F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33626 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
User avatar
konektovan
Posts: 51450
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33627 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa...
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena. :mrgreen: Naravno, moze se desiti i obrnuto,...nikad se ne zna, ali bice zanimljivo.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#33628 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Onih sedam boba sto mcl dade Piastriju sad izgledaju toliko veliko.
ljubijankic
Posts: 3968
Joined: 20/11/2011 21:38

#33629 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ljubijankic »

PlusSA wrote: 26/08/2024 07:42
konektovan wrote: 25/08/2024 21:20 Znaci, era red bulla i Maxa vec zavrsena...a neko je nekad spominjao 10 godisnnu dominaciju..?! :mrgreen:
kad je čovjek GOAT zar mu treba najbolji bolid na stazi, ma hajte molim vas :mrgreen:
dajte mu Saubera ima da osvoji prvenstvo :lol:
To što je GOAT mu daje 10% vise snage iz motora, 20% bolju aerodinamiku, a moze i noge staviti ispod podnice pa malo se pogurati, kao u Kremenku. Opće poznata stvar da do Maxa prvak nije imao najbolji bolid, obicno to budu oni koji su najlosiji sa razvojem bolida. On je bas imao srece
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33630 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 26/08/2024 09:25
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa...
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena. :mrgreen: Naravno, moze se desiti i obrnuto,...nikad se ne zna, ali bice zanimljivo.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
Evo pojavljuje se teorija da je Max namjerno usporavao da alarmira svoju ekipu. Martin Brundle je izvor znaci nije fejk njuz. Ima na planetf1 tekst.

Ne znam u smislu bodova koji je najveci comeback jer se bodovni sistem mijenjao, vjerovatno je neko izvukao procente za tako nesto, ali ono cega se ja sjecam su Kimi 2007. i Vettel 2010.

Stizao je i Lewis Rosberga 2014. i Vettela 2017. i 2018. ali ne bih to gurao u ovu kategoriju.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33631 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Pobjedit ce Verstappen sigurno do kraja sezone. Jedino njegovo eventualno odustajanje moze dovesti do borbe za naslov. Mclarenu se mora sve poklopiti.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33632 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 09:36
konektovan wrote: 26/08/2024 09:25
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa...
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena. :mrgreen: Naravno, moze se desiti i obrnuto,...nikad se ne zna, ali bice zanimljivo.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
Evo pojavljuje se teorija da je Max namjerno usporavao da alarmira svoju ekipu. Martin Brundle je izvor znaci nije fejk njuz. Ima na planetf1 tekst.

Ne znam u smislu bodova koji je najveci comeback jer se bodovni sistem mijenjao, vjerovatno je neko izvukao procente za tako nesto, ali ono cega se ja sjecam su Kimi 2007. i Vettel 2010.

Stizao je i Lewis Rosberga 2014. i Vettela 2017. i 2018. ali ne bih to gurao u ovu kategoriju.
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti".

Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
Last edited by Samprotivsviju on 26/08/2024 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#33633 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by van Basten »

Imam osjećaj da McLaren ni sam nije očekivao da ovako odskoči u sred sezone i da ni sami ne znaju kako da se ponašaju. Taktika nejasna, timske naredbe na nivou savjeta i dogovora... Fali malo čvrsta ruka da presječe šta treba. Teško da će stići Maxa do kraja, ali konstruktorsku tituču bi trebali maznuti, čak i ovako smušeni
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21064
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33634 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Sve je moguće do kraja.
RedBull kao deer in headlights, nije dobro a oni nemoćni...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33635 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:11 Sve je moguće do kraja.
RedBull kao deer in headlights, nije dobro a oni nemoćni...
Pa Horner i Wache djeluju poprilicno samouvjereni da mogu stici Meklarena po performansama, jer kao ova trka im je bila ujedno i testiranje.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21064
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33636 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33637 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.

“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.

“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21064
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33638 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 11:18
DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.

“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.

“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
Ti isto kao da nijednu izjavu Toto Wolffa nisi pročitao u zadnje 3 godine.
Da imaju ikakvu predstavu o svojim problemima ne bi vraćali bolid na specifikaciju sa početka sezone.
To je najjasniji znak da si potpuno izgubljen.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33639 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:20
Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 11:18
DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.

