jesu li rjesili kurati EGR hladnjak?
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15026 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nema nista, samo slabo idu u odnosu na recimo dci i hdi, kaze 110ks koda je 85
, jos mu metne 5b
jesu li rjesili kurati EGR hladnjak?
jesu li rjesili kurati EGR hladnjak?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15027 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Eh eto, meni majstor neki dan ispriča za tri komada 3008 i 5008 iz 2020. i 2021. da su imali taj lom. LudiloEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 19:34 dobar je kurac, necemo se ponavljat, jedan od najslabijih 1.6 dizela![]()
to da je valjalo ne bi ga izbacili totalno...zar su vratili 16v i 2 bregaste??EFD22 wrote: ↑07/01/2023 18:09
Ma sarkastičan je. Nema goreg motora na planeti. Još uz njega BLS i BXE, katastrofa nad katastrofama.
Drži se ti DCI-ja, svaki je dobar, osim 1.9 bilo kojeg, i prvih 1.5 s početka 2000.-ih sa Delphi diznama.
Peugeot 1.6 HDI također ok motor, pogotovo što mlađi.
Ovi novi 1.5 (blue)HDI imaju problem sa pucanjem lanca između bregastih, tako im urađen prenos, iako im je klasika zupčasti remen, ja već u BiH znam tri koja su doživjela havariju zbog toga. Budale, umjesto da su stavili zupčanike.
jer ako je 8v, ne bi trebali imati taj lanac![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15028 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Passat samo 2.0
1.6 je premaleno za taj auto, i neće ništa manje trošiti od 2.0 jer ćeš mu morati dušu vaditi.
1.6 je premaleno za taj auto, i neće ništa manje trošiti od 2.0 jer ćeš mu morati dušu vaditi.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15029 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa i 1.6 hdi ima iznadprosječno belaja sa Adblue-om i podloškama dizni, ali naravno da to nećeš spomenuti, nego se samo za VW svezat. De malo objektivnosti ba @Evolution_IV
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15031 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad smo kod tog AdBlue, kako je moguće da moj Fordina ima Euro6 normu sa svojih 132kW bez AdBlue, a ta mala govna 1.6 TDI i HDI trebaju to govno. I onda ti crkne grijač AdBlue-a, moraš promijenit čitav tank, koji je 1700
KM.
A o Peugeotovom sistemu dosipanja samo neke njihove vrste iz nekakve njihove kese, i to samo u ovlaštenom gdje ti mora još i dijagnostikom resetovati to govno, da ne pričam.
Obična vodica te za PSA auto košta k’o Petra kajgana.
KM.
A o Peugeotovom sistemu dosipanja samo neke njihove vrste iz nekakve njihove kese, i to samo u ovlaštenom gdje ti mora još i dijagnostikom resetovati to govno, da ne pričam.
Obična vodica te za PSA auto košta k’o Petra kajgana.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15032 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nikad u životu.
Passat ispod 150 KS je mrtva raga.
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15034 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Passat je tu best buy. Ako mu je istinita kilometraža.
Računaj samo da mu uradiš EGR delete, što je malo jebeno kod 4motiona, moraš skinut kardan da mu priđeš, ali to jednom uradiš, usput i DPF isprazniš i ti si na konju.
Nisam sarkastičan.
Mada je i ovaj Megane OK, samo puno km ima za ove pare.
Računaj samo da mu uradiš EGR delete, što je malo jebeno kod 4motiona, moraš skinut kardan da mu priđeš, ali to jednom uradiš, usput i DPF isprazniš i ti si na konju.
Nisam sarkastičan.
Mada je i ovaj Megane OK, samo puno km ima za ove pare.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15035 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ko kaze da nema problema
al makar ide kako treba, ne mrljavi se ko slina...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15036 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jebo majku, 20000KM za auto star 5god i 230000km,
mi kupili auto star 2god u garanciji, 43000km za 22000KM
mi kupili auto star 2god u garanciji, 43000km za 22000KM
- ern11
- Posts: 123
- Joined: 29/12/2021 23:21
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15038 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jah...
Golf 5 1.9 77 kw za kojeg 90% Balkana neće reć da je mrtva raga - je sporije i službeno i subjektivno od Passata sa ovom motorizacijom.
Ja ne znam fakat kako biste se vi snašli u nekom atmo benzincu u B-C segmentu od 1200-1800 kubika. Pa svaki gotovo atmo benzinac ispod barem 2500 kubika je na subjektivni osjećaj veća 'mrtva raga' od ovog Passata.
Last edited by canvra888 on 07/01/2023 19:54, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15039 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
naci ponovo zajeb napravili, ja znam da sam bojao tog lanca bregastih kad sam kupio i rekli mi da nema, elaborat mi ljudi iz HR napisali i nazvali telefonom
znaci isto je onda i sa fordovima 1.5
Last edited by Evolution_IV on 07/01/2023 19:57, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15040 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
tanjez, taj nisam vozio, jesam 105 i 110ks i to ne passat, neko ko je presao pola miliona sa svim i svacim ce ti rec da je slabasan dizel, tek kad se poskida sve zivo sa njega(EGR i DPF) i pukne mapa 140ks onda na nesto i lici...canvra888 wrote: ↑07/01/2023 19:52Jah...
Golf 5 1.9 77 kw za kojeg 90% Balkana neće reć da je mrtva raga - je sporije i službeno i subjektivno od Passata sa ovom motorizacijom.
