Danasnji "feminizam"
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11576 Re: Danasnji "feminizam"
a da li su amaterski video klipovi muska ili zenska pornogrfijsak verzija 
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11577 Re: Danasnji "feminizam"
meni nisu interesantne, cak, sto vise, oba arhetipa su dosadna
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11578 Re: Danasnji "feminizam"
Exactly. Da bi neko bio dostojan princeze, mora se usavrsiti, pobediti cudoviste koje je zatocilo princezu, podici sebe na nivo princa i tek onda imas pravo pogledati princezi u oci. Muskarac mora postati najbolja verzija sebe da se kvalifikuje za princezu. S druge strane, princeze nemaju onlyfans acc niti postavljaju nudes po instagramu, jer znaju ko su i svoj nivo.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11579 Re: Danasnji "feminizam"
Mozda je tvoj arhetip princeza zarobljena u otetom avionu kojeg spasi princ koji je prosao skolu letenja pa zna bezbedno spustiti avion, jer je to deo skillseta svakog modernog princa.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:38meni nisu interesantne, cak, sto vise, oba arhetipa su dosadna![]()
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11580 Re: Danasnji "feminizam"
jeste, piloti su hrabrisaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:40Mozda je tvoj arhetip princeza zarobljena u otetom avionu kojeg spasi princ koji je prosao skolu letenja pa zna bezbedno spustiti avion, jer je to deo skillseta svakog modernog princa.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:38meni nisu interesantne, cak, sto vise, oba arhetipa su dosadna![]()
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11581 Re: Danasnji "feminizam"
Jel ima u avio-industriji vise stjuardesa ili stjuarda i zasto mislis da je to tako?Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:44jeste, piloti su hrabrisaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:40Mozda je tvoj arhetip princeza zarobljena u otetom avionu kojeg spasi princ koji je prosao skolu letenja pa zna bezbedno spustiti avion, jer je to deo skillseta svakog modernog princa.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:38
meni nisu interesantne, cak, sto vise, oba arhetipa su dosadna![]()
![]()
kao i pilotkinje
![]()
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11582 Re: Danasnji "feminizam"
od zeppelina do prvih comercijlanih aviona, prvi su bili iskljucivo muskraci , a zene su krajem 30tih preuzele doticnu ulogusaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:47Jel ima u avio-industriji vise stjuardesa ili stjuarda i zasto mislis da je to tako?Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:44jeste, piloti su hrabrisaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:40
Mozda je tvoj arhetip princeza zarobljena u otetom avionu kojeg spasi princ koji je prosao skolu letenja pa zna bezbedno spustiti avion, jer je to deo skillseta svakog modernog princa.![]()
kao i pilotkinje
![]()
![]()
danas, opet, mozemo vidjeti muske stjuarde
vjerovatno je utjecala i ideja o zenskoj sekulanosti ; potom rodna uloga letece domacice ; znaci ima utjecaja i stereotipa ali nisu iskljuciv razlog, razumljivo
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11583 Re: Danasnji "feminizam"
Izbegla si dati konkretan odgovor.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#11584 Re: Danasnji "feminizam"
Problem je kad se muski stereotip princeze sretne sa princezom za xx 000 sati letenja koja zna spustiti avion. Pregore mu lampice.saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:40Mozda je tvoj arhetip princeza zarobljena u otetom avionu kojeg spasi princ koji je prosao skolu letenja pa zna bezbedno spustiti avion, jer je to deo skillseta svakog modernog princa.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 18:38meni nisu interesantne, cak, sto vise, oba arhetipa su dosadna![]()
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11585 Re: Danasnji "feminizam"
odgovor je kompleksan, dala sam ti povijesni dio
