Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15051 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 07/01/2023 20:23
konektovan wrote: 07/01/2023 20:19

Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
Ne vjerujem da je to poenta.

Poenta je da kad cijediš te sekunde iz tog 1.6 da će ti više potrošit i prije se sjebat nego bilo koji Passat 2.0

Poenta je da je downsizing za kurac, i da je to i VW skontao pa sad u Caddyu imaš 2.0 sa 120 KS koji može preći milion i troši manje nego ijedan 1.6
Ja mislim da tebi i Amaru fali malo realnosti u postovima, bez uvrede...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15052 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.

Kad je istina skroz drukčija.


Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.

Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.

Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.

Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15053 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 07/01/2023 20:34 Opet me pogrešno shvatate.

Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!

1.6 može u 308 i Golfa.


Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0

1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
Ne, prvobitno si samo naveo da Passat slabo ide sa 1.6 motorom, a kasnije si naveo ove ostale aspekte. A pazi sad, razlika između Passonje i P308 je 180 kila, znači dvije i po osobe. Nije to neka toliko veća kilaža da se taj motor isteže i bori sa tom karoserijom zbog toga.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15054 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.

Kad je istina skroz drukčija.


Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.

Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.

Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.

Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
ko mi moze sredit krov govnfa u ZE imas li koga imo je prevrtanje i sad me jebe hrdja :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15055 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

canvra888 wrote: 07/01/2023 20:39
EFD22 wrote: 07/01/2023 20:34 Opet me pogrešno shvatate.

Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!

1.6 može u 308 i Golfa.


Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0

1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
Ne, prvobitno si samo naveo da Passat slabo ide sa 1.6 motorom, a kasnije si naveo ove ostale aspekte. A pazi sad, razlika između Passonje i P308 je 180 kila, znači dvije i po osobe. Nije to neka toliko veća kilaža da se taj motor isteže i bori sa tom karoserijom zbog toga.
Meni je i 508 1.6 HDI za kurac. Tako da…

A i kad bih uzimao 308, naravno da ima, uzeo bih 2.0. Al’ ne daju govnari, smanjili mašine, povećali servisne intervale, i onda se ti pitaj šta mu je.


A i kad bih uzimao 508 ili Passata, uzeo bih Mazdu 6 2.2 184, al’ ni nje sad nema.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15056 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.

Kad je istina skroz drukčija.


Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.

Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.

Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.

Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
Pa nije ni u nas Golf najprodavaniji, nego Octavia ako se ne varam, a Sandero je tu negdje za petama, ako pričamo o novim autima.

Ja ne znam fakat ko pretjeruje u kontru ovdje, čovjek pitao samoinicijativno za Golfa 7 1.6 tdi, ja dao neko relativno objektivno mišljenje, Amar odmah odgovara sa pljuvanjem, a i ti post-dva prije toga 'sve osim VW', a niko VW nije ni spomenuo mimo Amara u ciničnom tonu, bukvalno.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#15057 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.

Kad je istina skroz drukčija.


Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.

Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.

Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.

Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
Pricali smo neki dan ovdje o tome. Ja pomenuh kako je cetvorka svaka trula, za razliku od G astre koje su uglavnom urednog lima, ako nisu ostecene.
VI pomenuste da su i petice i šestice trulez. Ja počeo zagledati i njih, pošto me do sad nisu zanimali golfovi ni pod razno.
Kakvu sam peticu trulu vidio pa to je za nevjerovati. Blatobrani i pragovi progledali, znaci rupe... Ja ne znam astru H koja tako izgleda,
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#15058 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by probook »

cccccc wrote: 07/01/2023 17:47 Koje bi auto preporucili do 20000KM ?
Malo vece porodicno. Da je sigurno. Da se smije covjek usuditi na dalji put s porodicom sa njim.
Gledao sam neke passate 7 karavani. Ne znam kakvi su im dsg mjenjaci.
Onda renault megane, jesul sigurni oni njihovi motori 1.5dci?
Ne bjezim ni od toyote al slab izbor kod nas.
Jedino ne bih skodu nikakvu
Jesi li gledao Ford C-max?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15059 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.
tintilinic
Posts: 355
Joined: 30/01/2013 17:44

#15060 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tintilinic »

citroen xm wrote: 07/01/2023 20:54 Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.

Corolla SD 1.4 D4D. Nepoderivo,ekonomicno...
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15061 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

tintilinic wrote: 07/01/2023 20:56
citroen xm wrote: 07/01/2023 20:54 Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.

Corolla SD 1.4 D4D. Nepoderivo,ekonomicno...
:thumbup:

Samo ne znam da li ih ima u tom cjenovnom rangu ili se mora još protegnuti.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15062 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 07/01/2023 20:19
Evolution_IV wrote: 07/01/2023 20:04
smetlje, bolje passat 1.6 tdi :thumbup:
Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
umijes citat brosure :thumbup:

jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15063 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:01
konektovan wrote: 07/01/2023 20:19

Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
umijes citat brosure :thumbup:

jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
MT je 11 sekundi... Kako god, u par deka je s nečim što i ti voziš.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15064 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 07/01/2023 20:35
EFD22 wrote: 07/01/2023 20:23

Ne vjerujem da je to poenta.

