Ko kaze da je prokleta lezba izasla iz zatvora ?Djewojka wrote: ↑06/01/2025 15:59Vahidin pilot će da voza vjerovatno (sada radi u OS BIH). Dopunski možda Giselda jer je izašla iz zatvora i jedina ima položen ispit helikoptera u Zenici - naravno ako joj dopusti direktor da eskivira s posla, a vjerujemo da hoće jer joj je i ranije dopuštao svašta (ha ha) ili ako ne bude umorna od naučno-istrazivackog rada na ekonomskom odjelu.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Mirzareli
- Posts: 1217
- Joined: 18/03/2013 20:34
#69701 Re: Zeničani
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#69702 Re: Zeničani
Sad pogledah, bogtenejebo_BataZiv_0809 wrote: ↑06/01/2025 20:38Ma kihnula zena baJa_Ja wrote: ↑06/01/2025 20:25Nije ona kihnula, žena kada se nije šlagirala u studiju. Kada sam to vidio neki me crnjak obuzeo, ono bukvalno me bilo stid njih, promjenim kanal i više nisam ni gledao. Bio je i Ćuzna u studiju, sve će on to popraviti, medijski mag, oploditelj malih tv ekrana, Mahdi zemljotresa i neizbježni Fućkov isprdak._BataZiv_0809 wrote: ↑06/01/2025 19:54 Cekaj ovo unaprijed snimljeno?
Zena ti kihne i to to ne izrezes?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#69704 Re: Zeničani
Čuzna udara nazad...seljački, gliberski, baš onako kako je bilo za očekivati da će uraditi.Casual's wrote: ↑06/01/2025 21:03 Evo i odgovora https://zenicainfo.ba/2025/01/06/odgovo ... zajednicu/
![]()
![]()
- dembele
- Posts: 4184
- Joined: 19/06/2014 09:15
#69705 Re: Zeničani
Animacija i šarenilo u novogodišnjem programu su prekucale film Wonka.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#69706 Re: Zeničani
Previse je ovo pismeno za cuznuJa_Ja wrote: ↑06/01/2025 21:31Čuzna udara nazad...seljački, gliberski, baš onako kako je bilo za očekivati da će uraditi.Casual's wrote: ↑06/01/2025 21:03 Evo i odgovora https://zenicainfo.ba/2025/01/06/odgovo ... zajednicu/
![]()
![]()
Bez "nesvakidasnji" i "odusevljeni" nema njegovog teksta.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#69707 Re: Zeničani
https://de po.ba/clanak/153768/zamagljena-stakla-na-sve-strane-zenicki-parovi-uzivaju-na-zadnjem-sjedistu-auta
- ShnjaZZZ
- Posts: 1709
- Joined: 29/11/2022 19:46
#69708 Re: Zeničani
A "Zenica okovana tugom"?_BataZiv_0809 wrote: ↑06/01/2025 22:04Previse je ovo pismeno za cuznuJa_Ja wrote: ↑06/01/2025 21:31Čuzna udara nazad...seljački, gliberski, baš onako kako je bilo za očekivati da će uraditi.Casual's wrote: ↑06/01/2025 21:03 Evo i odgovora https://zenicainfo.ba/2025/01/06/odgovo ... zajednicu/
![]()
![]()
Bez "nesvakidasnji" i "odusevljeni" nema njegovog teksta.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#69709 Re: Zeničani
Ja kažem da je izašla, davno...Mirzareli wrote: ↑06/01/2025 20:39Ko kaze da je prokleta lezba izasla iz zatvora ?Djewojka wrote: ↑06/01/2025 15:59Vahidin pilot će da voza vjerovatno (sada radi u OS BIH). Dopunski možda Giselda jer je izašla iz zatvora i jedina ima položen ispit helikoptera u Zenici - naravno ako joj dopusti direktor da eskivira s posla, a vjerujemo da hoće jer joj je i ranije dopuštao svašta (ha ha) ili ako ne bude umorna od naučno-istrazivackog rada na ekonomskom odjelu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#69710 Re: Zeničani
valjda iz pritvora, ne iz zatvora
-
Djewojka
- Posts: 304
- Joined: 25/05/2009 04:19
#69711 Re: Zeničani
Ah po objavama na društvenim mrežama iz kancelarije u stilu i s porukom “samo za dušmani”.