Ja ne znam fakat kako biste se vi snašli u nekom atmo benzincu u B-C segmentu od 1200-1800 kubika. Pa svaki gotovo atmo benzinac ispod barem 2500 kubika je na subjektivni osjećaj veća 'mrtva raga' od ovog Passata.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15041 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobro amare, tebi je i 184 ks u F10 malo, al zato nek svaka atmo Skyactive Mazda ideEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 19:56tanjez, taj nisam vozio, jesam 105 i 110ks i to ne passat, neko ko je presao pola miliona sa svim i svacim ce ti rec da je slabasan dizel, tek kad se poskida sve zivo sa njega(EGR i DPF) i pukne mapa 140ks onda na nesto i lici...canvra888 wrote: ↑07/01/2023 19:52
Jah...
Golf 5 1.9 77 kw za kojeg 90% Balkana neće reć da je mrtva raga - je sporije i službeno i subjektivno od Passata sa ovom motorizacijom.
Ja ne znam fakat kako biste se vi snašli u nekom atmo benzincu u B-C segmentu od 1200-1800 kubika. Pa svaki gotovo atmo benzinac ispod barem 2500 kubika je na subjektivni osjećaj veća 'mrtva raga' od ovog Passata.
Last edited by canvra888 on 07/01/2023 19:59, edited 1 time in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15042 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
i kaje ta ce alfa za 30000 maraka - slabo se kaje prodajeEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 19:51 jebo majku, 20000KM za auto star 5god i 230000km,
mi kupili auto star 2god u garanciji, 43000km za 22000KM![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15043 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
to ja nisam pisao za bmw nit sam vozio f10canvra888 wrote: ↑07/01/2023 19:58Dobro amare, tebi je i 184 ks u F10 malo, al zato nek svaka atmo Skyactive Mazda ideEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 19:56
tanjez, taj nisam vozio, jesam 105 i 110ks i to ne passat, neko ko je presao pola miliona sa svim i svacim ce ti rec da je slabasan dizel, tek kad se poskida sve zivo sa njega(EGR i DPF) i pukne mapa 140ks onda na nesto i lici...![]()
ne ide nijedna, bijeda nije ko svi ostali smanjila zapreminu i nasarafila turbo
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15044 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
smetlje, bolje passat 1.6 tdiskrbavi-admin wrote: ↑07/01/2023 19:59i kaje ta ce alfa za 30000 maraka - slabo se kaje prodajeEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 19:51 jebo majku, 20000KM za auto star 5god i 230000km,
mi kupili auto star 2god u garanciji, 43000km za 22000KM![]()
![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15045 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vidi ja sam sa Fiatom 500 1.2 51kW najbrži na M17 jer svi voze ko babe.canvra888 wrote: ↑07/01/2023 19:52Jah...
Golf 5 1.9 77 kw za kojeg 90% Balkana neće reć da je mrtva raga - je sporije i službeno i subjektivno od Passata sa ovom motorizacijom.
Ja ne znam fakat kako biste se vi snašli u nekom atmo benzincu u B-C segmentu od 1200-1800 kubika. Pa svaki gotovo atmo benzinac ispod barem 2500 kubika je na subjektivni osjećaj veća 'mrtva raga' od ovog Passata.
Ne pričam ja o tome. Nego o rezervi snage, radu na konstrukcijskom maksimumu, odnosno o pouzdanosti, naporu, potrošnji, upotrebljivosti i na kraju krajeva o komforu.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15046 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ne znam sto se ljudi muce kad se moze vrlo povoljno kupit RS6 V10 biturbo sa ispod 200000km 
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15047 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15048 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne vjerujem da je to poenta.konektovan wrote: ↑07/01/2023 20:19Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
Poenta je da kad cijediš te sekunde iz tog 1.6 da će ti više potrošit i prije se sjebat nego bilo koji Passat 2.0
Poenta je da je downsizing za kurac, i da je to i VW skontao pa sad u Caddyu imaš 2.0 sa 120 KS koji može preći milion i troši manje nego ijedan 1.6
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15049 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa ako pričaš o svemu tome, što onda ne spomeneš u tom kontekstu baš 1.6 HDi koji je na istom ili ima i manje rezerve snage i na istom ili većem je konstrukcijskom maksimumu? Ipak izvlače isto snage, vjerovatno i okretnog momenta.EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:15Vidi ja sam sa Fiatom 500 1.2 51kW najbrži na M17 jer svi voze ko babe.canvra888 wrote: ↑07/01/2023 19:52
Jah...
Golf 5 1.9 77 kw za kojeg 90% Balkana neće reć da je mrtva raga - je sporije i službeno i subjektivno od Passata sa ovom motorizacijom.
Ja ne znam fakat kako biste se vi snašli u nekom atmo benzincu u B-C segmentu od 1200-1800 kubika. Pa svaki gotovo atmo benzinac ispod barem 2500 kubika je na subjektivni osjećaj veća 'mrtva raga' od ovog Passata.
Ne pričam ja o tome. Nego o rezervi snage, radu na konstrukcijskom maksimumu, odnosno o pouzdanosti, naporu, potrošnji, upotrebljivosti i na kraju krajeva o komforu.
I sa 1.5 dci je ista priča što se tih aspekata tiče, za 100 kubika manje izvlače poprilično sličnu snagu.
Te motore si preporučio, a 1.6 fauvevov ne valja iz tih razloga, a sve to isto važi i za motore koje si preporučio.
Razumijem ja da je tebi i Amaru narativ samo pljuvat VW, ali malo objektivnosti nije na odmet
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15050 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet me pogrešno shvatate.
Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!
1.6 može u 308 i Golfa.
Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0
1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!
1.6 može u 308 i Golfa.
Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0
1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
