Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#24026 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zubi »

Montana1 wrote: 03/05/2025 04:23
MehmedPasaMoric wrote: 03/05/2025 01:56 Jel realno da ljudi jos uvijek jedu Argetu :shock:
zasto?
Cuj zasto... :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24027 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Didier wrote: 02/05/2025 14:38 Ima li kod vas ovako u Švabiji na tri sata iz mjesta gdje preživljavate?

Ima, na manje od sat. Bodensko jezero. Ne prezivljavamo, zivimo i lijepo nam je. Sto je to problem?

Image


Image
User avatar
mayab
Posts: 30840
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#24028 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by mayab »

MehmedPasaMoric wrote: 03/05/2025 01:56 Jel realno da ljudi jos uvijek jedu Argetu :shock:
To se i ja pitam ,
bosancima argeta dođe nešto kao statusni simbol, šta znam , ukusi i navike su različiti,
ja lično paštetu (pa makar to bila i Argeta) imam možda dva puta godišnje na meniju,
s obzirom da ih smatram smećem od hrane
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24029 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Montana1 wrote: 03/05/2025 04:22
Trappist wrote: 03/05/2025 03:52
sehohari wrote: 02/05/2025 22:11

Jest, samo što si zaboravio dio gdje moraš biti na aerodromu makar dva sata prije leta.
Jest kad letis iz vukojebine zvane sarajevo. Kad letis iz eu, dovoljan ti je sat. Online check in, ides direktno na kontrolu pa na gate, nema pasoske kontrole. U spici ti treba sat samo da izadjes iz sarajeva :thumbup:
bez 2 sata ranije klinac ces poletit bilo gdje u evropi
Naravno da hoces. Bukvalno sat prije leta dodjem na aerodrom, mali, online check in.
User avatar
Didier
Posts: 3787
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24030 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 07:44 Ima, na manje od sat. Bodensko jezero. Ne prezivljavamo, zivimo i lijepo nam je. Sto je to problem?
Jezero nije more i nikad neće biti more :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#24031 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by NediM17 »

Posolis ga i eto. :run:
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24032 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

Lik posalje sliku sa mora a ova posalje sliku sa jezera :lol: Bas je to isto,ono jezero je dobro samo kad covjek odluci da se ubije.
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24033 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

ZoomZoomKiwi wrote: 02/05/2025 22:12
sehohari wrote: 02/05/2025 22:11
ZoomZoomKiwi wrote: 02/05/2025 21:39 :lol:

Na tri sata leta iz Njemačke možeš biti na kojoj god plaži poželiš na Mediteranu ali i dalje.

Malo Canary Islands, malo Tenerife, malo Mykonos ili Kreta, a malo Sicilija ili Sardinija, a može boga mi i Azurna obala, a možeš i do Splita i cijele rivijere i to za manje para nego autom iz BiH. :mrgreen:



Kod mene opet na sat i po do dva vožnje sam na plaži, krenuo na istok ili na zapad, a ako dodam još sat, onda biram koju ću plažu, svaka ljepša od ljepše. :mrgreen:
Jest, samo što si zaboravio dio gdje moraš biti na aerodromu makar dva sata prije leta.
Pa ako ćemo mak na konac, bolje dva sata na aerodromu nego u konzervi na Doljanima
Ako cemo mak na konac,nisu Doljani jedini prelaz ...Ali dobro davno si otisao pa i ne znas za druge

Ps.Da nisam bio na Novom Zelandu pa hajde :lol: Znaci prirodne ljepote su top,sve ostalo smijesno...Vama Australija dodje ko vecini u BIH sto je Sarajevo,zivotna zelja :lol:
Last edited by MELBOURNE_SARAJEVO on 03/05/2025 08:22, edited 1 time in total.
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24034 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

NediM17 wrote: 03/05/2025 08:12 Posolis ga i eto. :run:
roze soli sa himalaja prospes. Da vidis meraka
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#24035 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Karikaturist »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 08:15 Lik posalje sliku sa mora a ova posalje sliku sa jezera :lol: Bas je to isto,ono jezero je dobro samo kad covjek odluci da se ubije.
Jest vala, treba sad sliku Modraca zalijepiti da joj se uzvrati istom ako ne i vecom ljepotom..
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#24036 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by TAFKAP »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 08:15 Lik posalje sliku sa mora a ova posalje sliku sa jezera :lol: Bas je to isto,ono jezero je dobro samo kad covjek odluci da se ubije.
Moš ti njega iz sela... :run:

https://maps.app.goo.gl/HP9X6isKBetfu4kb6?g_st=ac

Image

Sjediš, piješ jutarnju kafu i imaš ovaj prizor pred sobom
PS: U pozadini je Bregenz, iza njega se vide Alpe ;-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50668
Joined: 29/12/2005 01:20

#24037 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 08:17
ZoomZoomKiwi wrote: 02/05/2025 22:12
..Ali dobro davno si otisao pa i ne znas za druge
:facepalm: :sax:
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#24038 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

Realno.

Ljudi porede Jadransko more, jedno od najljepsih na svijetu, sa jezerom. Sta se sve nece ovdje procitati.
Tako su meni tek iza rata govorili da je super ici na Modrac, da je to isto kao more. Ono, tada sam i vjerovao jer nisam nigdje drugo bio...
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24039 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Didier wrote: 03/05/2025 08:11
komsinica_s_drugog wrote: 03/05/2025 07:44 Ima, na manje od sat. Bodensko jezero. Ne prezivljavamo, zivimo i lijepo nam je. Sto je to problem?
Jezero nije more i nikad neće biti more :D
Meni je uzivancija i na jezeru.
Nismo svi isti. To sto je tebi rahatluk meni nije i obrnuto.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24040 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote: 03/05/2025 08:15 Lik posalje sliku sa mora a ova posalje sliku sa jezera :lol: Bas je to isto,ono jezero je dobro samo kad covjek odluci da se ubije.
Pa dobro, ti dodji da se ubijes. A ja cu da punim baterije i uzivam. Svako ima svoje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24041 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

Lijepo je i ovo jezero i pogled na Bregenz i Alpe i Novi Zelans, a lijep je boga mi i pogled sa moje terase trenutno na Alepske borove, malu plazu, Jadransko more i arihepelag manjih otoka.