Kad smo to vidjeli da je neko izgubio stalni posao u javnom sektoru jer je bio dio neke afere? Svakako je u njenom slučaju vuk pojeo magarca, tako da će ubuducnosti vjerovatno govoriti kako je to samo osnažilo i nastaviti put bh političarke i poduzetnice. Sve će se zataškati i zaboraviti.
-
Djewojka
- Posts: 304
- Joined: 25/05/2009 04:19
#69712 Re: Zeničani
Bila je pritvorena u zatvoru.
- Mamma Mia!
- Posts: 188
- Joined: 07/09/2008 00:57
#69713 Re: Zeničani
Ili "šok" u naslovu na 072info.
Ili neki naslovi a ono desilo se u nekoj drugoj državi.
Ili neki naslovi a ono desilo se u nekoj drugoj državi.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#69714 Re: Zeničani
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#69715 Re: Zeničani
Ko je ba ovaj? Šta on komentariše cuznu? Zna li on da cuzni prilaze na ulici i čestitaju, a za njega niko nije čuo? Odakle mu pravo, ba?DebelinJoe wrote: ↑06/01/2025 19:29 Razumijem se pomalo u medije, doduše malo više u film nego u televiziju, ali ovo je ljudi moji...Pa šta je ovo...
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#69716 Re: Zeničani
Ovo je opet promašen "fudbal", što bi rekao Baho. Jedan od ciljeva švaba je bio izgradnja stadiona, ali citava osnova je bila reorganizacija omladinskih pogona u skolama fudbala i u osnovnim skolama. Izgradnja i modernizacija kampova, kreiranje posebnih programa za pracenje talenata i ulaganje u njihov razvoj. Imali su (i imaju još) posebne programe za praćenje djece i talenata u ranom dobu za otkrivanje sklonosti prema fudbalu i usmjeravanje u skole fudbala. Kao sto si rekao, inkluzija imigranata itd. A uz sve to je dosla modernizacija stadiona, kao sto je isla modernizacija i svega ostaloga jer je to zemlja u kojoj se i tramvaji čiste, kao i autobuske stanice, ulice, stadioni itd. Nije da sve hrđa i čeka se da otpadne da bi popravili, kao kod nas._BataZiv_0809 wrote: ↑06/01/2025 08:58 Ne volim se nesto na ovu temu ukljucivati jer uvijek bude ostrascena, ali ovo stvarno ne mogu da ne prokomentarisem.
Sta su Svabe, kojima virimo iz guzice i koji su nam sinonim za sve sto valja, uradile nakon sto ih je Hrvatska natamburala 3-0 u polufinalu Mundijala u Francuskoj?
Sjeli i prodiskutovali sta je to njima potrebno da ponovo postanu prvaci svijeta (te 1998. su imali 3 titule svjetskog i 3 titule evropskog prvaka i po svim parametrima uspjesnosti bili drugi iza Brazila).
Skontali su (izmedju ostalog) da im ne valjaju stadioni, od kojih je vecina izgradjena 1974. za Mundijal u tadasnjoj Zapadnoj Njemackoj. U tom trenutku su bili dakle stari u prosjeku 24 godine.
I krenula je kampanja izgradnje novih stadiona, omladinskih pogona, inkluzije djece migranata i izbjeglica u omladinske pogone, a sve je dodatno nahajcano domacinstvom Mundijala 2006. I malo po malo rezultati su poceli dolaziti. 2002. srebro. 2006. i 2010. bronca. 2014. zlato![]()
To sve govori o vaznosti infrastrukture.
