Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 03:22
canvra888 wrote: 18/11/2024 23:33 :lol: :lol:

Na stranu to, ali dati 30k+ eura da te onaj pipak iz instrument table bode u oči, a auto iz 2023...
Jebo li vas puljak da vas jebo, u 7 godina nisam skontao da ga imam dok vi niste navalili na njega, eto koliko bode u oci :lol:
levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 03:22
canvra888 wrote: 18/11/2024 23:33 :lol: :lol:

Na stranu to, ali dati 30k+ eura da te onaj pipak iz instrument table bode u oči, a auto iz 2023...
Jebo li vas puljak da vas jebo, u 7 godina nisam skontao da ga imam dok vi niste navalili na njega, eto koliko bode u oci :lol:
Priznaj da ti sad bode oči, stalno mislis na njega :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35553 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

@Rockefeller
@konektovan
Evo, sta ti/mu treba vise
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... 34&type=ad
:D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 07:46
kravamuzara wrote: 19/11/2024 03:22
canvra888 wrote: 18/11/2024 23:33 :lol: :lol:

Na stranu to, ali dati 30k+ eura da te onaj pipak iz instrument table bode u oči, a auto iz 2023...
Jebo li vas puljak da vas jebo, u 7 godina nisam skontao da ga imam dok vi niste navalili na njega, eto koliko bode u oci :lol:
Priznaj da ti sad bode oči, stalno mislis na njega :lol:
Ubi se gledajuci, tanko i crno na crnoj podlozi, oci kopa.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 07:47 @Rockefeller
@konektovan
Evo, sta ti/mu treba vise
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... 34&type=ad
:D
Nije 4x4
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 19/11/2024 08:16
sime_cipol wrote: 19/11/2024 07:47 @Rockefeller
@konektovan
Evo, sta ti/mu treba vise
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... 34&type=ad
:D
Nije 4x4
U pravu si. I sat u mph, ovo mora da je uvoz iz Kanade.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 19/11/2024 07:45 levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

ElRe wrote: 19/11/2024 08:27
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 07:45 levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
Ponavljas sablone u vezi mjenjaca, aisin i magna su mrljava kita, sa torque converterom bar imas osjecaj da vozis auto.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:19
konektovan wrote: 19/11/2024 08:16
sime_cipol wrote: 19/11/2024 07:47 @Rockefeller
@konektovan
Evo, sta ti/mu treba vise
https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... 34&type=ad
:D
Nije 4x4
U pravu si. I sat u mph, ovo mora da je uvoz iz Kanade.
Canada: 2025 Alfa Romeo Tonale FACT SHEET
Windsor, Ontario September 25, 2024- The 2025 Alfa Romeo Tonale symbolizes the metamorphosis – “La Metamorfosi” – of the legendary Alfa Romeo brand, highlighted by a new era of luxury, electrification and connectivity while remaining true to its race-inspired DNA.

As the first C-SUV from Alfa Romeo, Tonale blends more than 110 years of heritage with electrifying performance from its plug-in hybrid powertrain that delivers up to 53 kilometres of pure electric range, best-in-class 285 horsepower, and 347 lb.-ft. of torque. Tonale also features a variety of advanced driver assistance systems, Uconnect 5, a connectivity platform with Alfa Connect, modern Italian styling and exhilarating driving dynamics from a rapid-response dual mode active suspension system. Tonale plug-in hybrid customers will be able to qualify for up to $10,000 in Canadian federal and provincial EV rebates.

Alfa Romeo Tonale also offers a technologically advanced 2.0-litre turbocharged inline four-cylinder, a member of Stellantis’ Global Medium Engine family, rated at a best-in-class standard horsepower of 268 and 295 lb.-ft. of torque paired with a nine-speed automatic transmission. Equipped with a twin-scroll, low inertia turbocharger, direct fuel injection and engine stop-start technology, this engine gives Tonale the brand’s iconic dynamic performance and drivability.