Poenta je da kad cijediš te sekunde iz tog 1.6 da će ti više potrošit i prije se sjebat nego bilo koji Passat 2.0

Poenta je da je downsizing za kurac, i da je to i VW skontao pa sad u Caddyu imaš 2.0 sa 120 KS koji može preći milion i troši manje nego ijedan 1.6
Ja mislim da tebi i Amaru fali malo realnosti u postovima, bez uvrede...
ma kakva uvreda, boli me briga :lol:

vozio i bio vozen, licno iskustvo, kako to da golf 6 2.0tdi ima isto konja kao 1.6tdi a3 i bolje se ponasa u svim situacijama??
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15065 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:01
konektovan wrote: 07/01/2023 20:19

Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
umijes citat brosure :thumbup:

jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
Priznaj poraz... :mrgreen:
200 kg teže auto te demantuje.. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15066 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 07/01/2023 21:03
Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:01
umijes citat brosure :thumbup:

jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
MT je 11 sekundi... Kako god, u par deka je s nečim što i ti voziš.
to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15067 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 07/01/2023 21:04
Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:01
umijes citat brosure :thumbup:

jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
Priznaj poraz... :mrgreen:
200 kg teže auto te demantuje.. :mrgreen:
priznajem evo, samo ne vjerujem ni njima ni svojima ovim :lol:

fizika kaze da je to nemoguce, a ovo 188 je za sedan, za moju pise 185 :lol: , nidje veze, na ravnom ide 195 bez problema(gps) :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15068 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:04
canvra888 wrote: 07/01/2023 21:03

MT je 11 sekundi... Kako god, u par deka je s nečim što i ti voziš.
to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...
Zato i kažem u par deka. Nek je figurativno odstupanje do 0.7 sekundi u korist Mazde, opet je to približno. Zato ti u vakat nedavno i jesam govorio da provjeriš Zeperfs kad si bio skeptičan oko F10 i 184 ks u njemu :)

Za subjektivan osjećaj ja lično garantujem da je 88 kw u Passatu za normalne potrebe sasvim dovoljno, što sam i napisao prvobitno u onom postu.
Last edited by canvra888 on 07/01/2023 21:07, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15069 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Njemački su to konji.... :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15070 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 07/01/2023 21:06
Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:04
to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...
Zato i kažem u par deka. Nek je figurativno odstupanje do 0.7 sekundi u korist Mazde, opet je to približno.

Za subjektivan osjećaj ja lično garantujem da je 88 kw u Passatu za normalne potrebe sasvim dovoljno, što sam i napisao prvobitno u onom postu.
ma ok, nego sto bi to ako ima izbora za 2.0 i ili drugo auto neko...ono sto jos treba da ga odbije je sporo zagrijavanje tog 1.6, niko ne zna sto je to tako...

realno ova auta su sva preskupa za km i starost...
Last edited by Evolution_IV on 07/01/2023 21:12, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15071 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 07/01/2023 21:07 Njemački su to konji.... :mrgreen:
dieselgate konji :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15072 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Više ih se prenese na cestu...od francuskih, azijskih.. :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15073 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:10
canvra888 wrote: 07/01/2023 21:06

Zato i kažem u par deka. Nek je figurativno odstupanje do 0.7 sekundi u korist Mazde, opet je to približno.

Za subjektivan osjećaj ja lično garantujem da je 88 kw u Passatu za normalne potrebe sasvim dovoljno, što sam i napisao prvobitno u onom postu.
ma ok, nego sto bi to ako ima izbora za 2.0 i ili drugo auto neko...ono sto jos treba da ga odbije je sporo zagrijavanje tog 1.6, niko ne znam sto je to tako...

realno ova auta su sva preskupa za km i starost...
Zato što su 2.0 daleko iznad budžeta, i Passata sam mu samo preporučio ako bi mogao malo protegnuti budžet. Prvobitno je i pitao svakako za Golf 7 karavan, a ja preporučio usput i Passata čisto zbog njegovog skepticizma o prostranosti Golfa.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15074 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 07/01/2023 21:11 Više ih se prenese na cestu...od francuskih, azijskih.. :mrgreen:
jeste, u nas su smetljarski prenosi :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15075 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 07/01/2023 21:13
konektovan wrote: 07/01/2023 21:11 Više ih se prenese na cestu...od francuskih, azijskih.. :mrgreen:
jeste, u nas su smetljarski prenosi :run:
Dobro si priznao... :mrgreen:
Post Reply