A mi imamo stadion star preko 50 godina. Moramo shvatiti da price o Buzi, Hajduku, Renicu pripadaju antici. Pa i o titulama iza rata, Japauru, Senadu Brkicu, Viti Paskalju, Matiji Matku, Tolji (on je doduse prvo branio za NK Zenicu) i to je sad vec staro i nije relevantno za 2025.
I imas ponudu da ti neko drugi finansira izgradnju modernog stadiona od cega ce i Celik (vidi uvod) i sira drustvena zajednica imati koristi i mi na to sve reagujemo kako? Ne treba nam ovako,, moramo sacuvati svoje simbole i svetinje, moramo se tome usprotivit, treba sacekat da Celik bude imao para da ga sam sagradi (a do tad se stadion moze samourusit)....
I sutra kad sva ova prica ode u Sarajevo ili gdje vec, mi cemo opet ovdje naricati kako je Zenica mrtav grad, kako niko ovdje ne ulaze, kako su nas svi prestigli....
S tim da bi dodatna modernizacija stadiona dosla svakako domacinstvom svjetskog prvenstva, ali da su ostali samo na stadionima zaostali bi daleko za ostalim zemljama.
Slicnu pricu ima i spanija nakon debakla na EC 1996 i WC 1998, reorganizovali su totalno sport i nacin organizacije sporta u zemlji pa su 10-12 godina kasnije bili prvaci u svim sportovima (individualni, klupski i reprezentativni).
Tako da ako nama ušminkaju bilino polje, a mi ga nastavimo odrzavati kao do sada --> pišaj ga i piši propalo ili ako nama ušminkaju bilino polje, a grad ne uloži u sport, sportske kampove, ostalu sportsku infrastrukturu --> piši propalo.
Ako nam ne usminkaju bilino polje, a mi opet ne uradimo nista s njim ni u narednih 10-20-50 godina --> piši propalo.
Bez totalne reorganizacije sporta, ovo pitanje oko bilinog polja je trivijalno i nebitno. Uostalom, Čelik je svakako tamo podstanar već godinama, a mi svi to ne zelimo da vidimo. Ima mogućnost korištenja terena 4 sata sedmično (npr. za jednu utakmicu je to minimalno 2 sata), administracija mora seliti svaki put kad dolazi reprezentacija, ne smiju sijalicu promijeniti bez da pitaju grad i savez, a samo je pitanje dana kada će se FK opet predomisliti oko prihoda od prostora. Tako da je sva ova rasprava totalno nelogicna i nebitna. Možda u ovim pregovorima Čelik može izvući malo bolji položaj, ali ako grad neće i ne planira (a neće i ne planira) uraditi ništa dodatno na organizaciji sporta, kampa i ostale infrastruture u gradu onda je sve nebitno.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#69717 Re: Zeničani
Moramo mi jos puno pure pojesti da dovedem fudbal na neki znacajan nivo. Nas jos uvijek izvlaci dijaspora (ako cemo pricati o reprezentaciji, ovo ostalo je sve amatersko). Za to sve nisu potrebni stadioni, vec kvalitetni tereni, ali prije svega kvalitetni treneri.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#69718 Re: Zeničani
Ne znam zasto sam masio cijeli fuzbal, odnosno sta je ovdje razlicito od posta koji si citiraoveliki_ah wrote: ↑07/01/2025 09:40 Ovo je opet promašen "fudbal", što bi rekao Baho. Jedan od ciljeva švaba je bio izgradnja stadiona, ali citava osnova je bila reorganizacija omladinskih pogona u skolama fudbala i u osnovnim skolama. Izgradnja i modernizacija kampova, kreiranje posebnih programa za pracenje talenata i ulaganje u njihov razvoj. Imali su (i imaju još) posebne programe za praćenje djece i talenata u ranom dobu za otkrivanje sklonosti prema fudbalu i usmjeravanje u skole fudbala. Kao sto si rekao, inkluzija imigranata itd. A uz sve to je dosla modernizacija stadiona, kao sto je isla modernizacija i svega ostaloga jer je to zemlja u kojoj se i tramvaji čiste, kao i autobuske stanice, ulice, stadioni itd. Nije da sve hrđa i čeka se da otpadne da bi popravili, kao kod nas.