“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.

“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
Ti isto kao da nijednu izjavu Toto Wolffa nisi pročitao u zadnje 3 godine.
Da imaju ikakvu predstavu o svojim problemima ne bi vraćali bolid na specifikaciju sa početka sezone.
To je najjasniji znak da si potpuno izgubljen.
Vracali su jer je jedan od upgrejda ili vise njih stvorilo kontra efekat. Ali obzirom da imas najmanje dozvoljenog vremena od svih ekipa u zracnom tunelu, moras korisiti trke za testiranje. Checo je jucer vozio na staroj specifikaciji radi usporedbi delti i cega jos...

Iskreno ne vjerujem da ce moci sta znacajno uraditi za Monzu jer je prekratak rok, prakticno za 6 dana je trka.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33640 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 11:09
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti".

Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
Ne bih ja odbacio ono sto Martin Brundle tvrdi a priori.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33641 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2024 11:36
Samprotivsviju wrote: 26/08/2024 11:09
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti".

Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
Ne bih ja odbacio ono sto Martin Brundle tvrdi a priori.
I na kraju telemetrija potvrdi da Brundleova teorija bezveze, Red Bull je ocito imao dosta vecu potrosnju guma od Mclarena.

https://www.planetf1.com/features/max-v ... s-red-bull
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33642 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacije :)
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33643 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Elem .......kad sve kocke poredas......ipak izgleda da se sve svodi ko ima jaci lobi.

Mercedes imao nesto sto drugi nemaju,uorava im dopustila da haraju,pa zabranila.......onda redbul malo harao ispostavi se da su imali nesto malo zabranjeno......malo im to dopustili....pa im zabranili ,sad to nemaju pa ne haraju.......sad mclaren hara......ali vec se spekulise nesto,vjerujem da imaju nesto sto im se sad dozvoljava,posle ce im zabranit....kad uprava odluci nekom drugom dat meda.

Oduvijek je tako.
2005-2006 renault imao onaj amortizer u nosu.......uprava im dopustila,harali......zabranila potonuse.....itd
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33644 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rovac13 wrote: 26/08/2024 17:23
DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacije :)
Newey kako sam citao, je zadnje 4 godine svega 1 do 2 dana u sedmici dolazio u Milton Keynes i jedina stvar koja mu se moze pripisati na RB bolidu zadnje 4 sezone je suspenzija, sve ostalo je Wache i njegov odjel radio.

Covjek se vodio kao konsultant i najvise vremena zadnjih par godina proveo dizajnirajuci ona hiperauta Aston Martin i Red Bull
Last edited by Samprotivsviju on 26/08/2024 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#33645 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

Edin H. wrote: 25/08/2024 15:08 Završena je ova trka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#33646 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by tovarish »

rovac13 wrote: 26/08/2024 17:23
DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacije :)
Jeste bio, al' je bio i Renault dobavljač motora. Čim je Honda došla, RB je počeo rasti. Džaba aerodinamika, ako je motor karina.

Newey je bog formule i svi prvaci koje je on stvorio nek mu spomenik dignu.Jedino Vettel i Max mogu reći da su doprinijeli tituli. Recimo da je Newey omogućio titulu, a Max dominaciju.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33647 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

tovarish wrote: 26/08/2024 17:34
rovac13 wrote: 26/08/2024 17:23
DaysleepeR wrote: 26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...

Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacije :)
Jeste bio, al' je bio i Renault dobavljač motora. Čim je Honda došla, RB je počeo rasti.

Newey je bog formule i svi prvaci koje je on stvorio nek mu spomenik dignu.Jedino Vettel i Max mogu reći da su doprinijeli tituli. Recimo da je Newey omogućio titulu, a Max dominaciju.
I Sumaher i Alonso jedini koji nisu osvojili titule vozeci Neweyev bolid ili Mercedesov motor :)
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#33648 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33649 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

rida1976 wrote: 26/08/2024 17:42 Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
Pa dobro, gdje Lewis?

Isto su i za njega govorili njegovi dok je imao dominantan bolid.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33650 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.

Ostalo su bajke za djecu :)
Post Reply