Jeste za Mihen.jeza u ledja wrote: ↑11/05/2025 15:57 @elcaliente
Hvala na isrcpnom objasnjenju. Interesantno za procitati.
Ja nisam skonto je to Minhen ili?
Ako je stan u predgraju 650k i renta samo 1,5k za 80 kvadrata u centru, to mi zvuci manje nego sto sam mislio za najskuplji grad u DE.
I ako je tako, kakve su cijene u ostalim vecim gradovima u usporedbi? (Berlin, Hamburg, Stuttgart, Frankfurt)
Nema vise takvih kirija, to su stari ugovori, 2017 godina.
Mi smo prije imali stan od pivare sa roditeljima kirije smjesne pa na onda sve izbacili radi gentrifikacije. Bilo je oko 300 stanova i samo pismo i vozdrica svima nam.
Neznam kakve su kirije negdje drugo ali znam da uvjek kazu na tv po jacini kirija: Minhen, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart po velikim gradovima. A sto tice malih mjesta tu su ova Bavarska jezera ubitacna ali tamo i zivi vecinom bolja klasa drustva.
