Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

artur morgan wrote: 19/11/2024 11:55 Na toj Mazdi je sve zastarilo s razlogom.

Mazda 6 je model iz 2012. godine.

VW Arteon je model iz 2020. godine.

8 godina razlike :)

Navijači su uvijek nerealni :-D
Nije Arteon iz 2020. već iz 2017.. To što su dodali ovu gadnu karavansku verziju 2020. ne mijenja stvari.

Arteon je dobar spolja, dobar je on i unutra, ali su trebali stisnuti muda pa dati malo više posebnosti tom modelu u odnosu na Pasata ako su već odlučili da to više nije Pasat CC već Arteon. Ali to je VW koji nije uzaludno stekao status dosadnog proizvođača koji toliko igra na sigurno da boli.

Sve to znaju i ovi što se programski smiju na pomen Mazde. Ali nema veze.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 14:49
artur morgan wrote: 19/11/2024 11:55 Na toj Mazdi je sve zastarilo s razlogom.

Mazda 6 je model iz 2012. godine.

VW Arteon je model iz 2020. godine.

8 godina razlike :)

Navijači su uvijek nerealni :-D
Nije Arteon iz 2020. već iz 2017.. To što su dodali ovu gadnu karavansku verziju 2020. ne mijenja stvari.

Arteon je dobar spolja, dobar je on i unutra, ali su trebali stisnuti muda pa dati malo više posebnosti tom modelu u odnosu na Pasata ako su već odlučili da to više nije Pasat CC već Arteon. Ali to je VW koji nije uzaludno stekao status dosadnog proizvođača koji toliko igra na sigurno da boli.

Sve to znaju i ovi što se programski smiju na pomen Mazde. Ali nema veze.
Prijatelju stq ti vozis citroena jel?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pežoa i VW. A zašto je to bitno?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Realno Superb Scout je bolji od obadva :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 14:50 Pežoa i VW. A zašto je to bitno?
A koje tacno tip i godinu?
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Na stranu sad ovaj duel, AERton je totalno besmisleno auto, 60k eura za novo, pa kupi sebi onda ili pasulja ili avdiju.
Najveca komedija je da je pasulj b8 karavan bolje zvucno izolovan od aertona shooting brake.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23389
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Iako se Arteon proizvodi u istoj fabrici kao Passat, nema europsko porijeklo i za njega se ne moze dobiti EUR1 papir. Ne znam jel' to igra ulogu u DE, ali kod nas je igralo pa se na cijenu dodavala carina.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 14:52
A koje tacno tip i godinu?
Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

citroen xm wrote: 19/11/2024 14:57
sumirprimus wrote: 19/11/2024 14:52
A koje tacno tip i godinu?
Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
User avatar
konektovan
Posts: 51384
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

@Rockefeller

Bmw 4 gran coupe...da se ne svadja raja ovdje. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:04
citroen xm wrote: 19/11/2024 14:57
sumirprimus wrote: 19/11/2024 14:52
A koje tacno tip i godinu?
Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.


Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 15:23
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2
čekaj zar nije taj motor HighTorquePower :pisnuo:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

ZoomZoomKiwi wrote: 19/11/2024 15:24
kravamuzara wrote: 19/11/2024 15:23
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Pristup diskusiji je dopusten i pjesacima i bicklistima i svima osim vlasnicima fabie 1.2
čekaj zar nije taj motor HighTorquePower :pisnuo:
Haj ti polako, ili bolje tramvajem.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

ZoomZoomKiwi wrote: 19/11/2024 15:22
sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:04
citroen xm wrote: 19/11/2024 14:57

Ne kontam poentu i dalje. Hoćeš i rodni list?

VW T3 1988.
P307 2006. 1.6 16v
Dolazi P508 2013. 2.0 HDI
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.


Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
Ko prica o znanju? Na ovoj temi je vecinom pljuvscina, cast izuzecima, rijetko ko kome pomgone. Ko je jos kupio auto uz pomoc ove teme.
Ja znam recimo da su mi prije ogadili pojedine tipove vozila ovde nego zaimteresirali
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Samo d ane vozi ruzne zastarjele mazde i da nije dio kulta
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:25
ZoomZoomKiwi wrote: 19/11/2024 15:22
sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:04
Pa koliko pljujes jarane druga auta cojk bi reko sila moć ono nidje veze. Nista, zbogom
Kakve veze ima šta čovjek vozi svega ti sa njegovim znanjem.


Evo ja hodam pješke a znam o autima i vožnji više od 99.74% foruma i 87,63% države i 66,48% Europe.
Ko prica o znanju? Na ovoj temi je vecinom pljuvscina, cast izuzecima, rijetko ko kome pomgone. Ko je jos kupio auto uz pomoc ove teme.
Ja znam recimo da su mi prije ogadili pojedine tipove vozila ovde nego zaimteresirali
Pljuvanje, ako je uopšte iznošenje činjenica pljuvanje, nije bez razloga, a pogotovo kad dolazi od iole ozbiljnih i znanjem potkovanih članova ovog podforuma.

To što ti naiđeš pođahkad u prolazu pa se osupneš sveopćom raspravom ovdje, od koje je najmanje 50% sarkazam koji razumijemo mi koji smo malo češće ovdje, to je ipak tvoj problem.

Opet kažem, veze to ništa nema sa tim šta ko vozi u ovom trenutku.


Nije ni CitroenuXM ni meni niko kriv što smo rođeni ovdje pa uz sav trud i rad ne možemo sebi priuštiti ono što baš želimo. Opet to ne znači da ne znamo šta valja i šta želimo.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Ok do mene je.
Al cojk ovza auto iz 88me i ovde ladno proziva arteona :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#35646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Toliko o iznošenju činjenica, a najjači argument za Mazdu 6 tokom ove današnje diskusije je da je Arteon Passat ustvari.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#35647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:31 Ok do mene je.
Al cojk ovza auto iz 88me i ovde ladno proziva arteona :lol:
Kakve veze ima kad je Arteon plastična kurčina, to da li on vozi staro ili novo ili ne vozi nikakvo auto ne mijenja činjenicu da VW štedi gdje god može i gdje god (ne)smije.

canvra888 wrote: 19/11/2024 15:32 Toliko o iznošenju činjenica, a najjači argument za Mazdu 6 tokom ove današnje diskusije je da je Arteon Passat ustvari.
Ima puno argumenata, samo zaslijepljeni zaluđenici njemačkim vwgovnetom ne vide dalje od nosa.



Švabo vam prodaje muda pod bubrege, al' eto, dok je ovaca neće falit vune.

:kiss:
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#35648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Pa da čujemo te silne argumente? Ja makar konkretno napišem šta je na strani Arteona, a ne "ima puno argumenata".
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

Dopusti mi pravo da ja gledam kroz brojeve, osnivna cijena 41 tisuca eura za novog arteona.
Malo ili previse, svejedno, pa onda na temi kmamo slucaj da se lik sjbe kada sjedne u obicni okatviju i iznenadi udobnoscu skedista jer se ovde svasta naslusao od likova koji voze auta od 3 milje. Nerealno jebga .
I s pravom sam ga prozvao, ono jarane citroenxm koje je tvoje iskustvo sa vozilima od cca 100k pa da tako olako donosis zakljucke?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

sumirprimus wrote: 19/11/2024 15:26
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 15:21 sta, znaci mora vozit nesto bijesno tipa q7 10xSline da bi mogao pristupit diskusiji, inace nista jel??
Samo d ane vozi ruzne zastarjele mazde i da nije dio kulta
Aha ok, ne zna on nista ko ni ja, vozamo lesheve...
Post Reply