Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ElRe wrote: ↑27/06/2026 17:41
Najbolji automobil u klasi u vrijeme kada je bio aktuelan.
Kasnije je Fiat cijedio suhu drenovinu iz njega, a platformu koristi i dan danas za svoje najbitnije modele.
Do 2014. sam 3 godine imao sam jednog 1.3 Multijeta iz 2009. kojeg sam na žalost prevrnuo…
Do pojave Pola 6R nije bilo boljeg auta.
A u vrhu klase je bio i sa 10 godina na leđima
SvjetlosnaGodina wrote: ↑27/06/2026 17:48
Kako si to uspio sa tim jadom od motora?
Zaspao za volanom…
To je agilniji motor od bilo kojeg 1.6 benzinca.
I jedan od najboljih malih dizel motora uz odličan MT5.
Jest mozda iznad 2000rpm
U jbt, zajebano to oravo, dobro da si zivu glavu izvukao
55KW verzija iznad 1900 o/min
I dobro je ubrzavao i iznad 130 km/h za razliku od 1.5 dCi sa 68 KS koji je mrtav iznad 120 km/h (ali troši 0.5 do 0.8l manje).