S tim da bi dodatna modernizacija stadiona dosla svakako domacinstvom svjetskog prvenstva, ali da su ostali samo na stadionima zaostali bi daleko za ostalim zemljama.
Slicnu pricu ima i spanija nakon debakla na EC 1996 i WC 1998, reorganizovali su totalno sport i nacin organizacije sporta u zemlji pa su 10-12 godina kasnije bili prvaci u svim sportovima (individualni, klupski i reprezentativni).
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69719 Re: Zeničani
znaci Celik je podstanar, ali bi ovim ulaganjem od strane Saveza trebao da nekako postane barem 50% vlasnik, jer zato...?
i, @Bosanski_pastuh, zasto ti pricas kao da si vec vidio ugovor, a niko jos ne zna ni da li ce Zenica biti finalna opcija?
isto tako, pitanje za tebe, sta to Celik ima trenutacno sto bi mogao izgubiti izgradnjom boljeg stadiona?
i, @Bosanski_pastuh, zasto ti pricas kao da si vec vidio ugovor, a niko jos ne zna ni da li ce Zenica biti finalna opcija?
isto tako, pitanje za tebe, sta to Celik ima trenutacno sto bi mogao izgubiti izgradnjom boljeg stadiona?
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#69720 Re: Zeničani
Celik bi trebao biti vlasnik stadiona jer je to i bio do 2001. godine. Onda je SDA uradila isto sto je uradio i FK sa autobuskom stanicom.belfy wrote: ↑07/01/2025 10:49 znaci Celik je podstanar, ali bi ovim ulaganjem od strane Saveza trebao da nekako postane barem 50% vlasnik, jer zato...?
i, @Bosanski_pastuh, zasto ti pricas kao da si vec vidio ugovor, a niko jos ne zna ni da li ce Zenica biti finalna opcija?
isto tako, pitanje za tebe, sta to Celik ima trenutacno sto bi mogao izgubiti izgradnjom boljeg stadiona?
A nije Celik samo "podstanar", jer da jest, ne bi Mladost iz DK ispala iz lige radi Celika.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69721 Re: Zeničani
to nije bit mog pitanja. ali, evo, kad se vec javaljas, da li si ti za izgradnju boljeg stadiona ili ne? i zasto da ili ne?skoronikako wrote: ↑07/01/2025 11:41Celik bi trebao biti vlasnik stadiona jer je to i bio do 2001. godine. Onda je SDA uradila isto sto je uradio i FK sa autobuskom stanicom.belfy wrote: ↑07/01/2025 10:49 znaci Celik je podstanar, ali bi ovim ulaganjem od strane Saveza trebao da nekako postane barem 50% vlasnik, jer zato...?
i, @Bosanski_pastuh, zasto ti pricas kao da si vec vidio ugovor, a niko jos ne zna ni da li ce Zenica biti finalna opcija?
isto tako, pitanje za tebe, sta to Celik ima trenutacno sto bi mogao izgubiti izgradnjom boljeg stadiona?
A nije Celik samo "podstanar", jer da jest, ne bi Mladost iz DK ispala iz lige radi Celika.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#69722 Re: Zeničani
Da prenesem post sa jednog drugog foruma, pa kome nije mrsko da cita, nece se pokajati.Napisat ću na ovom forumu jedan post, jer osjetim potrebu da moram. Osvrnut ću se na ovo jako bitno pitanje Bilinog polja kao nacionalnog stadiona. I to ću učiniti ovdje, u jednom postu na kojeg više neću replicirati, pa nek kopira ko hoće i ako hoće gdje god želi. Ovo je jako bitno pitanje za Zenicu i Čelik, a ne dobija dovoljno pažnje u našoj javnosti i neke odluke ne smiju proći ispod radara. Želim samo da što više Čelikovaca i Zeničana ovo pročita i osvijesti sebe o tom šta nama Bilino polje znači i da ga svi zajedno moramo zaštiti u mjeri u kojoj je to potrebno.
