Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#16601 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PaulTracy »

Mishelinke wrote: 10/02/2023 16:25
PaulTracy wrote: 10/02/2023 16:23

https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/

Evo je haman pa nova 🙂
Pa i ovo je VW :D
Strah ga krađe.
Kod mene u porodici ima Golf V kupljen 2004 godine, odmah je Mul-T-Lock na njega nabačen i Mul-T-Lock stickeri nalijepljeni.
Nisu ni pokušali nikad da ga ukradu😀 Koliko je to danas sigurna zaštita pojma nemam iskreno.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#16602 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Ateista wrote: 10/02/2023 16:15
canvra888 wrote: 10/02/2023 16:11

Ne znam vala, 34 milje za 8 godina starog kompakta, ma kakva god da je oprema, previše je. Jedino da je neka beli sportska varijanta sa opasnom mašinom pa i nekako.

Dodaš još 9 milja i imaš novu novcatu Astru L za 43 milje...
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
Iskreno mislim da je i 30k puno..

Uredu, razumijem ja da je nakrcan opremom i da je 2.0 HDi, ali evo na Olx-u je sljedeći najskuplji P308 2015. 2.0 sa Allure opremom za više od 10k KM jeftiniji... Čak ima i mlađih od 15-te koji su jeftiniji za 10k KM ili približno od onog.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16603 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 10/02/2023 16:33
PaulTracy wrote: 10/02/2023 16:23

https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/

Evo je haman pa nova 🙂
Nisam jos gledao uzivo ali ovako po slikama ova nova oktavija izgleda losije izradjena od prethodne.
Na slikama, uzivo nije, cak je po meni i bolja od brata golfa 8 :D

al cijene skoda opcenito u zadnjih par godina :run:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16604 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Mislim da se taj prodavac P308 GT nije napamet zaletio sa cijenom. Po meni vrijedi 30 hiljada KM.

Evo ovaj, mladji ali i skuplji

https://www.askramar.com/Vozilo?id=25563

Golf 7 1.6 tdi u srednjem paketu opreme godista i kilometara kao ovaj mladji P308 GT kosta kao taj stariji P308 GT. Ta dva auta zbog razlike u snazi motora nemaju nikakve slicnosti. Ja ne bi imao dilemu sta kupiti
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16605 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ja, al je 308 francuz, gdje cest to kupovat pored njemacke tehnike :skoljka: :run:
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#16606 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

artur morgan wrote: 10/02/2023 17:53 Mislim da se taj prodavac P308 GT nije napamet zaletio sa cijenom. Po meni vrijedi 30 hiljada KM.

Evo ovaj, mladji ali i skuplji

https://www.askramar.com/Vozilo?id=25563

Golf 7 1.6 tdi u srednjem paketu opreme godista i kilometara kao ovaj mladji P308 GT kosta kao taj stariji P308 GT. Ta dva auta zbog razlike u snazi motora nemaju nikakve slicnosti. Ja ne bi imao dilemu sta kupiti
2018. godište i još uz to uvijek precijenjeni Kramar...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16607 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

PaulTracy wrote: 10/02/2023 16:23
Ateista wrote: 10/02/2023 16:15
Ma i meni je malo cijena pojaka, priznajem, da ga je na 30k spustiti bilo bi ekstra. Motor je 180ks.
Ta astra je vjerovatno osnovni model, ipak bih jaci motor i automatic, zbog mjenjaca najvise i mijenjam auto, da me ne boli koljeno sigurno bih jos koju godinu vozio ovaj.
https://www.olx.ba/artikal/51275793/sko ... 150ks-aut/

Evo je haman pa nova 🙂
Egipatska. :)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16608 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

@Evolution_IV
180ks u kompaktu je i danas poprilicno ozbiljna snaga i motorizacija :)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16609 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

canvra888 wrote: 10/02/2023 17:59
artur morgan wrote: 10/02/2023 17:53 Mislim da se taj prodavac P308 GT nije napamet zaletio sa cijenom. Po meni vrijedi 30 hiljada KM.

Evo ovaj, mladji ali i skuplji

https://www.askramar.com/Vozilo?id=25563

Golf 7 1.6 tdi u srednjem paketu opreme godista i kilometara kao ovaj mladji P308 GT kosta kao taj stariji P308 GT. Ta dva auta zbog razlike u snazi motora nemaju nikakve slicnosti. Ja ne bi imao dilemu sta kupiti
2018. godište i još uz to uvijek precijenjeni Kramar...
Audi a3 2018 godiste sa 60 kkm 1.6 tdi nov placen na onoj akciji ako se sjecas 40 hiljada KM, sa solidnom opremom, prodat u privatnoj reziji krajem 2022 godine za 34 hiljade KM. :wink:

Cijene su danas visoke.

