saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 22:15
pustopoljina wrote: ↑09/07/2020 22:13
saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 20:58
A tu je i bočno parkiranje kao ženski iskonski neprijatelj.
To što muški više pretiču, izazivaju udese i voze rizično je ono bodenje rogovima o kojem je @pustopoljina govorila danas. Manifestacija testosterona.
A bodenje rogovima inherentna osobina.
Ergo: nesposobni da voze
Jel' tako? Tako je.
Kaze nije da oni ne znaju da voze, samo vise rizicno voze i vise izazivaju udese.
Ako nisi fakat advokat, budi pls
Kako ne znaju da voze kad su najbolji F1 i rally vozači, pogodi ko?
Muškarci više preuzimaju rizike, i to ne važi samo za saobraćaj već uopšteno.
i žene itekako preuzimaju rizik
valja pedala, pa šminka, pa mjenjač, pa mobitel, pa gas, pa kočnica, pa par slika za fejsbuk, pa kvačilo
to su ti vratolomije druže
pa ti vidi tko je tu bolji u vožnji sa svim tim vratolomijama
šta će taj u f1 sve mu automatika valja mu samo malo volanisat i eto on formulaš
da žene zbilja vuče nešto u toj F1 vjerujem da bi briljirale (a ovo sad ozbiljno mislim)
kao što ih ima u svakoj grani sporta, umjetnosti, ekonomije, nauke etc gdje su izuzetne
imaju mali zajeb, većinom su emotivnije i sklone mahalanju,
a i taj biološki sat im vječno kucka tik tak opominjući ih kako im je vrijeme za brak i djecu, šta će komšije reći, roditelji koji te gledaju kao da si svemirko jer još nemaš djecu ni muža...blabla, a to je zbilja veliki stres i pritisak
neise,
mislim da žene koje se ozbiljno prihvate svog posla, ne obazirući se na okolinu i mišljenja i spremne da žrtvuju dio privatnog života, bez podmetanja nogu s vaše strane, mogu da učine čuda
Vama se priroda nasmiješila pa obitelj možete zasnovati kada vam je ćeif, možete i djecu praviti u bilo kojim godinama, stoga možete imati sve a da ne žrtvujete ništa.
Žene nemaju tu privilegiju