Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24201 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by SaraFina »

KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 14:21
SaraFina wrote: 04/05/2025 14:18
KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 13:41

Aaa, dakle UK državljani nemaju povlašten Commonwealth status za rad u Aussie.
Ljubinka, nemoj sa avionom iz Har da “probiješ” u zračni prostor BiH. Kad uzmeš zalet. Pratimo te! :D
Ja Hrvatima ne smijem reći visinu plaće, i na prethodnom poslu su dobili nervni slom. :lol:

Hajde navrati na ljeto kod mene. :kiss:
Nemoj ni govoriti.
Dogovoricemo se za septembar. Tada sam u tvojim krajevima.
KraljicaIzJajca
Posts: 5744
Joined: 02/06/2021 10:04

#24202 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by KraljicaIzJajca »

SaraFina wrote: 04/05/2025 14:32
KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 14:21
SaraFina wrote: 04/05/2025 14:18

Ljubinka, nemoj sa avionom iz Har da “probiješ” u zračni prostor BiH. Kad uzmeš zalet. Pratimo te! :D
Ja Hrvatima ne smijem reći visinu plaće, i na prethodnom poslu su dobili nervni slom. :lol:

Hajde navrati na ljeto kod mene. :kiss:
Nemoj ni govoriti.
Dogovoricemo se za septembar. Tada sam u tvojim krajevima.
Dogovoreno :kiss:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24203 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 14:21

Ja Hrvatima ne smijem reći visinu plaće, i na prethodnom poslu su dobili nervni slom. :lol:
Ponovo smo kolektivno odusevljeni
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83411
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24204 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

izvrsni direktor wrote: 04/05/2025 14:45
KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 14:21

Ja Hrvatima ne smijem reći visinu plaće, i na prethodnom poslu su dobili nervni slom. :lol:
Ponovo smo kolektivno odusevljeni
:lol: :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 5744
Joined: 02/06/2021 10:04

#24205 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by KraljicaIzJajca »

izvrsni direktor wrote: 04/05/2025 14:45
KraljicaIzJajca wrote: 04/05/2025 14:21

Ja Hrvatima ne smijem reći visinu plaće, i na prethodnom poslu su dobili nervni slom. :lol:
Ponovo smo kolektivno odusevljeni
:lol: :kiss:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#24206 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 04/05/2025 13:37
sehohari wrote: 04/05/2025 13:11
izvrsni direktor wrote: 04/05/2025 12:23

Samo u glavi i to samo neobrazovanog balkanca je migracija dokaz muke i ocaja i niceg drugo. Ne moze to realizovati cinjenicu da ljudi sele iz nekih drugih razloga. Jok ba, izasao iz kuce roditelja, automatski znaci da ga muka natjerala. Nema sta drugo biti
Uvijek je velika emigracija znak da nešto ne ide kako treba, kako na ličnom tako i na društvenom nivou.

Većini ljudi se ne seli tek tako, pogotovo ne u drugu državu.
Bas tako...Niko se ne seljaka jer mu je kurcu cejf.
naravno da se seljaka bas jer mu je kurcu cejf, ali kako bi ti to mogao znati koji si jos na roditeljskoj sisi. ti se nikada nisi sam selio, nego su te roditelji selili. jednom kada nadjes svoga kurca cejf mozda i ti, napokon, napustis gnijezdo.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24207 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bobi »

@belfy :mrgreen: .

Kako bi rekao Dr. House : " Everybody lies" . :mrgreen: ...novi naslov teme .
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#24208 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

Bobi wrote: 04/05/2025 20:58 @belfy :mrgreen: .

Kako bi rekao Dr. House : " Everybody lies" . :mrgreen: ...novi naslov teme .
slazem se. vidis kako i mi povremeno nadjemo zajednicku zicu i ispliva ljubav. a ne da me pitas ko me voli na forumu... pa - ti prvi drug Bobi. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24209 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24210 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

belfy wrote: 04/05/2025 20:49
MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 04/05/2025 13:37
sehohari wrote: 04/05/2025 13:11

Uvijek je velika emigracija znak da nešto ne ide kako treba, kako na ličnom tako i na društvenom nivou.

Većini ljudi se ne seli tek tako, pogotovo ne u drugu državu.
Bas tako...Niko se ne seljaka jer mu je kurcu cejf.
naravno da se seljaka bas jer mu je kurcu cejf, ali kako bi ti to mogao znati koji si jos na roditeljskoj sisi. ti se nikada nisi sam selio, nego su te roditelji selili. jednom kada nadjes svoga kurca cejf mozda i ti, napokon, napustis gnijezdo.
Ti si bas ogranicen iili kasnis u odrastanju..Meni je 47 godina i otac dvoje djece..I mojne mi se javljati jer si nepismen i da te uzivo vidim,slomio bi te..Volim takve kao sto si ti maltretirati.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#24211 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rockefeller »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 04/05/2025 11:06
Rockefeller wrote: 04/05/2025 10:41 ej melburn naporan si drama
Halo nepismeni,ubio si se za dijaspore..
nisam, samo sam osnovnu zavrsio i za tebe sam licno nikola tesla poy melburn sarajevo otoka pofalici svrakino cekalusa
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24212 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

belfy wrote: 04/05/2025 20:49
MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 04/05/2025 13:37
sehohari wrote: 04/05/2025 13:11

Uvijek je velika emigracija znak da nešto ne ide kako treba, kako na ličnom tako i na društvenom nivou.

