Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.cLo wrote: ↑09/07/2020 13:49Ma ovo je bilo stereotipom protiv stereotipa, ja ne mislim tako, imam ja mnogo muškaraca u svom životu koje nikada ne bih svela na primarne nagone, pa se pitam da li muškarci na ovoj temi u svom okruženju imaju žene koje poštuju i vole, bez obzira što su ženeTrafalgar Law wrote: ↑09/07/2020 13:13Overrated opinion, kako se partner postavi, a najbolje bi bilo da svi odbace ovo loše durštveno uvjerenje o autoritetima.![]()
Sve ovo što sam napisala na temi, a pomalo izaziva muškarce, je više odgovor na njihov šovinizam, nego moje stvarno mišljenje o muškarcima.
Ali evo kada Marlboro napiše o svojoj vlastitoj ženi da je plićak i da se bavi ispraznim stvarima, te i njega odvlači od suštinskih, stvarno pomislim kako muškarci na temi uz sebe imaju samo površne žene, pa na osnovu njih generaliziraju, ali i povrh svega toga imam potrebu stati na stranu tih žena, jer su muškarci onda grozni licemjeri, misle o svojim ženama najgore, a ipak idu takvi genijalni sa svojim plitkim ženama u šoping i učestvuju u tričarijama. E ko je onda tu genijalan i jači?
Danasnji "feminizam"
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11526 Re: Danasnji "feminizam"
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#11527 Re: Danasnji "feminizam"
Trafalgar Law wrote: ↑09/07/2020 14:19
Naravno da se ljudi bave površnim stvarima, obuhvatajući BH društvo u globalu, i ne dijeleći ga prema spolim razlikama, ja to primjetim i tako prenosim ono što se manifestuje oko mene i na mene. Naravno da i ja težim, a vjerovatno i većina žena, partnerki/pratneru koja posjeduje određenu intelektualnu težinu, i da ima svoj hobi u kojem uživa i podučava druge, meni je navedeno daleko poželjnije od imovinskog statusa, a posebno njene ljepote, za šta se dobar dio muškaraca ali i žena uglavnom vežu. Naravno da treba izvjegavati omalovažavanje onih koji su nezainteresirani u pogledu traganja za znanjem i što ih interesuju neki društveni trendovi, što nam nikako ne smije dati za pravo da sebe smatramo nekim autoritetom znanja u okolini, a da pri tom ne pomislimo koliko oko nas postoji onih koji posjedju veći stepen znanja od nas samih, i koliko je znanje samo po sebi sklono revidiranju koz nova naučna otkrića. Ja nema tendeciju da budem na bilo čijoj strani, sklon sam samokritici i kritici okoline, zbog čega ljudi na mene gledaju sa određenom dozom opreza, jer većina ljudi koje znam ne vole izravan, pojedonostavljen govor bez dvosmislenih i usiljenih termina.
jesi ti SmokingMan?
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11528 Re: Danasnji "feminizam"
Sta cu. Primoran sam da generaliziram. I kod mene se javilo ludilo nakon 400 stranica na ovoj temi.Bloo wrote: ↑09/07/2020 12:47I ja o crnim i.bijelim rupama, razvoju profiliranja, nabrojati serijske ubice u americi.abecedno, RPGovima, seksualnom obrazovanju, Dr Who, cupavcima, historiji umjetnosti, Rommelu, mitologijama.....MarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 12:16Mene to ne interesuje, ali ti mogu sve o kriptovalutama, ekonomiji generalno, programiranju...![]()
Daj ba...interesovanja su individualna.
Ne kreiras generalizaciju ni na osnovu sadete ni mene ni Merkelove.
Ja ne citam Azru i Graciju jer me ne interesuje. Ako necija mama kupuje i curica cita, dok.mama.ne.cita nista drugo nego.cak nemaju ni kucne biblioteke, curica.je.proizvod okoline. Drustvo je za nju.odlucilo sta.su.joj interesovanja...
