Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cLo wrote: 09/07/2020 13:49
Trafalgar Law wrote: 09/07/2020 13:13
cLo wrote: 09/07/2020 12:53
da, toliki genijalci da ćete nauku zapostaviti zbog malo golog koljena i krpice :D
ipak je žena autoritet, kako god okreneš :D
Overrated opinion, kako se partner postavi, a najbolje bi bilo da svi odbace ovo loše durštveno uvjerenje o autoritetima.
Ma ovo je bilo stereotipom protiv stereotipa, ja ne mislim tako, imam ja mnogo muškaraca u svom životu koje nikada ne bih svela na primarne nagone, pa se pitam da li muškarci na ovoj temi u svom okruženju imaju žene koje poštuju i vole, bez obzira što su žene :?
Sve ovo što sam napisala na temi, a pomalo izaziva muškarce, je više odgovor na njihov šovinizam, nego moje stvarno mišljenje o muškarcima.
Ali evo kada Marlboro napiše o svojoj vlastitoj ženi da je plićak i da se bavi ispraznim stvarima, te i njega odvlači od suštinskih, stvarno pomislim kako muškarci na temi uz sebe imaju samo površne žene, pa na osnovu njih generaliziraju, ali i povrh svega toga imam potrebu stati na stranu tih žena, jer su muškarci onda grozni licemjeri, misle o svojim ženama najgore, a ipak idu takvi genijalni sa svojim plitkim ženama u šoping i učestvuju u tričarijama. E ko je onda tu genijalan i jači?
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#11527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

Trafalgar Law wrote: 09/07/2020 14:19
Naravno da se ljudi bave površnim stvarima, obuhvatajući BH društvo u globalu, i ne dijeleći ga prema spolim razlikama, ja to primjetim i tako prenosim ono što se manifestuje oko mene i na mene. Naravno da i ja težim, a vjerovatno i većina žena, partnerki/pratneru koja posjeduje određenu intelektualnu težinu, i da ima svoj hobi u kojem uživa i podučava druge, meni je navedeno daleko poželjnije od imovinskog statusa, a posebno njene ljepote, za šta se dobar dio muškaraca ali i žena uglavnom vežu. Naravno da treba izvjegavati omalovažavanje onih koji su nezainteresirani u pogledu traganja za znanjem i što ih interesuju neki društveni trendovi, što nam nikako ne smije dati za pravo da sebe smatramo nekim autoritetom znanja u okolini, a da pri tom ne pomislimo koliko oko nas postoji onih koji posjedju veći stepen znanja od nas samih, i koliko je znanje samo po sebi sklono revidiranju koz nova naučna otkrića. Ja nema tendeciju da budem na bilo čijoj strani, sklon sam samokritici i kritici okoline, zbog čega ljudi na mene gledaju sa određenom dozom opreza, jer većina ljudi koje znam ne vole izravan, pojedonostavljen govor bez dvosmislenih i usiljenih termina.
:thumbup:
jesi ti SmokingMan? :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 09/07/2020 12:47
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 12:16
cLo wrote: 09/07/2020 12:14

hajde napiši sve što znaš o crvenim patuljcima bez guglanja
Mene to ne interesuje, ali ti mogu sve o kriptovalutama, ekonomiji generalno, programiranju... :D
I ja o crnim i.bijelim rupama, razvoju profiliranja, nabrojati serijske ubice u americi.abecedno, RPGovima, seksualnom obrazovanju, Dr Who, cupavcima, historiji umjetnosti, Rommelu, mitologijama.....

Daj ba...interesovanja su individualna.
Ne kreiras generalizaciju ni na osnovu sadete ni mene ni Merkelove.

Ja ne citam Azru i Graciju jer me ne interesuje. Ako necija mama kupuje i curica cita, dok.mama.ne.cita nista drugo nego.cak nemaju ni kucne biblioteke, curica.je.proizvod okoline. Drustvo je za nju.odlucilo sta.su.joj interesovanja...
Sta cu. Primoran sam da generaliziram. I kod mene se javilo ludilo nakon 400 stranica na ovoj temi.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#11529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
nisam ti ja OTA :D
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma :P
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#11530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SmokingMan »

cLo wrote: 09/07/2020 14:28
Trafalgar Law wrote: 09/07/2020 14:19
Naravno da se ljudi bave površnim stvarima, obuhvatajući BH društvo u globalu, i ne dijeleći ga prema spolim razlikama, ja to primjetim i tako prenosim ono što se manifestuje oko mene i na mene. Naravno da i ja težim, a vjerovatno i većina žena, partnerki/pratneru koja posjeduje određenu intelektualnu težinu, i da ima svoj hobi u kojem uživa i podučava druge, meni je navedeno daleko poželjnije od imovinskog statusa, a posebno njene ljepote, za šta se dobar dio muškaraca ali i žena uglavnom vežu. Naravno da treba izvjegavati omalovažavanje onih koji su nezainteresirani u pogledu traganja za znanjem i što ih interesuju neki društveni trendovi, što nam nikako ne smije dati za pravo da sebe smatramo nekim autoritetom znanja u okolini, a da pri tom ne pomislimo koliko oko nas postoji onih koji posjedju veći stepen znanja od nas samih, i koliko je znanje samo po sebi sklono revidiranju koz nova naučna otkrića. Ja nema tendeciju da budem na bilo čijoj strani, sklon sam samokritici i kritici okoline, zbog čega ljudi na mene gledaju sa određenom dozom opreza, jer većina ljudi koje znam ne vole izravan, pojedonostavljen govor bez dvosmislenih i usiljenih termina.
:thumbup:
jesi ti SmokingMan? :D
Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju. :mrgreen:
Last edited by SmokingMan on 09/07/2020 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

cLo wrote: 09/07/2020 14:35
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
nisam ti ja OTA :D
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma :P
uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cLo wrote: 09/07/2020 14:35
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
nisam ti ja OTA :D
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma :P
Dobro onda je sve ok. Zasto se raspravljamo? :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ooo smoking druze, pa to si ti :D