The 2025 Alfa Romeo Tonale evolves from three trims to one core version with available Veloce, Active Assist and Premium packages and additional options for simplified ordering.
Može li se uvesti auto iz Kanade? :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

ElRe wrote: 19/11/2024 08:38
sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:19
konektovan wrote: 19/11/2024 08:16

Nije 4x4
U pravu si. I sat u mph, ovo mora da je uvoz iz Kanade.
Canada: 2025 Alfa Romeo Tonale FACT SHEET
Windsor, Ontario September 25, 2024- The 2025 Alfa Romeo Tonale symbolizes the metamorphosis – “La Metamorfosi” – of the legendary Alfa Romeo brand, highlighted by a new era of luxury, electrification and connectivity while remaining true to its race-inspired DNA.

As the first C-SUV from Alfa Romeo, Tonale blends more than 110 years of heritage with electrifying performance from its plug-in hybrid powertrain that delivers up to 53 kilometres of pure electric range, best-in-class 285 horsepower, and 347 lb.-ft. of torque. Tonale also features a variety of advanced driver assistance systems, Uconnect 5, a connectivity platform with Alfa Connect, modern Italian styling and exhilarating driving dynamics from a rapid-response dual mode active suspension system. Tonale plug-in hybrid customers will be able to qualify for up to $10,000 in Canadian federal and provincial EV rebates.

Alfa Romeo Tonale also offers a technologically advanced 2.0-litre turbocharged inline four-cylinder, a member of Stellantis’ Global Medium Engine family, rated at a best-in-class standard horsepower of 268 and 295 lb.-ft. of torque paired with a nine-speed automatic transmission. Equipped with a twin-scroll, low inertia turbocharger, direct fuel injection and engine stop-start technology, this engine gives Tonale the brand’s iconic dynamic performance and drivability.

The 2025 Alfa Romeo Tonale evolves from three trims to one core version with available Veloce, Active Assist and Premium packages and additional options for simplified ordering.
Može li se uvesti auto iz Kanade? :)
Mislim da moze.
Koliko znam potpuno ista auta kao u Evropi, samo je sat u mph.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 08:33
ElRe wrote: 19/11/2024 08:27
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 07:45 levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
Ponavljas sablone u vezi mjenjaca, aisin i magna su mrljava kita, sa torque converterom bar imas osjecaj da vozis auto.
Sta je fulio?
Da, u pravu je, Mazdi treba bolji automatik za poprečnu ugradnju, sta god ti rekao.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Jesu stelvio i tonale isti.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:56
kravamuzara wrote: 19/11/2024 08:33
ElRe wrote: 19/11/2024 08:27

Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
Ponavljas sablone u vezi mjenjaca, aisin i magna su mrljava kita, sa torque converterom bar imas osjecaj da vozis auto.
Sta je fulio?
Da, u pravu je, Mazdi treba bolji automatik za poprečnu ugradnju, sta god ti rekao.
Jesi vozio ?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#35564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 08:57
sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:56
kravamuzara wrote: 19/11/2024 08:33

Ponavljas sablone u vezi mjenjaca, aisin i magna su mrljava kita, sa torque converterom bar imas osjecaj da vozis auto.
Sta je fulio?
Da, u pravu je, Mazdi treba bolji automatik za poprečnu ugradnju, sta god ti rekao.
Jesi vozio ?
Jesam.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

ElRe wrote: 19/11/2024 06:14
Rockefeller wrote: 18/11/2024 19:25 Nista od 40k€ za auto. Maks je neka ova cifra.

Mazda 6:

https://link.mobile.de/h5qxZMWXd17Viet9A

Arteon SB

https://link.mobile.de/JJDzzWu8UuFuFLdK8
Arteon mladji, ima bolji mjenjač, bolja sjedišta, svježiji enterijer. Što se tiče kvaliteta i Mazda 6 je vrhunski automobil, ali se već primijete godine. Arteon SB je nezgrapan... Volvo V60 T5, ako nije mali?
Aerton je bolje auto od Mazde 6, dizajn je tu negdje.

Jedino što meni na Aertonu smeta su debilne touch kontrole klimatizacije.