Da li Bilino polje treba i zaslužuje svoje renoviranje, to je svakako činjenica. Medjutim, krenimo od toga sta Bilino polje uopšte predstavlja za Zenicu?
Bilino polje je jedan od simbola Zenice! Naš stadion predstavlja Čelikovu veličinu, njegovu tradiciju i ogromnu vrijednost za Zenicu, a Čelik predstavlja Zenicu upravo kao njen reprezent! Neke stvari su neodvojive baš kao sistem spojenih posuda.
Bilino polje kao lokacija je istorijsko mjesto vezano za Kulina bana, koji predstavlja korijen današnje bh. državnosti. Bilino polje je kultni stadion bio u bivšoj Jugoslaviji, jer čim je napravljen važio je za najljepši stadion u tom vremenu u tadašnjoj državi po uzoru na atraktivne engleske stadione bez atletske staze, a kojeg je Čelik nezvanično otvorio protiv jedne veličine poput talijanske Fiorentine u finalu SE kupa sto je značilo da je odbranio taj evropski trofej, a zatim u zvaničnom otvaranju i protiv Crvene Zvezde, dok je prvu noćnu utakmicu odigrao protiv španske Malage. Na tom stadionu je Čelik ugostio i engleskog velikana Čelzija i još neke druge evropske klubove. Na tom stadionu je Čelik odigrao 17 sezona u prvoj ligi bivše Jugoslavije, koja je bila veoma jako takmičenje na evropskom kontinentu. Na tom stadionu je Čelik osvojio Intertoto grupu kao jedan od osam pobjednika tadašnjeg evropskog takmičenja i bio prvi prvak Bosne i Hercegovine. Na tom stadionu je bivša Jugoslavija odigrala utakmicu i protiv jednog SSSR-a, ali i utakmica u kvalifikacijama protiv Luksemburga. Ragbi klub Čelik kao višestruki prvak bivše Jugoslavije je mimo stadiona na Kamberović polju igrao utakmice i na Bilinom polju, a i ragbi reprezentacija Jugoslavije je igrala svoje utakmice na tom stadionu protiv Danske i Švicarske. Marijan Beneš se borio na tom stadionu protiv Sandy Torresa, a tu se održavao i jedan od najkvalitetnijih rock festivala u bivsoj Jugoslaviji 10-ak godina zaredom. Čelik je izlazio i drugim bh. klubovima u susret da igraju svoje utakmice na Bilinom polju baš kao što je to bio slučaj kad je Sarajevo igralo protiv Celtica. Na Bilinom polju je reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala najveći broj utakmica od dobijanja svoje nezavisnosti uključujući i prvu zvaničnu domaću utakmicu protiv Albanije, a tu su svakako gostovale i velike reprezentacije poput Španije i Portugala. Bilino polje ima neprocjenjivu vrijednost! Bilino polje je izgrađeno na odličnoj lokaciji u gradskoj jezgri, a koja danas sigurno vrijedi desetine miliona KM sto znači da ima i ogromnu finansijsku vrijednost, a svakako i puno veću sentimentalnu vrijednost u sklopu svega gorenavedenog i svega onog sto predstavlja za Zenicu. Bilino polje je lijepa prica o Zenici i Čeliku, a s tim i o Bosni i Hercegovini! Bilino polje je hram fudbala! Zaslužuje poseban odnos u korist Čelik i Zenice, a ne protiv interesa grada i kluba! Bilino polje je institucija za bh. sport!