Većini ljudi se ne seli tek tako, pogotovo ne u drugu državu.
Bas tako...Niko se ne seljaka jer mu je kurcu cejf.
naravno da se seljaka bas jer mu je kurcu cejf, ali kako bi ti to mogao znati koji si jos na roditeljskoj sisi. ti se nikada nisi sam selio, nego su te roditelji selili. jednom kada nadjes svoga kurca cejf mozda i ti, napokon, napustis gnijezdo.
Većini ljudi se ne seljaka tek tako, i tačka.

Ne kontam, zar je to toliko teško shvatiti, pa da se selidbe tek tako rade svako bi i iz Njemačke išao za Švicu, Luksemburg, Norvešku i slično.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83411
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24213 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
Ima i preko Kupresa put :kiss:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24214 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

_BataZiv_0809 wrote: 04/05/2025 23:52
ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
Ima i preko Kupresa put :kiss:
Drug misli da samo Bosna ima gužve na cesti :mrgreen:

Mi smo svoju glavnu autocestu prozvali najvećim parkingom na svijetu :lol:

Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79546
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24215 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

Austrija ima najgori i najsporiji autoput. U Hrvatskom desnom trakom otpadaju felge.

Anegdotalno naravno.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24216 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Velkoski wrote: 05/05/2025 00:14 Austrija ima najgori i najsporiji autoput. U Hrvatskom desnom trakom otpadaju felge.

Anegdotalno naravno.
Ne bih se složio, austrijske su ceste su uvijek tip-top sređene, utegnute, i nemaš na svakih 20-30km neke radove.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79546
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24217 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

Dvije trake, 120-130 ograničenje, konstantno oni 'prosjeci brzine' i kamere (skoro k'o kod nas :D) i gužva

Možda je samo moja percepcija iskrivljena, ne znam. Lijepi autobahn u mom slučaju
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24218 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Velkoski wrote: 05/05/2025 00:53 Dvije trake, 120-130 ograničenje, konstantno oni 'prosjeci brzine' i kamere (skoro k'o kod nas :D) i gužva

Možda je samo moja percepcija iskrivljena, ne znam. Lijepi autobahn u mom slučaju
Ma zavisi gdje si.

Austrija je brdovita, dosta tunela, naravno da je 120, ali zato je i sve konstatno tako...

A3, A45, fakat horor.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24219 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Velkoski wrote: 05/05/2025 00:53 Dvije trake, 120-130 ograničenje, konstantno oni 'prosjeci brzine' i kamere (skoro k'o kod nas :D) i gužva

Možda je samo moja percepcija iskrivljena, ne znam. Lijepi autobahn u mom slučaju
Svaka moja voznja kroz austriju mi donese bar jednu kaznu sa autoputa. Ne mozes stalno onako sporo voziti nema sanse
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#24220 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by tramvajtrojka »

Velkoski wrote: 05/05/2025 00:14 Austrija ima najgori i najsporiji autoput. U Hrvatskom desnom trakom otpadaju felge.

Anegdotalno naravno.
Zamisli samo komentara da je kod nas onakva desna traka kao u hrvatskoj :mrgreen: :mrgreen: :lol: , bili bi vaki naki najgori ha hu :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 5744
Joined: 02/06/2021 10:04

#24222 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by KraljicaIzJajca »

izvrsni direktor wrote: 05/05/2025 06:39
Velkoski wrote: 05/05/2025 00:53 Dvije trake, 120-130 ograničenje, konstantno oni 'prosjeci brzine' i kamere (skoro k'o kod nas :D) i gužva

Možda je samo moja percepcija iskrivljena, ne znam. Lijepi autobahn u mom slučaju
Svaka moja voznja kroz austriju mi donese bar jednu kaznu sa autoputa. Ne mozes stalno onako sporo voziti nema sanse
Nije sporo, već oprezno, jer ima puno krivina i tunela. :)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24223 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

izvrsni direktor wrote: 05/05/2025 06:39
Velkoski wrote: 05/05/2025 00:53 Dvije trake, 120-130 ograničenje, konstantno oni 'prosjeci brzine' i kamere (skoro k'o kod nas :D) i gužva

Možda je samo moja percepcija iskrivljena, ne znam. Lijepi autobahn u mom slučaju
Svaka moja voznja kroz austriju mi donese bar jednu kaznu sa autoputa. Ne mozes stalno onako sporo voziti nema sanse

Ma jedu govna i sa ekologijom i ona njihova IG-L ograničenja.

Al’ zato su im državne/magistralne, pa i regionalne ceste top. Milina za voziti, podloga dobra, preglednost odlična, ograničenja suvisla i nema puno prometa.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#24224 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Dope_Man »

Bas tako. Na AP ima nekih nelogicnih ogranicenja. Razumijem po brdima gdje je dosta tunela 100, al cim pridjes nekom vecem gradu ide na 100 bez obzira.. mada uglavnom nema kamera i svi voze preko dok ne pridju kameri.

A ostale ceste su vrh. Gdje god sam isao do nekih jezera, planina itd.. merak za voziti. I sto je zanimljivo, tu obicno stoji 80 bez obzira sto ima par kuca pored puta. Na 50 ide samo ako je stvarno gradic neki, al nema ogranicenja svako 100 metara zbog dvije kuce.
User avatar
Didier
Posts: 3786
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24225 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/05/2025 22:25 Kaže 3h mu more od kuće https://www.klix.ba/vijesti/bih/velike- ... /250504121

A problem je na aerodromu u loungeu provesti 1h.

Kako napreduju radovi na tunelu Prenj? :lol:

Ma kome trebaju autoputevi…
Sreća nigdje nema gužve osim u Bosni.

I tuga što se loše živi pa se ne može spiskati milja ili dvije za 3-4 dana mora.
Post Reply