muskraci su prvo bili leteci hostesi, kasnije su ih zamjenile zene
danas je poptuno svjedno , musko ili zensko
da dodam prva muska stjuardesa
https://www.airships.net/blog/worlds-fi ... Hindenburg.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11586 Re: Danasnji "feminizam"
Ima i ta mesta. Nisu uvek ni princeze dame u nevolji koje ne mogu nista bez muske pomoci.pustopoljina wrote: ↑09/07/2020 18:55 Problem je kad se muski stereotip princeze sretne sa princezom za xx 000 sati letenja koja zna spustiti avion. Pregore mu lampice.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11587 Re: Danasnji "feminizam"
Jednostavnije je bilo da samo napises da ima vise stjuardesa, ja ionako vec znam odogovor. Zanimljviije je zasto je to tako. Hint: neuroni kod zena su povezani tako da se osecaju komotnije dok rade s ljudima, dok muskarci vole da rade sa stvarima.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:02odgovor je kompleksan, dala sam ti povijesni dio
muskraci su prvo bili leteci hostesi, kasnije su ih zamjenile zene![]()
danas je poptuno svjedno , musko ili zensko
da dodam prva muska stjuardesa
https://www.airships.net/blog/worlds-fi ... Hindenburg.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11588 Re: Danasnji "feminizam"
tvoj odgovor je netocan i stereotipan, otvori link i vidi koliko muskraca je serviralo putnicima u zeppelinusaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 19:09Jednostavnije je bilo da samo napises da ima vise stjuardesa, ja ionako vec znam odogovor. Zanimljviije je zasto je to tako. Hint: neuroni kod zena su povezani tako da se osecaju komotnije dok rade s ljudima, dok muskarci vole da rade sa stvarima.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:02odgovor je kompleksan, dala sam ti povijesni dio
muskraci su prvo bili leteci hostesi, kasnije su ih zamjenile zene![]()
danas je poptuno svjedno , musko ili zensko
da dodam prva muska stjuardesa
https://www.airships.net/blog/worlds-fi ... Hindenburg.
- saint_mirad
- Posts: 4409
- Joined: 25/02/2020 23:09
#11589 Re: Danasnji "feminizam"
U pitanju da li u avio-industriji ima vise sjuarda ili sjuardesa moze postojati samo dva potencijalna odgovora, osim ako ih nekim cudom nema jednako, za sta su sanse jako male. Ne znam sta tu ima sterotipno, ili je tacno jedno ili drugo.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:10tvoj odgovor je netocan i stereotipan, otvori link i vidi koliko muskraca je serviralo putnicima u zeppelinusaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 19:09Jednostavnije je bilo da samo napises da ima vise stjuardesa, ja ionako vec znam odogovor. Zanimljviije je zasto je to tako. Hint: neuroni kod zena su povezani tako da se osecaju komotnije dok rade s ljudima, dok muskarci vole da rade sa stvarima.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:02
odgovor je kompleksan, dala sam ti povijesni dio
muskraci su prvo bili leteci hostesi, kasnije su ih zamjenile zene![]()
danas je poptuno svjedno , musko ili zensko
da dodam prva muska stjuardesa
https://www.airships.net/blog/worlds-fi ... Hindenburg.![]()
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#11590 Re: Danasnji "feminizam"
sve su to igre mačke i miša po avionima, stjuardese i stjuarti
i jedni i drugi su tu u svrhu zadovoljenja putnika i njihovih očiju
i jedni i drugi su tu u svrhu zadovoljenja putnika i njihovih očiju
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11591 Re: Danasnji "feminizam"
na pocetku, prve stjuardese su bille po zanimanju medicinske sestre
problem je sto se cak i danas njihova uloga na poslu ne razumije i ne prihvata ozbiljno
naravno, seksizam o objektivizacija zenskog tijela u mnogim profesijama su se aktivirali '60tih godina
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11592 Re: Danasnji "feminizam"
A možda se i međusobno taslače u kabinama 
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#11593 Re: Danasnji "feminizam"