Realno koliko god i ja simpatišem Mazdu 6 motorima i mjenjačima ne može prići Aertonu, jedini motor koji je konkurentan je 2.5t benzin ali njega kod nas nema, znači ostaje 2.2 dizel koji je lošiji od 2.0 tdi.
Last edited by beco on 19/11/2024 09:29, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79540
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Velkoski »

Image
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:50
ElRe wrote: 19/11/2024 08:38
sime_cipol wrote: 19/11/2024 08:19
U pravu si. I sat u mph, ovo mora da je uvoz iz Kanade.
Canada: 2025 Alfa Romeo Tonale FACT SHEET
Windsor, Ontario September 25, 2024- The 2025 Alfa Romeo Tonale symbolizes the metamorphosis – “La Metamorfosi” – of the legendary Alfa Romeo brand, highlighted by a new era of luxury, electrification and connectivity while remaining true to its race-inspired DNA.

As the first C-SUV from Alfa Romeo, Tonale blends more than 110 years of heritage with electrifying performance from its plug-in hybrid powertrain that delivers up to 53 kilometres of pure electric range, best-in-class 285 horsepower, and 347 lb.-ft. of torque. Tonale also features a variety of advanced driver assistance systems, Uconnect 5, a connectivity platform with Alfa Connect, modern Italian styling and exhilarating driving dynamics from a rapid-response dual mode active suspension system. Tonale plug-in hybrid customers will be able to qualify for up to $10,000 in Canadian federal and provincial EV rebates.

Alfa Romeo Tonale also offers a technologically advanced 2.0-litre turbocharged inline four-cylinder, a member of Stellantis’ Global Medium Engine family, rated at a best-in-class standard horsepower of 268 and 295 lb.-ft. of torque paired with a nine-speed automatic transmission. Equipped with a twin-scroll, low inertia turbocharger, direct fuel injection and engine stop-start technology, this engine gives Tonale the brand’s iconic dynamic performance and drivability.

The 2025 Alfa Romeo Tonale evolves from three trims to one core version with available Veloce, Active Assist and Premium packages and additional options for simplified ordering.
Može li se uvesti auto iz Kanade? :)
Mislim da moze.
Koliko znam potpuno ista auta kao u Evropi, samo je sat u mph.
Jesi siguran da su ista, meni je auto iz Kanade, sijalice su američke pogotovo žmigavci, sat jeste u km/h sat, ima ispod mph ali primarno je km/h i potrošnja je u l/km

Očigledno neko u Hercegovini radi homoligaciju US vozila, jer ima onaj na PIK što prodaje US cars a i drug je prošle godine preko Hrrcogovine uveo US BMW e92 i homologirao i registrovao. Transportovao kontejnorom. Ja sam bio uvjerenja da se ta vozila više ne mogu kod nas homologirati ali eto izgleda može.
Last edited by beco on 19/11/2024 09:38, edited 1 time in total.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

...
Last edited by beco on 19/11/2024 09:38, edited 1 time in total.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#35569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

beco wrote: 19/11/2024 09:27
ElRe wrote: 19/11/2024 06:14
Rockefeller wrote: 18/11/2024 19:25 Nista od 40k€ za auto. Maks je neka ova cifra.

Mazda 6:

https://link.mobile.de/h5qxZMWXd17Viet9A

Arteon SB

https://link.mobile.de/JJDzzWu8UuFuFLdK8
Arteon mladji, ima bolji mjenjač, bolja sjedišta, svježiji enterijer. Što se tiče kvaliteta i Mazda 6 je vrhunski automobil, ali se već primijete godine. Arteon SB je nezgrapan... Volvo V60 T5, ako nije mali?
Aerton je bolje auto od Mazde 6, dizajn je tu negdje.

Jedino što meni na Aertonu smeta su debilne touch kontrole klimatizacije.