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#11529 Re: Danasnji "feminizam"
nisam ti ja OTAMarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma
- SmokingMan
- Posts: 22534
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#11530 Re: Danasnji "feminizam"
Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju.cLo wrote: ↑09/07/2020 14:28Trafalgar Law wrote: ↑09/07/2020 14:19
Naravno da se ljudi bave površnim stvarima, obuhvatajući BH društvo u globalu, i ne dijeleći ga prema spolim razlikama, ja to primjetim i tako prenosim ono što se manifestuje oko mene i na mene. Naravno da i ja težim, a vjerovatno i većina žena, partnerki/pratneru koja posjeduje određenu intelektualnu težinu, i da ima svoj hobi u kojem uživa i podučava druge, meni je navedeno daleko poželjnije od imovinskog statusa, a posebno njene ljepote, za šta se dobar dio muškaraca ali i žena uglavnom vežu. Naravno da treba izvjegavati omalovažavanje onih koji su nezainteresirani u pogledu traganja za znanjem i što ih interesuju neki društveni trendovi, što nam nikako ne smije dati za pravo da sebe smatramo nekim autoritetom znanja u okolini, a da pri tom ne pomislimo koliko oko nas postoji onih koji posjedju veći stepen znanja od nas samih, i koliko je znanje samo po sebi sklono revidiranju koz nova naučna otkrića. Ja nema tendeciju da budem na bilo čijoj strani, sklon sam samokritici i kritici okoline, zbog čega ljudi na mene gledaju sa određenom dozom opreza, jer većina ljudi koje znam ne vole izravan, pojedonostavljen govor bez dvosmislenih i usiljenih termina.![]()
jesi ti SmokingMan?![]()
Last edited by SmokingMan on 09/07/2020 14:41, edited 1 time in total.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11531 Re: Danasnji "feminizam"
uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.cLo wrote: ↑09/07/2020 14:35nisam ti ja OTAMarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.![]()
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma![]()
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11532 Re: Danasnji "feminizam"
Dobro onda je sve ok. Zasto se raspravljamo?cLo wrote: ↑09/07/2020 14:35nisam ti ja OTAMarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.![]()
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma![]()
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11533 Re: Danasnji "feminizam"
Ooo smoking druze, pa to si ti 
Jest nam onaj Arsenal krs od ekipe
Jest nam onaj Arsenal krs od ekipe
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#11534 Re: Danasnji "feminizam"
Ne pretjerujmo.wewa wrote: ↑09/07/2020 14:41uopce ne. nije mi ispod feministicke casti prihvatiti da prodjem kroz vrata koja mi je otvorio muskarac.cLo wrote: ↑09/07/2020 14:35nisam ti ja OTAMarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.![]()
evo npr. ovo što saint_mirad smatra sexizmom, ja smatram manirima, to me recimo momentalno isključuje iz feminizma![]()
to sto sam sasvim sposobna otvoriti vrata, tegle, zamijeniti sijalicu, gumu na autu itd itd itd ne znaci da ne cijenim dobronamjerne geste i uljudnost.
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#11535 Re: Danasnji "feminizam"
je li tako da to nije seksizam?
sve su izokrenuli
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#11536 Re: Danasnji "feminizam"
Ti si meni uvijek bio drag forumašTrafalgar Law wrote: ↑09/07/2020 14:40
Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju.![]()
- cLo
- Posts: 4550
- Joined: 23/08/2011 09:19
#11537 Re: Danasnji "feminizam"
pa ne znači ako se ne smatram feministicom da trpim šovinizam
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11538 Re: Danasnji "feminizam"
- SmokingMan
- Posts: 22534
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#11539 Re: Danasnji "feminizam"
Vjerovatno jesam nekima, ali uvijek kažem, pa čak i bliskom prijatelju, da treba na mene gledati sa dozom opreza, bojeći mogućnosti da vremenom ne postanem đubre od karatera.cLo wrote: ↑09/07/2020 14:55Ti si meni uvijek bio drag forumašTrafalgar Law wrote: ↑09/07/2020 14:40
Jesam, bio, mada sam samo jednom u životu probao cigaretu, i nije mi se dopala ideja da se propušim. Prvo što bi mi zdravlje dodatno oronulo, plus što bih za 10 godina plakao kao malo dijete skontavši koliko sam za popušenih šteka i kartona cigara mogao kupiti sebi igrica i knjiga, i sijaset jeftine odjeće u Waikikiju.![]()
![]()
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#11540 Re: Danasnji "feminizam"
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11541 Re: Danasnji "feminizam"
Dobro priznajem da volim vidjeti none u bilo kakvoj haljinicivjesticanametli wrote: ↑09/07/2020 12:46 a ti ko ne volis kupovat s nama haljinice![]()
elem ja svog ostavim u kafanu il kuci i nema mi kraja.....ne znam vala ni koji DZavo zene zovu vas i vode a vi jos gori sto idete![]()
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#11542 Re: Danasnji "feminizam"
I bockam za vase dobro.saint_mirad wrote: ↑09/07/2020 13:13 Heh OK, mada ne znam za izbor reči, neko bi shvatio kao pokušaj uvrede i atak na muškost nasuprot koje stoji tetkastost aka feminiziranost.