Ustao u 6, napravio fuka, bilo mirno sve do sad, tisina, ptice i zvuk valova, sad je vec bucno, nekakve Svabe piju pive i smiju se kao Boycie iz Mucki :lol:

Nismo mi izmislili ni napravili ni Bregez, ni Alpe ni Jadransko more ni nista. Bilo prije nas, bit ce i poslije nas.

Smijesno je da se mi kao prepucavamo ovdje sta je bolje isto da nam je babovina, a ustvari branimo svoje zivotne izbore.

Uzivajte ba ljudi :thumbup: :kiss:
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24042 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

Zapamtite,nema gorih ljudi na svijetu za razgovor na temu BIH od nasih ljudi iz dijaspore..A ovo se najvise odnosi od onih sto su otisli zbog financija ili gdje je zena naredila da se ide,takvih je najvise..On sebe hrani gore gdje se nalazi pricom da je ovdje sranje i uzas.Lakse mu zivot prolazi..Imam druga jednog,dobar posao imao bas u Sa i zena dobar posao isto tako,ali zena pocela da tripuje i odlucila da idu u vukojebinu neku u Njemackoj.Sad razvozi pakete gore i zivi u malom mjestu,gdje poslije 5 nema insana na ulici,nece da prizna zbog okoline i zbog zene da je glupan 8-) Nego svakih mjesec dana dolazi ovdje barem preko vikenda da izadje sa rajom i da se olesi :lol:

Ps..Zivio sam u Australiji i u Svedskoj 16 godina i znam sta pricam..Evo sad ce 18 godina proci od kako sam se tivra kuci u Sa..
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#24043 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by komsinica_s_drugog »

Upravo, svi smo odrasli i donosimo vlastite odluke, zivimo gdje zelimo i svoje slobodno vrijeme provodimo kako zelimo.
Prije svega je nepristojno nekom kao sukati jer eto kao, sta imas ti na 3 sata od mjesta gdje zivis.
Druze, ja imam Austriju, Svicarsku, Francusku, najveci zabavni park u Evropi (Rust), Minhen, Stutgart, nekoliko velikih aerodroma, Alpe, milion jezera na manje od 3 sata od mjesta gdje zivim. Pa?
Kome i zasto bi to trebalo biti bitno osim meni?
Svako ko zeli moze se tako pozicionirat.
Moze se i na Jadran preselit kome srcu ceif.

Manit se pokusaja nekog sukanja, to samo jed i nezadovoljstvo iz covjeka govore.

Posebno insinuiranje da neko prezivljava jer je negdje drugo.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#24044 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Entropio »

BiBi911 wrote: 03/05/2025 05:14
MehmedPasaMoric wrote: 03/05/2025 01:56 Jel realno da ljudi jos uvijek jedu Argetu :shock:
Argeta + vruc hljeb+ paradajz nema nista ljepse
:thumbup:

Jarrrrro, ovu kombinaciju bih izabrao prije jastoga sa kavijarom u tartufima.
MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 364
Joined: 15/06/2008 23:07

#24045 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

Vidim nekima je blam i argeta pasteta... :shock: A paradajz i argeta je nesto sto je dio nase kulture i odrastanja..Valjda jedu sad biftek svaki dan .
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#24046 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by black »

ali nista bez chekiranja na forum :oops: :mrgreen:

@Entropio :thumbup: :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24047 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

Argetu na vruć domaći hljeb je veća blasfemija od bijelih čarapa na cipele.

Brate pavlaka za to postoji, sir, suho meso.

Čuj argeta
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50668
Joined: 29/12/2005 01:20

#24048 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

_BataZiv_0809 wrote: 03/05/2025 09:21 Lijepo je i ovo jezero i pogled na Bregenz i Alpe i Novi Zelans, a lijep je boga mi i pogled sa moje terase trenutno na Alepske borove, malu plazu, Jadransko more i arihepelag manjih otoka.

Ustao u 6, napravio fuka, bilo mirno sve do sad, tisina, ptice i zvuk valova, sad je vec bucno, nekakve Svabe piju pive i smiju se kao Boycie iz Mucki :lol:

Nismo mi izmislili ni napravili ni Bregez, ni Alpe ni Jadransko more ni nista. Bilo prije nas, bit ce i poslije nas.

Smijesno je da se mi kao prepucavamo ovdje sta je bolje isto da nam je babovina, a ustvari branimo svoje zivotne izbore.

Uzivajte ba ljudi :thumbup: :kiss:
:thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24049 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Entropio wrote: 03/05/2025 09:36
BiBi911 wrote: 03/05/2025 05:14
MehmedPasaMoric wrote: 03/05/2025 01:56 Jel realno da ljudi jos uvijek jedu Argetu :shock:
Argeta + vruc hljeb+ paradajz nema nista ljepse
:thumbup:

Jarrrrro, ovu kombinaciju bih izabrao prije jastoga sa kavijarom u tartufima.
Ako nije vruc hljeb pri ruco, ostavis argete na peskir d se malo rszgriju, ihh :shock:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50668
Joined: 29/12/2005 01:20

#24050 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Argeta je samo jeftina verzija necega sto je delikates u mnogim zemljama.

Bezveze snebivanje.
Post Reply