da bih imao isto ubrzanje treba mi jaci motor. Ove ostale stvari su mi zanimljivije od same klase auta, navikao sam na panoramu koju sad imam pa bih volio i u novijem autu na primjer.
Kad bih nasao za priblizno istu cijenu i priblizno isti motor i opremu mozda bih i razmislio, nije da nisam gledao i limuzine.
Mislim svakako da bi trebao provozati malo i jednog i drugog.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16587 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imaš li garažu?
Na kraju krajeva, uzmi djelomični kasko, samo da krađu pokriva, nije cijena da bubrezi otpadaju, podnošljivo je i onda te boli briga. Imaš u Uniqa dobrih ponuda takvog kaska.
Last edited by Mishelinke on 10/02/2023 16:15, edited 1 time in total.
- canvra888
- Posts: 9171
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hahahahah a daj, nerealan je lik. Znam da su šverceri spremni na sve priče samo da uvale robu, ali ovaj je nivo više otišaoMishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:11 EDIT: Nazvao sam ga, rekao da nisam zainteresovan. On mi kaže da me neko "dobro slagao i da ću pogriješiti kao nikad ako mi propadne prilika i ne kupim ga".
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#16589 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne, ali parkirno mjesto na parkingu s rampom imam i pod video nadzorom.
- Ateista
- Posts: 51652
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 16:11Ne znam vala, 34 milje za 8 godina starog kompakta, ma kakva god da je oprema, previše je. Jedino da je neka beli sportska varijanta sa opasnom mašinom pa i nekako.Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:05
Jasno je da nisu ista klasa, stvar je u tome sto meni auto velicine passata nije neophodno, dobro dodje nekad ali vecinom mi je velicina 308 ili golfa dovoljna, tako da od toga nemam neke velike koristi. Tezi je auto i da bih imao isto ubrzanje treba mi jaci motor. Ove ostale stvari su mi zanimljivije od same klase auta, navikao sam na panoramu koju sad imam pa bih volio i u novijem autu na primjer.
Kad bih nasao za priblizno istu cijenu i priblizno isti motor i opremu mozda bih i razmislio, nije da nisam gledao i limuzine.
Dodaš još 9 milja i imaš novu novcatu Astru L za 43 milje...
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
- Ateista
- Posts: 51652
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#16591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nemam garazu, jedino sa kaskom bi mozda vrijedilo razmisliti o VW kod nas.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:14Imaš li garažu?
Na kraju krajeva, uzmi djelomični kasko, samo da krađu pokriva, nije cijena da bubrezi otpadaju, podnošljivo je i onda te boli briga. Imaš u Uniqa dobrih ponuda takvog kaska.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma nije. Sretao sam ja gore čak i od "Mreha švercera" sa YT-a. Samo nisu auta u pitanju. Skontao je on, a i ja sam mu rekao da se u auta razumijem haman nikako, pa mu valjda okice zasjale da mi uvali auto. Ko zna koliko dugo ga prodaje.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 16:14Hahahahah a daj, nerealan je lik. Znam da su šverceri spremni na sve priče samo da uvale robu, ali ovaj je nivo više otišaoMishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:11 EDIT: Nazvao sam ga, rekao da nisam zainteresovan. On mi kaže da me neko "dobro slagao i da ću pogriješiti kao nikad ako mi propadne prilika i ne kupim ga".![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#16593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Lik kao da je ispao iz neke komedije gdje su mu sve kliseje prodavaca polovnih auta stavili.canvra888 wrote: ↑10/02/2023 16:14Hahahahah a daj, nerealan je lik. Znam da su šverceri spremni na sve priče samo da uvale robu, ali ovaj je nivo više otišaoMishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:11 EDIT: Nazvao sam ga, rekao da nisam zainteresovan. On mi kaže da me neko "dobro slagao i da ću pogriješiti kao nikad ako mi propadne prilika i ne kupim ga".![]()
Tipa otac iz Matilde.
-
PaulTracy
- Posts: 695
- Joined: 12/05/2021 00:19
#16594 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:15Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Evo je haman pa nova
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne kontam puno oko anatomije auta, ali ovdje ti mogu dosta pomoći i dati savjete. Kasko je majka, zakon. Miran sam je neprocjenjiv.Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:17Nemam garazu, jedino sa kaskom bi mozda vrijedilo razmisliti o VW kod nas.Mishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:14
Imaš li garažu?
Na kraju krajeva, uzmi djelomični kasko, samo da krađu pokriva, nije cijena da bubrezi otpadaju, podnošljivo je i onda te boli briga. Imaš u Uniqa dobrih ponuda takvog kaska.
Samo ako to budeš ugovarao, pazi se sitnih klauzula tipa "ako je ukradeno sa neobilježenog parkiga", "ako je ukradeno nepropisno parkirano vozilo", "ako vlasnik nije siguran da je osigurao-zaključao vozilo",.... jer preko tih klauzula pokušavaju da izbjegnu naplatu, nedaj Bože, ukradenog auta. Mudraci su to teški. Samo klasični kasko u slučaju krađe i bez tih klauzula i miran si.
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa i ovo je VWPaulTracy wrote: ↑10/02/2023 16:23https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Evo je haman pa nova![]()
-
PaulTracy
- Posts: 695
- Joined: 12/05/2021 00:19
#16597 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam mu kompletan historijat poruka zapratioMishelinke wrote: ↑10/02/2023 16:25Pa i ovo je VWPaulTracy wrote: ↑10/02/2023 16:23
https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/
Evo je haman pa nova![]()
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
308 bombastično izgleda, ali ipak previše love.
Ovaj što prodaje A klasu, ako mu je ovo stvarno priča, zaslužuje da mu se ljudi ismiju u lice. Da ga neko levati 3 sata i napravi dobar skeč. Kakav tragikomičan prodavač...
Ovaj što prodaje A klasu, ako mu je ovo stvarno priča, zaslužuje da mu se ljudi ismiju u lice. Da ga neko levati 3 sata i napravi dobar skeč. Kakav tragikomičan prodavač...
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#16599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mah, ubi posao. Ima paviljon, samo dovlači auta, a stara odlaze. Davno sam od njega kupio prethodno auto, tamo 2012. godine (bilo je ok) i do danas radi, čak i proširio biznis.citroen xm wrote: ↑10/02/2023 16:29 308 bombastično izgleda, ali ipak previše love.
Ovaj što prodaje A klasu, ako mu je ovo stvarno priča, zaslužuje da mu se ljudi ismiju u lice. Da ga neko levati 3 sata i napravi dobar skeč. Kakav tragikomičan prodavač...
Očigledno mu ide posao jako dobro.
A ovo mu auto sigurno dugo stoji, pa je malo očajan, očigledno. Ne znam kada je zabrana uvoza za EURO3 i EURO4 nastupila ali sigurno ga prodaje od tada, možda i ranije, jer mu stoji naljepnica 4 na šajbi (nije naša, švapska je neka, dosta veća od naših i okrugla). Kaže da ga je on uvezao iz Njemačke (Bavarska) što znači da ga je on ocarinio i sve to, a to ne bi mogao uraditi nakon ove zabrane.
Last edited by Mishelinke on 10/02/2023 16:38, edited 1 time in total.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#16600 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam jos gledao uzivo ali ovako po slikama ova nova oktavija izgleda losije izradjena od prethodne.PaulTracy wrote: ↑10/02/2023 16:23https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/Ateista wrote: ↑10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Evo je haman pa nova![]()
