Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24101 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Truba wrote: 03/05/2025 14:47 Previse sterilno
Ja sam svoj rostilj ozidao
I ja sam u Zenici ozidao bogovski kamin i šadrvan ne sikiraj se.

Ovu kuću rentam, za par godina ću i ovdje da napravim i da sazidam, kad prodam tu u Zenici. :thumbup:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24102 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24103 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

sehohari wrote: 03/05/2025 14:50
Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
A gdje ti živiš i zašto?
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#24104 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:49
Truba wrote: 03/05/2025 14:47 Previse sterilno
Ja sam svoj rostilj ozidao
I ja sam u Zenici ozidao bogovski kamin i šadrvan ne sikiraj se.

Ovu kuću rentam, za par godina ću i ovdje da napravim i da sazidam, kad prodam tu u Zenici. :thumbup:
Ti si haker lako je tebi
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#24105 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Truba wrote: 03/05/2025 14:51
ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:49
Truba wrote: 03/05/2025 14:47 Previse sterilno
Ja sam svoj rostilj ozidao
I ja sam u Zenici ozidao bogovski kamin i šadrvan ne sikiraj se.

Ovu kuću rentam, za par godina ću i ovdje da napravim i da sazidam, kad prodam tu u Zenici. :thumbup:
Ti si haker lako je tebi
Yet, here I am 🇳🇿

Država sa najboljim uslovima za život.
Već desetljećima među prvima na listi po sreći i po work-life balansu. Na listama na kojima je BiH u najboljem slučaju u sredini, a skoro uvijek blizu dna.


Al’ ne, nema meraka k’o u BiH niđe.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#24106 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Edin H. »

sehohari wrote: 03/05/2025 14:50
Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
Ne znam za MinKen, ali to mi zvuči da su oni po Marksu u prelaznoj fazi između socijalizma u komunizam. U Engleskoj premda je krišćanska zemlja, ali i brutalna kapitalistička zemlja rade supermarketi, kao i sve ostale prodavnice svetom nedeljom do četiri ili pet. Naravno manje, lokalne prodavnice rade duže. Radnim danima neki supermarketi rade do osam, neki i do jedanaest sati uveče, a poneki se i ne zatvaraju osim nedeljom u pet.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#24107 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rockefeller »

ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:46 Može li ovako subota proći bošnje drage? Ili mora biti čitavo janje da prođe kriterije najpametnije nacije na svijetu.

Image

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.

Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.



Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.




Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.


Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.
divi kod kivija kuce lijepe, svaka cas, lijepo je
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24108 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:51
sehohari wrote: 03/05/2025 14:50
Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
A gdje ti živiš i zašto?
https://en.wikipedia.org/wiki/Ruhr

Ja ne živim samo ovdje, već sam i rođen i odrastao.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#24109 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Trappist »

ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:57
Truba wrote: 03/05/2025 14:51
ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:49

I ja sam u Zenici ozidao bogovski kamin i šadrvan ne sikiraj se.

Ovu kuću rentam, za par godina ću i ovdje da napravim i da sazidam, kad prodam tu u Zenici. :thumbup:
Ti si haker lako je tebi
Yet, here I am 🇳🇿

Država sa najboljim uslovima za život.
Već desetljećima među prvima na listi po sreći i po work-life balansu. Na listama na kojima je BiH u najboljem slučaju u sredini, a skoro uvijek blizu dna.


Al’ ne, nema meraka k’o u BiH niđe.
Ma ja ba, jebo tu statistiku, možeš li ti do tucepa za 3 sata autom? Nema veze sto prolaziš cestom smrti :bih:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#24110 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Digla_da_kreci »

Cija je trava zelenija, cije more plavlje.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#24111 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

sehohari wrote: 03/05/2025 14:50
Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
Normala, meni nije normalno da radnje rade duze i da rade nedjeljom.
Uopste ne znam ako bi htjeli raditi nedjeljom ili kasnije da li bi nasli radnike.
Bavaraci stuju neradnu nedjelju.

Citav zivot poznajem samo neradnu nedjelju.
Do prije 15 godina su trgovine radile od 8-17h, cetvrtkom od 8-18:30h i subotom od 8-13:30h.

Na zadnjem referndumu je od strane stanovnista odbacena radna nedjelja sa preko 90 posto.

Mozda je to jedan od razloga zasto postoji toliko velika migracija prema Bayernu i Minhenu.
Last edited by elcaliente on 03/05/2025 15:46, edited 3 times in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24112 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bobi »

Digla_da_kreci wrote: 03/05/2025 15:34 Cija je trava zelenija, cije more plavlje.
Naša trava, njihovo more.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24113 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Ma sve je to subjektivno, pa i te statistike.

