Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
- Ozimician
- Posts: 8126
- Joined: 05/09/2012 23:21
#24076 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Tacno se osjeti promjena vremena, svako grcevito brani svoje izbore, a onaj ko ne brani moze dobiti odgovore - zasto se ne vratis? -zasto i ti ne ides tamo?
Lijepo je naravno raspravljati.
Lijepo je naravno raspravljati.
-
BiBi911
- Posts: 5330
- Joined: 09/12/2018 17:47
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#24078 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ja sam seljancica u dusi, volim polja, sume, potoke i cvijece 




Allgäu u proljece




Allgäu u proljece
-
BiBi911
- Posts: 5330
- Joined: 09/12/2018 17:47
#24079 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Teta komsinice jesu ovo one japanske tresnje/ visnje (pink behar)
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#24080 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Jesu, posvuda ih ima.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24081 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
tacno, mozes, ali samo ako imas para da to sebi priustis. bilo autom ili do ovih drugih destinacija avionom...Didier wrote: ↑02/05/2025 23:20Možeš i iz Sarajeva avionom za koji sat biti u Dubaiju, Solunu, Atini, Izmiru, Istanbulu, Barseloni, Rimu...ZoomZoomKiwi wrote: ↑02/05/2025 21:39
Na tri sata leta iz Njemačke možeš biti na kojoj god plaži poželiš na Mediteranu ali i dalje.
Malo Canary Islands, malo Tenerife, malo Mykonos ili Kreta, a malo Sicilija ili Sardinija, a može boga mi i Azurna obala, a možeš i do Splita i cijele rivijere i to za manje para nego autom iz BiH.![]()
Kod mene opet na sat i po do dva vožnje sam na plaži, krenuo na istok ili na zapad, a ako dodam još sat, onda biram koju ću plažu, svaka ljepša od ljepše.![]()
Ali nije poenta u tome, nego u činjenici da u srijedu nakon posla sjedneš u auto i odeš do nedjelje (ili duže), i to planiraš taj dan.
Malo sutra ćeš u Švabiji biti tako spontan.
jel i tebi povecanje minimalca uticalo na to da ne ides autom nego avionom? oh, cek, pa i ti autom... e grebi ga...
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24082 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
huh, ovo je debelo iskreno i sada te bolje razumijem.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24083 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
kaze covjek koji je dosao iz dijaspore... jesi to ti toliko lose pricao o BiH dok si bio u dijaspori, pa sada pricas iz licnog iskustva?MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑03/05/2025 09:25 Zapamtite,nema gorih ljudi na svijetu za razgovor na temu BIH od nasih ljudi iz dijaspore..A ovo se najvise odnosi od onih sto su otisli zbog financija ili gdje je zena naredila da se ide,takvih je najvise..On sebe hrani gore gdje se nalazi pricom da je ovdje sranje i uzas.Lakse mu zivot prolazi..Imam druga jednog,dobar posao imao bas u Sa i zena dobar posao isto tako,ali zena pocela da tripuje i odlucila da idu u vukojebinu neku u Njemackoj.Sad razvozi pakete gore i zivi u malom mjestu,gdje poslije 5 nema insana na ulici,nece da prizna zbog okoline i zbog zene da je glupanNego svakih mjesec dana dolazi ovdje barem preko vikenda da izadje sa rajom i da se olesi
Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24084 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
vruc domaci hljeb na moru ili na plazi? really?_BataZiv_0809 wrote: ↑03/05/2025 09:48 Argetu na vruć domaći hljeb je veća blasfemija od bijelih čarapa na cipele.
Brate pavlaka za to postoji, sir, suho meso.
Čuj argeta
na vruc domaci hljeb se namaze maslo i posoli i malo pobiberi. ostatak dana ti treba samo voda. gdje si ti na vruc hljeb stavljao pavlaku? na plazi?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#24085 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Dzaba ti sve kad ti more nije 3h od kuce….komsinica_s_drugog wrote: ↑03/05/2025 12:20 Ja sam seljancica u dusi, volim polja, sume, potoke i cvijece
Allgäu u proljece
Naravno autom. Ono, u Sarajevu si, radis do 17 …. I nakon posla do kuce , spremis se … oko 20:30 si na plazi. Top!
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#24086 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
kraljevska prica. Aus ti sve dala, ali domovina vuce, pa jos kazes kako dole ne mozes ni cenera posuditi. eto, toliko je lijepo da si morao odhebati iz iste... sto samo ne kazes da se nisi uklopio ili sta god drugo te nagnalo da se vratis. ova opravdanja koja nudis su apsurdna, u najmanju ruku. ili si se samo morao vratiti sa roditeljima kod kojih si do tada, i od istih, zivio...? baj d vej - koja je tvoja struka?MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑03/05/2025 10:26jeza u ledja wrote: ↑03/05/2025 10:06Upravo. Svi na ovoj temi sa istom pricom su se vratili iz vana i brane svoje zivotne odluke, ubjedjujuci druge da je to najbolje.MELBOURNE_SARAJEVO wrote: ↑03/05/2025 09:25 Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
Nema veze sto si u medjuvremenu nesto zaradio vani, mozda i dobio neke papire, pa u BiH zivis potpuno drugim zivotom od nekog ko nikad nije otisao.
