Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
amidzazeher
Posts: 4009
Joined: 14/04/2011 23:41

#37376 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by amidzazeher »

Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#37377 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by akcija007 »

I ja isto cinelu vecer tapatam po Intagramu i gledam ove klipove pa da se najezis i same mi suze na oci dodju. Ludilooo . Uzivajmo . I ako ispadnemo od Amerike boli me briga. Volio bi da je u 22 ili 21 po nasem tekma ali je u 2 po noci nema veze nema spavanja
Mustang1
Posts: 29949
Joined: 29/12/2010 17:31

#37378 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mustang1 »

amidzazeher wrote: 25/06/2026 21:51 Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
Nadam se da je original. :D Ja se u pijacnom usmrdim a utakmica nije ni pocela :D
User avatar
vee-jay
Posts: 9882
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#37379 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by vee-jay »

DebelinJoe wrote: 25/06/2026 01:17 Jeste objava od prije par dana, ali i vrijedi pročitati i poslušati. U komentarima komšije sa istoka i sa zapada tvrde da je Bosna leglo islamskih terorista, da su bosanski muslimani prodali vjeru za večeru, džihad - nacisti i slično. Tvrde i ne trepću da je Halid B - Srbin i da je pjesma Poljem se širi miris ljiljana zapravo na srpskom i da u Bosni žive Srbi islamske vjere...Ko god je izmislio komentare na društvenim mrežama mnogo mu hvala, tek zahvaljujući komentrima komšija vidimo kakav loš, bolestan i opasan komšiluk imamo.


Ljeto 92e.

Na jednom od banjaluckih brda stoji momak.

Gleda prema Kozarcu.

Zna samo ono sto je nacuo od roditelja.

Sunce tone.

Nebo gori u narandzastim i crvenim bojama.

Nije ni folker ni "patriota".

Tiho, skoro necujno, pjevusi - sam sebi:

"poljem se siri miris ljiljana"

Zaljubljen je u jednu Draganu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#37380 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Ljiljani su puštani sa nekih razglasa i kad smo imali loš dan i kad smo imali dobar dan. Mislim da je sviralo odnekud i kad smo u junu 92. Žuč poćeli pospremat.
Puštali smo je da nam diže moral jer ovaj dio "poljem se širi miris ljiljana..." svima nama je dizao nacionalni ponos i prkos.

Što neko reče, ova pjesma je postala "You Never Walk Alone" za reprezentacije BiH.
Kako kaže ovaj Amerikanac gore, "neke pjesme nisu samo pjesme..."

Ljubavna pjesma, ali u svojoj suštini zapravo pjesma prkosa.
Last edited by drug_profi on 25/06/2026 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
amidzazeher
Posts: 4009
Joined: 14/04/2011 23:41

#37381 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by amidzazeher »

Mustang1 wrote: 25/06/2026 21:59
amidzazeher wrote: 25/06/2026 21:51 Ljudi moji i ovo ce se zavrsiti zato treba uzivati dok traje, ja dres ne skidam do kraja ljeta!
Pa onda LN i kvalifikacije za EP nastavljamo!!
Ima li negdje snimak kompletne pjesme na kraju utakmice!? Ljiljani naravno! Ježim se svaki put kad gledam one klipove, a u grlu knedla jebiga!
I svejedno dokle ovaj put dogurali mi imamo reprezentaciju koja ce nas obradovati jos mnogo mnogo puta!!!
Nadam se da je original. :D Ja se u pijacnom usmrdim a utakmica nije ni pocela :D
:lol: ma usmrdio bih se od nervoze i u svili i kadifi da sam :lol:
Operem ga “naruke” pa zacinim sa shower gel-om da duže traje :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 9882
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#37383 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by vee-jay »

:lol: :thumbup: :bih: :sax:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37384 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Laplace »

swanfilter wrote: 25/06/2026 16:14 Ja imam osjecaj da cemo Amerima i svijetu abd ogaditi ovo SP i nogomet uopsteno.

Samo malo nafake nam treba. A vrijeme je da nam se malo vrati.

Sto da ne. Ova ekipa samo raste iz dana u dan. Slabiji ne mozemo biti.

Samo da prvi Barbarez uvidi da moramo sa 3 igraca u sredini igrati. Mlada ekipa kojoj i dalje fali kvaliteta za igrati sa dva napadaca.
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#37385 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
DebelinJoe
Posts: 4248
Joined: 03/03/2021 20:06

#37386 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DebelinJoe »

drug_profi wrote: 26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
Jeste, ima ekipa umjetnika koja radi na tome. Bude javnost informirana na vrijeme o tome...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21062
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#37388 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DaysleepeR »

drug_profi wrote: 26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
Nazif Gljiva koji je napisao pjesmu je još živ...
DebelinJoe
Posts: 4248
Joined: 03/03/2021 20:06

#37389 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by DebelinJoe »

Tako i treba...Samo su turističke zajednice i domaći marketing zakazali kao i obično...

https://www.index.hr/magazin/clanak/nav ... 06759.aspx
Bosna i Hercegovina
Nastup na Svjetskom prvenstvu donosi snažnu globalnu vidljivost Bosni i Hercegovini, zemlji koja se posljednjih godina sve više profilira kao autentična i pristupačna europska destinacija.

Posjetitelji ondje mogu pronaći spoj orijentalnog i srednjoeuropskog utjecaja, od povijesnog Sarajeva do Mostara i njegovog prepoznatljivog Starog mosta, jednog od najfotografiranijih simbola regije. Uz gradske jezgre, zemlja nudi i snažan planinski turizam - Jahorinu, Bjelašnicu i Prenj, koji privlače ljubitelje prirode, planinarenja i zimskih sportova.

U turističkim okvirima posebno se ističe i gastronomska ponuda, od tradicionalnih jela poput ćevapa i bureka do sve razvijenije moderne scene restorana u Sarajevu i Mostaru. Upravo ta kombinacija prirode, povijesti i pristupačnih cijena često se navodi kao glavni razlog sve većeg interesa stranih putnika.
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#37390 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

DaysleepeR wrote: 26/06/2026 09:37
drug_profi wrote: 26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
Nazif Gljiva koji je napisao pjesmu je još živ...
Mislim da je jači dio imidža ove pjesme zapravo interpretacija i njen izvođač.
User avatar
Logovan
Posts: 102829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37391 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

DebelinJoe wrote: 26/06/2026 09:34
drug_profi wrote: 26/06/2026 09:17 Mene zanima jel ikom možda palo na pamet da se Halidu napravi spomenik u gradu?
Jer po svemu sudeći, zaslužuje ga.
Jeste, ima ekipa umjetnika koja radi na tome. Bude javnost informirana na vrijeme o tome...
Ozbiljno? Super :thumbup: Valjda ne bude kakve fule
Post Reply