Bilino polje je i zvanično bio Čelikov stadion do 2001. godine, pa ga je tadašnja gradska vlast prisvojila Gradu Zenica nekom vrstom pravnog nasilja da stadion ne bi progutali porezni dugovi u kojima se Čelik nalazio zbog garniture ljudi koja ga je zadužila u tom periodu. To je tada sigurno bio mudar potez. Međutim, Bilino polje možda nije bilo de jure Čelikov stadion, ali je i dalje ostao de facto Čelikov stadion, koji je koristio prihode od stadiona u vlastitu korist do dolaska trenutne gradske vlasti, pa s vjerom da ce se vratiti u Čelikovo vlasništvo kad klub stane na zdrave noge. Ipak, sad se Bilino polje spominje kao nacionalni stadion? Šta to u suštini znači? Da li treba dopustiti da Bilino polje postane nacionalni stadion?
Ništa nije crno-bijelo tako da postoji opcija i kad Bilino polje zaslužuje da bude nacionalni stadion, ali postoji opcija i kad se to ne bi nikako smjelo dopustiti!
Da li to znači da će Grad Zenica kao trenutni zakonski vlasnik dati Bilino polje reprezentaciji BiH besplatno, a da ga zauzvrat N/FSBiH renovira ili ponovo izgradi? Šta je onda Čelikova uloga u svemu tome i šta on kao domaćin na tom stadionu u proteklih 50-ak godina postaje na svom stadionu? Da li i dalje važiti za de facto vlasnika stadiona, koji će dobiti sansu da mu se vrati i de jure vlasništvo ili ga se stavlja na marginu da bude samo sportski kolektiv koji može koristiti stadion za igranje svojih utakmica, a da tu ne može imati svoje prostorije, održavati trening, imati svoj fan shop ili muzej kluba, ne koristiti sredstva od poslovnih prostora? Da li će Čelik biti degradiran u vlastitom gradu i državi, a kao velikan s bogatom tradicijom bivšeg jugoslovenskog, današnjeg bosanskohercegovačkog i zeničkog fudbala, te uopšte našeg sporta?!
Mnogo veoma važnih pitanja na koje treba odgovoriti!
Svaki Bosanac i Hercegovac, pa barem ko se tako doživljava, itekako voli svoju državu, a s tim i njene reprezentativne selekcije, ali pravi patriotizam apsolutno nikad ne gazi lokal patriotizam i lijepe tradicije jednog grada i kluba nego ide s tim u skladu! U suprotnom, to predstavlja lažni patriotizam koji u današnjem vremenu cvijeta! Ko iskreno voli svoju državu, voli iskreno i svoj grad, ali i obratno onda se taj odnos zasniva na velikoj ljubavi, poštovanju, a ne na osnovu toga ko će koga zajebati!
Bilino polje s obzirom na bogatstvo svoje tradicije predstavlja ogroman značaj i velicinu, te reprezentacija Bosne i Hercegovine ima posebnu privilegiju da Bilino polje kao Čelikov stadion bude ponuđen za njen nacionalni stadion, jer Zenica voli svoju državu iako joj to ova država bas i ne vraća. Zenica je i dosad davala Bilino polje na korištenje reprezentaciji BiH besplatno, ali ipak nema taj luksuz da oduzme Bilino polje svom maticnom Čeliku da se naš klub koji predstavlja Zenicu na svom stadionu osjeća kao gost. Nažalost, Zenica se svakog dana sve više vraća korijenima kasabe u ovoj državi i ova država mora više posvetiti pažnje svakom njenom pedlju, a ne samo njenim političkim centrima, pa tako i Zenica zaslužuje mnogo bolji odnos države prema njoj. Prema tome, neka primjer boljeg odnosa države i grada bude i naše kultno Bilino polje. I Zeničani, oni u Zenici, ali i oni koji su otišli iz grada, sigurno moraju više probuditi svoju svijest o značaju svojih vrijednosti upravo kao što to istinski predstavlja Bilino polje!
