Azijske nakaze

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ElRe
Posts: 16939
Joined: 12/12/2011 11:28

#6501 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 26/06/2026 18:17 Bio sam sad prvi put u americi, i sokiralo me sto im je bar 80% (osamdeset!) auta azijskog projekla.

Prednjace Toyota i Honda, al ima Hyundai, Subaru, Mazda, Kia. Svaba u tragovima samo.

Ne znam je li to do urbane sredine kao Seattle, ili zapadne obale koja je vjerovatno progresivnija, ali americkih auta nema koliko bih ocekivao (Ford je jos i najcesci, poneki Jeep i Chevrolet).
Kakva je bila atmosfera medju našima u gradu? na utakmici?
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#6502 Re: Azijske nakaze

Post by neki »

Ne znam šta je tu čudno... Amerikanci smatraju Toyotu domaćim brendom, i to još od 80tih..
Vjerovatno ih dobar dio i ne zna da je to u suštini japanski automobil
Tabakmalac
Posts: 1202
Joined: 26/12/2019 23:32

#6503 Re: Azijske nakaze

Post by Tabakmalac »

Američko narodno auto je Ford F-150 ili Chevy Silverado, takve te smijurije koje incestaši voze po njihovom kopnu.

A siguran sam da pjene i dan danas kako su im Japanci bukvalno uzeli tržište preko noći počev od 80tih.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6504 Re: Azijske nakaze

Post by konektovan »

Da su pjenili, ne bi im nikad ni dozvolili prodaju u USA...
Tabakmalac
Posts: 1202
Joined: 26/12/2019 23:32

#6505 Re: Azijske nakaze

Post by Tabakmalac »

Tješi se, USA iz 80tih nije ista kao USA trenutna. Tada su bili debili ali na simpatičan način. :skoljka:
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4294
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#6506 Re: Azijske nakaze

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

ElRe wrote: 26/06/2026 18:40 Kakva je bila atmosfera medju našima u gradu? na utakmici?
Dva dana prije, tek poneko u nasim dresovima. Ali na dan utakmice, pa to je od 6h ujutru bilo plavo-zuto na ulicama. Invazija prava, 30-35 hiljada sigurno.

Al ono sto je meni bilo ogromno iznenadjenje, i na ponos, je broj ljudi koji uopste nisu nasi a dosli su na utakmicu.

Momak neki konobar, amerikanac, studirao u hrvatskoj pa bio u mostaru i sarajevu, odusevio se. Javio se da bude volonter, iznosio je nasu veliku zastavu na pocetku ono.

Stariji bracni par amerikanaca, oboje u dresovima, bili u bosni slucajno jednom i sad dolaze cesto. Dosli nas podrzati.

Najjaci mi je bio lik, dosao iz Meksika. Sin mu kaze voli Bosnu bas, zna svasta o zemlji, pa potegli u Seattle maksuz :shock:

Ili konobar kolumbijac zadnji dan, oduvijek je volio Dzeku i zbog njega bio na utakmici.

PS Katarana 2-3 hiljade max, kazu Seik im sve platio - njih 800 smjestio u Hyatt Regency, hotel odmah do naseg.

Atmosfera je bila dobra generalno, daleko je to od nekog navijackog ludila na koje sam recimo navikao kao neko ko ide na sarajevske derbije. Al zato kad se masa pokrene, pogotovo zbog rezultata, to je bilo jebeno za gledati i dozovjeti :bih:
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6507 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »



:zzzz:
User avatar
ElRe
Posts: 16939
Joined: 12/12/2011 11:28

#6508 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 26/06/2026 22:27
ElRe wrote: 26/06/2026 18:40 Kakva je bila atmosfera medju našima u gradu? na utakmici?
Dva dana prije, tek poneko u nasim dresovima. Ali na dan utakmice, pa to je od 6h ujutru bilo plavo-zuto na ulicama. Invazija prava, 30-35 hiljada sigurno.

Al ono sto je meni bilo ogromno iznenadjenje, i na ponos, je broj ljudi koji uopste nisu nasi a dosli su na utakmicu.

Momak neki konobar, amerikanac, studirao u hrvatskoj pa bio u mostaru i sarajevu, odusevio se. Javio se da bude volonter, iznosio je nasu veliku zastavu na pocetku ono.

Stariji bracni par amerikanaca, oboje u dresovima, bili u bosni slucajno jednom i sad dolaze cesto. Dosli nas podrzati.

Najjaci mi je bio lik, dosao iz Meksika. Sin mu kaze voli Bosnu bas, zna svasta o zemlji, pa potegli u Seattle maksuz :shock:

Ili konobar kolumbijac zadnji dan, oduvijek je volio Dzeku i zbog njega bio na utakmici.

PS Katarana 2-3 hiljade max, kazu Seik im sve platio - njih 800 smjestio u Hyatt Regency, hotel odmah do naseg.

Atmosfera je bila dobra generalno, daleko je to od nekog navijackog ludila na koje sam recimo navikao kao neko ko ide na sarajevske derbije. Al zato kad se masa pokrene, pogotovo zbog rezultata, to je bilo jebeno za gledati i dozovjeti :bih:
:bih:
Post Reply