F1 2008, 2009, 2010 and counting
Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33626 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33627 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa..._BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#33628 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Onih sedam boba sto mcl dade Piastriju sad izgledaju toliko veliko.
-
ljubijankic
- Posts: 3968
- Joined: 20/11/2011 21:38
#33629 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
To što je GOAT mu daje 10% vise snage iz motora, 20% bolju aerodinamiku, a moze i noge staviti ispod podnice pa malo se pogurati, kao u Kremenku. Opće poznata stvar da do Maxa prvak nije imao najbolji bolid, obicno to budu oni koji su najlosiji sa razvojem bolida. On je bas imao srecePlusSA wrote: ↑26/08/2024 07:42kad je čovjek GOAT zar mu treba najbolji bolid na stazi, ma hajte molim vaskonektovan wrote: ↑25/08/2024 21:20 Znaci, era red bulla i Maxa vec zavrsena...a neko je nekad spominjao 10 godisnnu dominaciju..?!![]()
![]()
dajte mu Saubera ima da osvoji prvenstvo![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33630 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Evo pojavljuje se teorija da je Max namjerno usporavao da alarmira svoju ekipu. Martin Brundle je izvor znaci nije fejk njuz. Ima na planetf1 tekst.konektovan wrote: ↑26/08/2024 09:25Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa..._BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena.Naravno, moze se desiti i obrnuto,...nikad se ne zna, ali bice zanimljivo.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
Ne znam u smislu bodova koji je najveci comeback jer se bodovni sistem mijenjao, vjerovatno je neko izvukao procente za tako nesto, ali ono cega se ja sjecam su Kimi 2007. i Vettel 2010.
Stizao je i Lewis Rosberga 2014. i Vettela 2017. i 2018. ali ne bih to gurao u ovu kategoriju.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#33631 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pobjedit ce Verstappen sigurno do kraja sezone. Jedino njegovo eventualno odustajanje moze dovesti do borbe za naslov. Mclarenu se mora sve poklopiti.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33632 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti"._BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 09:36Evo pojavljuje se teorija da je Max namjerno usporavao da alarmira svoju ekipu. Martin Brundle je izvor znaci nije fejk njuz. Ima na planetf1 tekst.konektovan wrote: ↑26/08/2024 09:25Pravo cudo ce biti da Max ove godine dodje do jos jedne pobjede. Mclaren je definitivno prestigao RB a i Mercedes moze odigrati mozda i kljucnu ulogu da Noris dodje blizu Maxa..._BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 07:56 Ma prosto je nemoguce da covjek na konto rutine ne izboksuje jos jednu dvije pobjede.
Ovo lici na 2009. kad je Button zgazio prvi dio sezone i nakupio zalihu i onda se odrzavao do kraja.
Pa zamisli jedno odustajanje,...to bi bila panika nevidjena.Naravno, moze se desiti i obrnuto,...nikad se ne zna, ali bice zanimljivo.
Ne znam ima li gdje podatak, kad je napravljen najveci comeback u borbi za titulu??
Ne znam u smislu bodova koji je najveci comeback jer se bodovni sistem mijenjao, vjerovatno je neko izvukao procente za tako nesto, ali ono cega se ja sjecam su Kimi 2007. i Vettel 2010.
Stizao je i Lewis Rosberga 2014. i Vettela 2017. i 2018. ali ne bih to gurao u ovu kategoriju.
Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
Last edited by Samprotivsviju on 26/08/2024 11:11, edited 1 time in total.
- van Basten
- Posts: 7966
- Joined: 21/09/2006 02:59
#33633 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Imam osjećaj da McLaren ni sam nije očekivao da ovako odskoči u sred sezone i da ni sami ne znaju kako da se ponašaju. Taktika nejasna, timske naredbe na nivou savjeta i dogovora... Fali malo čvrsta ruka da presječe šta treba. Teško da će stići Maxa do kraja, ali konstruktorsku tituču bi trebali maznuti, čak i ovako smušeni
- DaysleepeR
- Posts: 21064
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#33634 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Sve je moguće do kraja.
RedBull kao deer in headlights, nije dobro a oni nemoćni...
RedBull kao deer in headlights, nije dobro a oni nemoćni...
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33635 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa Horner i Wache djeluju poprilicno samouvjereni da mogu stici Meklarena po performansama, jer kao ova trka im je bila ujedno i testiranje.DaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:11 Sve je moguće do kraja.
RedBull kao deer in headlights, nije dobro a oni nemoćni...
- DaysleepeR
- Posts: 21064
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#33636 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33637 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.DaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.
“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
- DaysleepeR
- Posts: 21064
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#33638 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ti isto kao da nijednu izjavu Toto Wolffa nisi pročitao u zadnje 3 godine.Samprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 11:18"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.DaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.
“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
Da imaju ikakvu predstavu o svojim problemima ne bi vraćali bolid na specifikaciju sa početka sezone.
To je najjasniji znak da si potpuno izgubljen.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33639 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Vracali su jer je jedan od upgrejda ili vise njih stvorilo kontra efekat. Ali obzirom da imas najmanje dozvoljenog vremena od svih ekipa u zracnom tunelu, moras korisiti trke za testiranje. Checo je jucer vozio na staroj specifikaciji radi usporedbi delti i cega jos...DaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:20Ti isto kao da nijednu izjavu Toto Wolffa nisi pročitao u zadnje 3 godine.Samprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 11:18"We need to understand where the deficit is to McLaren and how we can improve performance on our car, we have some idea and will work hard to do that. We are going to have to respond and I am confident we have the strength and depth to do that.DaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
“Max has a 70-point lead in the Drivers’ Championship but we have to keep scoring as a Team and on the days we can’t win you have to finish second. Checo had a solid drive too and looking at his pace he looked strong, particularly in the second half of the race, which is positive.
