Azijske nakaze

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6476 Re: Azijske nakaze

Post by Qler »

Al nema ih kod nas, znači ne valja :) isto i Ferrari :)
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6477 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

Honda prestala sa postoji ranih 1990ih godina. Kao i sva japanska auto industrija izuzev ultra konfekcije za vožnju od A do B. Mazda se koprca, vidjećemo šta će ispasti na kraju.
Tabakmalac
Posts: 1202
Joined: 26/12/2019 23:32

#6478 Re: Azijske nakaze

Post by Tabakmalac »

Drug idi trollaj EV likove jer njih je najlakše upaliti. Ovde ti ne ide baš od ruke.

Image
:lol:
caseytron
Posts: 2413
Joined: 01/06/2016 16:42

#6479 Re: Azijske nakaze

Post by caseytron »

Na stranu sve, al mene je Honda najvise ispostovala od svih. Jest da plastika zovni, da je bucna, al' jedino auto gdje mi je prst u uhu bio.
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6480 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »

Tabakmalac wrote: 16/06/2026 21:58 Drug idi trollaj EV likove jer njih je najlakše upaliti. Ovde ti ne ide baš od ruke.

Image
:lol:
najjace izjave o tom brendu i generalno autoidnustriji :sax:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#6481 Re: Azijske nakaze

Post by B6Redhell »

ElRe wrote: 16/06/2026 21:53 Honda prestala sa postoji ranih 1990ih godina. Kao i sva japanska auto industrija izuzev ultra konfekcije za vožnju od A do B. Mazda se koprca, vidjećemo šta će ispasti na kraju.
Niko u auto industriji ne pokusava vise i teze da pravi auta, i brend, kao bejagi sportski orjentisana. :lol: A da je to totalni promasaj kao sto radi honda.. ova danasnja honda. I ona od prije 20-30 god veze nemaju jedna sa drugom ni u cemu.. osim u znaku
User avatar
testdriver
Posts: 354
Joined: 08/10/2007 10:51
Location: Varaždin

#6482 Re: Azijske nakaze

Post by testdriver »

sime_cipol wrote: 09/06/2026 20:20 Volio bih imati vremeplov, da vidim na sta lice današnji Kinezi nakon 10 godina i 200k km :D

Image
Evo ga na Dinari, 2008 godina i 170.000 km, radi bez problema i vozi

Image
I kod kuće sa mojim DFSK S3 električnim, on ima evo 51.000 u godinu i po dana.
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6483 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

Image

Image

7GT SB

Image

due batterie - da 75 e 100 kWh - e due configurazioni di trazione: posteriore con singolo motore da 421 CV oppure integrale con doppio motore da 646 CV
ciclo WLTP appare competitiva: da 520 km fino a 655 km - REALNO cca do 400 km

Zeekr 7GT Core RWD: 47.500 euro
Zeekr 7GT Long Range RWD: 54.400 euro
Zeekr 7GT Privilege AWD: 61.100 euro

Preskupo
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6484 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »

Dobre honde, sa takvom 1.6D su obarali neke rekorde potrosnje 8-)
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6485 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

SvjetlosnaGodina wrote: 23/06/2026 17:39 Dobre honde, sa takvom 1.6D su obarali neke rekorde potrosnje 8-)
Odličan je to bio motor.
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6487 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »

:lol:
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#6488 Re: Azijske nakaze

Post by House »

jes' nissan grohn'o. strava


nissan odavno nije japanski. renault motori.. a dobro izgleda novi qashqai što jes jes
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6489 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

Nisu Renault motori, bar u postCOVID modelima.
Tabakmalac
Posts: 1202
Joined: 26/12/2019 23:32

#6490 Re: Azijske nakaze

Post by Tabakmalac »

Isto tako se Nissan CVT-ovi izbjegavaju jer su odavno na lošem glasu.