Velika je razlika izmediu nas..Ja nista lose ne mogu reci protiv Australije,sem da je za evropu svemirski brod...Dok ovi sto odu vani,svrsavaju na pricu protiv BIH..Meni je Aus sve dala, osnovnu i srednju skolu i faks.Najbolje godine zivota sam dole proveo..Od 13 do 27 godine..Ali ne moze se nista na svijetu porediti za mene sa mojim Sarajevom..I vani ne zaradis nista kad imas 20 godina..Kako vi ne kontate da ljudi na zapadu zive na krediti...ps.Kakav crni stek kad zivis u Australiji...Valja kucu placati,najmanje 2 il 3 auta i sve je to kredit..A sve je zara do pm,pricam o Australiji...Meni sad da treba cener za posuditi ,ja bi to dobio od raje iz Sa ,jer malo ko ima u steku toliko u Australiji. 82% ljudi u Australiji ima manje od 2 milje na racunu..Ubise ih krediti i lifestyle.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#24089 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Jah...Trappist wrote: ↑03/05/2025 03:52Jest kad letis iz vukojebine zvane sarajevo. Kad letis iz eu, dovoljan ti je sat. Online check in, ides direktno na kontrolu pa na gate, nema pasoske kontrole. U spici ti treba sat samo da izadjes iz sarajevasehohari wrote: ↑02/05/2025 22:11Jest, samo što si zaboravio dio gdje moraš biti na aerodromu makar dva sata prije leta.ZoomZoomKiwi wrote: ↑02/05/2025 21:39
Na tri sata leta iz Njemačke možeš biti na kojoj god plaži poželiš na Mediteranu ali i dalje.
Malo Canary Islands, malo Tenerife, malo Mykonos ili Kreta, a malo Sicilija ili Sardinija, a može boga mi i Azurna obala, a možeš i do Splita i cijele rivijere i to za manje para nego autom iz BiH.![]()
Kod mene opet na sat i po do dva vožnje sam na plaži, krenuo na istok ili na zapad, a ako dodam još sat, onda biram koju ću plažu, svaka ljepša od ljepše.![]()
![]()
De majketi...
- Ozimician
- Posts: 8126
- Joined: 05/09/2012 23:21
#24090 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Nigdje vece i sporije kontrole nego u Münchenu na aerodromu.
Na ovim lijevim ide malo brze, ali München i Frankfurt bgmi ce potrajati.
Na ovim lijevim ide malo brze, ali München i Frankfurt bgmi ce potrajati.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#24091 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Moze iz Sarajeva i za dva sata do Brela kada nema guzve na putu i das malo gas a na granici te ne kontrolisu.
Ovo tri sata je rekao covjek kada je normalan saobracaj.
Ovo tri sata je rekao covjek kada je normalan saobracaj.
- Didier
- Posts: 3786
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#24092 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Gomila stvari koju su navodili kao mane Bosne postoje i u Njemačkoj, i u svakoj drugoj zemlji, ali tamo nekako uvijek nađu opravdanje za to, dok kod nas pizde i žale se na nedostatak sistema.
Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
Pa onda izmišljaju da je sat ranije dovoljno doći na aerodrom, a upravo je suprotno, to je dovoljno u Sarajevu, ali i rijetko gdje drugdje.
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#24094 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Australia i Novi ZEland su odlicne drzave,..kad bi bile tu u komsiluku. 
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#24095 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Pa sto ne mijenjas?
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#24096 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Mrzim citati i pisati na stranim jezicima
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#24097 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Meni bi vise smetao nacisticki red i uredjenje u augsburgu nego ilidzanski nered
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#24098 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ljepotaizvrsni direktor wrote: ↑03/05/2025 12:49
Pozdrav sa novog zelanda. Ovako izgleda trava na novom zelandu, je li ima ovako nesto u bosni?
Ma ništa to nije daleko. Jerbo nećeš Citroenom do menekonektovan wrote: ↑03/05/2025 13:55 Australia i Novi ZEland su odlicne drzave,..kad bi bile tu u komsiluku.![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#24099 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Može li ovako subota proći bošnje drage? Ili mora biti čitavo janje da prođe kriterije najpametnije nacije na svijetu.

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.
Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.
Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.
Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.
Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.

Shvatite da svijet nije Balkan niti Europa, ima mora ljepših od Jadrana, ima jezera ljepših od Plivskog, ima i planina ljepših od Jahorine.
Niko ne kaže da BiH i regija nemaju ljepote, al’ da samo BiH i regija imaju to, grdno se varate. Ili živite u zabludi ili sami sebe lažete, svejedno.
Meni je lijepo svugdje, nek smo nas troje u paketu pa gdje god.
Bez obzira gdje vam je baza, putujte i obogaćujte um, manite se gluposti.
Laka vam noć, već je lagano nedjelja, možda kakav izlet do obale ili na kakvo jezero, s polovnom Mazdom, vidjet ćemo.
- Truba
- Posts: 93801
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#24100 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Previse sterilno
Ja sam svoj rostilj ozidao
Ja sam svoj rostilj ozidao