Realno gledano, ako Zenica iskreno voli i poštuje svoje Bilino polje i Čelik onda Bilino polje može postati nacionalni stadion za reprezentaciju BiH, ali samo u suvlasničkom i partnerskom odnosu sa Čelikom. Ako su Grad Zenica i Čelik spremni ponuditi Bilino polje sa svim gorenavedenim vrijednostima, a da N/FSBiH uloži sredstva u renoviranje ili izgradnju stadiona, te plaća odrzavanje stadiona onda Bilino polje zaslužuje da bude i Čelikov i nacionalni stadion u pravednom omjeru od 50-50%. U tom odnosu svako doprinosi i dobija zauzvrat veliku korist, suvlasnički i partnerski. Naravno, u slučaju dogovora i renoviranje stadiona odnosno novu izgradnju u sklopu arhitektonskog i građevinskog projekta moraju pratiti i Grad Zenica i Čelik sa svojim partnerima kako bi Bilino polje u građevinskom smislu doživjelo svoju renesansu i postalo još veći ponos svima nama, jer se ni pod razno ne smije desiti da neko novo Bilino polje bude tek prosječan ili ispodprosječan stadion, te da na taj način bude degradiran kult i neprocjenjiva vrijednost našeg Bilinog polja.
U interesu i Zenice i Bosne i Hercegovine je da taj stadion zajednički koriste i imaju ista prava i Čelik i reprezentacija BiH, jer to je naš grad i to je naša domovina. Ako Bilino polje ne bude isključivo Čelikov stadion u budućnosti onda jedino reprezentacija BiH ima privilegiju da podijeli to suvlasničko pravo i to je nešto sto bi bilo i korisno, ali i prije svega pravedno i nešto sto svi zajedno osjećamo. U tom slučaju bi i reprezentacija i Čelik imali odvojeno svoje prostorije na stadionu, dijelili bi prihode od poslovnih prostorija, mogli bi čak imati i zajednički fan shop ili odvojeno. Klub bi morao imati neke prostorije za svoj budući muzej, što svakako može i reprezentacija imati. Kad su Milan i Inter decenijama dijelili i danas dijele Giuseppe Meazzu / San Siro onda i Čelik i reprezentacija BiH mogu dijeliti Bilino polje i da bude na obostranu korist i zadovoljstvo.
U suprotnom, ako bi Bilino polje postalo nacionalni stadion, a da Čelik u svojoj kući bude podstanar, kurir, teklić, vodonoša, gost onda je to ponižavanje svega zeničkog! Sta treba još da Čeliku i prostorije budu na šljaci na Plandilu, da mu fan shop i muzej budu u nekom rentanom prostoru u gradu, da ni trening ne može održati na svom stadionu kad postoji potreba, a baš kao što nije održao trening u trening kampu reprezentacije u Zenici svih ovih godina, te da nema nikakvih prihoda od poslovnih prostora u budućnosti. U tom slučaju, i ovakvo Bilino polje kao muzej fudbala je daleko bolja opcija za Čelik i Zenicu makar se ne renoviralo jos 50 godina nego neki šoping centar u vidu stadiona od kojeg Čelik i Zenica nemaju ništa dok bi neko drugi imao korist i eksploatisao ono što smo mi pravili zbog nas i sto je oduvijek naše. Što bi takvo nešto Grad Zenica, Čelik i gradjani Zenice dopustili? Možda zbog mirisa ćevapa oko stadiona na dan utakmice reprezentacije?! Takav odnos nema ama baš uporišta, smisla i ne smije proći, a da se to ne desi Grad Zenica ako imalo brani interese Zenice onda neće dozvoliti ništa ispod navedenog odnosa u minimalnom suvlasničkom omjeru od 50-50%. Ili se opet moramo boriti protiv Grada Zenica kao za vrijeme borbe protiv gašenja kluba? Zar bi opet trebali izlaziti na ulice i boriti se za nešto što se po defoltu smatra našim najvećim vrijednostima? Naravno, Čelik kao klub itekako mora stati u zaštitu svog stadiona, jer ako ne postoji zaštita postat ce izbjeglica sa svog stadiona, a onda pada veličina kluba i veličina njegove tradicije, pada