Azijske nakaze
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#6476 Re: Azijske nakaze
Al nema ih kod nas, znači ne valja
isto i Ferrari 
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6477 Re: Azijske nakaze
Honda prestala sa postoji ranih 1990ih godina. Kao i sva japanska auto industrija izuzev ultra konfekcije za vožnju od A do B. Mazda se koprca, vidjećemo šta će ispasti na kraju.
-
Tabakmalac
- Posts: 1202
- Joined: 26/12/2019 23:32
-
caseytron
- Posts: 2413
- Joined: 01/06/2016 16:42
#6479 Re: Azijske nakaze
Na stranu sve, al mene je Honda najvise ispostovala od svih. Jest da plastika zovni, da je bucna, al' jedino auto gdje mi je prst u uhu bio.
-
SvjetlosnaGodina
- Posts: 324
- Joined: 16/04/2026 11:24
#6480 Re: Azijske nakaze
najjace izjave o tom brendu i generalno autoidnustrijiTabakmalac wrote: ↑16/06/2026 21:58 Drug idi trollaj EV likove jer njih je najlakše upaliti. Ovde ti ne ide baš od ruke.
![]()
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#6481 Re: Azijske nakaze
Niko u auto industriji ne pokusava vise i teze da pravi auta, i brend, kao bejagi sportski orjentisana.
- testdriver
- Posts: 354
- Joined: 08/10/2007 10:51
- Location: Varaždin
#6482 Re: Azijske nakaze
sime_cipol wrote: ↑09/06/2026 20:20 Volio bih imati vremeplov, da vidim na sta lice današnji Kinezi nakon 10 godina i 200k km![]()

Evo ga na Dinari, 2008 godina i 170.000 km, radi bez problema i vozi

I kod kuće sa mojim DFSK S3 električnim, on ima evo 51.000 u godinu i po dana.
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6483 Re: Azijske nakaze


7GT SB

due batterie - da 75 e 100 kWh - e due configurazioni di trazione: posteriore con singolo motore da 421 CV oppure integrale con doppio motore da 646 CV
ciclo WLTP appare competitiva: da 520 km fino a 655 km - REALNO cca do 400 km
Zeekr 7GT Core RWD: 47.500 euro
Zeekr 7GT Long Range RWD: 54.400 euro
Zeekr 7GT Privilege AWD: 61.100 euro
Preskupo
-
SvjetlosnaGodina
- Posts: 324
- Joined: 16/04/2026 11:24
#6484 Re: Azijske nakaze
Dobre honde, sa takvom 1.6D su obarali neke rekorde potrosnje 
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6485 Re: Azijske nakaze
Odličan je to bio motor.SvjetlosnaGodina wrote: ↑23/06/2026 17:39 Dobre honde, sa takvom 1.6D su obarali neke rekorde potrosnje![]()
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#6488 Re: Azijske nakaze
jes' nissan grohn'o. strava
nissan odavno nije japanski. renault motori.. a dobro izgleda novi qashqai što jes jes
nissan odavno nije japanski. renault motori.. a dobro izgleda novi qashqai što jes jes
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6489 Re: Azijske nakaze
Nisu Renault motori, bar u postCOVID modelima.
-
Tabakmalac
- Posts: 1202
- Joined: 26/12/2019 23:32
#6490 Re: Azijske nakaze
Isto tako se Nissan CVT-ovi izbjegavaju jer su odavno na lošem glasu.
A Nissan kao Nissan, od onakvog brenda da spadne na trenutnu situaciju je za dokumentarca.
A Nissan kao Nissan, od onakvog brenda da spadne na trenutnu situaciju je za dokumentarca.
Last edited by Tabakmalac on 25/06/2026 13:51, edited 1 time in total.
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6491 Re: Azijske nakaze
Da im nije bilo Renaulta još 90ih bi bili u kovčegu.
-
SvjetlosnaGodina
- Posts: 324
- Joined: 16/04/2026 11:24
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
- ElRe
- Posts: 16940
- Joined: 12/12/2011 11:28
#6494 Re: Azijske nakaze
Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.
Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.
Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#6495 Re: Azijske nakaze
DemokraCija kapitalizam i slobodno tržisteElRe wrote: ↑26/06/2026 12:38Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.
Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.
Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.
-
Tabakmalac
- Posts: 1202
- Joined: 26/12/2019 23:32
#6496 Re: Azijske nakaze
Dobro je da ikako Polestar prodaje auta jer teško se viđaju u Evropi, a kamoli SAD-u. 
-
BiBi911
- Posts: 5341
- Joined: 09/12/2018 17:47
#6497 Re: Azijske nakaze
Nesvidjati se.B6Redhell wrote: ↑26/06/2026 17:22DemokraCija kapitalizam i slobodno tržisteElRe wrote: ↑26/06/2026 12:38Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.
Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.
Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.![]()
Neka važe za kineze pravila kao za nas kod njih. 50:50 firme, dijelova, tehnike. Sve se dijeli. Neka i mi dobijemo sta dzaba
-
izbjeglica_iz_besmisla
- Posts: 4294
- Joined: 15/09/2005 17:22
- Location: sarajevo ...
#6498 Re: Azijske nakaze
Bio sam sad prvi put u americi, i sokiralo me sto im je bar 80% (osamdeset!) auta azijskog projekla.
Prednjace Toyota i Honda, al ima Hyundai, Subaru, Mazda, Kia. Svaba u tragovima samo.
Ne znam je li to do urbane sredine kao Seattle, ili zapadne obale koja je vjerovatno progresivnija, ali americkih auta nema koliko bih ocekivao (Ford je jos i najcesci, poneki Jeep i Chevrolet).
Prednjace Toyota i Honda, al ima Hyundai, Subaru, Mazda, Kia. Svaba u tragovima samo.
Ne znam je li to do urbane sredine kao Seattle, ili zapadne obale koja je vjerovatno progresivnija, ali americkih auta nema koliko bih ocekivao (Ford je jos i najcesci, poneki Jeep i Chevrolet).
-
SvjetlosnaGodina
- Posts: 324
- Joined: 16/04/2026 11:24
#6499 Re: Azijske nakaze
Pa sve ostalo kurcu ne valja i ne trpi neodrzavanje koje je tipicno za prosjecnog amerikanca 
- sime_cipol
- Posts: 23434
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#6500 Re: Azijske nakaze
Odeš u Nebrasku, Dakotu ili Minnesotu 80% kamioneti tipa F-150 

