Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35651 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 15:23
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2
:sax:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35652 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:43
sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:26
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Samo d ane vozi ruzne zastarjele mazde i da nije dio kulta
Aha ok, ne zna on nista ko ni ja, vozamo lesheve...
I to je tvoj izbor postujem.
Iako nemam pojma sta vozis
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35653 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Image

Dobra je mazda,...ali u poredjenju sa citroenom, fiatom, geelyem.. :-)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35654 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:04
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Vidi jednu stvar. Tačno sam znao kakva će reakcija biti kada sam ti nabrojao auta. I tačno znam da znaš šta vozim jer sam to pomenuo ovde X puta. :kiss:

I reći ću ti jedno, svjesno rizikujući ban. Ako je ovo način tvog rasuđivanja i logika, glup si druže ko kurac.

Vozim to što vozim i ne sgidim se sekunde niti smatram manje ravnopravnim, a tebi i takvima mogu držati predavanja iz bilo čega, pa i u vezi auta. Kroz trgovinu autima sam se i nagledao i navozao svega starog, a kroz druge poslove svega novog na šta vi ovde balavite. Ja sam ulagao viškove u nekretnine, a ne u auta. Tako da bi sada mogao da vozim sve ono o čemu sanjate, ali mi se ne prodaju nekretnine koje su višak.

Ali mene ne rade displeji i fejk auta kao tebe i slične. Taj prastari VW koji vozim nije moja potreba već strast. Draže mi je sjesti i provozati ga nego bilo šta drugo što sam imao.
Last edited by citroen xm on 19/11/2024 16:05, edited 1 time in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35655 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

konektovan wrote: 19/11/2024 15:47 Image

Dobra je mazda,...ali u poredjenju sa citroenom, fiatom, geelyem.. :-)
Bgmi da mi se nije tesko uvalit jedno 40k za kola ili to ili A5.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35656 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Kupuje covjek u njemackoj, tamo je vauvau garancija 2 godine, znaci u 99% slucajeva istekla ili ostalo mizerno, isto bitan faktor.

Sestica 2022.-2023. za 26-27k sa jos 4-5 godina garancije i to je to :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35657 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 16:02
sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:04
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Vidi jednu stvar. Tačno sam znao kakva će reakcija biti kada sam ti nabrojao auta. I tačno znam da znaš šta vozim jer sam to pomenuo ovde X puta. :kiss:

I reći ću ti jedno, svjesno rizikujući ban. Ako je ovo način tvog rasuđivanja i logika, glup si druže ko kurac.

Vozim to što vozim i ne sgidim se sekunde niti smatram manje ravnopravnim, a tebi i takvima mogu držati predavanja iz bilo čega, pa i u vezi auta. Kroz trgovinu autima sam se i nagledao i navozao svega starog, a kroz druge poslove svega novog na šta vi ovde balavite. Ulaganjem u nekretnine na vrijeme, stekao sam mogućnost da prodajom manjeg dijela vozim ono o što je predmet vaših vlažnih snova pa i više od toga.

Ali mene ne rade displeji i fejk auta kao tebe i slične. Taj prastari VW koji vozim nije moja potreba već strast. Draže mi je sjesti i provozati ga nego bilo šta drugo što sam imao.
Opa dakle u pravu sam, licne frustracije i kompleksi na temi. Jos samo da tu energiju usmjeris u pravom smjeru druze i umjesto predavanja drugima, oplodis to znanje i sebi kupis bolje auto u skladu s temom, sretno i zivio :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35658 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 16:05
Opa dakle u pravu sam, licne frustracije i kompleksi na temi. Jos samo da tu energiju usmjeris u pravom smjeru druze i umjesto predavanja drugima, oplodis to znanje i sebi kupis bolje auto u skladu s temom, sretno i zivio :thumbup:
Ja vozim tačno onakva auta kakva mi trebaju. Ne treba ti da brineš o tome da li ja vozim loše ili dobro auto. A sigurno ga neću kupovati da se dokazujem tebi ili bilo kome drugome.

Sa ovo svojih godina mislim da sam stekao i više nego što mi u životu treba, meni dovoljno.

U tvoj imovinski karton neću da ulazim. Ne interesuje me, ali čim te ovako dotaklo moje(ne pljuvanje) diskutovanje o Arteonu, vidim da ti je to mokri san još uvijek nedosanjan pa te boli.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35659 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Aha dakle ko prica o imovini, tema je o autima. Tacno licne frustraciej ,otvori se cojk ko lubenica :lol: :-)
Nije to smao arteon. Ali je rijec o potrebi :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35660 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 19/11/2024 16:11
sumirprimus wrote: 19/11/2024 16:05
Opa dakle u pravu sam, licne frustracije i kompleksi na temi. Jos samo da tu energiju usmjeris u pravom smjeru druze i umjesto predavanja drugima, oplodis to znanje i sebi kupis bolje auto u skladu s temom, sretno i zivio :thumbup:
Ja vozim tačno onakva auta kakva mi trebaju. Ne treba ti da brineš o tome da li ja vozim loše ili dobro auto. A sigurno ga neću kupovati da se dokazujem tebi ili bilo kome drugome.

Sa ovo svojih godina mislim da sam stekao i više nego što mi u životu treba, meni dovoljno.

U tvoj imovinski karton neću da ulazim. Ne interesuje me, ali čim te ovako dotaklo moje(ne pljuvanje) diskutovanje o Arteonu, vidim da ti je to mokri san još uvijek nedosanjan pa te boli.
Jesi i ti naivan...sumir je to. :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#35661 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Problem je što većina ne može odvojiti subjektivno od objektivnog pa se povuku za svojim subjektivnim.