A Nissan kao Nissan, od onakvog brenda da spadne na trenutnu situaciju je za dokumentarca.
Last edited by Tabakmalac on 25/06/2026 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6491 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

Da im nije bilo Renaulta još 90ih bi bili u kovčegu.
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6492 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »

House wrote: 25/06/2026 10:00 jes' nissan grohn'o. strava


nissan odavno nije japanski. renault motori.. a dobro izgleda novi qashqai što jes jes
da su samo motori, nego i velika vecina elektronike, zadnje sto je valjalo su modeli sa zadnjom vucom i gtr, ostalo kanta
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#6493 Re: Azijske nakaze

Post by House »

ElRe wrote: 25/06/2026 11:39 Da im nije bilo Renaulta još 90ih bi bili u kovčegu.
vjerovatno. tugica

zato su salon sakrili u vogošći.
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#6494 Re: Azijske nakaze

Post by ElRe »

Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.

Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.

Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#6495 Re: Azijske nakaze

Post by B6Redhell »

ElRe wrote: 26/06/2026 12:38
Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.

Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.

Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.
DemokraCija kapitalizam i slobodno tržiste :lol:
Tabakmalac
Posts: 1202
Joined: 26/12/2019 23:32

#6496 Re: Azijske nakaze

Post by Tabakmalac »

Dobro je da ikako Polestar prodaje auta jer teško se viđaju u Evropi, a kamoli SAD-u. :lol:
BiBi911
Posts: 5341
Joined: 09/12/2018 17:47

#6497 Re: Azijske nakaze

Post by BiBi911 »

B6Redhell wrote: 26/06/2026 17:22
ElRe wrote: 26/06/2026 12:38
Polestar je objavio da više neće prodavati automobile u Sjedinjenim Američkim Državama počev od modelske godine 2027. Kako prenosi Motor1, Ministarstvo trgovine SAD nije odobrilo ovom proizvođaču ovlašćenje za prodaju automobila u skladu sa novim Pravilom o povezanim vozilima u SAD.
Novi propis, najavljen 2025. godine, koji će početi da važi od modelske godine 2027, ograničava uvoz i prodaju određenih automobila sa tehnologijom povezanih vozila povezanih sa Kinom ili Rusijom. Polestar je u vlasništvu Volvo i Geely Holding grupe, kineske korporacije koja upravlja Greely Auto.

Volvou je odobreno ovlašćenje za uvoz i prodaju vozila krajem maja. Prema nedavnom izveštaju Rojtersa, Ford trenutno traži ovlašćenje za svoj Lincoln Nautilus SUV proizveden u Kini.

Prema Polestarovom saopštenju za medije, ovaj proizvođač automobila će nastaviti da prodaje svoje postojeće zalihe modela Polestar 3 i Polestar 4 u SAD. Takođe će nastaviti da pruža servisne usluge. Polestar je saopštio da je 94 odsto njegove maloprodaje u prvom kvartalu 2026. godine bilo van američkog tržišta.
DemokraCija kapitalizam i slobodno tržiste :lol:
Nesvidjati se.

Neka važe za kineze pravila kao za nas kod njih. 50:50 firme, dijelova, tehnike. Sve se dijeli. Neka i mi dobijemo sta dzaba
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4294
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#6498 Re: Azijske nakaze

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Bio sam sad prvi put u americi, i sokiralo me sto im je bar 80% (osamdeset!) auta azijskog projekla.

Prednjace Toyota i Honda, al ima Hyundai, Subaru, Mazda, Kia. Svaba u tragovima samo.

Ne znam je li to do urbane sredine kao Seattle, ili zapadne obale koja je vjerovatno progresivnija, ali americkih auta nema koliko bih ocekivao (Ford je jos i najcesci, poneki Jeep i Chevrolet).
SvjetlosnaGodina
Posts: 324
Joined: 16/04/2026 11:24

#6499 Re: Azijske nakaze

Post by SvjetlosnaGodina »

Pa sve ostalo kurcu ne valja i ne trpi neodrzavanje koje je tipicno za prosjecnog amerikanca :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23434
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#6500 Re: Azijske nakaze

Post by sime_cipol »

Odeš u Nebrasku, Dakotu ili Minnesotu 80% kamioneti tipa F-150 :D
Post Reply