sve, pa onda je.beš i takvu i reprezentaciju i grad i klub i sve nas zajedno! Ako se ovakvo nesto provuče i ostvari pokraj svih nas živih onda i građani Zenice moraju biti svjesni da treba izaći na masovne proteste i je.bati majku svakom onom ko pomisli da nam oduzme naš stadion i naš ponos! Zenica je pružila otpor u 2. svjetskom ratu, čak se i jedan od rijetkih protesta protiv okupatora održao u tom vremenu u našem gradu, Zenica je nekad i pružila otpor da se ne grade stambene zgrade na Kamberović polju kad je to bila prijetnja, Zenica je pružila otpor i u zadnjem ratu kad su momci ginuli na raznim ratištima, Zenica i u trenutku današnjeg egzodusa stanovništva nije dopustila gašenje Čelika tako da Zenica ne smije dopustiti da se raskine veza izmedju Bilinog polja i Čelika kao jednog bića! Bez obzira koliko sje.bani u današnjem vremenu bili postoje granice i crvene linije koje se ne smiju prelaziti, a Bilino polje je naše, Čelikovo i mora zauvijek tako i ostati! Reprezentacija BiH može biti suvlasnik zajedno sa Čelikom u sklopu jedne fine saradnje, ali nikako isključivi vlasnik! U korist Čelika ništa manje od 50-50% ne smije proći, jer makar ravnopravan odnos na svom stadionu klub mora imati!
Ako dopustimo da budemo donji onda smo svi zajedno gubari i zaslužujemo da nas jebu kako stignu! U tom slučaju Zenica zaslužuje da se vrati korijenima kasabe i da budemo kujice nakaradnog sistema, dok gledamo kako drugi to zloupotrebljavaju i koriste! I zbog toga se to ne smije desiti, Zeničanin i Čelikovac uvijek mora imati dostojanstvo i ponos! Čelik i Bilino polje predstavljaju te vrline, bez njih i Zeničanin nije Zeničanin! Stisni pesnicu za svoju Zenicu i ne daj na svoje! Ili s poštovanjem i pravednim odnosom ili nikako! Grad Zenica, Čelik i građani Zenice u svojstvu građana Bosne i Hercegovine moraju biti zaštitnici Bilinog polja!
Rise up Zenica! Čelik je Zenica!
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#69723 Re: Zeničani
Odgovor na pitanje nije tako jednostavan. Ja, kao navijac Celika, sam prosao puno stadiona i za sve njih je nas stadion bombona. Celiku sada ne treba "bolji" stadion. Uslovno receno, i ovaj je previse za interesovanje koje privlaci nas klub. Pitanje je da li uopste i reprezentaciji treba bolji stadion ako uzmemo u obzir interesovanje koje privlaci reprezentacija trenutno.
Najbolji primjer je trening centar. Grad je dao zemljiste, NFSBiH izgradio centar, a Celik je mozda dva puta to koristio. Koliko ima koristi, evo sad se Celik bori da dobije sljaku pa da tamo pravi svoj trening centar. Pouceni takvim iskustvom, valjda je svima jasno zasto su navijaci Celik skepticni prema ideji nacionalnog stadiona. Mozda nekome grubo zvuci, ali je meni Celik ispred reprezentacije, iako u sustini se te dvije stvari i ne mogu mjeriti. Jesam za napredak reprezentacije, nisam da u tome strada moj klub.
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#69724 Re: Zeničani
Realno, lik je u pravu. Ne vidim nista sto je profulao. Smece od programa, jeftini backgroundi, boje nista ni sa cim. Odjeca, glas, izbor gostiju. Bljak.kuglanje_ze wrote: ↑07/01/2025 08:25Ko je ba ovaj? Šta on komentariše cuznu? Zna li on da cuzni prilaze na ulici i čestitaju, a za njega niko nije čuo? Odakle mu pravo, ba?DebelinJoe wrote: ↑06/01/2025 19:29 Razumijem se pomalo u medije, doduše malo više u film nego u televiziju, ali ovo je ljudi moji...Pa šta je ovo...
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#69725 Re: Zeničani
Na kraju se sve svodi na pare
zapakovano od 2WW do danas
.