Da li ga je precijenio ili ne, zavisi i od cijene koja je bila kad je bio nov. Ne znam koliko je kostao nov, ali sam siguran da mu je pad cijene dosta veci od ovog gore Audija.

Ali, moze se pregovarat i cijena korigovati. :)
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#16610 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

artur morgan wrote: 10/02/2023 18:08
canvra888 wrote: 10/02/2023 17:59

2018. godište i još uz to uvijek precijenjeni Kramar...
Audi a3 2018 godiste sa 60 kkm 1.6 tdi nov placen na onoj akciji ako se sjecas 40 hiljada KM, sa solidnom opremom, prodat u privatnoj reziji krajem 2022 godine za 34 hiljade KM. :wink:

Cijene su danas visoke.

Da li ga je precijenio ili ne, zavisi i od cijene koja je bila kad je bio nov. Ne znam koliko je kostao nov, ali sam siguran da mu je pad cijene dosta veci od ovog gore Audija.

Ali, moze se pregovarat i cijena korigovati. :)
Da nije tvoj Pežo? :D

Ne znam koliko je bio nov, ali de ba, evo GT 2017. sa čini mi se svom opremom kao i onaj 27k KM: https://www.olx.ba/artikal/50834924/peu ... -panorama/

Jeste da je 150 KS, ali nije problem remapovati, mislim da je samo do mape, da je konstrukcija ista, neka me neko ispravi ako griješim.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16611 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

NediM17 wrote: 10/02/2023 11:44 Moj Ford staaari nikad se ne kvaaari... :serbo:
Na vrijeme se upali ta lampica.
Upalila se ta lampica jednom prije pa ga neko nasavjetovo da tu tušne dok ne izbaci opet :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16612 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 10/02/2023 18:03 @Evolution_IV
180ks u kompaktu je i danas poprilicno ozbiljna snaga i motorizacija :)
kako nije :thumbup: , to su azdahe ba, ko misli drugacije sere ko grlica...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16613 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 10/02/2023 17:55 ja, al je 308 francuz, gdje cest to kupovat pored njemacke tehnike :skoljka: :run:
Idi pitaj nekoga da te provoza u G7 a onda u P308 pa navrati opet... da se ne provaljujes uvjek i bezveze
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#16614 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

Ateista wrote: 10/02/2023 13:47 Meni je ovaj zapao za oko, jest malo pojaka cijena ali je oprema vrh, samo jos da nije dizel...

https://www.olx.ba/r/51679724/230306
Pogledaj i leona fr, meni se cini kao dobar auto, ima na piku jedan fl 2017, ispod 100000 na satu, napucan, tu je negdje s cijenom...
Ili ako neces dizela, cekaj kakvog gti-ja da ispadne. Bio je jedan oko 35 2014.
https://www.olx.ba/r/51524883/6477 eto leona
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16615 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

35000 kuraca za sta u picku materinu :shock:
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#16616 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

mk ultra wrote: 10/02/2023 21:00 35000 kuraca za sta u picku materinu :shock:
Pa jbg, ako je onaj pezo 2014 ili 15 koja vec 33, ovaj leon mladji, manje presao, da se oborit sigurno.. ne svidjaju se ni meni trenutne cijene da se razumijemo al tako je kako je
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16617 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Leon je ok auto, samo za 20k

Brz ide fino, ali za ove pare jok
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16618 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Preskup hladno 10 'iljada
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#16619 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

mk ultra wrote: 10/02/2023 21:04 Leon je ok auto, samo za 20k

Brz ide fino, ali za ove pare jok
Vidi, lijepo je to sto ti kazes ali ne ide.. ne mozes imat mladog, jakog dizela napucanog opremom sa dsg mjenjacem, ispod 100k na satu i sta ti ja znam za 20k, ne leona, nego nikakvog.. ponavljam, i ja bi volio isto ali nece da moze
User avatar
Laplace
Posts: 14680
Joined: 19/11/2012 18:37

#16620 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Ateista wrote: 10/02/2023 13:05
Laplace wrote: 10/02/2023 12:54