Objektivno je da Arteon ima svježiji i noviji dizajn, i izvana i iznutra. Činjenica, dizajn je i faktualno vremenski noviji 5, odnosno 3 godine, znači za očekivati. Subjektivno je sad da li se nekome to sviđa. Isto vrijedi i za pomenutu instrument tablu.

Objektivno je da Mazda ima robusan i dokazan motor. Subjektivno je da li to nekome igra ulogu u izboru, jer i 2.0 TSI je solidan motor sa uporedivim performansama.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35662 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 16:13 Aha dakle ko prica o imovini, tema je o autima. Tacno licne frustraciej ,otvori se cojk ko lubenica :lol: :-)
Nije to smao arteon. Ali je rijec o potrebi :lol:
Moraš da shvatiš da ma koliko volio auta, nema svako potrebu ni volju da kupuje skupo auto. Interesovanja su različita. Potreba da se priča o imovini se javila kada si nakon odgovora šta vozim, pokušao da me diskredituješ tipično glupim argumentom: šta će bijeda sa VW-om starim 40 godina diskutovati o Arteonu.


Dakle, priča da neko nema pravo pričati o nekom autu jer ne posjeduje skuplje je dječačka i vrlo glupa za odraslog čovjeka koji ima išta u glavi. Druže, niti si me pobio, niti izrugao, a nisi ni ispao faca. Ispao si samo glup.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35663 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

konektovan wrote: 19/11/2024 16:20
Jesi i ti naivan...sumir je to. :-)
Ma nisam naivan ni sekunde. Čim je pitanje postavljeno znao sam čemu vodi. Ali volim ja da ovakve istresem iz gaća, da im više ne ostane ni mrva argumentacije u priči. :mrgreen:

Jbg, uvrijedio sam djetetu Arteona, možda sada podere poster sa zida sobe.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35664 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Tačno frajer usere svaku temu gdje se pojavi.


Bogtenejebo ovdje se svi podbadamo FRvsDEvsJP i ono dođe nešto s visoka da sad pametuje.

Pusti ba, ako ti treba savjet pitaj, ako ne, avlija.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35665 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 16:21
sumirprimus wrote: 19/11/2024 16:13 Aha dakle ko prica o imovini, tema je o autima. Tacno licne frustraciej ,otvori se cojk ko lubenica :lol: :-)
Nije to smao arteon. Ali je rijec o potrebi :lol:
Moraš da shvatiš da ma koliko volio auta, nema svako potrebu ni volju da kupuje skupo auto. Interesovanja su različita. Potreba da se priča o imovini se javila kada si nakon odgovora šta vozim, pokušao da me diskredituješ tipično glupim argumentom: šta će bijeda sa VW-om starim 40 godina diskutovati o Arteonu.


Dakle, priča da neko nema pravo pričati o nekom autu jer ne posjeduje skuplje je dječačka i vrlo glupa za odraslog čovjeka koji ima išta u glavi. Druže, niti si me pobio, niti izrugao, a nisi ni ispao faca. Ispao si samo glup.
Da ali nije tema o ljubavi, filozofiji zivota, nego o kupovini auta :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35666 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 16:23
konektovan wrote: 19/11/2024 16:20
Jesi i ti naivan...sumir je to. :-)
Ma nisam naivan ni sekunde. Čim je pitanje postavljeno znao sam čemu vodi. Ali volim ja da ovakve istresem iz gaća, da im više ne ostane ni mrva argumentacije u priči. :mrgreen:

Jbg, uvrijedio sam djetetu Arteona, možda sada podere poster sa zida sobe.
Al si me istrseso, skuplje moje gace od tvog auta :lol:
Jeko dijete? ako nismo tu s godinama onda sam stariji
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35667 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

:lol:

Ala smo nezgodni jebovaszivotukurac. Ja sam ba sad najrahatniji kad idem sa biciklom na poso. Jebes kola..
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35668 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 16:35 :lol:

Ala smo nezgodni jebovaszivotukurac. Ja sam ba sad najrahatniji kad idem sa biciklom na poso. Jebes kola..
Slazem se :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35669 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 14:57

Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
I ovakvi pljuju po arteonu. Eee svasta jel reqlno :lol:
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#35670 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Karikaturist »

Arteon meni licno bezveze unutra, mozda je svjez i nov ali bezveze. Vanka je ok, SB mi se ne svidja.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35671 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Karikaturist wrote: 19/11/2024 16:38 Arteon meni licno bezveze unutra, mozda je svjez i nov ali bezveze. Vanka je ok, SB mi se ne svidja.
Ma nije los. U najmanju ruku. Auto od 100k
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35672 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

Dodje mi da prodam auto i idem biciklom na poso
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#35673 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skafiskafsnjak »

Arteon je usminkani passat cc iz 2010 :run:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35674 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

skafiskafsnjak wrote: 19/11/2024 16:43 Arteon je usminkani passat cc iz 2010 :run:
Mrssss :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35675 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 16:36
citroen xm wrote: 19/11/2024 14:57

Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
I ovakvi pljuju po arteonu. Eee svasta jel reqlno :lol:
Da baš ovakvi i nastaviće sa zadovoljstvom. Da se još malo palite vi što i ne znate šta je pljuvanje.

Šta će dijete. Nemoj mu po Arteonu, to skupo jbt život. Đe ćeš na VW svetinju, znaš li ti koliko je to skupo.... :lol:
Post Reply