Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...
Moderators: _BataZiv_0809 , anex
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 03/06/2026 15:11
konektovan wrote: ↑ 03/06/2026 14:55
Ma ide proizvodnja i u EU, bez toga..nista
Na žalost, za sada ne. Trnava i Kragujevac su prebukirani, Smart Car platforma.
Maroko - EU nema carina na automobile.
Optimist
Posts: 15531 Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo
Post
by Optimist » 03/06/2026 15:25
ElRe wrote: ↑ 03/06/2026 15:11
konektovan wrote: ↑ 03/06/2026 14:55
Ma ide proizvodnja i u EU, bez toga..nista
Na žalost, za sada ne. Trnava i Kragujevac su prebukirani, Smart Car platforma.
Maroko - EU nema carina na automobile.
U jednom postu kazes da ima, u drugom da nema carine?
Cini mi se da je obicni Sandero dolazio iz Maroka, i zbog carine, bio skuplji od Stepway Sandera.
Zato obicnog uopce nema kod nas u prodaji, samo Stepway.
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 03/06/2026 15:30
Optimist wrote: ↑ 03/06/2026 15:25
U jednom postu kazes da ima, u drugom da nema carine?
Maroko - BiH carina 15%
Maroko - EU nema carine
konektovan
Posts: 51457 Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu
Post
by konektovan » 03/06/2026 15:56
Steta za nas...
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516 Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu
Post
by _BataZiv_0809 » 03/06/2026 16:29
Dobar potez Fiata sa ovim Grizlijima
SvjetlosnaGodina
Posts: 327 Joined: 16/04/2026 11:24
Post
by SvjetlosnaGodina » 03/06/2026 16:49
ElRe wrote: ↑ 03/06/2026 15:30
Optimist wrote: ↑ 03/06/2026 15:25
U jednom postu kazes da ima, u drugom da nema carine?
Maroko - BiH carina 15%
Maroko - EU nema carine
Noorood znooo, drzava za covjeka
valhda stite domace nepostojece firme
konektovan
Posts: 51457 Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu
Post
by konektovan » 03/06/2026 19:21
Ooooo Amarko, k'o dir'ooooo?!
sime_cipol
Posts: 23439 Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw
Post
by sime_cipol » 04/06/2026 08:23
Vidi se da je blizanac C3 Aircrossa i Frontere uz neki Fiat pecat. Samo ce ga carina ubiti kod nas.
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 04/06/2026 09:13
sime_cipol wrote: ↑ 04/06/2026 08:23
Vidi se da je blizanac C3 Aircrossa i Frontere uz neki Fiat pecat. Samo ce ga carina ubiti kod nas.
Svakako ga naše tržište ne bi prihvatilo. Kao što nije prihvatilo ni Tipa, Grande Pandu...
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 18/06/2026 08:22
konektovan
Posts: 51457 Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu
Post
by konektovan » 18/06/2026 09:59
Nova grande panda u ponudi sa 1.2 100.ks rucni mjenjac, 27 900 KM cijena..
sime_cipol
Posts: 23439 Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw
Post
by sime_cipol » 18/06/2026 10:46
konektovan wrote: ↑ 18/06/2026 09:59
Nova grande panda u ponudi sa 1.2 100.ks rucni mjenjac, 27 900 KM cijena..
Aferim. Odlicna cijena.
P.S. nemam para
sime_cipol
Posts: 23439 Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw
Post
by sime_cipol » 18/06/2026 10:48
ElRe wrote: ↑ 18/06/2026 08:22
Nema mu ravna
beco
Posts: 5096 Joined: 25/08/2004 14:22
Post
by beco » 18/06/2026 10:55
Koje su verzije 1.4 Tjet bile 120.....
sime_cipol
Posts: 23439 Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw
Post
by sime_cipol » 18/06/2026 11:03
beco wrote: ↑ 18/06/2026 10:55
Koje su verzije 1.4 Tjet bile 120.....
Osnovne, MPI, najobičniji TB motor. Mada, Bilo ih je i 105 KS u Giuliettama
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516 Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu
Post
by _BataZiv_0809 » 18/06/2026 11:10
sime_cipol wrote: ↑ 18/06/2026 10:46
konektovan wrote: ↑ 18/06/2026 09:59
Nova grande panda u ponudi sa 1.2 100.ks rucni mjenjac, 27 900 KM cijena..
Aferim. Odlicna cijena.
P.S. nemam para
Sto bi reko Truba
Jos jedno auto koje necu kupiti
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 18/06/2026 12:56
Cijena je ok, ali ja je ne mogu smisliti zbog loše plastike koja se grebe na pogled. Sjedišta su isto loša, meka, tanka, loša presvlaka sjedišta.
Pošto mi sada ne treba veći auto, razmišljao sam i o Grande Pandi, gledao je, ali ne vrijedi.
Najvjerovatnije će ići 2008 1.5 BlueHDI ili ako se naleti na Tipa Cross 1.6 Multijet, nekad u septembru aBd.
Tabakmalac
Posts: 1206 Joined: 26/12/2019 23:32
Post
by Tabakmalac » 18/06/2026 13:01
Grande Panda mi je gotivna zbog izgleda naprijed. Zadnji kraj je mogao nijansu biti bolji po mom mišljenju ali šta je tu je.
Simpatična.
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 19/06/2026 09:36
Maserati saradnja sa Huawei i/ili JAC...?
Nisam siguran kako bi saradnja sa Huaweiem izgledala u Sjevernoj Americi a JAC ni malo ne uliva povjerenje. Osim da imaju novca.
Ali, nešto će biti
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 21/06/2026 20:07
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 27/06/2026 17:41
Najbolji automobil u klasi u vrijeme kada je bio aktuelan.
Kasnije je Fiat cijedio suhu drenovinu iz njega, a platformu koristi i dan danas za svoje najbitnije modele.
Do 2014. sam 3 godine imao sam jednog 1.3 Multijeta iz 2009. kojeg sam na žalost prevrnuo…
ElRe
Posts: 16943 Joined: 12/12/2011 11:28
Post
by ElRe » 27/06/2026 18:14
Zaspao za volanom…
To je agilniji motor od bilo kojeg 1.6 benzinca.
I jedan od najboljih malih dizel motora uz odličan MT5.
Optimist
Posts: 15531 Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo
Post
by Optimist » 27/06/2026 18:25
Ja sam vozio Corsu D 2007, 1.3 CDTI sa 66kw i 6 brzinskim mjenjacem.
Iznad 2.000 okretaja letila a potrosnja smijesna.
Posjedovao Grande Punto 2009, FL sa 1.4 fire motorom od 57kw.
Ostalo mi lijepo sjecanje na oba modela.