Ja mislim da tebi i Amaru fali malo realnosti u postovima, bez uvrede...EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:23Ne vjerujem da je to poenta.konektovan wrote: ↑07/01/2023 20:19
Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
Poenta je da kad cijediš te sekunde iz tog 1.6 da će ti više potrošit i prije se sjebat nego bilo koji Passat 2.0
Poenta je da je downsizing za kurac, i da je to i VW skontao pa sad u Caddyu imaš 2.0 sa 120 KS koji može preći milion i troši manje nego ijedan 1.6
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15051 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15052 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.
Kad je istina skroz drukčija.
Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.
Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.
Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.
Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
Kad je istina skroz drukčija.
Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.
Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.
Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.
Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15053 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne, prvobitno si samo naveo da Passat slabo ide sa 1.6 motorom, a kasnije si naveo ove ostale aspekte. A pazi sad, razlika između Passonje i P308 je 180 kila, znači dvije i po osobe. Nije to neka toliko veća kilaža da se taj motor isteže i bori sa tom karoserijom zbog toga.EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:34 Opet me pogrešno shvatate.
Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!
1.6 može u 308 i Golfa.
Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0
1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15054 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ko mi moze sredit krov govnfa u ZE imas li koga imo je prevrtanje i sad me jebe hrdjaEFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.
Kad je istina skroz drukčija.
Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.
Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.
Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.
Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15055 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je i 508 1.6 HDI za kurac. Tako da…canvra888 wrote: ↑07/01/2023 20:39Ne, prvobitno si samo naveo da Passat slabo ide sa 1.6 motorom, a kasnije si naveo ove ostale aspekte. A pazi sad, razlika između Passonje i P308 je 180 kila, znači dvije i po osobe. Nije to neka toliko veća kilaža da se taj motor isteže i bori sa tom karoserijom zbog toga.EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:34 Opet me pogrešno shvatate.
Da sam mu rekao da uzme 508 rekao bih mu da uzme 2.0 HDI, a ne 1.6!
1.6 može u 308 i Golfa.
Poenta je da za auto veličine Passata nije motor manji od 2.0
1.5 dci je idealan za Clia, dobar za Meganea, ali nikako nije dobar u jednom Talismanu niti u XTrailu, ni 1.5 ni 1.6, i to su u Renaultu shvatili pa ubacili i 2.0 dci u facelift modelima i Talismana i X Traila.
A i kad bih uzimao 308, naravno da ima, uzeo bih 2.0. Al’ ne daju govnari, smanjili mašine, povećali servisne intervale, i onda se ti pitaj šta mu je.
A i kad bih uzimao 508 ili Passata, uzeo bih Mazdu 6 2.2 184, al’ ni nje sad nema.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15056 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa nije ni u nas Golf najprodavaniji, nego Octavia ako se ne varam, a Sandero je tu negdje za petama, ako pričamo o novim autima.EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.
Kad je istina skroz drukčija.
Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.
Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.
Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.
Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
Ja ne znam fakat ko pretjeruje u kontru ovdje, čovjek pitao samoinicijativno za Golfa 7 1.6 tdi, ja dao neko relativno objektivno mišljenje, Amar odmah odgovara sa pljuvanjem, a i ti post-dva prije toga 'sve osim VW', a niko VW nije ni spomenuo mimo Amara u ciničnom tonu, bukvalno.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15057 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pricali smo neki dan ovdje o tome. Ja pomenuh kako je cetvorka svaka trula, za razliku od G astre koje su uglavnom urednog lima, ako nisu ostecene.EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:37 Realno, fali realnosti cijeloj BiH u vezi sa mitom da su VW najbolja auta za koja možeš dijelove uzeti na trafici i koja se nikad ne kvare i najmanje troše.
Kad je istina skroz drukčija.
Hrvatska je tu npr odmakla od nas, kod njih su dugo najprodavaniji Vitara i Astra, Golf tek iza.
Al’ neće bošnjo dalje od Golfa to je čudo.
Zato ja malo i pretjerujem, jer ovdje svi pretjeruju u kontru.
Jebo vas Golf. Ovi zadnji truhnu gore nego Opeli iz devedesetih ili Mazde iz dvijehiljaditih.
VI pomenuste da su i petice i šestice trulez. Ja počeo zagledati i njih, pošto me do sad nisu zanimali golfovi ni pod razno.
Kakvu sam peticu trulu vidio pa to je za nevjerovati. Blatobrani i pragovi progledali, znaci rupe... Ja ne znam astru H koja tako izgleda,
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#15058 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jesi li gledao Ford C-max?cccccc wrote: ↑07/01/2023 17:47 Koje bi auto preporucili do 20000KM ?
Malo vece porodicno. Da je sigurno. Da se smije covjek usuditi na dalji put s porodicom sa njim.
Gledao sam neke passate 7 karavani. Ne znam kakvi su im dsg mjenjaci.
Onda renault megane, jesul sigurni oni njihovi motori 1.5dci?
Ne bjezim ni od toyote al slab izbor kod nas.
Jedino ne bih skodu nikakvu
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15059 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.
-
tintilinic
- Posts: 355
- Joined: 30/01/2013 17:44
#15060 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
citroen xm wrote: ↑07/01/2023 20:54 Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.
Corolla SD 1.4 D4D. Nepoderivo,ekonomicno...