Ja ne zamerim, kontam da nas bockas za naše dobro.![]()
Kad vas zene duraju dok atakujete na sta je zena i cemu zena, objasnjavanje sta i kako misli, zeli, osjeca...izdrzacete i vi to malo unskrsne vatre.
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#11543 Re: Danasnji "feminizam"
....ups
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11544 Re: Danasnji "feminizam"
Samo nek je vatre 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#11545 Re: Danasnji "feminizam"
Dovedi dragu na foruumMarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:28
Kao sto rekoh ranije ja od sad govorim samo ono sto se uklapa u feministicki narativ i sto zelite cuti, a ne sta stvarno o tome mislim niti kako moja draga i ja zivimo nas zajednicki zivot. Drugacije se sa vama ne moze. Ludilo kao i vehabizam kod islama.
A i da joj wewa objasni Pavlovu...
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11546 Re: Danasnji "feminizam"
Nema vremena od foruma index.hr 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#11547 Re: Danasnji "feminizam"
Gledaj i moja interesovanja su trivijalna nekom naucniku/naucnici, doktoru prava, Stephenu Fryu...MarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 14:30Sta cu. Primoran sam da generaliziram. I kod mene se javilo ludilo nakon 400 stranica na ovoj temi.Bloo wrote: ↑09/07/2020 12:47I ja o crnim i.bijelim rupama, razvoju profiliranja, nabrojati serijske ubice u americi.abecedno, RPGovima, seksualnom obrazovanju, Dr Who, cupavcima, historiji umjetnosti, Rommelu, mitologijama.....MarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 12:16
Mene to ne interesuje, ali ti mogu sve o kriptovalutama, ekonomiji generalno, programiranju...![]()
Daj ba...interesovanja su individualna.
Ne kreiras generalizaciju ni na osnovu sadete ni mene ni Merkelove.
Ja ne citam Azru i Graciju jer me ne interesuje. Ako necija mama kupuje i curica cita, dok.mama.ne.cita nista drugo nego.cak nemaju ni kucne biblioteke, curica.je.proizvod okoline. Drustvo je za nju.odlucilo sta.su.joj interesovanja...
To sto neko voli.citati kako je Hana H. uradila nesto, a.Buba Schmuba Corelli Brat namignuo Senidi i gleda spotove tog dvojca, nije validna osnova za prezrivo tretiranje nekog spola. Vecina stanovnistva je takva. Konzumacija pop kulture i traca.
Ne cita sigurno 80 posto stanovnistva Wittgeinsteina. I razumije Dark i bootstrap paradox.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#11548 Re: Danasnji "feminizam"
Pravi odgovor bi.bio od coolinarike i xhamstera
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#11549 Re: Danasnji "feminizam"
Suknu ti meni i to dobro 
U vezi velikog posta, najozbiljnije, slazem se apsolutno.
U vezi velikog posta, najozbiljnije, slazem se apsolutno.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#11550 Re: Danasnji "feminizam"
MarlboroGold wrote: ↑09/07/2020 15:45 Suknu ti meni i to dobro
U vezi velikog posta, najozbiljnije, slazem se apsolutno.
Dvosmisleno je biloooo
Inace zene su takoder konzumenti sadrzaja (i to u finom.broju) porn huba...sto je interesantno.