Haj ruku na srce, kako da objektivno mjeriš koliko se svakom od nas sviđa život u nekom gradu? Zavisno od porijekla, odrastanja, svako ima svoje ukuse.

Evo, ovdje gdje sam ja najatraktivnija naselja su ona u jugu, faktički predgrađa, zelenilo, lafo seoski flair, ali si daleko od svega. Mene i moje ne bi natjeralo milion eura da živim tu.

Ima i do mentaliteta naroda, što je rezultat historijskih procesa, ali i medija npr. Ovdje je fora da živiš negdje van grada, a u Sarajevu te gledaju ispod oka ako si dalje od 10km zračne linije od M. Dvora.

Pritom je povezanost glede infrastrukture i javnog prevoza u istom sranju u tim mjestima (prema centru) kao i oko Sarajeva.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24114 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bobi »

Rockefeller wrote: 03/05/2025 15:05
ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:46 Može li ovako subota proći bošnje drage? Ili mora biti čitavo janje da prođe kriterije najpametnije nacije na svijetu.

Image

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.

Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.



Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.




Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.


Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.
divi kod kivija kuce lijepe, svaka cas, lijepo je
Image
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24115 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

elcaliente wrote: 03/05/2025 15:39
sehohari wrote: 03/05/2025 14:50
Didier wrote: 03/05/2025 13:49 Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.

Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
Normala, meni nije normalno da radnje rade duze i da rade nedjeljom.
Uopste ne znam ako bi htjeli raditi nedjeljom ili kasnije da li bi nasli radnike.
Bavaraci stuju neradnu nedjelju.

Citav zivot poznajem samo neradnu nedjelju.
Do prije 15 godina su trgovine radile od 8-17h, cetvrtkom od 8-18:30h i subotom od 8-13:30h.

Na zadnjem referndumu je od strane stanovnista odbacena radna nedjelja sa preko 90 posto.
Zato što ste vi tako odrasli.
Stanovništvo Minhena i nije baš stanovništvo neke moderne metropole u klasičnom smislu, ruku na srce.

Sve nas oblikuje gdje smo odrasli, šta su nam roditelji utuvili u glavu i tkd.
Mene hvata panika ako neka važna magistrala ili autocesta nije maks. 5-10 min udaljenosti od mene :mrgreen:
Last edited by PreWiBa on 03/05/2025 15:48, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24116 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bobi »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 12:20 Ja sam seljancica u dusi, volim polja, sume, potoke i cvijece ❤️

Image

Image

Image

Image

Allgäu u proljece
:thumbup:
snijeg_led
Posts: 7889
Joined: 08/12/2019 21:35

#24117 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by snijeg_led »

kuća je fina ali samo četiri stolice društvo
ne valja
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#24118 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

Bobi wrote: 03/05/2025 15:46
Rockefeller wrote: 03/05/2025 15:05
ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:46 Može li ovako subota proći bošnje drage? Ili mora biti čitavo janje da prođe kriterije najpametnije nacije na svijetu.

Image

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.

Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.



Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.




Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.


Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.
divi kod kivija kuce lijepe, svaka cas, lijepo je
Image
Jel ovo Zoom sa hanumom. Ljudi se srede za rostilja ispred kuce kao da je gala vecera.
Sto ti je novi Zeland.
Svaka cast!!
Last edited by elcaliente on 03/05/2025 15:54, edited 1 time in total.
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#24119 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

sehohari wrote: 03/05/2025 15:47
elcaliente wrote: 03/05/2025 15:39
sehohari wrote: 03/05/2025 14:50

Meni je interesantno, toliko se ovdje naši dijasporci raspisali o Njemačkoj i Minhenu, a nijedan se nije usudio reći da tamo radnje zatvaraju u osam navečer.

Toliko smo ovdje piskarali, a ja tek sad čuo od kolege koji mi je došao u posjetu i čudi se što grad ne izumre rano :mrgreen:
Normala, meni nije normalno da radnje rade duze i da rade nedjeljom.
Uopste ne znam ako bi htjeli raditi nedjeljom ili kasnije da li bi nasli radnike.
Bavaraci stuju neradnu nedjelju.

Citav zivot poznajem samo neradnu nedjelju.
Do prije 15 godina su trgovine radile od 8-17h, cetvrtkom od 8-18:30h i subotom od 8-13:30h.

Na zadnjem referndumu je od strane stanovnista odbacena radna nedjelja sa preko 90 posto.
Zato što ste vi tako odrasli.
Stanovništvo Minhena i nije baš stanovništvo neke moderne metropole u klasičnom smislu, ruku na srce.