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15061 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
tintilinic wrote: ↑07/01/2023 20:56citroen xm wrote: ↑07/01/2023 20:54 Ja u Pasatu ne bih birao 1.6 TDI, ne znam ni ja zbog čega. Nekako mi 2.0 prikladnije za D segment. U Golfu 7 ne bih bježao od tog 1.6 81 kw. Ne znam, nisam vozio sedmicu sa tim motorom, ali sam se vozio i čini mi se da sasvim solidno ide. Ali ono što sam isprobao i što mi super ide i ima rezerve snage je 308 1.6 HDI 88 kw. Ad blue jeste sranje koje se kvari, ali isključiš ga za 200-300 KM i miran, ni prvi ni poslednji. Za to te niko nikada u životu neće zajebavati.
Corolla SD 1.4 D4D. Nepoderivo,ekonomicno...
Samo ne znam da li ih ima u tom cjenovnom rangu ili se mora još protegnuti.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15062 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
umijes citat brosurekonektovan wrote: ↑07/01/2023 20:19Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..
jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15063 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
MT je 11 sekundi... Kako god, u par deka je s nečim što i ti voziš.Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:01umijes citat brosurekonektovan wrote: ↑07/01/2023 20:19
Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..![]()
jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15064 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma kakva uvreda, boli me brigakonektovan wrote: ↑07/01/2023 20:35Ja mislim da tebi i Amaru fali malo realnosti u postovima, bez uvrede...EFD22 wrote: ↑07/01/2023 20:23
Ne vjerujem da je to poenta.
Poenta je da kad cijediš te sekunde iz tog 1.6 da će ti više potrošit i prije se sjebat nego bilo koji Passat 2.0
Poenta je da je downsizing za kurac, i da je to i VW skontao pa sad u Caddyu imaš 2.0 sa 120 KS koji može preći milion i troši manje nego ijedan 1.6
vozio i bio vozen, licno iskustvo, kako to da golf 6 2.0tdi ima isto konja kao 1.6tdi a3 i bolje se ponasa u svim situacijama??
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15065 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Priznaj poraz...Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:01umijes citat brosurekonektovan wrote: ↑07/01/2023 20:19
Amare, passat B8 1.6 Tdi do stotke dodje za 10.8 sec, max brzina 210 km/h, tvoja mazda 1.6 cd za 11 sec do stoje, i max brzina188 km/h.
Passat okruglo 200 kg teži od tvoje mazde....loš je passat i 1.6 tdi, loš..![]()
jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
200 kg teže auto te demantuje..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15066 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...canvra888 wrote: ↑07/01/2023 21:03MT je 11 sekundi... Kako god, u par deka je s nečim što i ti voziš.Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:01
umijes citat brosure![]()
jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15067 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
priznajem evo, samo ne vjerujem ni njima ni svojima ovimkonektovan wrote: ↑07/01/2023 21:04Priznaj poraz...Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:01
umijes citat brosure![]()
jedino ako je dsg moze bit brzi, jer je taj mjenjac brzi od mene jedno 10 puta![]()
200 kg teže auto te demantuje..![]()
fizika kaze da je to nemoguce, a ovo 188 je za sedan, za moju pise 185
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15068 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zato i kažem u par deka. Nek je figurativno odstupanje do 0.7 sekundi u korist Mazde, opet je to približno. Zato ti u vakat nedavno i jesam govorio da provjeriš Zeperfs kad si bio skeptičan oko F10 i 184 ks u njemuEvolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:04to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...
Za subjektivan osjećaj ja lično garantujem da je 88 kw u Passatu za normalne potrebe sasvim dovoljno, što sam i napisao prvobitno u onom postu.
Last edited by canvra888 on 07/01/2023 21:07, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15069 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Njemački su to konji.... 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15070 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma ok, nego sto bi to ako ima izbora za 2.0 i ili drugo auto neko...ono sto jos treba da ga odbije je sporo zagrijavanje tog 1.6, niko ne zna sto je to tako...canvra888 wrote: ↑07/01/2023 21:06Zato i kažem u par deka. Nek je figurativno odstupanje do 0.7 sekundi u korist Mazde, opet je to približno.Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:04
to je brosura, ja sam vise mislio na ponasanje na cesti i neki subjektivan dojam jbg...
Za subjektivan osjećaj ja lično garantujem da je 88 kw u Passatu za normalne potrebe sasvim dovoljno, što sam i napisao prvobitno u onom postu.
realno ova auta su sva preskupa za km i starost...
Last edited by Evolution_IV on 07/01/2023 21:12, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15071 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
dieselgate konji
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15072 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Više ih se prenese na cestu...od francuskih, azijskih.. 
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15073 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zato što su 2.0 daleko iznad budžeta, i Passata sam mu samo preporučio ako bi mogao malo protegnuti budžet. Prvobitno je i pitao svakako za Golf 7 karavan, a ja preporučio usput i Passata čisto zbog njegovog skepticizma o prostranosti Golfa.Evolution_IV wrote: ↑07/01/2023 21:10ma ok, nego sto bi to ako ima izbora za 2.0 i ili drugo auto neko...ono sto jos treba da ga odbije je sporo zagrijavanje tog 1.6, niko ne znam sto je to tako...
realno ova auta su sva preskupa za km i starost...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15074 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jeste, u nas su smetljarski prenosi
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15075 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobro si priznao...