Realno koliko god i ja simpatišem Mazdu 6 motorima i mjenjačima ne može prići Aertonu, jedini motor koji je konkurentan je 2.5t benzin ali njega kod nas nema, znači ostaje 2.2 dizel koji je lošiji od 2.0 tdi.
Toliko je aERton dobar da je izgubio 40% vrijednosti nakon 20k kilometara :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#35570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ubiće pare onaj ko bude mijenjao natpis Aerton u Passat na autima. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ElRe wrote: 19/11/2024 08:27
Evolution_IV wrote: 19/11/2024 07:45 levati samo njima smetaju, kad ne znaju sta ce nasrat traze gluposti

i da su bolja sjedista u vw, i ta im je jaka fora
Od azijata, po sveukupnom kvalitetu vozila, Mazda 6, Mazda CX5 i zadnje 2 generacije 3 su rame uz rame sa nekadašnjim VW vozilima (ne govorim o pouzdanosti). Vidjećemo nove modele Mazde, jer je VW spustio stepenicu kvaliteta.
Iz te C-SUV klase, mislim da jedino CX-5 drži do kvaliteta guma i plastika u zadnjoj polovini vozila, svi ostali su prešli na recikliranu plastiku. I za Mazdu + što još uvijek nudi čisti ICE turbo dizel motor bar u CX-5 i Mazdi 6 dok se proizvodila.
Mazdi trebaju bolja sjedišta, prilagođenija višim Evropljanima, savremeni automatik, bar kao Aisin 8S, ne mora DCT. Ili nešto kao Getrag/Magna DCT za MHEV vozila (Mercedes A i B klasa, Tonale, BMW X1...). Aktuelni Mazdin automatik je vjerovatno trajan, to vi bolje znate, ali performansama zaostaje za savremenim mjenjačima. Da može drugačije, pokazuje CX-60.
Slazem se da trebaju veca za 195+ ljude, al da su udobna jesu itekako i ne moze tu prismdrit vw koliko god se trudili, sve stoji sira, veca, duze al udobnija jok...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#35572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

drug_profi wrote: 19/11/2024 09:38 Ubiće pare onaj ko bude mijenjao natpis Aerton u Passat na autima. :mrgreen:
pa isti je auto, sve isto unutra a osjetno skuplji :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

beco wrote: 19/11/2024 09:27 ostaje 2.2 dizel koji je lošiji od 2.0 tdi.
Motor kao motor nije lošiji od 2.0 TDI. Taj Mazdin dizel nakon revizije 2016. godine je odličan.
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#35574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

kravamuzara wrote: 19/11/2024 09:37
beco wrote: 19/11/2024 09:27
ElRe wrote: 19/11/2024 06:14

Arteon mladji, ima bolji mjenjač, bolja sjedišta, svježiji enterijer. Što se tiče kvaliteta i Mazda 6 je vrhunski automobil, ali se već primijete godine. Arteon SB je nezgrapan... Volvo V60 T5, ako nije mali?
Aerton je bolje auto od Mazde 6, dizajn je tu negdje.

Jedino što meni na Aertonu smeta su debilne touch kontrole klimatizacije.

Realno koliko god i ja simpatišem Mazdu 6 motorima i mjenjačima ne može prići Aertonu, jedini motor koji je konkurentan je 2.5t benzin ali njega kod nas nema, znači ostaje 2.2 dizel koji je lošiji od 2.0 tdi.
Toliko je aERton dobar da je izgubio 40% vrijednosti nakon 20k kilometara :lol:
To je sad druga stvar, Pheton je bio bolji od A8 i S klase svoga doba, pa je propao. Ljudi jednostavno nemaju percepciju VW kao luksuznog auta.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#35575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 19/11/2024 09:38 Slazem se da trebaju veca za 195+ ljude, al da su udobna jesu itekako i ne moze tu prismdrit vw koliko god se trudili, sve stoji sira, veca, duze al udobnija jok...
Za visočije ljude VW sjedišta su udobnija. Čim je kratka sjedeća površina na Mazdinim sjedištima, nisu ni udobna za duža putovanja. Trebaju im dodati ekstenziju kao kod Alfe, VAG, BMW...vozila, ako ništa drugo.
Post Reply