Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 19/11/2024 09:39
beco wrote: 19/11/2024 09:27 ostaje 2.2 dizel koji je lošiji od 2.0 tdi.
Motor kao motor nije lošiji od 2.0 TDI. Taj Mazdin dizel nakon revizije 2016. godine je odličan.
biturbo, znaci nema turbo rupe i vuce vise manje isto u svim rezimima rada...

ql bolji je tdi jbg
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 19/11/2024 09:41
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 09:38 Slazem se da trebaju veca za 195+ ljude, al da su udobna jesu itekako i ne moze tu prismdrit vw koliko god se trudili, sve stoji sira, veca, duze al udobnija jok...
Za visočije ljude VW sjedišta su udobnija. Čim je kratka sjedeća površina na Mazdinim sjedištima, nisu ni udobna za duža putovanja. Trebaju im dodati ekstenziju kao kod Alfe, VAG, BMW...vozila, ako ništa drugo.
pa eto, al samo sjedenje i spuzva koju oni koriste se ubila za hemeroida i ledja losih..

dzaba sve kad su tvrdi
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

OK ako ćemo iskreno te jače verzije 2.0 TDI sa dvije turbine 190 i 240 KS su i problematične, jedu bregaste.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pa po cemu je onda bolji, i mazda je imala potpuno iste probleme, dok ga nisu rjesili nakon 101 revizije, to su ovi od 2017 150 i 186ks

ah da bolji je jer je vw i jer je puno zastupljen kod nas, jer je sveta krava
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Isto su mi ovako za Skodu pricali.
Tvrda, neudobna, polomi, ne valja. I onda ja sa 195 visine i 120 tezine za 3 dana do Umaga i nazad napravim 1500km u Octaviji i ne osjetim put, niti je tvrda, niti su sjedista neudobna, niti bole ledja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

jah

tako nisam ni ja u c5 II hidro osjetio puta, opravdao sva ocekivanja i vise od toga, jedini auto koji bi uvijek za duzeg puta uzeo
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#35582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by husoboss »

Rockfelelru A4 Allroad pogledaj
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Benzin gledam a mislim da je tu Mazda osjetno kvalitetnija.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

To se možemo svi složiti :D
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35587 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10
beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
Jel mora biti karavan ili 5 vrata?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 10:12
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10
beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
Jel mora biti karavan ili 5 vrata?
Suti Juke :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35589 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:17
sime_cipol wrote: 19/11/2024 10:12
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10

U Njemackoj gledam auto.
Jel mora biti karavan ili 5 vrata?
Suti Juke :D
:lol:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#35590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10
beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
Golf 8 e-tsi.
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#35591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by husoboss »

husoboss wrote: 19/11/2024 09:55 Rockfelelru A4 Allroad pogledaj
Solidan broj ih je sa tsi, a bolji auto od svega sto smo spomenuli.
Mazda je top, ali od 2012 u 5 deka, arteon karavan vala nako.
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#35592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10
beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
https://m.mobile.de/auto-inserat/skoda- ... ed&type=ad
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 19/11/2024 10:30
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10
beco wrote: 19/11/2024 10:09 Ako gledas atmosferce 2.0 benzin Mazdin je neuništiv prelazi lagano 300-400 k km.

Ima na PIK trenutno Mazda 6 zadnje generacije sa 270 000 km 16 000 KM.
U Njemackoj gledam auto.
https://m.mobile.de/auto-inserat/skoda- ... ed&type=ad
Top
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#35594 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Baš je neobično vidjeti Arteona u karavan ili avant izvedbi odnosno toj kao shooting brake varijanti.

Da biram dao bi prednost Arteonu jer je ljepši i izgleda modernije. Ta kombinacija tog 2.0 tsi i dsg mjenjača je jako dobra, i sigurno nudi dobre perfomanse. Minus je što ovaj nema 4x4 pogon.

Probao bi i Mazdu na test vožnji. Jedino ako bi ostavila u vožnji sjajan dojam, došla bi u obzir jer po slikama izgleda starije.

Dugovječnost motora kod jednog ili drugog i kakav će biti nakon 10 godina, ne bi bilo bitno pri izboru skoro novih vozila. O tome treba da razmišlja budući neki treći kupac poslije tebe :-D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#35595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Arteon karavan sprži oči ržnoćom zadnjeg kraja. A koliko god dobro izgledao standardni, ima dizajn koji će zastariti brže nego Mazdin. Meni Mazda unutra 3 puta ljepša i na oko kvalitetnija. U Arteona kada uđeš vidiš da je to samo još jedan obični Pasat bez obzira kako ga nazvali.
User avatar
nepass1
Posts: 14671
Joined: 06/07/2017 07:35

#35596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by nepass1 »

Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:17
sime_cipol wrote: 19/11/2024 10:12
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10

U Njemackoj gledam auto.
Jel mora biti karavan ili 5 vrata?
Suti Juke :D
Ti ko u mene buraz, jedini dijasporac koji ne dodje u BiH sa bmw ccc
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35597 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 19/11/2024 10:37
Seawolf wrote: 19/11/2024 10:30
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:10

U Njemackoj gledam auto.
https://m.mobile.de/auto-inserat/skoda- ... ed&type=ad
Top
Tvrda sjedista, neudobna. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 08:33
ElRe wrote: 19/11/2024 08:27
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 07:45 levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
Ponavljas sablone u vezi mjenjaca, aisin i magna su mrljava kita, sa torque converterom bar imas osjecaj da vozis auto.
Zar nije Aisin torque converter?
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 10:51
konektovan wrote: 19/11/2024 10:37
Top
Tvrda sjedista, neudobna. :D
Imas zato masazu u sjedistima . :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#35600 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

nepass1 wrote: 19/11/2024 10:44
Rockefeller wrote: 19/11/2024 10:17
sime_cipol wrote: 19/11/2024 10:12
Jel mora biti karavan ili 5 vrata?
Suti Juke :D
Ti ko u mene buraz, jedini dijasporac koji ne dodje u BiH sa bmw ccc
:lol:

@Seawolf

Skoda je ok sa cijenom, mogla bi se jos nize spustit. Mada iskreno vise Mazdi vuchem :D
Post Reply