ovdje nije seksizam, nego je objektivizacija tijela, i muškog i ženskogConnaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:24na pocetku, prve stjuardese su bille po zanimanju medicinske sestre
problem je sto se cak i danas njihova uloga na poslu ne razumije i ne prihvata ozbiljno
naravno, seksizam o objektivizacija zenskog tijela u mnogim profesijama su se aktivirali '60tih godina
- sinuhe
- Posts: 12586
- Joined: 03/06/2011 11:33
#11594 Re: Danasnji "feminizam"
Veca je tema feminizam od musko-zenskih odnosa iz spavace sobe ili cak kancelarije.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11595 Re: Danasnji "feminizam"
tvoj prethodni komentar nema veza sa stvarnostisaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 19:17U pitanju da li u avio-industriji ima vise sjuarda ili sjuardesa moze postojati samo dva potencijalna odgovora, osim ako ih nekim cudom nema jednako, za sta su sanse jako male. Ne znam sta tu ima sterotipno, ili je tacno jedno ili drugo.Connaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:10tvoj odgovor je netocan i stereotipan, otvori link i vidi koliko muskraca je serviralo putnicima u zeppelinusaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 19:09
Jednostavnije je bilo da samo napises da ima vise stjuardesa, ja ionako vec znam odogovor. Zanimljviije je zasto je to tako. Hint: neuroni kod zena su povezani tako da se osecaju komotnije dok rade s ljudima, dok muskarci vole da rade sa stvarima.![]()
drugo, nisi ni znao do danas da je biti stjuard bila dominantna proesija u zeppelinima
tek kasnije, su zene pocele dominirati istom, i za to sma dala obrazlozenje
danas vise dominira zena , jer muskaci se stide napisati moblu za doticni posao, jer su pod pritiskom misljenja sredine
drugo, mnoge zene su htjele biti pilotkinje, ali im muskarci nisu dozvolili, zato je znatno vise pilota od pilotkinja
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11596 Re: Danasnji "feminizam"
u avio industriji seksizam je nedavanje prilike zenama da budu pilotkinje , znam o cemu pisemDEMONIKA wrote: ↑09/07/2020 19:26ovdje nije seksizam, nego je objektivizacija tijela, i muškog i ženskogConnaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:24na pocetku, prve stjuardese su bille po zanimanju medicinske sestre
problem je sto se cak i danas njihova uloga na poslu ne razumije i ne prihvata ozbiljno
naravno, seksizam o objektivizacija zenskog tijela u mnogim profesijama su se aktivirali '60tih godina
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#11597 Re: Danasnji "feminizam"
živa istinaConnaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:29 drugo, mnoge zene su htjele biti pilotkinje, ali im muskarci nisu dozvolili, zato je znatno vise pilota od pilotkinja
evo ja i dan danas da vidim ženu da će me pilotirati, ja bih napustila avion i čekala drugi
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11598 Re: Danasnji "feminizam"
Brutalno 
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#11599 Re: Danasnji "feminizam"
a sigurno bi izasla kao kad bi vijdela zenu koja dodje provjeiriti manji kvar na motoruDEMONIKA wrote: ↑09/07/2020 19:32živa istinaConnaisseur Karlin wrote: ↑09/07/2020 19:29 drugo, mnoge zene su htjele biti pilotkinje, ali im muskarci nisu dozvolili, zato je znatno vise pilota od pilotkinja
evo ja i dan danas da vidim ženu da će me pilotirati, ja bih napustila avion i čekala drugi
zene koje misle kao ti jednostavno nemaju dodira sa svijetom avijacije
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11600 Re: Danasnji "feminizam"
A možeš biti i vodoinstalatersaint_mirad wrote: ↑09/07/2020 18:38Exactly. Da bi neko bio dostojan princeze, mora se usavrsiti, pobediti cudoviste koje je zatocilo princezu, podici sebe na nivo princa i tek onda imas pravo pogledati princezi u oci. Muskarac mora postati najbolja verzija sebe da se kvalifikuje za princezu. S druge strane, princeze nemaju onlyfans acc niti postavljaju nudes po instagramu, jer znaju ko su i svoj nivo.

Last edited by MarlboroGold on 09/07/2020 19:41, edited 1 time in total.