Jest nam onaj Arsenal krs od ekipe :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#11534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

wewa wrote: 09/07/2020 14:41
cLo wrote: 09/07/2020 14:35
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
nisam ti ja OTA :D
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma :P
uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
Ne pretjerujmo.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#11535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

wewa wrote: 09/07/2020 14:41
uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
je li tako da to nije seksizam? :D
sve su izokrenuli :lol: da se što manje zahmete :lol:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#11536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

Trafalgar Law wrote: 09/07/2020 14:40

Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju. :mrgreen:
Ti si meni uvijek bio drag forumaš :kiss:
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#11537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cLo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:42
Dobro onda je sve ok. Zasto se raspravljamo? :lol:
pa ne znači ako se ne smatram feministicom da trpim šovinizam :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cLo wrote: 09/07/2020 14:57
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:42
Dobro onda je sve ok. Zasto se raspravljamo? :lol:
pa ne znači ako se ne smatram feministicom da trpim šovinizam :D
Posteno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#11539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SmokingMan »

cLo wrote: 09/07/2020 14:55
Trafalgar Law wrote: 09/07/2020 14:40

Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju. :mrgreen:
Ti si meni uvijek bio drag forumaš :kiss:
Vjerovatno jesam nekima, ali uvijek kažem, pa čak i bliskom prijatelju, da treba na mene gledati sa dozom opreza, bojeći mogućnosti da vremenom ne postanem đubre od karatera.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#11540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

cLo wrote: 09/07/2020 14:54
wewa wrote: 09/07/2020 14:41
uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
je li tako da to nije seksizam? :D
sve su izokrenuli :lol: da se što manje zahmete :lol:
naravno da nije. nego lafo njih strah, ne znaju kako da se ponasaju pa se - ne ponasaju.
providno, ali do srzi :evil:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

vjesticanametli wrote: 09/07/2020 12:46 a ti ko ne volis kupovat s nama haljinice :-D

elem ja svog ostavim u kafanu il kuci i nema mi kraja.....ne znam vala ni koji DZavo zene zovu vas i vode a vi jos gori sto idete :D
Dobro priznajem da volim vidjeti none u bilo kakvoj haljinici :oops: No to je sve :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#11542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

saint_mirad wrote: 09/07/2020 13:13 Heh OK, mada ne znam za izbor reči, neko bi shvatio kao pokušaj uvrede i atak na muškost nasuprot koje stoji tetkastost aka feminiziranost.

Ja ne zamerim, kontam da nas bockas za naše dobro. :D
I bockam za vase dobro.
Kad vas zene duraju dok atakujete na sta je zena i cemu zena, objasnjavanje sta i kako misli, zeli, osjeca...izdrzacete i vi to malo unskrsne vatre.
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pici »

....ups
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Samo nek je vatre :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
Dovedi dragu na foruum :skoljka:
A i da joj wewa objasni Pavlovu...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Nema vremena od foruma index.hr :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 14:30
Bloo wrote: 09/07/2020 12:47
MarlboroGold wrote: 09/07/2020 12:16
Mene to ne interesuje, ali ti mogu sve o kriptovalutama, ekonomiji generalno, programiranju... :D
I ja o crnim i.bijelim rupama, razvoju profiliranja, nabrojati serijske ubice u americi.abecedno, RPGovima, seksualnom obrazovanju, Dr Who, cupavcima, historiji umjetnosti, Rommelu, mitologijama.....

Daj ba...interesovanja su individualna.
Ne kreiras generalizaciju ni na osnovu sadete ni mene ni Merkelove.

Ja ne citam Azru i Graciju jer me ne interesuje. Ako necija mama kupuje i curica cita, dok.mama.ne.cita nista drugo nego.cak nemaju ni kucne biblioteke, curica.je.proizvod okoline. Drustvo je za nju.odlucilo sta.su.joj interesovanja...
Sta cu. Primoran sam da generaliziram. I kod mene se javilo ludilo nakon 400 stranica na ovoj temi.
Gledaj i moja interesovanja su trivijalna nekom naucniku/naucnici, doktoru prava, Stephenu Fryu...

To sto neko voli.citati kako je Hana H. uradila nesto, a.Buba Schmuba Corelli Brat namignuo Senidi i gleda spotove tog dvojca, nije validna osnova za prezrivo tretiranje nekog spola. Vecina stanovnistva je takva. Konzumacija pop kulture i traca.
Ne cita sigurno 80 posto stanovnistva Wittgeinsteina. I razumije Dark i bootstrap paradox.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 15:43 Nema vremena od foruma index.hr :D
Pravi odgovor bi.bio od coolinarike i xhamstera :oops:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Suknu ti meni i to dobro :mrgreen:

U vezi velikog posta, najozbiljnije, slazem se apsolutno.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 09/07/2020 15:45 Suknu ti meni i to dobro :mrgreen:

U vezi velikog posta, najozbiljnije, slazem se apsolutno.
:lol:
Dvosmisleno je biloooo
Inace zene su takoder konzumenti sadrzaja (i to u finom.broju) porn huba...sto je interesantno.
Post Reply