Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#35627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije Arteon iz 2020. već iz 2017.. To što su dodali ovu gadnu karavansku verziju 2020. ne mijenja stvari.artur morgan wrote: ↑19/11/2024 11:55 Na toj Mazdi je sve zastarilo s razlogom.
Mazda 6 je model iz 2012. godine.
VW Arteon je model iz 2020. godine.
8 godina razlike
Navijači su uvijek nerealni![]()
Arteon je dobar spolja, dobar je on i unutra, ali su trebali stisnuti muda pa dati malo više posebnosti tom modelu u odnosu na Pasata ako su već odlučili da to više nije Pasat CC već Arteon. Ali to je VW koji nije uzaludno stekao status dosadnog proizvođača koji toliko igra na sigurno da boli.
Sve to znaju i ovi što se programski smiju na pomen Mazde. Ali nema veze.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prijatelju stq ti vozis citroena jel?citroen xm wrote: ↑19/11/2024 14:49Nije Arteon iz 2020. već iz 2017.. To što su dodali ovu gadnu karavansku verziju 2020. ne mijenja stvari.artur morgan wrote: ↑19/11/2024 11:55 Na toj Mazdi je sve zastarilo s razlogom.
Mazda 6 je model iz 2012. godine.
VW Arteon je model iz 2020. godine.
8 godina razlike
Navijači su uvijek nerealni![]()
Arteon je dobar spolja, dobar je on i unutra, ali su trebali stisnuti muda pa dati malo više posebnosti tom modelu u odnosu na Pasata ako su već odlučili da to više nije Pasat CC već Arteon. Ali to je VW koji nije uzaludno stekao status dosadnog proizvođača koji toliko igra na sigurno da boli.
Sve to znaju i ovi što se programski smiju na pomen Mazde. Ali nema veze.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#35629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pežoa i VW. A zašto je to bitno?
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#35630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Realno Superb Scout je bolji od obadva 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A koje tacno tip i godinu?
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na stranu sad ovaj duel, AERton je totalno besmisleno auto, 60k eura za novo, pa kupi sebi onda ili pasulja ili avdiju.
Najveca komedija je da je pasulj b8 karavan bolje zvucno izolovan od aertona shooting brake.
Najveca komedija je da je pasulj b8 karavan bolje zvucno izolovan od aertona shooting brake.
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#35633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Iako se Arteon proizvodi u istoj fabrici kao Passat, nema europsko porijeklo i za njega se ne moze dobiti EUR1 papir. Ne znam jel' to igra ulogu u DE, ali kod nas je igralo pa se na cijenu dodavala carina.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#35634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?
VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogomcitroen xm wrote: ↑19/11/2024 14:57Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?
VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#35636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#35637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@Rockefeller
Bmw 4 gran coupe...da se ne svadja raja ovdje.
Bmw 4 gran coupe...da se ne svadja raja ovdje.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#35638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:04Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogomcitroen xm wrote: ↑19/11/2024 14:57Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?
VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2Evolution_IV wrote: ↑19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#35640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
čekaj zar nije taj motor HighTorquePowerkravamuzara wrote: ↑19/11/2024 15:23Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2Evolution_IV wrote: ↑19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#35641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Haj ti polako, ili bolje tramvajem.ZoomZoomKiwi wrote: ↑19/11/2024 15:24čekaj zar nije taj motor HighTorquePowerkravamuzara wrote: ↑19/11/2024 15:23Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2Evolution_IV wrote: ↑19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??![]()
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ko prica o znanju? Na ovoj temi je vecinom pljuvscina, cast izuzecima, rijetko ko kome pomgone. Ko je jos kupio auto uz pomoc ove teme.ZoomZoomKiwi wrote: ↑19/11/2024 15:22Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:04Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogomcitroen xm wrote: ↑19/11/2024 14:57
Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?
VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
Ja znam recimo da su mi prije ogadili pojedine tipove vozila ovde nego zaimteresirali
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo d ane vozi ruzne zastarjele mazde i da nije dio kultaEvolution_IV wrote: ↑19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#35644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pljuvanje, ako je uopšte iznošenje činjenica pljuvanje, nije bez razloga, a pogotovo kad dolazi od iole ozbiljnih i znanjem potkovanih članova ovog podforuma.sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:25Ko prica o znanju? Na ovoj temi je vecinom pljuvscina, cast izuzecima, rijetko ko kome pomgone. Ko je jos kupio auto uz pomoc ove teme.ZoomZoomKiwi wrote: ↑19/11/2024 15:22Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:04
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
Ja znam recimo da su mi prije ogadili pojedine tipove vozila ovde nego zaimteresirali
To što ti naiđeš pođahkad u prolazu pa se osupneš sveopćom raspravom ovdje, od koje je najmanje 50% sarkazam koji razumijemo mi koji smo malo češće ovdje, to je ipak tvoj problem.
Opet kažem, veze to ništa nema sa tim šta ko vozi u ovom trenutku.
Nije ni CitroenuXM ni meni niko kriv što smo rođeni ovdje pa uz sav trud i rad ne možemo sebi priuštiti ono što baš želimo. Opet to ne znači da ne znamo šta valja i šta želimo.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ok do mene je.
Al cojk ovza auto iz 88me i ovde ladno proziva arteona
Al cojk ovza auto iz 88me i ovde ladno proziva arteona
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#35646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Toliko o iznošenju činjenica, a najjači argument za Mazdu 6 tokom ove današnje diskusije je da je Arteon Passat ustvari.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#35647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakve veze ima kad je Arteon plastična kurčina, to da li on vozi staro ili novo ili ne vozi nikakvo auto ne mijenja činjenicu da VW štedi gdje god može i gdje god (ne)smije.sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:31 Ok do mene je.
Al cojk ovza auto iz 88me i ovde ladno proziva arteona![]()
Ima puno argumenata, samo zaslijepljeni zaluđenici njemačkim vwgovnetom ne vide dalje od nosa.
Švabo vam prodaje muda pod bubrege, al' eto, dok je ovaca neće falit vune.
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#35648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa da čujemo te silne argumente? Ja makar konkretno napišem šta je na strani Arteona, a ne "ima puno argumenata".
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#35649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dopusti mi pravo da ja gledam kroz brojeve, osnivna cijena 41 tisuca eura za novog arteona.
Malo ili previse, svejedno, pa onda na temi kmamo slucaj da se lik sjbe kada sjedne u obicni okatviju i iznenadi udobnoscu skedista jer se ovde svasta naslusao od likova koji voze auta od 3 milje. Nerealno jebga .
I s pravom sam ga prozvao, ono jarane citroenxm koje je tvoje iskustvo sa vozilima od cca 100k pa da tako olako donosis zakljucke?
Malo ili previse, svejedno, pa onda na temi kmamo slucaj da se lik sjbe kada sjedne u obicni okatviju i iznenadi udobnoscu skedista jer se ovde svasta naslusao od likova koji voze auta od 3 milje. Nerealno jebga .
I s pravom sam ga prozvao, ono jarane citroenxm koje je tvoje iskustvo sa vozilima od cca 100k pa da tako olako donosis zakljucke?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#35650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Aha ok, ne zna on nista ko ni ja, vozamo lesheve...sumirprimus wrote: ↑19/11/2024 15:26Samo d ane vozi ruzne zastarjele mazde i da nije dio kultaEvolution_IV wrote: ↑19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