“So, we have plenty of work to do but we have learnt a lot of lessons this weekend that can be very valuable, we have tried some things on the car that we have good data from to assess. We need to make sure we use that; it is time to digest what happened here and try to bounce back in Monza,” concluded Horner.
Da imaju ikakvu predstavu o svojim problemima ne bi vraćali bolid na specifikaciju sa početka sezone.
To je najjasniji znak da si potpuno izgubljen.
Iskreno ne vjerujem da ce moci sta znacajno uraditi za Monzu jer je prekratak rok, prakticno za 6 dana je trka.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#33640 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Ne bih ja odbacio ono sto Martin Brundle tvrdi a priori.Samprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 11:09
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti".
Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33641 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I na kraju telemetrija potvrdi da Brundleova teorija bezveze, Red Bull je ocito imao dosta vecu potrosnju guma od Mclarena._BataZiv_0809 wrote: ↑26/08/2024 11:36Ne bih ja odbacio ono sto Martin Brundle tvrdi a priori.Samprotivsviju wrote: ↑26/08/2024 11:09
Kad je britanski vozac u borbi za titulu, sve teorije britanskih medija se mogu slobodno baciti kroz prozor. Jer su dobro poznati po svojoj "objektivnosti".
Mislim Mclaren je imao prednost i prije ove trke, na ovu trku su dosli sa dosta upgrejda, sasvim je razumljivo da je ta razlika i porasla.
https://www.planetf1.com/features/max-v ... s-red-bull
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#33642 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacijeDaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#33643 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Elem .......kad sve kocke poredas......ipak izgleda da se sve svodi ko ima jaci lobi.
Mercedes imao nesto sto drugi nemaju,uorava im dopustila da haraju,pa zabranila.......onda redbul malo harao ispostavi se da su imali nesto malo zabranjeno......malo im to dopustili....pa im zabranili ,sad to nemaju pa ne haraju.......sad mclaren hara......ali vec se spekulise nesto,vjerujem da imaju nesto sto im se sad dozvoljava,posle ce im zabranit....kad uprava odluci nekom drugom dat meda.
Oduvijek je tako.
2005-2006 renault imao onaj amortizer u nosu.......uprava im dopustila,harali......zabranila potonuse.....itd
Mercedes imao nesto sto drugi nemaju,uorava im dopustila da haraju,pa zabranila.......onda redbul malo harao ispostavi se da su imali nesto malo zabranjeno......malo im to dopustili....pa im zabranili ,sad to nemaju pa ne haraju.......sad mclaren hara......ali vec se spekulise nesto,vjerujem da imaju nesto sto im se sad dozvoljava,posle ce im zabranit....kad uprava odluci nekom drugom dat meda.
Oduvijek je tako.
2005-2006 renault imao onaj amortizer u nosu.......uprava im dopustila,harali......zabranila potonuse.....itd
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33644 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Newey kako sam citao, je zadnje 4 godine svega 1 do 2 dana u sedmici dolazio u Milton Keynes i jedina stvar koja mu se moze pripisati na RB bolidu zadnje 4 sezone je suspenzija, sve ostalo je Wache i njegov odjel radio.rovac13 wrote: ↑26/08/2024 17:23Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacijeDaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.![]()
Covjek se vodio kao konsultant i najvise vremena zadnjih par godina proveo dizajnirajuci ona hiperauta Aston Martin i Red Bull
Last edited by Samprotivsviju on 26/08/2024 17:34, edited 1 time in total.
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#33646 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Jeste bio, al' je bio i Renault dobavljač motora. Čim je Honda došla, RB je počeo rasti. Džaba aerodinamika, ako je motor karina.rovac13 wrote: ↑26/08/2024 17:23Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacijeDaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.![]()
Newey je bog formule i svi prvaci koje je on stvorio nek mu spomenik dignu.Jedino Vettel i Max mogu reći da su doprinijeli tituli. Recimo da je Newey omogućio titulu, a Max dominaciju.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33647 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
I Sumaher i Alonso jedini koji nisu osvojili titule vozeci Neweyev bolid ili Mercedesov motortovarish wrote: ↑26/08/2024 17:34Jeste bio, al' je bio i Renault dobavljač motora. Čim je Honda došla, RB je počeo rasti.rovac13 wrote: ↑26/08/2024 17:23Bio je Nevey u redbulu onih 7 godina mercedesove dominacijeDaysleepeR wrote: ↑26/08/2024 11:13 Ma tesko, ne pada se ovako a da to planiraš...
Otišao Newey, nenadoknadiv gubitak.![]()
Newey je bog formule i svi prvaci koje je on stvorio nek mu spomenik dignu.Jedino Vettel i Max mogu reći da su doprinijeli tituli. Recimo da je Newey omogućio titulu, a Max dominaciju.
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#33648 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#33649 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Pa dobro, gdje Lewis?rida1976 wrote: ↑26/08/2024 17:42 Gdje su sad ovi sto dizu Maxa u nebesa, GOAT ovo ono??? Ka.. moju bi uzeo ijednu pobjedu da nisu imali dominantan bolid miljama ispred svih u odnosu na ostale timove. Pa kad njegov najveci slihter Paja sa SK kaze da je ovo najvece ponizenje sa Maxa u zadnjih par godina, onda znas koliko je sati
Isto su i za njega govorili njegovi dok je imao dominantan bolid.
- rovac13
- Posts: 5763
- Joined: 08/12/2013 16:17
#33650 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting
Uvijek je najbrzi vozac onaj koji vozi najbrzi bolid.
Ostalo su bajke za djecu
Ostalo su bajke za djecu