Sve nas oblikuje gdje smo odrasli, šta su nam roditelji utuvili u glavu i tkd.
Mene hvata panika ako neka važna magistrala ili autocesta nije maks. 5-10 min udaljenosti od mene :mrgreen:
Sta je klasicno stanovnistno moderne meteopole?

Pa onda ti ne bi mogao ni zivjeti u velikom gradu kao Minhen, jer ti je svaka magistrala ili autoput udaljen vise pd 10 minuta od stana. Jedino ako zivis u rubnim djelovima pa da si odmah bezo izvan grada.
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#24120 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by TAFKAP »

Bobi wrote: 03/05/2025 15:46
Rockefeller wrote: 03/05/2025 15:05
ZoomZoomKiwi wrote: 03/05/2025 14:46 Može li ovako subota proći bošnje drage? Ili mora biti čitavo janje da prođe kriterije najpametnije nacije na svijetu.

Image

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.

Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.



Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.




Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.


Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.
divi kod kivija kuce lijepe, svaka cas, lijepo je
Image
Hebeš Napoleona, vidi ti hanume u wikija, prava bosanska :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#24121 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by SaraFina »

Tragikomično je na ovoj temi, sto pojedinci koji su uspjeli “iseliti se”, furaju furku da je to ne znam kakvo postignuće. Ostanak u BiH im je nazadan, a život bez perspektive. Znaci njihova dojučerašnja stvarnost im je strašna. :lol:

U današnje vrijeme “iseliti se” nije nikakav uspjeh. Niti problem. To radi masa ljudi. Ljudi se iseljavaju da bi radili po Mekiju, DHL i na sličnim slabo plaćenim poslovima. Sto u biti nema nikakve svrhe. Stanovi su preskupi po europskim gradovima, a ono sto ne ode na stan ode na hranu, telefone i pušinge za auta. U biti strašno. I nepotrebno. Iseliti se da bi preživljavao u dijaspori. Ali hajde. Neka se priča.

Da je trava zelenija u Minhenu, Berlinu ili Beču. Može se “zelenilo” podebljati i kakvom laži.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#24122 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

elcaliente wrote: 03/05/2025 15:52
sehohari wrote: 03/05/2025 15:47
elcaliente wrote: 03/05/2025 15:39

Normala, meni nije normalno da radnje rade duze i da rade nedjeljom.
Uopste ne znam ako bi htjeli raditi nedjeljom ili kasnije da li bi nasli radnike.
Bavaraci stuju neradnu nedjelju.

Citav zivot poznajem samo neradnu nedjelju.
Do prije 15 godina su trgovine radile od 8-17h, cetvrtkom od 8-18:30h i subotom od 8-13:30h.

Na zadnjem referndumu je od strane stanovnista odbacena radna nedjelja sa preko 90 posto.
Zato što ste vi tako odrasli.
Stanovništvo Minhena i nije baš stanovništvo neke moderne metropole u klasičnom smislu, ruku na srce.

Sve nas oblikuje gdje smo odrasli, šta su nam roditelji utuvili u glavu i tkd.
Mene hvata panika ako neka važna magistrala ili autocesta nije maks. 5-10 min udaljenosti od mene :mrgreen:
Sta je klasicno stanovnistno moderne meteopole?

Pa onda ti ne bi mogao ni zivjeti u velikom gradu kao Minhen, jer ti je svaka magistrala ili autoput udaljen vise pd 10 minuta od stana. Jedino ako zivis u rubnim djelovima pa da si odmah bezo izvan grada.
Pa priznat ćeš i sam da je Minhen drugačiji od Berlina, Kelna, Hamburga. Drugačija je atmosfera, radnje rade 24/7, grad isto, alternativne scene, Minhen toga nema, "najveće selo na svijetu" sa milion i po ljudi.
Mislim, nema tu ništa loše, zato i ima toliko ljudi sa parama tu, jer je moguće živjeti u velikom gradu, ali opet npr. imati neki svoj mir i slično.

Ovaj komentar o autocestama savršeno pokazuje ono što hoću da kažem: Mjesto odrastanja dosta utiče na poglede.

Image
Ovo su autoceste kod nas, bez velikih magistrala.

U Kelnu je isto slično.

Image
Last edited by PreWiBa on 03/05/2025 16:36, edited 3 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24123 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konektovan »

Cekaj, je li ovo frajer postavio rostilj iz kataloga, kucu..i hvali se?! :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93798
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#24124 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

Neke slike sto se kace ja mislio ilidza kotorac i vojkovici
Bukvalno isto
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#24125 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by NediM17 »

Jebes rostilj na plin.
Nista bez cumura. :bih:
Post Reply