Možda i jeste muljao. Sjetimo se da auto nije odmah bio dostupan nego je navodno čekao da mu dođe drugi auto. Možda je pokušavao da riješi problem, mislio da ga je riješio i baš kad ga je krenuo predati problem se ponovo javio.
Nije ni to iskljuceno, ali meni to da neko ceka da dodje drugi auto djeluje normalno, treba mu auto pa nece da ostane bez njega. Sve u svemu, da je muljator imam utisak da ne bi ni sad rekao za tu gresku, probao bi nekako zamaskirati i rijesiti se auta. Naravno, to je moj utiaak na osnovu ovoga sto procitam, ne tvrdim da sam u pravu.
To da je čekao da mu dođe drugi auto samo po sebi ni meni nije bilo sumnjivo do trenutka kad se pojavila greška. Pa, ni sad ne mora značiti da je on muljator. Moguće je da je on pošten čovjek kome se usred prodaje pojavila greška na autu (dešava se) pa je pokušao dobiti na vremenu da riješi tu grešku i da čovjeku ne proda problematičan auto. U prilog tome ide i to što mu je rekao za grešku (a mogao je da je poništi i nada se da se neće pojaviti neko vrijeme, kasnije se ionako ne može biti siguran kad je problem nastao).

Btw, priča za rubriku "Nije se desilo", ali se (ako je vjerovati mojem bivšem kolegi) stvarno desilo: dan prije nego što će čovjek doći da preuzme auto, sve bilo dogovoreno, kolega je imao sudar sa autom kog je prodavao.
User avatar
Laplace
Posts: 14680
Joined: 19/11/2012 18:37

#16621 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

konektovan wrote: 09/02/2023 22:42
Leon16v wrote: 09/02/2023 18:13
Prvi ovaj konektovani :mrgreen:

Ja i Ford?! Bježi ba,.prijaviću ti post. :mrgreen:
Jes' vid'o šta ti čovjek reče?
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#16622 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ern11 »

Throttle wrote: 10/02/2023 21:04 Preskup hladno 10 'iljada
Uvezi facelift leona sa fr opremom, dsg mjenjacem, istim motorom i kilometrazom i platit ces 40 hiljada i to su u vecini slucajeva karavani koristeni u firmama. Hatchback je tesko naci za male pare.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#16623 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Nije ispod 100k km na satu, ali jest zato gotovo 7-8k KM jefitniji onaj P308 GT što sam ja postao. Isto godište, ista snaga kao i ovaj Leon.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#16624 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

canvra888 wrote: 10/02/2023 21:39 Nije ispod 100k km na satu, ali jest zato gotovo 7-8k KM jefitniji onaj P308 GT što sam ja postao. Isto godište, ista snaga kao i ovaj Leon.
Dok ga reg, zastita, gume eto te na 30, i po meni je neuporedivo auto iz uvoza sa 170 hiljada, i auto kupljeno ovdje sa 100.. sad sve zavisi sta ko voli, par milja u dzepu ili kilometre porijeklo i ostalo. Sve treba izvagati, uzeti u obzir i svako auto dobro pregledati, nije malo love za nas standard...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16625 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

canvra888 wrote: 10/02/2023 18:39
artur morgan wrote: 10/02/2023 18:08

Audi a3 2018 godiste sa 60 kkm 1.6 tdi nov placen na onoj akciji ako se sjecas 40 hiljada KM, sa solidnom opremom, prodat u privatnoj reziji krajem 2022 godine za 34 hiljade KM. :wink:

Cijene su danas visoke.

Da li ga je precijenio ili ne, zavisi i od cijene koja je bila kad je bio nov. Ne znam koliko je kostao nov, ali sam siguran da mu je pad cijene dosta veci od ovog gore Audija.

Ali, moze se pregovarat i cijena korigovati. :)
Da nije tvoj Pežo? :D

Ne znam koliko je bio nov, ali de ba, evo GT 2017. sa čini mi se svom opremom kao i onaj 27k KM: https://www.olx.ba/artikal/50834924/peu ... -panorama/

Jeste da je 150 KS, ali nije problem remapovati, mislim da je samo do mape, da je konstrukcija ista, neka me neko ispravi ako griješim.
Dalmi ima neke dobre popuste na sva vozila. Cijene bez popusta su mu kao i kod drugih trgovaca. I za taj popust ima pretpostavljam neki razlog da ima tolike popuste na svim vozilima a ne samo na tom Pezou.

Ne prodajem, pa se ne mozes samnom cjenkati :D
Post Reply