Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- amidzazeher
- Posts: 4009
- Joined: 14/04/2011 23:41
#37376 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#37377 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
I ja isto cinelu vecer tapatam po Intagramu i gledam ove klipove pa da se najezis i same mi suze na oci dodju. Ludilooo . Uzivajmo . I ako ispadnemo od Amerike boli me briga. Volio bi da je u 22 ili 21 po nasem tekma ali je u 2 po noci nema veze nema spavanja
-
Mustang1
- Posts: 29950
- Joined: 29/12/2010 17:31
#37378 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Nadam se da je original.amidzazeher wrote: ↑25/06/2026 21:51 Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
- vee-jay
- Posts: 9888
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#37379 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ljeto 92e.DebelinJoe wrote: ↑25/06/2026 01:17 Jeste objava od prije par dana, ali i vrijedi pročitati i poslušati. U komentarima komšije sa istoka i sa zapada tvrde da je Bosna leglo islamskih terorista, da su bosanski muslimani prodali vjeru za večeru, džihad - nacisti i slično. Tvrde i ne trepću da je Halid B - Srbin i da je pjesma Poljem se širi miris ljiljana zapravo na srpskom i da u Bosni žive Srbi islamske vjere...Ko god je izmislio komentare na društvenim mrežama mnogo mu hvala, tek zahvaljujući komentrima komšija vidimo kakav loš, bolestan i opasan komšiluk imamo.
Na jednom od banjaluckih brda stoji momak.
Gleda prema Kozarcu.
Zna samo ono sto je nacuo od roditelja.
Sunce tone.
Nebo gori u narandzastim i crvenim bojama.
Nije ni folker ni "patriota".
Tiho, skoro necujno, pjevusi - sam sebi:
"poljem se siri miris ljiljana"
Zaljubljen je u jednu Draganu.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#37380 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ljiljani su puštani sa nekih razglasa i kad smo imali loš dan i kad smo imali dobar dan. Mislim da je sviralo odnekud i kad smo u junu 92. Žuč poćeli pospremat.
Puštali smo je da nam diže moral jer ovaj dio "poljem se širi miris ljiljana..." svima nama je dizao nacionalni ponos i prkos.
Što neko reče, ova pjesma je postala "You Never Walk Alone" za reprezentacije BiH.
Kako kaže ovaj Amerikanac gore, "neke pjesme nisu samo pjesme..."
Ljubavna pjesma, ali u svojoj suštini zapravo pjesma prkosa.
Puštali smo je da nam diže moral jer ovaj dio "poljem se širi miris ljiljana..." svima nama je dizao nacionalni ponos i prkos.
Što neko reče, ova pjesma je postala "You Never Walk Alone" za reprezentacije BiH.
Kako kaže ovaj Amerikanac gore, "neke pjesme nisu samo pjesme..."
Ljubavna pjesma, ali u svojoj suštini zapravo pjesma prkosa.
Last edited by drug_profi on 25/06/2026 22:17, edited 1 time in total.
- amidzazeher
- Posts: 4009
- Joined: 14/04/2011 23:41
#37381 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mustang1 wrote: ↑25/06/2026 21:59Nadam se da je original.amidzazeher wrote: ↑25/06/2026 21:51 Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!Ja se u pijacnom usmrdim a utakmica nije ni pocela
![]()
Operem ga “naruke” pa zacinim sa shower gel-om da duže traje
-
DebelinJoe
- Posts: 4249
- Joined: 03/03/2021 20:06
- vee-jay
- Posts: 9888
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#37384 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
swanfilter wrote: ↑25/06/2026 16:14 Ja imam osjecaj da cemo Amerima i svijetu abd ogaditi ovo SP i nogomet uopsteno.
Samo malo nafake nam treba. A vrijeme je da nam se malo vrati.
Sto da ne. Ova ekipa samo raste iz dana u dan. Slabiji ne mozemo biti.
Samo da prvi Barbarez uvidi da moramo sa 3 igraca u sredini igrati. Mlada ekipa kojoj i dalje fali kvaliteta za igrati sa dva napadaca.

- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#37385 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
-
DebelinJoe
- Posts: 4249
- Joined: 03/03/2021 20:06
#37386 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Jeste, ima ekipa umjetnika koja radi na tome. Bude javnost informirana na vrijeme o tome...drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
- Hercegoviina
- Posts: 2861
- Joined: 14/02/2013 14:11
- DaysleepeR
- Posts: 21064
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#37388 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Nazif Gljiva koji je napisao pjesmu je još živ...drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
-
DebelinJoe
- Posts: 4249
- Joined: 03/03/2021 20:06
#37389 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Tako i treba...Samo su turističke zajednice i domaći marketing zakazali kao i obično...
https://www.index.hr/magazin/clanak/nav ... 06759.aspx
https://www.index.hr/magazin/clanak/nav ... 06759.aspx
Bosna i Hercegovina
Nastup na Svjetskom prvenstvu donosi snažnu globalnu vidljivost Bosni i Hercegovini, zemlji koja se posljednjih godina sve više profilira kao autentična i pristupačna europska destinacija.
Posjetitelji ondje mogu pronaći spoj orijentalnog i srednjoeuropskog utjecaja, od povijesnog Sarajeva do Mostara i njegovog prepoznatljivog Starog mosta, jednog od najfotografiranijih simbola regije. Uz gradske jezgre, zemlja nudi i snažan planinski turizam - Jahorinu, Bjelašnicu i Prenj, koji privlače ljubitelje prirode, planinarenja i zimskih sportova.
U turističkim okvirima posebno se ističe i gastronomska ponuda, od tradicionalnih jela poput ćevapa i bureka do sve razvijenije moderne scene restorana u Sarajevu i Mostaru. Upravo ta kombinacija prirode, povijesti i pristupačnih cijena često se navodi kao glavni razlog sve većeg interesa stranih putnika.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#37390 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mislim da je jači dio imidža ove pjesme zapravo interpretacija i njen izvođač.DaysleepeR wrote: ↑26/06/2026 09:37Nazif Gljiva koji je napisao pjesmu je još živ...drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
- Logovan
- Posts: 102831
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#37391 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ozbiljno? SuperDebelinJoe wrote: ↑26/06/2026 09:34Jeste, ima ekipa umjetnika koja radi na tome. Bude javnost informirana na vrijeme o tome...drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
-
DebelinJoe
- Posts: 4249
- Joined: 03/03/2021 20:06
- parappa
- Posts: 3715
- Joined: 02/09/2014 21:43
- Grijem se na: struju
- Vozim: Lotus Esprit TurboSE
#37393 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
gledam cesto ove AI radove i pitam se zar nikome ne naumpadne da postavi nas novi dres da AI ne izmislja neke moderne adidas verzije.
- DaysleepeR
- Posts: 21064
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#37394 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Valja napisati takvu pjesmu. A to govorim kao neko ko se muzikom bavi više od 30 godina.drug_profi wrote: ↑26/06/2026 11:57Mislim da je jači dio imidža ove pjesme zapravo interpretacija i njen izvođač.DaysleepeR wrote: ↑26/06/2026 09:37Nazif Gljiva koji je napisao pjesmu je još živ...drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
- vee-jay
- Posts: 9888
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#37395 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
jeste dobra
dobru kompoziciju mozes slabo izvesti
ali slabu kompoziciju ne mozes dobro izvesti
dobru kompoziciju mozes slabo izvesti
ali slabu kompoziciju ne mozes dobro izvesti
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#37396 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Budimo realni, Nazif da ju je otpjevao, npr. bila bi do danas zaboravljena.DaysleepeR wrote: ↑26/06/2026 15:59Valja napisati takvu pjesmu. A to govorim kao neko ko se muzikom bavi više od 30 godina.drug_profi wrote: ↑26/06/2026 11:57Mislim da je jači dio imidža ove pjesme zapravo interpretacija i njen izvođač.
- vaučer
- Posts: 11541
- Joined: 04/08/2009 15:22
#37397 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ako mu naprave spomenik, a trebali bi, nadam se da nije jedan od onih na pedestalu, da s visoka gleda ljude. Bolje da je jedan od onih spomenika gdje je figura u parteru, među ljudima, na istoj razini. Simbolički bi to savršeno odgovaralo čovjeku koji je stvarno bio 'od naroda'.drug_profi wrote: ↑26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.

